ED: Trudna sytuacja w szpitalu powiatowym w Busku-Zdroju. Umierają ludzie, oddział zakaźny pełny, brak miejsc - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

ED: Trudna sytuacja w szpitalu powiatowym w Busku-Zdroju. Umierają ludzie, oddział zakaźny pełny, brak miejsc

13 października 2020 | Echo Dnia Agata Chrobot 12.10.2020 / Jarosław Kruk 13.10.2020 | | 24 komentarze

Dramatyczna sytuacja w buskim szpitalu powiatowym. Oddział zakaźny pełny. Oddział wewnętrzny i geriatria czasowo zamknięte. Pacjenci umierają. Brak miejsc, nie ma gdzie przyjmować chorych. – Sytuacja jest bardzo ciężka, system jest w ogóle nie przygotowany. A najgorsze jeszcze przed nami – mówi Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego szpitala. – informuje portal Echo Dnia

Szpital powiatowy w Busku-Zdroju, 13.10.2020 / ©fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

Bardzo ciężka sytuacja panuje w buskim szpitalu powiatowym. Jak informowało Echo Dnia w ubiegłym tygodniu – nadal dwa oddziały: geriatria i wewnętrzny są czasowo zamknięte. Wstrzymano tam przyjęcia po wykryciu dwóch przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja od ubiegłego tygodnia jeszcze się pogorszyła. Brakuje miejsc dla pacjentów, nie można ich przyjąć bo oddziały muszą być odizolowane. Kilku pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Są też zgony.

>>>   W Busku zakażenia, a oddział zakaźny zapełniony   <<<

– Sytuacja jest bardzo ciężka. Oddział zakaźny jest pełny, trzej pacjenci są podłączeni do respiratorów. Kilku pod tlenem. Są też zgony. Ograniczamy od dziś zabiegi planowane, ponieważ personel z OIOM-u musi leczyć ludzi pod respiratorami. Na innych oddziałach też coraz gorzej. System jest w ogóle nie przygotowany na takie sytuacje kryzysowe. Bardzo trudno nam funkcjonować, a musimy się dostosować do ogólnopolskich wymogów władz – poinformował nas w poniedziałek, 12 października Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala powiatowego w Busku-Zdroju.

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

24 odpowiedzi na “ED: Trudna sytuacja w szpitalu powiatowym w Busku-Zdroju. Umierają ludzie, oddział zakaźny pełny, brak miejsc”

 1. onuca pisze:

  Spokojnie, jeszcze 2 dni wytrzymać, od połowy października wypłaszczy się!

 2. krecz pisze:

  W marcu system byl niewydolny bo nie bylo maseczek, kombinezonow, srodkow do odkażnia itd. minelo kilka miesiecy i system jest nadal niewydolny bo nie ma miejsc, respiratorow i obslugi, wiec pytam co zrobiono przez te kilka miesiecy by sie przygotować, przepraszam bede nieprzyjemny nic!!!! i prosze dzis nie mowic pacjentom Panie Dyrektorze ze system.jest niewydolny bo jakos gdy pandemia odpuszczala to nie slyszalem by wywalczono jakies nowe rozwiazania dla naszego szpitala jesli sie myle prosze mnie poprawić.

 3. Mirosława pisze:

  Ale wyolbrzymiacie że szok.

 4. dobrze poinformowane źródła pisze:

  czy prawdą jest, że stwierdzono koronawirusa w jednym z sanatoriów?

 5. iillaa pisze:

  MÓWILI O KORONAWIRUSIE W SANATORIUM W BUSKU ZDROJU NA TVP KIELCE, ALE BEZ SZCZEGÓŁÓW. ZA TO CO SIĘ DZIEJE W ZESPOLE SZKÓŁ STASZICA W PIŃCZOWIE, 8 OSÓB ZAKAŻONYCH. A CO DO NASZEGO SZPITALA TO NIE WIEM ALE SŁYSZAŁAM, ŻE PRZYJMOWALI PACJENTÓW Z INNEGO WOJEWÓDZTWA JAK BYŁY MIEJSCA WOLNE. CO MIELI ZROBIĆ JAK BYŁY WTEDY MIEJSCA WOLNE. DBAJMY O SIEBIE KOCHANI I NOŚMY MASECZKI, CHOĆ ŁATWO NIE JEST.

 6. Ja pisze:

  Covza sensacja ? Buski szpital i bez pandemii od dawna nazywany jest ” umieralnią „

 7. kate pisze:

  Dlaczego tak mało ozdrowieńców oddaje krew w województwie świętokrzyskim?

 8. Eli pisze:

  Czy w Busku zostanie postawiony Krzyż Pandemiczny?
  Czy są tu jacyś wierzący księża, cieśli kamieniarze albo metalowcy?
  Ludzie opamiętania się!!!

 9. iillaa pisze:

  Eli, święta racja. Niektórzy ludzie chodzą bez maseczek, nie zachowują dystansu. Ludzie ogarnijcie się. Widzę, że sporo osób ma 500 zł na mandat. Przynajmniej Panowie Policjanci będą mieli komu wlepiać mandaty

 10. Ola pisze:

  Czy ktoś nas mieszkańców poinformuje jaki jest stan faktyczny epidemi w gminie?

 11. do Ola pisze:

  ktoś z mieszkańców ma poinformować? a skąd ma wiedzieć? zapytaj o to siwego bolka, on powinien wiedzieć i informować, ma w tym przypuszczam doświadczenie

 12. Do powyżej pisze:

  Media tez powinny wiedziec i informowac czyli echo dnia busko tygodnik ponidzia busko com infobusko.
  A jest cisza!

 13. dtv pisze:

  Dawać lekarzy w kamasze!
  Widzieliście wiadomości?

 14. Do dtv pisze:

  Już widziałem co Sasin pokazał że lekarze nic nie robią.Pisuary darowały mu że rozj**bał 70mln zł na wybory które się nie odbyły to teraz pier***oli bezczelne głupoty. Romek Giertych dobrze powiedział PIS przez 5lat poobsadzał w państwowych spółkach swoje rodziny i znajomych więc teraz niech te rodzinki i znajomi idą walczyć z pandemią pomagać lekarzom.

 15. Ola pisze:

  skoro działają sanatoria to uważam że nie jest tak źle

 16. lewy pisze:

  To jebnie. Na wiosne wybory

 17. Co się z tym krajem dzieje pisze:

  Niestety tu szkoły są otwarte tam znów antykowidowcy robią zabawy w omamianiu ludzi że epidemii nie ma.

 18. Ikk pisze:

  Ola tylko pyta. Ma prawo. Wiadomo, że jest źle. W szpitalu miejsc nie ma. Co rusz wyłączony jest jakiś oddział.Ludzie na inne choroby też nie mają się gdzie leczyć. Paraliż służby zdrowia murowany. A co młodzież wyprawia? Bez maseczek. Mamy prowadzają swoje dzieci też bez maseczek np w Kauflandzie

 19. Do powyżej pisze:

  Jeśli mamy nie miały maseczek no to po mandaciku bo np dzieci do określonego roku życia nie mogą nosić maseczek

 20. Ikk pisze:

  Tak, wiem do 4 roku. Otóż ta kobieta weszła i nikt jej nie nie zwrócił uwagi. Dziecko mogło mieć 4 lata. Ja nie mam siły się dochodzić z tymi bezmyślnymi ludźmi. Po Piłsudskiego też chodzą ludzie bez maseczek albo mają je pod nosem. Panu Policjantów niestety brak. Szkoda

 21. ORMO wróć pisze:

  Mamy trudny czas, brakuje policjantów i WOTowców by dyscyplinować ludzi i pilnować by nosili maseczki więc może należy sięgnąć do sprawdzonych wzorców z PRL i reaktywować ORMO Ochotnicze Rezerwy Milicji Obywatelskiej, zrzeszające świadomych i uczynnych obywateli ochotniczo wspierających MO w dziele utrwalania socjalistycznego porządku? Myślę, że jest w Busku-Zdroju jeszcze wielu byłych ORMOwców, którzy zapewne chętnie się reaktywują i będą służyć czynem, doświadczeniem i radą w zaprowadzeniu porządku i ładu maseczkowego w tym chorym czasie.

 22. Do ormo wróć pisze:

  To co mamy zdejmować kagańce czy co ?

 23. giermek pisze:

  No cóż widać że zacna część społeczeństwa aż się rwie do wyręczania sądów mało tego przypomina mi to czasy gdy aby korzystać z przychylności i profitów w zamian za donosicielstwo z chęcią wstępowano do Służby Bezpieczeństwa lub społecznego ORMO. Wtedy obywatel mógł się wykazać zdyscyplinowaniem i bezgranicznym posłuszeństwem wobec władzy. Nie sądziłem że doczekamy z powrotem podobnych czasów wystarczyło hasło ministra „bezwzględność” kolejne próby przeforsowania zapisu „Bezkarność+” dla tych co łamią prawo w obliczu ochrony przed wirusem i się zaczęło! Biedny narodzie ulegasz manipulacji i uważasz że się przysłużysz szczytnemu celowi? Jesteś w błędzie używaj zdrowego rozsądku i pozytywnego myślenia czy do tej pory świat istniał bez wirusów? Czy naprawdę wierzycie że tylko Cowid-19 zabija ? W Polsce dziennie umiera około 1100 osób! Czy ktoś wcześniej o tym informował? Czy ktoś informuje ilu ludzi dziennie choruje na grypę, zapalenie płuc , zapalenie krtani , anginę, na pytanie dziennikarza na konferencji prasowej czy MZ prowadzi takie statystyki odpowiedź była krótka -NIE. Dalej myślicie że wszystko co się robi jest w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo? A co robiono przez ostatnie kilkadziesiąt lat w tej sprawie -NIC wtedy nasze zdrowie i bezpieczeństwo nie było zagrożone? Hipokryzja do potęgi! Wirusy bakterie i pasożyty są w nas od zawsze to czy mamy objawy chorobowe zależy od naszego organizmu jeśli równowaga jest zachwiana wtedy mamy objawy chorobowe i powinniśmy się leczyć. Wirusy były są i będą i czy będziemy wprowadzać obostrzenia takie czy inne ko każdy będzie musiał nabrać odporności wcześniej lub później Innym tematem jest bezprawie na jakie w imię tej troski obostrzenia wprowadza się rozporządzeniem ministra. Kochani więcej dystansu więcej rozwagi dbajmy o siebie jak mamy objawy to się leczmy i unikajmy do minimum przemieszczania a zdrowym ludziom pozwólmy normalnie pracować i prowadzić biznesy bo nie można zakładać z góry że wszyscy ludzie są chorzy i muszą nosić maseczki tak jak to widzą właśnie politycy i urzędnicy. Agresja rodzi agresję więc nie dajmy się wciągnąć w retorykę nam narzuconą przez rządzących. Minie sezon grypowy to i Covid-19 osłabnie bo nikt normalny nie neguje tego wirusa natomiast nie możemy żyć tylko i wyłącznie tylko nim. Życie toczy się dalej i musimy patrzeć pozytywnie w przyszłość bo inaczej ze świrujemy. Zdrówka dużo wszystkim życzę i jak najmniej negatywnych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl