Gorąca linia: Buski ZOZ wkrótce szpitalem jednoimiennym? Tak. Wojewoda podjął decyzję - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Buski ZOZ wkrótce szpitalem jednoimiennym? Tak. Wojewoda podjął decyzję

16 października 2020 | Jarosław Kruk 15.10.2020 | A 16.10.2020 | | 55 komentarzy

Jak dowiedziało się dziś infobusko.pl, w związku z obserwowanym szybkim przyrostem liczby zachorowań na Covid-19 w Świętokrzyskiem, buska lecznica powiatowa wkrótce stanie się na czas epidemii kolejnym w województwie, po starachowickim, jednoimiennym szpitalem zakaźnym dedykowanym dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Buski ZOZ wkrótce szpitalem jednoimiennym?  / fot. Jarosław Kruk/ infobusko.pl

Do placówki przy ul. Bohaterów Warszawy 69 kierowani będą pacjenci zakażeni oraz podejrzani o zakażenie wirusem SARS-CoV-2, który wymagają specjalistycznej pomocy medycznej.

>>>   eKAI: Większe obostrzenia dla uczestników liturgii w strefach czerwonej i żółtej   <<<

>>>   PR24:  Od soboty w czerwonej strefie 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich [PEŁNA LISTA]  <<<

Gdy uda się uzyskać więcej informacji na ten temat przekażemy je niezwłocznie do wiadomości.


Radio Kielce o 13:35 potwierdziło podaną wyżej informację:

Radio Kielce [16.10.2020]: – Cały buski szpital dla chorych na COVID-19 Dodatkowe 207 łóżek przybędzie od najbliższego poniedziałku w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju, który w całości przeznaczony będzie dla chorych na COVID-19. Taką decyzję podjął wojewoda świętokrzyski.  – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknieciu na link

>>>   Komunikat Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju z 16.10.2020 – Bardzo Ważne   <<<

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

55 odpowiedzi na “Gorąca linia: Buski ZOZ wkrótce szpitalem jednoimiennym? Tak. Wojewoda podjął decyzję”

 1. emma pisze:

  no to się teraz będzie działo!

 2. ciekawa pisze:

  dociera do Buska druga wielka fala koronawirusa więc ciekawi mnie jak pan burmistrz Sikora przygotował miasto na jej nadejście? może jakiś komunikat o stanie miasta i gminy panie burmistrzu?

 3. lekmed pisze:

  niestety to prawda, wczoraj dyrekcja szpitala poinformowała o tym pracowników

 4. jak żyć Panie Burmistrzu? pisze:

  jak czerwona strefa to pewnie znów będę musiał zamknąć biznes, jak żyć Panie Burmistrzu?

 5. Raczej jak żyć Panie premierze pisze:

  Idź tam do kłamcy może ci da betonowe koło ratunkowe.

 6. złota kładka pisze:

  a czy to Morawiecki buduje kładkę na Górkę ze złota sądząc po cenie 9 mln? a może lepiej byłoby z tych pieniędzy stworzyć gminny fundusz wsparcia osób potrzebujących i dla przedsiębiorców, którym koronawirus odbiera dochody i pracę? Czy złota kładka nie może poczekać?

 7. Do złotej kładki. pisze:

  Ale to Morawiecki jest odpowiedzialny za restrykcje i zamknięte miejsca pracy. Dodatkowo Morawiecki jest odpowiedzialny za narażenie gospodarki na straty. Morawiecki odpowiada za ochłapy w postaci betonowych kół dla przedsiębiorców.
  Te śmieszne 9 mln które pójdą na kładkę i na krzyżówke to noc w porównaniu do tego ile przedsiębiorcy stracili przez śmieszne restrykcje i pandemie sanitarnego terroru.

 8. do powyżej pisze:

  „Te śmieszne 9 mln które pójdą na kładkę i na krzyżówke to nic”?? 9 mln to doprawdy nic?? a te 25 mln na tężnię która nigdy się nie zwróci i nigdy nie przyniesie dochodu a kredyt na nią zaciągnięty będą spłacać jeszcze nasze prawnuki to też nic?? a pewnie już więcej niż 10 mln na zamknięty dla ludzi stadion 4ligowego AKS to też nic??

 9. Do powyżej pisze:

  25mln z Tężni się zwróci w postaci biletów a także będzie promocja tego miasta. 10mln na stadion AKSu to rozwijanie miejscowego sportu jak i obciążenie Kielc gdy będą treningi zimowe.
  A ty masz w ogóle jakieś pomysły ?czy tylko tak sobie bezsensu krytykujesz coś co jest dla mieszkańców i kuracjuszy?.

 10. :))))) pisze:

  Lepiej porozmawiajmy o tych 70 mln co pan Sasin z PISu „przeznaczył” na wybory które sie nie odbyły na wniosek Morawieckiego. A gdzie pomoc dla ludzi i przedsiębiorców ?

 11. złota Czernikiewicza do Do złotej klatki pisze:

  cytat: „Przy okazji tej kolejnej, jakże potrzebnej inwestycji drogowej warto zwrócić uwagę na koszty wykonania i porównać je do ceny realizacji w Busku-Zdroju. Zwrócono na to uwagę pod artykułem „UMiG: Zmiana organizacji dojazdu do Poczty Polskiej przy Al. Mickiewicza. A w Busku… w komentarzu 12 PAŹDZIERNIKA 2020 O 12:34 „MASSSAKRA: 1m Czernikiewicza 35.680 zł vs. 1m obwodnicy Pińczowa 7.600 zł !!!„ :

  Obwodnica Pińczowa: „Główny odcinek drogi ma długość prawie 5 km, wybudowane zostały trzy ronda, parking, oświetlenie, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Budowa była współfinansowana z pieniędzy unijnych. Inwestycja kosztowała w sumie 38 mln zł.” (https://infobusko.pl/rk-centrum-pinczowa-odciazone-od-samochodow-a-w-busku/)
  Kalkulator 38.000.000zł / 5000m = 7.600 zł/1m

  Ulica Czernikiewicza: „W przypadku mierzącej ok. 120m długości ul. Józefa Czernikiewicza, przy koszcie 4.281.544 zł 28 gr, wychodzi, że jeden jej metr wart jest ok 35.680 zł” (https://infobusko.pl/do-redakcji-miliony-na-czernikiewicza-a-polna-nadal-w-pola/)
  Kalkulator: 4.281.544zł / 120m = 35.680 zł/1m

  Ja się pytam skąd taka MASSSAKRYCZNA 5x różnica cen???!!!

  W przypadku oddanej do użytku we wrześniu obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, w ramach której to: „W ciągu drogi powstało osiem obiektów inżynierskich: most na potoku Bagienica, 5 wiaduktów drogowych oraz 2 przejścia dla zwierząt. Ponadto wykonany został system odwodnienia, a także drogi dojazdowe, zjazdy, chodniki i zatoki postojowe do kontroli pojazdów. W trosce o środowisko i komfort mieszkańców zrealizowano ekrany akustyczne i urządzenia oczyszczające wodę. średni koszt ” – średni koszt 1 metra obwodnicy wynosi: 102 000 000 złotych / 6 900 metrów = 14 782 złote.

  A w Busku? Uśredniona cena za 1 metr dojazdowej ul. Czernikiewicza to jak podaje MASSAKRA 35.680 złote, 2 razy więcej…
  Wypada więc chyba otwarcie zapytać włodarzy słonecznego miasta ze złotą monstrancją w herbie: – Skąd ta olbrzymia dysproporcja?!” – https://infobusko.pl/obwodnica-dabrowy-tarnowskiej-oddana-do-ruchu-a-w-busku/

 12. ziółko pisze:

  25mln na Tężnię raczej się nie zwróci w postaci biletów, no chyba że zrobią tam dodatkowo luksusowy dom publiczny i palarnię opium lub marihuany :))) i to dopiero będzie promocja tego miasta :)))

 13. RAUS! pisze:

  Kuracjuszy do domu a lekarzy z uzdrowiska do roboty w szpitalu jednoimiennym w Busku

 14. Do powyżej pisze:

  Jeśli masz takie pomysły to powodzenia. Ja dalej czekam na twoją odpowiedź o bezmyślności i obludzie lewackiej zjednoczonej prawicy Bolszewii.

 15. Marcin pisze:

  RAUS!
  16 PAŹDZIERNIKA 2020 O 12:37
  Kuracjuszy do domu a lekarzy z uzdrowiska do roboty w szpitalu jednoimiennym w Busku

  Ty w ogóle znasz zasady czerwonej jak i żółtej strefy ? Raczej nie !
  Uzdrowiska mają być otwarte dla kuracjuszy więc nie pisz głupot by kuracjuszy wracali do domu a lekarze z uzdrowisk do szpitala.

 16. Ewa pisze:

  Dokładnie gdzie są nasze pieniądze zrabowane od 89 a szczególnie od 15 lat przez mafię PISPO?. Inwestorzy ,przedsiębiorcy ,rolnicy i normalni ludzie okradani cały czas. Mam nadzieję że za 3 lata ludzie odsuną od władzy tych złodziei i nastanie nowy ład i porządek czyli Konfederacja.

 17. Emil pisze:

  Dokładnie tak Ewa! i jeszcze gdzie są nasze pieniądze wyprowadzone pod pretekstem wątpliwej potrzeby, pierwszeństwa i jaskości wykonania inwestycji od 2010 przez Siwego Bolka i kolesiów?

 18. kate pisze:

  ODESŁAĆ KURACJUSZY Z 21 SZPITALA WOJSKOWEGO I TAM ZROBIĆ SZPITAL DLA CHORYCH Z COVIDEM. MUSIMY MIEĆ JAKĄŚ OPIEKĘ ZDROWOTNĄ. W KOMPLEKSIE SZPITALNYM SĄ TEZ LEKARZE SPECJALIŚCI – ENDOKRYNOLOG, PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNO- GINEKOLOGICZNA. CO Z NIMI? KTO NAS BĘDZIE LECZYŁ? PANI PIELĘGNIARKA ZAKAŻONA, JEJ DZIECI CHODZĄ DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ. LUDZIE SZANUJMY SŁUŻBĘ ZDROWIA BO DUŻO DLA NAS RYZYKUJĄ.

 19. kate pisze:

  Przepraszam, powinno byś napisane poradnia ginekologiczno-położnicza

 20. Busko pisze:

  I potwierdzone Buski Szpital imienny dla covidowcow.

 21. haha pisze:

  Jak zwykle informacje na tym portalu są nie sprawdzane, w Kielcach już został taki szpital uruchomiony, ale po co sprawdzać informacje jak można jak to na tym portalu jest pisać co się chce, byle był zamęt.

  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/ruszyl-szpital-przy-ogrodowej-w-kielcach-juz-przyjmuje-zakazonych-pacjentow/ar/c14-15239321

 22. kate pisze:

  Do haha – Co z tego, że w Kielcach szpital uruchomiony? W Busku też niestety. Szpital wojskowy powinien być szpitalem dla chorych z Covid. Ludzie też muszą się leczyć nan inne choroby. Jak wojewoda będący lekarzem może podejmować takie nierozsądne decyzje

 23. kate pisze:

  Nienaukowe argumenty na naukowe fakty… Pan Grzegorz Braun z wykształcenia polonista… Pozwolisz, że autorytetem będą dla mnie epidemiolodzy, lekarze. Ale dziękuję za to, że przedstawiłeś swój punkt widzenia. W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWONEJ GÓRZE JEST DRAMAT, PONAD 30 OSÓB ZAKAŻONYCH, DWIE JUŻ NIE ŻYJĄ.

 24. Bogdan Latosiński MPK FB12.10.2020: ,Patologia” w transporcie publicznym trwa nadal! pisze:

  Patologia” w transporcie publicznym trwa nadal!
  Dzisiejszy poranek!
  Autobus ,,widmo” przewoźnika, który drwi sobie z obowiązującego prawa jeździ kolejny już dzień bez żadnych przeszkód tuż przed naszym autobusem.
  Po co zezwolenia, po co płacić podatki, jak można bez rozkładu, bez opłat za przystanki itd.
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2420070778298460&id=100008866837065

 25. krecz pisze:

  Drodzy szanowni panstwo i jak tu nie czuc animozji do ludzi z pinczowa!!! Pan lekarz nasz wojewoda najpierw funduje naszemu miastu izolatorium, bez niestety sprzeciwu, teraz po kilku miesiacach szpital covidowy. Panie wojowodo cenilem kiedys Pana jako lekarza bo bylem Pana pacjentem co panu zrobilo to busko by ciagle tu wkladac takie pomysly. Czy pomyslal Pan o mieszkancach a juz tym bardziej o paru tysiacach kuracjuszy ktorych trzeba bedzie wozic do kielc lub staszowa ok. 50 km. Kto k…wa mac Panu doradza. Panie ministrze gdzie Pan dzis jest. Niestety starosta i burmistrz moga tylko patrzec bo tak jest skonstruowana ustawa covidowa ze wojewoda moze wszystko. Wylewacie tu pomyje a niestety prawda jest taka, ze kolejny raz Ktos z pinczowa nas karze. Panie Jarku gdzie jest Pana komentarz , przypomne stalismy razem przy izolatorium jak jeden rzecznik bredzil, co znowu jest Pan za maly?

 26. Bogdan Latosiński MPK FB13.10.2020: Patologii w świętokrzyskim transporcie publicznym cd. pisze:

  Patologii w świętokrzyskim transporcie publicznym cd.
  Główny cel ,,Wykończyć MPK”!
  Aktywne ostatnio Stowarzyszenie Panów R. Chmiela i P. Antosiewicza pod nazwą BEZPIECZNY AUTOBUS, próbuje narzucać „nowatorskie” rozwiązania – nie wiem, czy śmiać się czy płakać, no bo kto to mówi?
  Działania tego Stowarzyszenia, a właściwie duetu, który się pod tym kryje, oraz kilku firm przewozowych (ośmiu, chyba dobrze policzyłem) występujących pod wspólną nazwą ( a swoją drogą to czy ten czarny Muszkieter to nawiązanie do czarnego charakteru właściciela ?).
  Firma ta w sposób rażący łamie obowiązujące dość często przepisy ustawy o publicznym transporcie zbiorowym i inne z tym związane, wprowadzając samowolę w czasach przelotu poszczególnych kursów, (autobus widmo kursujący bezpośrednio przed naszym autobusem) i aby uniknąć kontroli czasu pracy kierowców nie zatrudnia żadnego z nich. I to nazywa – Bezpieczny Autobus, nie wiem czy śmiać się czy płakać, bo przecież dotyczy to bezpiecznego przewozu osób.
  Poniżej przestawiamy jeden z licznych paszkwili napisanych na MPK i bezpośrednio na mnie, rozsyłanych od kilku miesięcy do różnych instytucji państwowych i samorządowych. Proszę zwrócić uwagę, czyje sugestie, żeby nie powiedzieć polecenia, wykonuje Pan wiceprezydent Kubiec i z jaką determinacją przekierowuje pisma zawiadamiając różne instytucje, brakuje tylko CBA, CBŚP, no i chyba kontrwywiadu wojskowego, gdyż działalność MPK zagraża chyba suwerenności kraju.
  W piśmie zmanipulowano ekonomiczny punkt widzenia i propagandowo przedstawiono zmanipulowany sposób porównywania przychodów i kosztów linii miejskich z liniami podmiejskimi. Wszyscy wiedzą, nawet dzieci w przedszkolu, że koszty eksploatacyjne w ruchu miejskim są dużo wyższe, aniżeli w podmiejskim.
  Różnica ta jest ogromna i wynika przede wszystkim z prędkości przelotowej przy stałym wynagrodzeniu godzinowym kierowców. Dla przykładu podaję, że średnia prędkość komunikacyjna w mieście to 14 km na godzinę, nasza linia komercyjna nr 208 ma prędkość 40 km na godzinę, a u. P. Chmiela przy samowoli przewoźnika to aż 50 km na godzinę.
  Dla porównania przy tej samej płacy kierowcy skutki finansowe prędkości komunikacyjnej wyniosą:
  – 14 km x 6 zł = 84 zł
  – 40 km x 6 zł = 240 zł
  – 50 km x 6 zł = 300 zł
  Panowie ! tego przecież uczą na poziomie podstawowym w klasach I-III .
  Panie wiceprezydencie A. Kubiec od prawie dwóch lat mówimy o tym jaką politykę transportową Pan prowadzi w mieście wojewódzkim. Skutki widzimy, proponuję Panu zostawić politykę i wziąć się za rzetelną pracę, której ostatnio jest wiele. Jedna instytucja pracuje nad wprowadzeniem wszystkich przewoźników na nowy dworzec autobusowy, a w tym czasie druga instytucja wydająca zezwolenia wyprowadza je z tegoż dworca dają zezwolenia na rozpoczynanie linii od ul. Grunwaldzkiej, Żytniej i innych. Jest się czym zająć pilnie Panie wiceprezydencie nadzorujący bałagan z tego wynikający, a nie ,,układanie” się z przewoźnikiem, który swoim działaniem nie ma nic wspólnego z dobrem pasażerów.
  cdn – w dniu jutrzejszym – https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2420846328220905&id=100008866837065

 27. Bogdan Latosiński MPK FB14.10.2020: Dalszy ciąg patologii w nadzorze nad transporcie publicznym - kolejna odsłona, czyli równi i równiejsi w świętokrzyskim transporcie publicznym – cd pisze:

  Dalszy ciąg patologii w nadzorze nad transporcie publicznym – kolejna odsłona, czyli równi i równiejsi w świętokrzyskim transporcie publicznym – cd
  Jak możemy uzdrowić transport publiczny jak nie „działają” instytucje, które powinny to nadzorować. Doznałem szoku, gdy porównałem rozkłady oficjalnie dostępne i te zatwierdzone przez odpowiednie służby samorządowe z tymi które oficjalnie są dostępne i realizowane przez przewoźnika.
  To wywołuje niedowierzanie, a wręcz złość, u mnie, u osoby, która od lat próbuje uporządkować tak ważną i potrzebną dla mieszkańców dziedzinę, aby nie dopuścić do tak absurdalnych, a wręcz bezczelnych działań tegoż przewoźnika .
  Szokujące jest to, że w państwie prawa, przewoźnik bezkarnie pozwala sobie na takie poczynania, przecież chodzi tu o bezpieczeństwo pasażerów, ale też o innych użytkowników dróg. Przewoźnik ustalając sobie własne rozkłady jazdy i stosując swoje prędkości komunikacyjne, drastycznie łamie i lekceważy ustawodawstwo polskie, ale wręcz drwi sobie z prawa .
  Nie znalazłem i Państwo też nie znajdziecie na stronach tego przewoźnika żadnego rozkładu, który pokrywałby się z wydanym zezwoleniem. Czasy przelotu poszczególnych kursów w zależności od długości oddcinka są skracane nawet do 15 minut. Przy tak skróconym przelocie nie ma możliwości przestrzegania przepisów ruchu drogowego , nie mówiąc już o lekceważeniu Pasażerów oraz innych przewoźników wykonujących przewozy pasażerskie zgodnie z przepisami tzn. płacą podatki, opłaty za przystanki itp. Wierzcie mi Państwo, że nie ma ani jednego kursu, który pokrywałby się z zezwoleniem.
  Poniżej podaję jeden z przykładów samowoli w stosowaniu i budowaniu rozkładów jazdy.
  I. Przykład to aktualnie obowiązujące, oficjalnie wydane przez Urząd Marszałkowski zezwolenia z aktualnymi godzinami odjazdu i przyjazdu na trasie Kielce-Busko dla których czas przelotu wynosi 1 godz, 21 min.
  II. Przykład pokazuje stosowane przez przewoźnika rozkłady na tej samej trasie, ale zmienione w stosunku do tych oficjalnie obowiązujących, umieszczone na stronach internetowych przewoźnika oraz wręczane są Pasażerom. czas przelotu skrócony został do 1 godz, 10 min.
  I co na to Stowarzyszenie BEZPIECZNY AUTOBUS na czele z Pan Antosiewicz „obrońca praworządności w transporcie”.
  Co na to organy samorządowe powołane ustawą do planowania, nadzoru i kontroli przewoźników, nie widzą problemu, co na to nadzorujący transport w województwie Pan T. Jamka- Członek Zarządu Województwa, któremu podlega departament Transportu kierowany przez P. dyr. A. Grzela, co na to Pan wiceprezydent A. Kubiec nadzoruje wydział komunikacji kierowany przez P. T. Kota.
  Co na to lokalne media ( publiczne, komercyjne i społecznościowe), czyżby nie był to temat istotny i ważny obecny ostatnio w mediach ogólnopolskich po tragicznych zdarzeniach w Warszawie.
  Wyobraźcie sobie Państwo co stałoby się gdyby coś podobnego zdarzyło się w MPK ?
  A wydaje się, że żyjemy w państwie prawa … – https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2421810891457782&id=100008866837065

 28. Bogdan Latosiński MPK FB15.10.2020: Patologia w nadzorze i funkcjonowaniu transportu publicznego cd pisze:

  Patologia w nadzorze i funkcjonowaniu transportu publicznego cd
  Nawiązując do mojego wczorajszego postu dot. braku nadzoru urzędników odpowiedzialnych za funkcjonowanie transportu publicznego w naszym województwie, poniżej przedstawiam kolejny przykłady świadczące o patologii, które doprowadziły do zapaści komunikacji podmiejskiej. To brak reakcji organów nadzorczych spotęgował występujące nieprawidłowości, pomimo obowiązywania już prawie od dwóch lat ustawy o funduszu autobusowym.
  Tematem publicznego transportu zbiorowego zajmuje się od lat, w tym również jako Radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, później jako Poseł, obecnie jako obywatel i muszę przyznać, że takiej patologii z jaką obecnie mamy do czynienia w naszym województwie, jeszcze nie widziałem.
  Jako Radny i Poseł wspierający PiS i aktywny działacz dobrej zmiany liczyłem, że przy zmianie władzy w powiecie kieleckim i w województwie nastąpi rozliczenie poprzedników oraz temu tematowi nadany zostanie priorytet naszych nowych władz, a moje Koleżanki i Koledzy będą realizować skuteczną politykę walki z patologią, ale widać że tu się przeliczyłem. Nie nastąpiło żadne nowe otwarcie, a wręcz odwrotnie. Zauważyć można kontynuację polityki prowadzonej przez poprzedników oraz ochronę osób, które mnie jako Posła i Radnego próbowały atakować. Oczywiście niesłusznie, bo wystarczy zapoznać się z zaleceniami pokontrolnymi NIK, który zarzucił urzędnikom zajmującym się tym tematem, wiele uchybień i nieprawidłowości. Urzędnicy ci zostali teraz wzmocnieni przez moje Koleżanki i Kolegów sprawujących obecnie władzę i są wykorzystywani do walki ze mną i MPK Kielce, które rozszerza swoją działalność mając na względzie chaos komunikacyjny panujący na liniach podmiejskich, a przede wszystkim prośby i apele mieszkańców tych miejscowości, którym po upadku PKS -ów coraz trudniej dotrzeć do pracy lub szkoły.
  Wiem jednocześnie, że głównym problemem prawidłowo funkcjonującego i oczekiwanego przez mieszkańców transportu jest nie przestrzeganie uchwalonego prawa oraz brak skuteczności w ich egzekwowanie.
  Przeraża mnie skala zaniedbań i absurdów występujących w transporcie publicznym, a patologia jaka występuje w instytucjach nadzorujących transport sięgnęła dna.
  Należy zadać pytanie, gdzie są politycy którzy ustanawiają prawo i powinni czuwać nad prawidłowością realizacji zadań publicznych, jakim niewątpliwie jest transport publiczny, gdzie są samorządowcy, którzy powinny nadzorować pracę swoich urzędników zajmujących się tym tematem i pobierających za to wynagrodzenie.
  Obiecuję Państwu, że w dalszym ciągu pomimo ataków na mnie oraz firmę, będziemy nadal realizować politykę transportową zgodną z przepisami i oczekiwaniami mieszkańców naszego regionu. Trzeba położyć kres celebrytom, jak również „układom” czuwającym nad tą patologią !
  Poniżej prezentuje kolejne przykłady samowoli przewoźnika, tym razem na trasie Kielce-Staszów -Kielce, gdzie różnica pomiędzy rozkładem oficjalnym (zdjęcie nr 1,2 ) a rozkładem będącym samowolą przewoźnika wynosi aż 15 minut (zdjęcie nr 3).
  Godziny odjazdu i przyjazdu w wydaniu tegoż przewoźnika to „wolna amerykanka” po to stosowana, aby zawsze być przed kolejnym przewoźnikiem. Po co zatem urzędnicy prowadzą długotrwałe analizy, w stosunku do nas trwające zawsze kilka tygodni, jak później nie egzekwują ich wykonania (dla wybranych przewoźników) .
  To, że przewoźnik tak działa, jednocześnie publikując bezkarnie „lewe” rozkłady na swojej stronie internetowej przy całkowitej tolerancji odpowiedzialnych za takie praktyki urzędników doprowadziło do upadku wielu uczciwych przewoźników, w tym wszystkie upadłe PKS-y.
  Zastanawiający jest również dla mnie fakt braku reakcji samorządowców w terenie , którzy mają ustawowe prawo do nadzoru nad prawidłową realizacją wydanego zezwolenia na swoim terenie poprzez udostępnianie lub nie, przystanków znajdujących się na ich terenie. Cdn… – https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2422685498036988&id=100008866837065

 29. Lucy pisze:

  Powiem wam, że ja się boję…boję się o zdrowie najbliższych…i nie nie koronawirusa się boję. Boję się, że zachoruje na raka, zawał czy inną przypadłość do specjalistycznego leczenia bo nie będę miała jak się leczyć…

 30. Busko pisze:

  Bo Pan Burmistrz na kwarantannie

 31. Busko pisze:

  Bo Pan Burmistrz na kwarantannie hehehe

 32. Kate pisze:

  LUCY, DOKŁADNIE. JAK WOJEWODA BĘDĄCY LEKARZEM MOŻE PODEJMOWAĆ TAKIE NIEPRZEMYŚLANE DECYZJE. GDZIE MY BĘDZIEMY SIĘ LECZYĆ? W PIŃCZOWIE? TAM NIE MA KARDIOLOGII I GINEKOLOGI. A ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY W PIŃCZOWIE JEST TERAZ ZAMKNIĘTY BO DWÓCH LEKARZY CHORYCH NA COVID. NIE MOZNA CAŁKOWICIE LUDZI POZBAWIAĆ OPIEKI ZDROWOTNEJ. PANOWIE, TO NIE CZAS NA DYSPUTY O TRANSPORCIE MIEJSKIM

 33. szafa kiszczaka pisze:

  Siwy Bolek na odosobnieniu?!

 34. ktoś-coś? pisze:

  ponoć koronawirus dostał się również w szeregi w buskiej policji, ktoś-coś?

 35. Do Łukasz Nowak pisze:

  Pokażesz te dowody że Kosin i Gogocz to kłamcy ?

 36. szara komórka do powyżej pisze:

  przecież gdyby ŁN głosił kłamstwa i oczerniał bezpodstawnie K i G to by już dawno siedział tam gdzie radny za brak pokory, po co więc komu inne dowody

 37. Do powyżej pisze:

  Hahaha

 38. nadzwyczajna kasta do ŁN pisze:

  śledczy zamierzają postawić sędzi z Krakowa zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Czyny te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. https://www.tvp.info/50344997/nowe-doniesienia-ws-beaty-morawiec-sad-w-krakowie-podjal-czynnosci

 39. Do Łukasz Nowak pisze:

  Pokaż dowody że Kosin i Gogocz to kłamcy!

 40. Anna pisze:

  Kate
  16 PAŹDZIERNIKA 2020 O 22:28
  LUCY, DOKŁADNIE. JAK WOJEWODA BĘDĄCY LEKARZEM MOŻE PODEJMOWAĆ TAKIE NIEPRZEMYŚLANE DECYZJE. GDZIE MY BĘDZIEMY SIĘ LECZYĆ? W PIŃCZOWIE? TAM NIE MA KARDIOLOGII I GINEKOLOGI. A ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY W PIŃCZOWIE JEST TERAZ ZAMKNIĘTY BO DWÓCH LEKARZY CHORYCH NA COVID. NIE MOZNA CAŁKOWICIE LUDZI POZBAWIAĆ OPIEKI ZDROWOTNEJ. PANOWIE, TO NIE CZAS NA DYSPUTY O TRANSPORCIE MIEJSKIM

  Może w Staszowie?

 41. wielu by tego chciało do ŁN pisze:

  ŁN nie daj się wpuścić w maliny i nie pokazuj dowodów, bo cię oskarżą o ujawnienie tajemnicy i wtedy będzie po tobie. Jak będzie trzeba to pokażesz je tam gdzie trzeba i komu trzeba.

 42. Hubert pisze:

  No tylko że pisanie takich rzeczy w internecie bez pokazania dowód to tylko świadczy o braku tych dowód.

 43. Mieszkanka. pisze:

  Zgadzam się z Kate.
  Nas nie interesują w tym momencie sprawy komunikacji nas w tym momencie interesuje gdzie będziemy się leczyć.
  Miejmy nadzieję że np w szpitalu w Staszowie będzie normalnie bo Kielce mają ogromny problem.
  To co robi w tym momencie muszkieter to ewidentnie sprawa dla organów ścigania.

 44. do niedowiarka Huberta pisze:

  Niekoniecznie. Nikt nie widział czarnej dziury w kosmosie a wszyscy wiedzą, że są czarne dziury. To że Nowak nie pokazuje dowodów nie znaczy, że ich nie ma. XD

 45. 666 pisze:

  Niech Nowak pokaże dowody!

 46. Do powyżej pisze:

  Przykład czarnej dziury i uczonych To nie jest dobry przykład do tego o co chodzi.
  Na zamach smoleński też są ponoć jakieś dowody tylko jakoś nikt ich nie ma.

 47. JUST 447 pisze:

  Doprowadzo ludziom biznesy do upadku a potem wykupio za grosze
  wiadomo kto

 48. Kate pisze:

  CO PAN WOJEWODA KONIUSZ ODSTAWIA? ZUPEŁNIE NIEPRZEMYŚLANA DECYZJA. PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ I W SZPITALU W STASZOWIE POJAWI SIĘ COVID, ZNOWU WYŁĄCZĄ JAKIEŚ ODDZIAŁY I CO WTEDY? PAN WOJEWODA ZAMKNĄŁ NAM CAŁY SZPITAL I ZAMKNĄŁ NAM TAKŻE DROGĘ DO LEKARZA SPECJALISTY – ENDOKRYNOLOGA. PRZECIEŻ SĄ INNE MIEJSCA W BUSKU ZDROJU, KTÓRE MOGĄ BYĆ SZPITALEM COVIDOWYM, JAK WSPOMNIANY WCZEŚNIEJ SZPITAL WOJSKOWY. ALE NIE. LEPIEJ POZAMYKAJMY WSZYSTKIE SZPITALE

 49. ODP HUBERT pisze:

  ODP.
  Przeciwieństwem poczytalności jest niepoczytalność, którą reguluje art. 31 § 1 k.k.: „nie popełnia przestępstwa, kto z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swym postępowaniem”

  Puki nie stanowi zagrożenia życia, np. nie wyciągnie noża, nie grozi uszczerbkiem na zdrowiu innym to niestety nie można od razu wsadzić takiego do psychiatryka i poddać leczeniu. A takie osoby same wieżą ze są zdrowe.

 50. Witold Gadowski: pandemia, maseczki, szpitale jednoimienne, teleporady, pobożność koronawirusa. Co kryje się za kurtyną? pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=rAPg6GJh-O0

 51. FSB pisze:

  Czy to prawda, że przez pewien czas Ł. N. miał dostęp do fb i mess Ł. Sz.?
  Czy to prawda, że Ł. N. powiedział o tym jednemu z buskich działaczy po akcji przeciwko Ł. Sz. i opowiadał m. in. o korespondencji radnego z posłem?
  Czy to prawda, że nie wiedzieli o tym organizatorzy akcji przeciwko Ł. Sz.?
  Czy to prawda, że organizatorzy akcji przeciwko Ł. Sz. w kwietniu 2020 zorganizowali prowokację przeciwko Ł. N. przed jednym ze znanych sklepów przy drodze na Pińczów z udziałem prominentnego pracownika uzdrowiska, jednak Ł. N. nie dał się sprowokować i jedyne, co wskórali, to ukaranie go mandatem?
  Czy to prawda, że organizatorzy akcji przeciwko Ł. Sz. zaprzestali dalszych prowokacji przeciwko Ł. N., ponieważ nie są pewni, czego mógł się dowiedzieć podczas czytania korespondencji Ł. Sz. na mess i czy nie byłyby to materiały kompromitujące jednego z posłów Porozumienia oraz czy nie zdeponował tych materiałów u kogoś, kto mógłby je opublikować w razie zatrzymania Ł. N.?

 52. koronawirus pisze:

  czy to prawda, że u kilku osób bioracych udział w uroczystościach otwarcia hospicjum stwierdzono koronawirusa? czy to prawda, że pani SAWA ma koronawirusa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl