TVP3 Kielce: Dyrektor buskiego liceum rozpłynął się w powietrzu, a z nim zebrane pieniądze na wycieczki - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TVP3 Kielce: Dyrektor buskiego liceum rozpłynął się w powietrzu, a z nim zebrane pieniądze na wycieczki

26 września 2022 | | | 18 komentarzy

Miały być wycieczki edukacyjne do Włoch i Chorwacji. Ale pieniądze zniknęły. Razem z organizatorem podróży – dyrektorem buskiego liceum, który rozpłynął się w powietrzu. Pozostało rozgoryczenie i żal – uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej. Sprawa trafiła do prokuratury. – informuje 24.09.2022 portal TVP 3 Kielce


 

 

Studniówka 2017: Dyrektor Tomasz Galant, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju. / źródło: YT Telewizja Ponidzie♂

◙ Podobne informacje:

ED: Prokuratura zajmie się sprawą zaginionych pieniędzy z I Liceum w Busku-Zdroju?

ED: 💥Dyrektor I LO w Busku znalazł się. Są podejrzenia, że zniknęła znaczna kwota pieniędzy | Majątki skarbnika, sekretarza powiatu oraz dyrektorów instytucji i szkół podległych buskiemu starostwu. Ile zarabiają?

ED: Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju nie wrócił z urlopu. Sprawą zajmie się starosta i policja

Powołanie dyrektorów jednostek oświatowych Powiatu Buskiego na nowe kadencje.

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

List do Redakcji: 🆘 Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

RK: Buski stadion dokończy nowy wykonawca. Będzie drożej | JKR: +8 mln! Czy warto przepłacać?

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „x+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

Łukasz Szumilas – oblicza prawdy: premiera filmu pt. „30 sekund” na kanale Łukasz Szumilas na YouTube

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

Kalendarium: 7 maja 1977 r. w sieni kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki studenta Stanisława Pyjasa

doRZ: Śmierć dziennikarki Polsatu. Miała posiadać dokumenty o pedofilii – a…

Sejm przez aklamację przyjął uchwalę upamiętniającą Jolantę Brzeską w 10. rocznicę jej zabójstwa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

18 odpowiedzi na “TVP3 Kielce: Dyrektor buskiego liceum rozpłynął się w powietrzu, a z nim zebrane pieniądze na wycieczki”

 1. ŚMIESZNOSTRASZNE: TG w 2020 za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej pisze:

  Decyzją nr 9 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 września 2020 roku za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagrody otrzymują: Galant Tomasz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Busku Zdroju

  https://www.radio.kielce.pl/themes/upload/org/2021/02/jedrzejow-uroczystosc-26-02-2021-i-grupa-124115.docx

 2. Mieszkaniec pisze:

  No dobra, ale ja nadal pytam: gdzie jest dyrektor? Czy to prawda, o czym słyszałem i na infobusko pisałem, że jest za granicą, na Białorusi? Skoro policja go odnalazła po zgłoszeniu zaginięcia przez rodzinę, to znaczy, że POLICJA WIE gdzie in jest. Dlatego pytam: gdzie jest dyrektor? Czy i dlaczego ta informacja noe jest dotąd ujawniona? O co tu chodzi? W mojej opinii sprawa ma drugie dno. To chodzi o coś jeszcze albo o kogoś jeszcze. To wszystko jest bardzo dziwne i ŚMIERDZI NA KILOMETR! Śmierdzi jak to w Busku, bo tu wiele spraw śmierdzi, tylko że Polska to kraj bezprawia, państwo z dykty i kartonu i nie ma kto się wziąć za te sprawy…

 3. Do powyzej pisze:

  Też mnie właśnie to ciekawi, ale chyba bardziej już śmieszy, że niby tak go znaleźli, a tu chyba jednak nie.

 4. porażka pisze:

  ja nic nie wiedziałem… nie wiedziałem, że dyrektor od lat ma problemy z hazardem i bodaj prowadzi w szkole ”prywatne biuro turystyczne”… nie wiedziałem, że księgowa w ZSTI 2 lata podbierała szkolne pieniądze… ja nic nie wiedziałem…

 5. Mieszaniec - do Redakcji i nie tylko. pisze:

  Szanowny Panie Redaktorze Kruk!

  Mam pewną propozycję. Myślę, że czytelnicy naszego portalu poprą mnie w tej kwestii (uprzejmie proszę o opinie).
  Pan jako Redaktor portalu (prawo prasowe) ma prawo zapytać, a następnie otrzymać odpowiedź i poinformować opinię publiczną o tym. Mój pomysł jest następujący:

  Proszę zapytać (telefonicznie, mailowo, osobiście) Rzecznika KPP Policji w Busku-Zdroju:

  – Gdzie przebywa dyrektor liceum? W jakim kraju? W jakim mieście, ewentualnie jak nie można podać miasta, to w jakim województwie, obwodzie, okręgu danego kraju?

  – Jeśli przebywa za granicą, jakie są szanse ekstradycji do Polski? Czy już złożono taki wniosek? Ile taka ekstradycja potrwa? Czy polskie służby współpracują w tej sprawie ze służbami temtego kraju?

  – Jakie są szanse na zwrot pieniędzy rodzicom? Czy dyrektor posiadał jakiś majątek? Jeśli tak, to czy prokuratura sporządziła już zabezpieczenie tego majątku na poczet pokrycia wierzytelności, czyli zwrotu pieniędzy rodzicom uczniów?

  Szanowny Panie Redaktorze!

  Ma Pan powyżej gotowe pytania – wystarczy zrobić kopiuj/wklej na skrzynkę mail-ową i wysłać do Rzecznika KPP. Zajmie to Panu najwyżej minutę. A może od siebie jakieś pytania Pan Redaktor doda?

  Jako stały czytelnik Pana portalu zgłaszam niniejszym tą prośbę. Tylko bardzo proszę Panie Redaktorze Szanowny nie czynić jakichś wymówek…😉 Ma Pan gotowca, a więc wystarczy tylko wysłać.🙂 Jakby coś, to powie Pan, że czytelnik pyta, a dowodem na to jest niniejszy mój komentarz. Niech Pan zwali na mnie, jakby coś. Wyrażam zgodę.😉

  Pozdrawiam!

 6. Do powyżej pisze:

  Popieram

 7. SEBABOMBA pisze:

  A może tym Panom Dyrektorom średnich szkół za mało płacą?
  Czy to prawda że kilka lat temu w Szkole Techniczno Informatycznej w Busku też jakiś Dyrektor zdefraudował jakieś pieniądze szkoły, jak na tamte czasy ogromną kwotę i nic mu za to nikt nie zrobił?
  Czy wiadomo jest jaką kwotę pieniędzy przywłaszczono obecnie?
  Coś w tym Busku jest nie tak? Czy te szkoły średnie nie mają żadnego nadzorcy? Czy nikomu nie podlegają? Co to wogóle jest w Państwie Prawa?

 8. Pamięć pisze:

  To dyrektorzy szkół średnich nie mogą polecić swym żonom założenia hurtowni, jak pewien pan z Widuchowy? 😉

  Na stronie:
  umig.busko.pl/baw/uchwaly/
  są już uchwały z wrześniowej rady. Wśród nich 4 dotyczące spraw zgłaszanych przez mieszkańców.
  „Wybrańcy narodu” w żadnej z nich nie bronili mieszkańców. Dwie petycje zostały uznane za „bezzasadne”, a w sprawie dwóch skarg rada uznała się za „niewłaściwy” organ.
  (W każdym linkowanych PDF-ów trzeba zajrzeć na stronę 2, gdzie jest „uzasadnienie” pozwalające sprawdzić „o co kaman”:
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_629.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_630.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_628.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_627.pdf

 9. CD pisze:

  Pikanterii dodaje sprawie fakt, iż radny Służalski będący przewodniczącym komisji wniosków, skarg i petycji na sesji w maju 2022 roku zaproponował podczas „spraw różnych i wolnych wniosków”, aby ludzi z Górki przekwaterować do tzw. hotelowca przy szpitalu – czyli dokładnie to, co w petycji wniósł mieszkaniec. A więc tyle warte jest słowo tego pana. Sam sobie zaprzeczył – warto wziąć to pod uwagę i za rok nie wybierać tego kłamcy, który dba o interesy sikory i własny (podwyżka diet radnych – ale za wyjątkiem Szumilasa, którego całkowicie pozbawiono należnych diet), a nie o interesy mieszkańców (których pozwala łupić podatkami wyższymi niż w Warszawie).

  Wedle uchwał buskich (bez)radnych każda propozycja mieszkańców jest bezzasadna i trzeba odrzucić ją nawet bez prób ewentualnego poprawienia. Za to projekty zgłaszane przez męża właścicielki hurtowni są zawsze słuszne i trzeba je zawsze przyjmować bez jakichś zbędnych dyskusji.
  A więc szanowni mieszkańcy: gdy buscy koryciarze z rady za rok będą jeszcze skomleć o wasze poparcie pamiętajcie, kto w głosowaniach pozwalał na katowanie was wysokimi podatkami oraz coraz wyższymi cenami wody…

 10. do Sebabomba pisze:

  Owszem, była historia z ZSTI. Też zniknęły pieniądze. I to niemałe. Tyle że tam główną oskarżoną była osoba z księgowości, a dyru – za niedopilnowanie. I chyba za to niedopilnowanie został później prezesem w pewnej buskiej spółdzielni.

 11. Jan pisze:

  Ja mam takie pytanie jak on dajmy na to przegrał te pieniążki w karty to czy nie można ustalić tego karciarza co z nim wygrał i odebrać mu wszystko co się należy?

 12. Do Jana pisze:

  Albo jak przegrał w ruletkę to zabrać właścicielowi kasyna. 😁😁😁

 13. Mieszkaniec - DO REDAKCJI! pisze:

  Szanowny Panie Redaktorze!

  Zapytam, co z moją prośbą zawartą w komentarzu 26 WRZEŚNIA 2022 O 15:46???

 14. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Na mój wniosek Wojewoda Świętokrzyski uchylił część zarządzenia Sikory rozstrzygnięciem nadzorczym, które można znaleźć pod poniższym linkiem:

  kielce.uw.gov.pl/pl/wojewodztwo/samorzad-terytorialny/nadzor-nad-samorzadem/rozstrzygniecia-nadzorc/22428,PNKI41311212022.html

 15. Likwidacja z 10 milionami w tle. Były prezes kieleckiego PKS oskarżony o defraudację pisze:

  https://kielce.tvp.pl/60480551/likwidacja-z-10-milionami-w-tle-byly-prezes-kieleckiego-pks-oskarzony-o-defraudacje

 16. Jarosław Kruk, redaktor do: Mieszaniec - do Redakcji i nie tylko. 26 WRZEŚNIA 2022 O 15:46; Mieszkaniec - DO REDAKCJI! 29 WRZEŚNIA 2022 O 08:31 pisze:

  Witam Szanownego Komentatora! dziś dopiero przygotowałem pismo z pytaniami do Pana Komendanta KPP Busko-Zdrój, jutro złożę je bezpośrednio w KPP BZ.
  pozdrawiam!

 17. Mieszkaniec pisze:

  Bardzo dziękuję! Zatem czekamy na odpowiedź z KPP Busko, a potem publikację tejże na infobusko.

  PS. Słyszałem kiedyś, że zgodnie z prawem prasowym, odpowiedź na pytania zadane przez dziennikarza musi być udzielona szybko. 30 dni jest w przypadku zwykłego obywatela, a gdy dziennikarz pyta, odpowiedź musi być udzielona w ciągu chyba 3 dni albo 7 dni, jakoś tak. Sygnalizuje to na wszelki wypadek, gdyby zwlekano z odpowiedzią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl