ED: Prokuratura zajmie się sprawą zaginionych pieniędzy z I Liceum w Busku-Zdroju? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Prokuratura zajmie się sprawą zaginionych pieniędzy z I Liceum w Busku-Zdroju?

19 września 2022 | | | 6 komentarzy

W piątek, 9 września do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu pieniędzy z tamtejszego I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki. Dokładna kwota nie jest znana. – informuje 13 września 2022 portal Echo Dnia’ 

Zawiadomiono nas, że mogło dojść do przywłaszczenia pieniędzy przez dyrektora liceum. Jednak póki co, prowadzimy postępowanie w sprawie. Oznacza to, że musimy najpierw ustalić, ile tych pieniędzy było, kto sprawował nad nimi pieczę. We wtorek, bądź w środę będzie jasne, czy sprawą zajmie się prokuratura, która może ewentualnie prowadzić postępowanie w formie śledztwa – informuje aspirant sztabowy Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskich policjantów.

Przestępstwo, gdyby faktycznie zostało stwierdzone, jest zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, dyrektor buskiego I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki’ 2 września wziął urlop. Miał z niego wrócić we wtorek 6 września, ale nie pojawił się w pracy. W środę 7 września rodzina złożyła zawiadomienie o zaginięciu mężczyzny’. Policja rozpoczęła poszukiwania, w piątek zakończone sukcesem. Ustalono jego miejsce pobytu.

W piątek po południu szkoła złożyła zawiadomienie na policję o zaginionych pieniądzach.

Kierownictwo placówki poinformowało mnie, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa, polegającego na tym, że środki, które były zbierane na wycieczki, dyrektor mógł sobie przywłaszczyć. To znaczna kwota. Skierowano stosowny wniosek do komendy powiatowej – mówił w piątek starosta buski Jerzy Kolarz.

Także w piątek… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia

◙ Podobne informacje:

ED: 💥Dyrektor I LO w Busku znalazł się. Są podejrzenia, że zniknęła znaczna kwota pieniędzy | Majątki skarbnika, sekretarza powiatu oraz dyrektorów instytucji i szkół podległych buskiemu starostwu. Ile zarabiają?

ED: Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju nie wrócił z urlopu. Sprawą zajmie się starosta i policja

Powołanie dyrektorów jednostek oświatowych Powiatu Buskiego na nowe kadencje.

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

List do Redakcji: 🆘 Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „x+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

Łukasz Szumilas – oblicza prawdy: premiera filmu pt. „30 sekund” na kanale Łukasz Szumilas na YouTube

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

Kalendarium: 7 maja 1977 r. w sieni kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki studenta Stanisława Pyjasa

doRZ: Śmierć dziennikarki Polsatu. Miała posiadać dokumenty o pedofilii – a…

Sejm przez aklamację przyjął uchwalę upamiętniającą Jolantę Brzeską w 10. rocznicę jej zabójstwa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “ED: Prokuratura zajmie się sprawą zaginionych pieniędzy z I Liceum w Busku-Zdroju?”

 1. ŚMIESZNOSTRASZNE: TG w 2020 za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej pisze:

  Decyzją nr 9 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 września 2020 roku za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagrody otrzymują: Galant Tomasz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Busku Zdroju

  https://www.radio.kielce.pl/themes/upload/org/2021/02/jedrzejow-uroczystosc-26-02-2021-i-grupa-124115.docx

 2. Wierzchołek Białoruskiej Góry Lodowej do MEX 12 WRZEŚNIA 2022 O 22:30 pisze:

  Zazwyczaj nie udzielam się w komentarzach ale czasem robię wyjątki. Tak jak właśnie teraz po przeczytaniu artykułu https://infobusko.pl/ed-%f0%9f%92%a5dyrektor-i-liceum-ogolnoksztalcacego-w-busku-znalazl-sie-sa-podejrzenia-ze-zniknela-znaczna-kwota-pieniedzy/ i komentarzy pod nim, a zwłaszcza tego jednego:
  ,,No i gdzie pan dyrektor jest? Pytam, bo dziś słyszałem „na Busku”, że owszem odnalazł się… Za garnicą. A dokładnie na Białorusi. Prawda to, czy ludziska plotek narobili?”
  Informacja, że dyrektor TG uciekł i schował się na Białorusi włączyła w głowie czerwoną lampkę i syrenę alarmową. Jeśli by to schronienie się dyrektora TG na Białorusi było prawdą to ja uważam, że mamy tu prawdopodobnie do czynienia z dużo grubszą i groźniejszą aferą niż przywłaszczenie pieniędzy szkolnych. Obawiam się, że bardzo zasadne jest podejrzenie, że dyrektor TG był białoruskim lub nawet ruskim szpiegiem. Wszak jako dyrektor I LO w Busku-Zdroju od 2008 r. TG miał szeroki dostęp do mnóstwa wrażliwych informacji. W pierwszej kolejności od ogromnego zbioru wrażliwych danych osobowych uczniów szkoły z okresu kilkudziesięciu lat. Przypomnę, że wśród absolwentów I LO najbardziej znanych są m.in.: europoseł Adam Jarubas działacz PSL, marszałek Sejmiku Świętokrzyskiego, Adam Tański polityk, ekonomista, minister w rządzie, Bożentyna Pałka-Koruba wojewoda świętokrzyski, Andrzej Kaleta duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk humanistycznych, biskup pomocniczy kielecki, Jerzy Kolarza – starosta buski, Piotr Wąsowicz – burmistrza MiG Busko-Zdrój. Wśród mniej znanych jest bardzo dużo osób pracujący w ministerstwach i urzędach centralnych, jak również tych niższego stopnia, w wymiarze sprawiedliwości, w Policji, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej i różnych innych instytucjach państwowych. Ta armia ludzi to brama do ogromu cennych często tajnych informacji i otwarte drzwi dla białoruskich i ruskich służb wywiadowczych i wszelkich innych.
  Proszę się bowiem zastanowić gdzie ewentualnie ucieka człowiek, który dopuścił się malwersacji finansowych, w dodatku taki który zarabiał 10.000 zł miesięcznie i żył wygodnie na wysokim standardzie? Czy ucieka za bogaty Zachód czy na biedną Białoruś? Jak myślicie? Ja słyszałem o kilku przypadkach takich malwersantów, ale każdy z nich uciekał do Niemiec, Anglii itp. Nigdy nie słyszałem by ktoś taki uciekał na Białoruś czy do Rosji. Jedyny przypadek ucieczki na wschód, który znam to dezerter Emil Czeczko, który w grudniu 2021 zszedł z posterunku granicznego i przeszedł na Białoruś. Długo tam nie pożył bo w marcu poinformowano o jego śmierci.
  Proszę sobie przypomnieć słynną ucieczkę z PRL płk Ryszarda Kuklińskiego, przekazującego latami tajne wojskowe informacje do USA. Pułkownik Kukliński z pomocą służb amerykańskich uciekł do USA, bo tam został otoczony ochroną i udzielono mu wsparcie.
  Dlatego biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej obawiam się, że dyrektor TG może mieć dużo, dużo więcej za uszami niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Zwłaszcza, że jak piszą w komentarzach był hazardzistą. Uważam więc, że tym przypadkiem z Białorusią w tle powinny się jak najprędzej zająć polskie służby kontrwywiadowcze. Nie będę zdziwiony, jeśli okaże się że dyrektor TG nie tylko kradł pieniądze, ale również kradł i sprzedawał dane wrażliwe i niejawne i tajne informacje. W przypadku gdyby moje podejrzenia okazały się prawdziwe to przypuszczam, że dojdzie do niemałego trzęsienia ziemi.

 3. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Na stronie Dziennika Urzędowego Województwa Świętokrzyskiego (edziennik.kielce.uw.gov.pl) opublikowano kilkanaście (!) rozstrzygnięć nadzorczych uchylających uchwały buskiej (bez)rady miejskiej przyjęte w sierpniu tego roku. Poniżej link do jednego z nich:

  Rozstrzygnięcie nadzorcze nr PNK.I.4131.134.2022 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 7 września 2022 r. stwierdzające nieważność § 4 uchwały Nr XLIX/587/2022 Rady Gminy Busko-Zdrój z dnia 5 sierpnia 2022 r. w sprawie określenia wstępnej lokalizacji przystanku autobusowego na terenie gminy Busko-Zdrój w miejscowości Palonki
  edziennik.kielce.uw.gov.pl/GetActPdf.ashx?year=2022&book=0&position=3108

  Ponieważ buscy (bez)radni miejscy nigdy nie piszą własnych projektów, tylko bezkrytycznie przyklepują projekty zgłaszane przez burmistrza i napisane przez jego urzędasów (jedyny bodaj wyjątek to uchwała szkalująca Szumilasa) – to wynika z tego, że ćwierćinteligenci zatrudniani przez Sikorę i Marońskiego w UMiG są niekompetentni, skoro napisane przez nich uchwały są uchylane. Należy tutaj przypomnieć, iż wojewodowie nie mają prawa oceny merytorycznej uchwał, a jedynie prawnej. Znaczy to, że wojewoda nie może uchylić uchwały na zasadzie „bo tak”, tylko, że jeśli uchylił, to musiały rażąco łamać prawo. Czy ktokolwiek w UMiG poniesie konsekwencje i dlaczego nie? (Nota bene: Koniusz jest i tak zblatowany z Sikorą, więc gdyby nie musiał, to by nie uchylał uchwał buskiej władzy. Skoro to uczynił, to widać sprawa była tak oczywista.)

  Tymczasem jest już nagranie z wrześniowej (bez)rady miejskiej:
  umig.busko.pl/rada-miejska-top-menu/nagrania-audio-video/21281-nagranie-audio-video-z-li-sesji-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-z-dnia-15-09-2022r.html

  Po wysłuchaniu stwierdzam, że jest naszej gminie wiele pań i panów o inicjałach XY, bowiem na bodaj każdej sesji są ich petycje lub skargi 😉
  Wśród mówców m. in. dyrektorka przedszkola „Smerfuś”, mieszkaniec ulicy Partyzantów poruszający sprawę chodnika i działaczka społeczna z Górki pytająca, czy wysiedlenia z pawilonów 3 i 4 to przygotowanie terenu dla (pato)dewelopera?

 4. Pamięć pisze:

  Na stronie:
  umig.busko.pl/baw/uchwaly/
  są już uchwały z wrześniowej rady. Wśród nich 4 dotyczące spraw zgłaszanych przez mieszkańców.
  „Wybrańcy narodu” w żadnej z nich nie bronili mieszkańców. Dwie petycje zostały uznane za „bezzasadne”, a w sprawie dwóch skarg rada uznała się za „niewłaściwy” organ.
  (W każdym linkowanych PDF-ów trzeba zajrzeć na stronę 2, gdzie jest „uzasadnienie” pozwalające sprawdzić „o co kaman”:
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_629.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_630.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_628.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_627.pdf

 5. Prawda pisze:

  Pikanterii dodaje sprawie fakt, iż radny Służalski będący przewodniczącym komisji wniosków, skarg i petycji na sesji w maju 2022 roku zaproponował podczas „spraw różnych i wolnych wniosków”, aby ludzi z Górki przekwaterować do tzw. hotelowca przy szpitalu – czyli dokładnie to, co w petycji wniósł mieszkaniec. A więc tyle warte jest słowo tego pana. Sam sobie zaprzeczył – warto wziąć to pod uwagę i za rok nie wybierać tego kłamcy, który dba o interesy sikory i własny (podwyżka diet radnych – ale za wyjątkiem Szumilasa, którego całkowicie pozbawiono należnych diet), a nie o interesy mieszkańców (których pozwala łupić podatkami wyższymi niż w Warszawie).

  Wedle uchwał buskich (bez)radnych każda propozycja mieszkańców jest bezzasadna i trzeba odrzucić ją nawet bez prób ewentualnego poprawienia. Za to projekty zgłaszane przez męża właścicielki hurtowni są zawsze słuszne i trzeba je zawsze przyjmować bez jakichś zbędnych dyskusji.
  A więc szanowni mieszkańcy: gdy buscy koryciarze z rady za rok będą jeszcze skomleć o wasze poparcie pamiętajcie, kto w głosowaniach pozwalał na katowanie was wysokimi podatkami oraz coraz wyższymi cenami wody…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl