Tężnia rośnie w oczach w Bochni. Wart blisko 8 mln zł obiekt będzie gotowy za kilka miesięcy. A w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Tężnia rośnie w oczach w Bochni. Wart blisko 8 mln zł obiekt będzie gotowy za kilka miesięcy. A w Busku?

9 lipca 2019 | Bochnianin.pl Tomasz Stodolny 08.07.2019 14:25 / Jarosław Kruk 09.07.2019 | | 1 komentarz

W sąsiedztwie Plant Salinarnych w Bochni trwa budowa tężni solankowej. Od kilku dni stawiana jest drewniana konstrukcja, która niebawem zacznie być uzupełniana zwiezionymi tu już wcześniej wiązankami tarniny.

Wizualizacja obiektu / źródło: bochnianin.pl

Koszt budowy całego kompleksu to prawie 7,8 mln zł. Bochnia otrzymała na to zadanie ok. 3,7 mln zł unijnej dotacji. W ramach inwestycji oprócz budowy tężni solankowej z komorą inhalacyjną, przebudowane zostaną takżę boiska sportowe oraz powstanie nowy plac zabaw.

Tężnia w budowie – Bochnia, 8 lipca 2019 / fot. Archi Projekt, źródło: bochnianin.pl

Zadanie realizowane w systemie… – cały artykuł wraz z galerią zdjęć na źródłowej stronie bochnianin.pl – po kliknięciu na link


Jarosław Kruk:  W grudniu 2018  zamieszkiwane przez ok. 300 tysięcy mieszkańców Katowice ukończyły budowę miejskiej tężni. Wydały na nią 2,6 mln zł. Licząca ok. 30 000 mieszkańców Bochnia za cenę 7,8 mln złotych zamierza do końca 2019 r. postawić swój obiekt inhalacyjny.
Do grona „inhalacyjnych” miejscowości postanowiły wprowadzić Busko-Zdrój jego władze samorządowe. Ludnościowo 2 razy mniejsze od Bochni i  10 razy mniejsze od Katowic miasto ze słońcem w herbie przystąpiło niedawno do realizacji olbrzymiej tężni, wycenianej wstępnie na 25 mln złotych.
Kto bogatemu zabroni. Ale czy taki gigant jest rzeczywiście potrzebny? czy realizowany jest w odpowiednim miejscu? Czy nie lepiej byłoby postawić mniejszy obiekt w innym miejscu a za zaoszczędzone pieniądze np. wybudować osiedlowe parkingi dla mieszkańców, porządnie naprawić ścieżkę rowerową?

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Tężnia rośnie w oczach w Bochni. Wart blisko 8 mln zł obiekt będzie gotowy za kilka miesięcy. A w Busku?”

  1. darek pisze:

    a nie lepiej jest zbudować tę tężnie koło dworca PKS? Blisko od uzdrowisk a daleko od parku. redaktorek i inni malkontenci przestaliby krakać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl