TP: Kto pierwszy, ten lepszy! Parkingowy problem na Piłsudskiego - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TP: Kto pierwszy, ten lepszy! Parkingowy problem na Piłsudskiego

22 kwietnia 2019 | Tygodnik Ponidzia 19 kwietnia 2019 / Jarosław Kruk 23.04.2019 | | 24 komentarze

Na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju miejsce parkingowe jest na wagę złota. Codziennie pod blokami dochodzi do walki… o wolne miejsce. Zasada jest prosta – kto pierwszy, ten lepszy – informuje Tygodnik Ponidzia.

Na Piłsudskiego brakuje miejsc parkingowych, a jezdnia – mimo wyborczych obietnic – miejscami od lat przypomina krajobraz księżycowy…

Kończę pracę o godzinie 16:00 i gdy pół godziny później podjeżdżam pod blok, w którym mieszkam, przeważnie wszystkie miejsca parkingowe są już zajęte. Czasami muszę parkować przy innych blokach. Czasami dochodzi do kłótni sąsiedzkich. Tutaj naprawdę brakuje miejsc parkingowych, i jest to bardzo uciążliwy problem – mówi TP pan Rafał, mieszkaniec jednego z bloków na os. Piłsudskiego.

W przeciągu ostatnich 5 lat na terenie Buska-Zdroju powstało około 715 nowych miejsc parkingowych. Koszt tych inwestycji to około 1,3 mln zł. Jak poinformował Tygodnik Ponidzia buski magistrat, w najbliższych planach nie ma budowy miejsc postojowych na osiedlu Piłsudskiego. Natomiast nowe miejsca parkingowe zostaną wykonane w ramach realizowanych inwestycji drogowych.

Takich osób jak pan Rafał jest wiele. Problem ze znalezieniem wolnego miejsca na os. Piłsudskiego dotyczy… – cały artykuł wraz z oświadczeniem prezesa SM Busko-Zdrój w tej istotnej sprawie na źródłowej stronie Tygodnika Ponidzia – po kliknięciu na link 

 

grafika tytułowa: ddb24.pl

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

24 odpowiedzi na “TP: Kto pierwszy, ten lepszy! Parkingowy problem na Piłsudskiego”

 1. Ewa pisze:

  Zabrakło pana radnego Szarlińskiego i nie ma kto już dbać o Piłsudskiego. Inni tylko obiecują.

 2. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Witam serdecznie mieszkańców Woli!
  Zajmę się kompleksowo tematem parkowania na buskich osiedlach. Wola na zawsze będzie blisko mojego serca. Już ruszyliśmy temat „kraterów drogowych” w okolicach 105 ? Pan Szarliński to był gość?
  Zapraszam do kontaktu:
  mlodebusko@gmail.com

 3. Ewa do Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Trzymam za słowo panie Łukaszu! mam nadzieję, że nie są to obiecanki cacanki składane co wybory przez najstarszego radnego.

 4. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Najmłodszy jest inny :)Czyny nie obiecanki 🙂

 5. HaHa pisze:

  Gratuluję znajomości Buskich osiedli panu radnemu.
  Wola jak najbardziej na terenie miasta Busko jest:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wola_(Busko-Zdrój)
  https://www.google.com/maps/place/50%C2%B028'22.0%22N+20%C2%B042'06.0%22E/@50.4718645,20.6990274,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d50.4727778!4d20.7016667
  kiedyś takie osiedle było.
  Czy można obiecać nie znając nazw osiedli?
  Obiecanki czy czyny?

 6. anty-MB pisze:

  Celna uwaga HaHa. Wracając do meritum: czemu tzw. najmłodszy radny nie poruszy tematu miejsc parkingowych w Spółdzielni Mieszkaniowej? Ale zapiekanka nie kandyduje na prezesa SM, bo tam lans nie wystarczy, lecz na Burmistrza i stąd nachalne próby przypisania Sikorze winy za wszystko, nawet za rzeczy na które nie ma wpływu.

 7. Mlode busko pisze:

  Współczuję matce szumilasa że żle wychowała syna.

 8. Szum pisze:

  Taki syn potrafi przyprawić o udar.

 9. Core pisze:

  Kto płaci zapiekance za studia managerskie

 10. Obserwator pisze:

  Ten szumilas to chyba nie jest zdrowy .prawie wszyscy z kim sie zacznie mówić takiego są zdania.można by wezwać lekarza odowiedniego na następną sesję.

 11. Obserwator ma rację! pisze:

  Dobry pomysł. Lekarz potrzebny natychmiast.

 12. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdró pisze:

  Jestem zdrowy w przeciwieństwie do osób sprawujących najwyższe funkcje w mieście, a chorzy są na zachłanność jeden współwłaściciel hurtowni oraz współwłaściciel firmy dostarczającej kruszywa w nieuczciwości osiągneli poziom hard. Są toczone liczne postępowania przeciwko naszym orłom, a niebawem spadnie kurtyna strachu i wszystko będzie ujawnione opinii publicznej. Moja rodzina jest ze mnie dumna tak jak i większość mieszkańców regionu! Pozdrawiam Trolle internetowe?

 13. Xyz pisze:

  Większość mieszkańców? Proszę o jakieś dane. Na jakiej podstawie takie stwierdzenia? Megalomania i kompleksy Radnego? Jak zwykle obraża Radny i szczęka na wszystkich. Dorośnij i jeżeli coś wiesz to to udowodnij, a nie ujadaj. Sorki za szczerość, ale ktoś chyba traci kontakt z rzeczywistością. Ja Radnego nie pozdrawiam.

 14. ewka pisze:

  Ciebie Haha czy Xyz nie rozumiem, po co wchodzisz na to forum skoro wszystko jest złe i niedobre. Przecież są inne portale dla ludzi z innymi poglądami. Szanujmy się nawzajem, to nie jest trudne.Pozdrawiam 🙂

 15. Ss pisze:

  Całe miasto mówi że radnemu pomoże tylko dobry psychiatra.

 16. Zdun pisze:

  Psychiatra to może burmisca uratować:)

 17. siwy pisze:

  Proponuję utworzenie na Kościuszki domu dla czubka.

 18. HaHa pisze:

  Do ewka
  Mądre słowa napisałaś :”Szanujmy się nawzajem, to nie jest trudne”, jestem za wzajemnym szacunkiem i dialogiem. Przeczytaj artykuły tu zamieszczane, posłuchaj ludzi i przeczytaj to co radny pisze. Normalną jest reakcja ludzi na takie artykuły jak i ataki ze strony radnego na inne osoby. Proponuję by radny napisał konkrety co zrobił piastując to stanowisko. nie co chce zrobić i co by zrobił tylko co zrobił bez przypisywania sobie pracy innych bez ubliżania innym – to naprawdę jest proste. Agresja nawet w słowach będzie budziła taką samą agresję.
  W większości swoich wpisów radny komuś ubliża co jest normalną rzeczą, że innym się to nie podoba. Jeżeli radny zajmie się pracą a nie ubliżaniem to będzie naprawdę spokojniej w komentarzach.

 19. Masakra pisze:

  Z tego, co rozumiem, to radny chce, y wszyscy podatnicy zapłacili za to, że komuś nie chce się ruszyć na nogach, tylko musi po mieście jeździć?? To niech jeżdżą rowerami – potrzeba wielokrotnie mniej miejsc do zaparkowania. Cytowany w artykule mieszkaniec żali się, że ma zajęte miejsca, bo dojeżdża samochodem do pracy. Ludzie – Busko to nie wielka metropolia, ten kilometr czy dwa do pracy spokojnie można przejść! Chyba, że dojeżdża do pracy w Kielcach. Jeśli tak, to zwracam honor. Przed kilkunastoma laty jakoś nie było problemów z parkowaniem i smogu też tyle nie było. A teraz „madki plus” nakupiły za „pińcet” spawanych złomów z Niemiec. Do tego jeszcze papierosek w jednej łapie, komóreczka w drugiej i można jechać pod szkołę. A potem pretensje, że kolejki do lekarzy za długie. Najmłodszy radny zamiast zachęcać do ruszania się, woli rzucać populistyczne hasła.

 20. AGA pisze:

  NIE MOGĘ ZROZUMIEĆ DLACZEGO TEN POPAPRANY KUCHARZ CZEPIA SIĘ WŁAŚCICIELI FIRM LUB HURTOWNI ,ŻYJEMY W WOLNEJ POLSCE I KAŻDY MOŻE ZAŁOŻYĆ SOBIE FIRMĘ LUB HURTOWNIĘ , DAĆ LUDZIOM PRACĘ I POKAZAĆ NA CO GO STAĆ A NIE TYLKO PYSKOWAĆ NA INNYCH .MAJĄC TYLE LAT SIEDZI U MATKI NA GARNUSZKU I JESZCZE MA DŁUGI. WIĘC CI CO MĄDRZY NIECH WYCIĄGNĄ Z TEGO WNIOSKI. TAK SIĘ PROWADZI KUCHARZ CZY EKONOMISTA ? MEGA WSTYD .

 21. Krowa, która dużo ryczy mał mleka daje pisze:

  Aga ma rację! Ten szumi to tylko hasła rzuca, a konkretów zero. Firmy zakłada i zamyka. Taki z niego radny, jaki z niego przedsiębiorca. Jedynie to gadane ma, jak mało kto.

 22. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Rozmowy z trollami internetowymi są jak dialogi z gołębiem 🙂
  Żadnej firmy nigdy nie zamknąłem. Mam plan dla regionu oraz zrealizowałem wiele spraw w mojej kilku miesięcznej kadencji. Kto ma oczy ten to widzi 🙂 Wcześniej przez kilkanaście lat doprowadziłem do wykonania większej ilości inwestycji niż „Wasze” władze. Jestem zdrowy jak ryba w przeciwieństwie do skorumpowanych, zachłannych, nieuczciwych władz. Co do hurtowni to przekonają się Państwo niebawem czy można takie cyrki robić w Państwie Prawa jakim jest Polska. Do czubków to poszedł jeden prezes z PSL i szykuje już miejsca dla swoich kolegów z partii 🙂

 23. anty-MB pisze:

  Buhaha
  Niby jakie te sukcesy radnego w tej kilkumiesięcznej kadencji pzoa uczynieniem z Rady cyrku i skłöceniem się już bodaj z niemal wszystkimi coś znaczącymi w Busku ludźmi?
  To tylko kwestia czasu, gdy poznają się na nim ci nieliczni, którzy jeszcze wierzą w jego dobrą wolę.

 24. […] infobusko.pl: – TP: Kto pierwszy, ten lepszy! Parkingowy problem na Piłsudskiego […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl