RK: Pumptrack w budowie. Rolkarze wypadają z toru. Władze Buska ignorują uwagi - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Pumptrack w budowie. Rolkarze wypadają z toru. Władze Buska ignorują uwagi

16 czerwca 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 16.06.2020 / Jarosław Kruk 16.06.2020 | | 5 komentarzy

Miłośnicy sportów ekstremalnych krytykują sposób wykonania tak zwanego pumptracu w Busku- Zdroju. To tor przeszkód do jazdy na rowerach BMX, rolkach i deskorolkach. Powstaje między osiedlem Kościuszki i ul. Pułaskiego. Zdaniem rolkarzy instalacja w przygotowany kształcie może stanowić zagrożenie dla użytkowników. – informuje Radio Kielce

Projekt budowlany kwestionują m.in. członkowie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ponidzie” w Busku. Informują, że według ich wiedzy i opinii specjalistów z firm zewnętrznych, źle wyprofilowane zakręty i materiał użyty do budowy nie są właściwe dla tego typu obiektów.

Jacek Szostak – prezes klubu zwraca uwagę, że wykonawca nie konsultował z nikim projektu. Jak mówi, każdy przedmiot, zabawka itd. wymagają badań, konsultacji, atestów i pozwoleń zanim okażą się bezpieczne i trafią do dzieci.

– Jak widać buski pumptrack w oczach urzędników z ratusza nie wymaga takowych – zaznacza.

Jak mówi, członkowie klubu, kilka razy proponowali gminie że pomogą w przeprojektowaniu, sprowadzeniu fachowców czy konsultantów. Nie znalazło to oddźwięku.

– Byłem świadkiem, jak małe dzieci jadąc na hulajnodze „wylatywały” z toru. Dodatkowo na wysokości wirażu zlokalizowana jest latarnia, która stanowi niebezpieczeństwo. Obiekt nie spełnia warunków bezpieczeństwa jak również warunków technicznych do uprawiania sportów, do których jest przeznaczony – zaznacza.

Jacek Szostak zwraca także uwagę, że mimo trwających prac, mnóstwo ludzi wchodzi na plac budowy i korzysta z obiektu, a nikt tego nie kontroluje. Ci, z którymi rozmawiała nasza reporterka, podkreślali, że wykonawca powinien dopracować tzw. bandy czyli zakręty. Jak mówią obawiają się, że w niektórych miejscach siła odśrodkowa może ich wyrzucić z zakrętu.

Tomasz Mierzwa – główny specjalista ds. inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju nie odpowiada na próby kontaktu. Po raz kolejny ignoruje dziennikarkę, mieszkańców gminy, ale i słuchaczy Radia Kielce. Również burmistrz, nie znalazł czasu, aby odpowiedzieć na pytania naszej reporterki.

W tej sprawie wystosowaliśmy również maila z prośbą o komentarz. Jeśli dotrze do nas odpowiedź – poinformujemy niezwłocznie.

W sprawie przeprojektowania toru pumptrack, w lipcu ubiegłego roku, interweniowali także rodzice dzieci uprawiających sport, trenerzy, mieszkańcy. Do urzędu gminy w Busku-Zdroju wpłynął także wniosek z listą poparcia.

W odpowiedzi na pismo klubu, burmistrz Waldemar Sikora… – cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

ED: Skatepark w Tarnobrzegu trzeci raz nie przeszedł odbioru! O złym wykonaniu obiektu wie już Polski Związek Sportów Wrotkarskich – a w Busku?

Do Redakcji: REWITALIZACJA PARKU – Wszyscy powinni usłyszeć o tym co planuje urzędnik, a co zatwierdza radny, a co podpisuje Burmistrz!

Małpiak-siekierezada: rewitalizacja, karczunek czy rabunek?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “RK: Pumptrack w budowie. Rolkarze wypadają z toru. Władze Buska ignorują uwagi”

 1. Janusz pisze:

  Władze Buska konsultują wszystko… same ze sobą. Np jeden pan pyta drugiej pani z pokoju obok w ratuszu: podoba się Pani ten obiekt? ona mu odpowiada: taaak bardzo mi się podoba. Tak odbywają się konsultacje społeczne 🙂

 2. Gut pisze:

  Szkoda, że nie ma zdjęć, jak na parkingu stoją maszyny i pracują przy rozbiórkach „pięknych” budynków, które tam stały, lepiej prowadzić budowę na parkingu z samochodami i płacić odszkodowania za uszkodzenia?

 3. Gut - errata pisze:

  Powyższy komentarz miał być Boiska przy ul. Bocznej.

 4. Tak Sikora i jego „dworzanie” traktują wyborców! pisze:

  Tomasz Mierzwa – główny specjalista ds. inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju nie odpowiada na próby kontaktu. Po raz kolejny ignoruje dziennikarkę, mieszkańców gminy, ale i słuchaczy Radia Kielce. Również burmistrz, nie znalazł czasu, aby odpowiedzieć na pytania naszej reporterki.

 5. […] Czy obsunięta czasowo i kosztowo modernizacja stadionu została zakończona i czy budowa pumptracku również? Skoro zniknęły ogrodzenia, zdjęto tabliczki „teren budowy”, na stadionie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl