RK: ⛔Zakaz picia wody dla miejscowości: Radzanów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Baranów, Gadawa, Szczaworyż, Pęczelice, Żerniki Górne oraz Dobrowoda - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: ⛔Zakaz picia wody dla miejscowości: Radzanów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Baranów, Gadawa, Szczaworyż, Pęczelice, Żerniki Górne oraz Dobrowoda

18 czerwca 2021 | Radio Kielce Marta Gajda 17.06.2021 / Jarosław Kruk 18.06.2021 | | 9 komentarzy

Woda w dziewięciu miejscowościach w gminie Busko-Zdrój nie nadaje się do spożycia – taką decyzję wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju. Podczas badań kontrolnych wody z wodociągu publicznego Busko (ujęcie Szczaworyż) stwierdzono obecność Enterokoków (paciorkowce kałowe). – informuje portal Radio Kielce

Woda w dziewięciu miejscowościach w gminie Busko-Zdrój nie nadaje się do spożycia – taką decyzję wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju. / fot. Jarosław Kruk

Brak przydatności wody do spożycia dotyczy następujących miejscowości: Radzanów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Baranów, Gadawa, Szczaworyż, Pęczelice, Żerniki Górne (do nr 72) oraz w Dobrowodzie (od strony m. Baranów do nr 107).

Woda w tych miejscowościach może być używana tylko do celów sanitarnych, np. do spłukiwania toalet do odwołania.

Odpowiednie służby podjęły już działania naprawcze. MPGK Sp. z o. o. w Busku-Zdroju w miarę zgłaszanych potrzeb będzie… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce

◙ Podobne informacje:

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

A w Busku od października PODWYŻKA ZA WYWÓZ ŚMIECI z 14,50 zł na 21,50 zł/osoby !!! BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !!!

ED: Wielkie inwestycje nad zalewem w Radzanowie? Czy jest szansa na pieniądze? 1 lipca rusza kąpielisko

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “RK: ⛔Zakaz picia wody dla miejscowości: Radzanów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Baranów, Gadawa, Szczaworyż, Pęczelice, Żerniki Górne oraz Dobrowoda”

 1. Jerzy Rogucki pisze:

  jakoś mnie to nie dziwi. Proszę się przypatrzeć kto jakie ma przygotowanie zawodowe w MPGK.
  A resztę zostawię bez komentarza. Mogę tylko dodać, że w ostatnich poru lat jakoś usług świadczona przez MPGK dramatycznie spadła.

 2. RPGKiM pisze:

  Incydent kałowy?

 3. ŁN: prserwa w dostawach wody pisze:

  „Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej w dn. 22 czerwca 2021r. (wtorek) od 8:00 do godz 12:00 wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Mikułowice Zachodnie, Nowy Folwark, Kameduły, Las Winiarski, Szaniec, Galów.”

 4. Łukasz Nowak (ten od kolei) do Jerzego Roguckiego pisze:

  Z przykrością muszę się z Panem zgodzić.
  Jakie są kompetencje dyrektora technicznego MPGK Witolda Dalacha to widać na „Górze Rochanu”: zasłużony trener tenisa nie ma umywalki w pokoju (o zawrotnej powierzchni 7 metrów kwadratowych) tylko małą umywalkę wciśniętą w kąt WC. W praktyce nie da się z niej korzystać nie ocierając o brudną ścianę (brak płytek).
  Co to ma do rzeczy? A no bodaj na wszystkich kierunkach technicznych wykładana jest ERGONOMIA. Technika bowiem polega na zmienianiu środowiska w sposób dogodny ludziom. By tego dokonać trzeba wiedzieć jacy są ludzie i tej wiedzy dostarcza ergonomia bazująca na psychologii, fizjologii i anatomii człowieka. Inżynier powinien wiedzieć, że człowiek ma łokcie, które gdzieś musi umieścić podczas korzystania z umywalki (nie włoży ich przecie w ścianę!) – więc umywalka nie może być w rogu, jeno musi być odsunięta od ściany.

 5. do przedmówcy pisze:

  Jako facet wstydził bym się prosić o pomoc typu bo mi się należy. Na dodatek tak nachalnie. Weź się za pracę i przestań labidzić. „zasłużony trener tenisa nie ma umywalki w pokoju (o zawrotnej powierzchni 7 metrów kwadratowych) tylko małą umywalkę wciśniętą w kąt WC”. Czym się zasłużył? I za jakie zasługi z moich podatków mu trzeba bizancjum urządzić? Panie Łukaszu Panu też się należy?

 6. patologia do poprzednika pisze:

  „I za jakie zasługi z moich podatków mu trzeba bizancjum urządzić?”

  Mieszkańcy Kolonii (w tym Hadżi) płacą czynsze (wyższe, niż w SM Busko!) oraz pozostałe opłaty za użytkowanie lokali. Więc to z tych opłat Kryczka powinien im to „bizaqncjum” urządzić, a nie czyichkolwiek podatków.

  „Jako facet wstydził bym się prosić o pomoc typu bo mi się należy. Na dodatek tak nachalnie.”

  Mieszkańcom Górki płacącym za mieszkania nic się nie należy, ale już mieszkańcom noclegowni MGOPS nie płacącym za nic należy się wszystko?
  Jak to jest, że (zapewne pracownicy MPGK) wyzywają na tym portalu mieszkańców Kolonii ponoszących koszty (w tym wielu pracujących i abstynentów) od „patologii”, a tymczasem jakoś nie wyzywają od patologii bezdomnych na noclegowni (dodaj wszyscy alkoholicy czynni, a przynajmniej większość), którzy za nic nie płacą, za to mają prysznic, pralkę, telewizor i kuchnię?

 7. kk pisze:

  Łukaszku pisz pod jednym nickiem.

 8. Do Patologia... pisze:

  To nie wszystko. Kilku moich znajomych za równowartość dwóch win kupuje od nich konserwy.

 9. Do powyży tego od torów pisze:

  Jakby nie chloł to by żył w godnych warunkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl