Onet: List do redakcji. Czytelnik Onetu oburzony tzw. ustawą autobusową: "Gniot prawny" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

Onet: List do redakcji. Czytelnik Onetu oburzony tzw. ustawą autobusową: „Gniot prawny”

15 listopada 2020 | onet.pl Piotr Rogoziński 10.09.2019 / Jarosław Kruk 15.11.2020 | | 7 komentarzy

„- Czy ta ustawa służy społeczeństwu? Czy powoduje likwidację tzw. białych plam? Czy może jednak służy do »kombinacji« i nabijania kabzy przewoźnikom, za skorygowane linie już istniejące?” – pyta w liście do naszej redakcji oburzony mieszkaniec gminy Busko-Zdrój w woj. świętokrzyskim. – informuje 10 wrzesnia 2019 r. portal Onet.pl

fot. Jarosław Kruk

 • Zdaniem czytelnika Onetu tzw. ustawa autobusowa to „gniot prawny”
 • Jak pisze, w Busku-Zdroju, w którym mieszka, „nowe” linie autobusowe to tak naprawdę stare, z kosmetycznymi zmianami
 • „Na usta cisną się pytania: Czy ta ustawa służy społeczeństwu? Czy powoduje likwidację tzw. białych plam?” – pyta czytelnik

Chodzi oczywiście o ustawę, która jak przekonują rządzący, ma pomóc samorządom w reaktywacji połączeń autobusowych. Przypomnijmy, że była to jedna z głównych obietnic programowych Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem czytelnika Onetu z gminy Busko-Zdroju w województwie świętokrzyskim, który wysłał do nas list, ale prosi w nim o zachowanie anonimowości, ta ustawa to „gniot prawny”, który nie likwiduje tzw. białych plam komunikacyjnych.

Prawie 80 „nowych” połączeń autobusowych w Świętokrzyskiem

Jak już informowaliśmy, pod koniec sierpnia przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach podpisali umowy z większością z 25 samorządów z regionu świętokrzyskiego, które złożyły wnioski dotyczącego tego dofinansowania. Dotyczyły one utworzenia dokładnie 78 połączeń autobusowych. W sumie na reaktywację linii w Świętokrzyskiem przeznaczono blisko 600 tys. zł.

Ustawa „autobusowa” to druga ustawa, która powoduje likwidację utrudnień komunikacyjnych. Pierwsza to Fundusz Dróg Samorządowych – mówiła wówczas wojewoda Agata Wojtyszek. (JKR: artykuł z 10.09.2019)– Wiele jeszcze jest do zrobienia. Myślę, że zaproponowane rozwiązanie, które podjęły gminy i powiaty z naszego regionu spowoduje, że kolejne samorządy będą chciały tworzyć nowe połączenia – dodała.

Czytelnik Onetu: to skandal i hipokryzja PiS

W liście do naszej redakcji mieszkaniec gminy Busko-Zdrój przekonuje, że ta ustawa jest „skandalem” oraz dowodzi „zakłamaniu i hipokryzji partii PiS”. Powody swojego oburzenia tłumaczy na przykładzie sytuacji, jaka ma miejsce w jego gminie. Na początku podkreśla, że 30 sierpnia tego roku tamtejsza rada miejska podjęła dwie uchwały, o podpisaniu umów na zorganizowanie połączeń autobusowych, w ramach tego właśnie rządowego dofinansowania.

„Jak to zobaczyłem i przeczytałem, poczułem ogromne oburzenie. To skandal! To coś niebywałego, niedorzecznego, wprost nie do pojęcia. Zapyta ktoś dlaczego? Ano dlatego, że to nie są żadne nowe linie autobusowe, tylko dotychczas istniejące, w których wprowadzono jedynie kosmetyczne zmiany i dzięki temu »stare« stało się »nowym«” – pisze nasz czytelnik.

Okazuje się, że w opublikowanym na tablicy ogłoszeń na Dworcu Autobusowym przy ulicy Poprzecznej w Busku-Zdroju rozkładzie jazdy, który wisi i obowiązuje od czerwca 2019 roku, można przeczytać, że od dawna istniały połączenia do tych miejscowości, które widnieją w uchwałach Rady Gminy. – Podkreślam, że to jest „stary”, dotychczasowy rozkład jazdy i jak na razie (do chwili obecnej) nie wprowadzono żadnych korekt – zaznacza mieszkaniec gminy.

W odniesieniu do… – cały artykuł na źródłowej stronie portalu Onet.pl – po kliknięciu na link 

◙ Podobne informacje:

KPP: Skandaliczny stan techniczny autobusu, którym miała jechać młodzież szkolna – może czas na transport gminny?

RK: Autobusy wróciły do Końskich – a w Busku?

Za 4,5 mln Miechów kupił elektryczne autobusy. Komunikacja miejska ruszy tam 25 października. A w Busku?

Bogdan Latosiński, MPK: Autobus widmo przyjeżdża do Kielc z Buska jedną minutę przed MPK, a wyjeżdża do Buska 2 minuty przed MPK. Samowolka trwa i ma się dobrze!

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “Onet: List do redakcji. Czytelnik Onetu oburzony tzw. ustawą autobusową: „Gniot prawny””

 1. Kłamstwa i manipulacje rzecznika Uzdrowiska Busko-Zdrój S. A. pisze:

  „Warto przypomnieć, że to ja na skutek Pańskiego zachowania wezwałem policję i to Pan się następnie awanturował utrudniając policji prowadzenie czynności.”

  Jakie to niby te zachowania były? Konkretnie.

  Na czym to rzekome awanturowanie Ł. N. się miało polegać (oraz jakie to niby „czynności” prowadzili Zawada i Nowicki?) i gdzie dowody na nie, skoro G. J. ma kamerę skierowaną na chodnik?

  „Czy został Pan przez funkcjonariuszy w zw. z tym skuty, czy mi się tylko wydaje?”

  Przecież Ł. N. sam napisał, że został skuty. No i co z niby z tego ma wynikać??
  Mógł zostać skuty BEZPODSTAWNIE.

  „Zniesławia mnie Pan publicznie nie mając na to żadnych dowodów.”

  A pan G. J. to niby ma jakiekolwiek dowody? Czemu ich nie pokazał?

  „Ja świadka zdarzenia mam.”

  Czy jest nią jego konkubina Beata W., także zatrudniona w Uzdrowisku Busko-Zdrój S. A.? XD
  To nie jest niezależny świadek.

 2. Mieszkaniec pisze:

  Szanowny Redaktorze Kruk!
  Dodałem wczoraj komentarz pod artykułem o najbliższej Sesji Rady Miasta na stronie busko.com.pl, z informacją o projekcie uchwały wyrażającej zgodę na deweloperkę w Zdroju przy ul. Grotta. I co? Komentarza już nie ma. Ot wolność słowa…
  U Ciebie na stornie też dodałem ten komentarz pod dwoma artykułami. Aż się prosi jednak o artykuł w tej sprawie, bo komentarza w gąszczu innych wpisów może ktoś nie dojrzeć, a artykuł to co innego. Co Redaktor na to?

 3. Mieszkaniec pisze:

  Szanowny Redaktorze Kruk!
  Taki artykuł byłby bardziej widoczny niż komentarz. Chodzi mi o poinformowanie mieszkańców z okolic tej inwestycji, którzy protestują przeciwko niej. Ważne żeby dowiedzieli się o takim projekcie uchwały.

 4. do redaktora pisze:

  Zgadzam się z przedmówcą.
  U mareczka już jest art. o radzie miejskiej. A tutaj nie ma.

 5. zmiana pisze:

  Jakim kłamstwem jest „dobra zmiana”, to widać w Busku, gdzie w Uzdrowisku dalej panują takie „zielone” nazwiska jak Jakubowski, Nurek, czy ten co zajmował się wodą w komunalce podczas hydroafery.

 6. Do zmiana pisze:

  Dlaczego „Ten co zajmował się wodą w komunalce” od bodaj trzech lat już tam nie pracuje?
  Czy to prawda, że miał prywatną firmę, która zakładała przyłącza wody do domów?
  Czy to prawda, że potem dokonywał odbioru tych prac jako pracownik komunalki, czyli dokonywał odbioru tego, co wcześniej zrobiła jego prywatna firma?

 7. Co to za hipokryzja pisze:

  Oj artykuł z września 2019r oj nie dobrze nie dobrze ale jak to pan redaktor Kruk pluje w swoje pisowskie gniazdo?. Oj nie on tylko się spóźnił rok czasu i tak przy okazji dał artykuł by pokazać że jest obiektywnym redaktorem. Oj pan dalej jest nie obiektywnym redaktorem czyżby to lekcje z TVPIS by dać stary temat przy okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl