Łukasz Nowak: Sprawozdanie z działań przeciwko patologii w przewozach pasażerskich na trasie Busko-Zdrój - Kielce - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Łukasz Nowak: Sprawozdanie z działań przeciwko patologii w przewozach pasażerskich na trasie Busko-Zdrój – Kielce

27 grudnia 2020 | Łukasz Nowak 27.12.2020 / Jarosław Kruk 27.12.2020 | | 30 komentarzy

– Pragnę za pośrednictwem portalu InfoBusko.pl złożyć mieszkańcom naszego Regionu, w szczególności  pasażerom, sprawozdanie z moich działań przeciwko patologii w przewozach pasażerskich w relacji Busko-Zdrój – Kielce.  – pisze w korespondencji do redakcji infobusko.pl  Łukasz Nowakkandydat do buskiej Rady Miejskiej w Wyborach Samorządowych 2018 r. 

.

•  Nieprzestrzeganie rozkładu jak gorący kartofel?

W związku z nagminnym łamaniem przez busy ,,Muszkieter” państwa Chmielów została temu przewoźnikowi cofnięta zgoda wydana przez buski Zakład Usług Komunalnych na korzystanie z przystanków w kurorcie:  ► infobusko.pl [11.12.2020]: TVP3: Busko zakazało przewoźnikowi korzystania ze swoich przystanków. Bo jeździł jak chciał ♂ .

O takie właśnie działanie wnioskowałem wcześniej za pośrednictwem pana Jana Ozgowicza, radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

W sytuacji gdy buskie władze uznały, że mogą w tym zakresie podjąć działania rozliczające ,,Muszkietera” z nieuczciwych praktyk, to pomyślałem, że analogiczne działania powinny podjąć także pozostałe gminy zlokalizowane na trasie  Busko-Zdrój – Kielce oraz świętokrzyski Urząd Marszałkowski, który zatwierdza całość. Dlatego 4 grudnia 2020 roku wysłałem stosowne zawiadomienia drogą elektroniczną do UMWŚ oraz do Urzędu Miasta w Kielcach, jak również do tamtejszego Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM).

Już 7 grudnia otrzymałem z kieleckiego ratusza informację podpisaną przez mgr Grzegorza Witkowskiego, będącego zastępcą dyrektora wydziału komunikacji, o… przekazaniu sprawy do Urzędu Marszałkowskiego.

Z kolei 8 grudnia otrzymałem informację ♂ o przekazaniu przez ZTM sprawy do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Natomiast 17 grudnia otrzymałem z UMWŚ odpowiedź podpisaną przez p. dyr. Annę Grzelę z Departamentu Transportu i Komunikacji, w której stwierdza… swoją niewłaściwość w tej sprawie i przekazała ją do kieleckiego MZD.

Wygląda więc na to, że kieleccy urzędnicy z urzędu marszałkowskiego, ratusza oraz różnych jednostek miejskich będą teraz przerzucać się tym tematem, wzajemnie stwierdzając swój rzekomy brak uprawnień do zajęcia się tematem.

Jako żywo przypomina mi to działania Rządu, który chce nam dowalić nowym tzw. podatkiem cukrowym. Gdy zaniepokojeni przedsiębiorcy z branży spożywczej chcieli poznać szczegóły, to byli wzajemnie odsyłani do kolejnych ministerstw:
https://www.money.pl/podatki/podatek-cukrowy-producent-mowi-o-ile-podniesie-ceny-6587536643332225v.html♂

21 grudnia zwróciłem się do burmistrzów Chmielnika i Morawicy. Czy potraktują temat poważniej, niż urzędnicy z Kielc? Jeszcze nie wiadomo, ale otrzymana w tym samym dniu informacja z ratusza w Chmielniku potwierdzająca odczytanie korespondencji ode mnie pokazuje, że przynajmniej mają tam porządny obieg dokumentów elektronicznych.

.

•  UOKiK: manipulowanie cenami przez ,,Muszkietera” nie narusza konkurencji

W związku z różnicowaniem ceny biletu w zależności czy dany przejazd był przed kursem MPK, czy po nim, z tą sprawą zwróciłem się 14 grudnia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów♂:

Zwracam się o podjęcie przez Urząd postępowania antymonopolowego przeciwko U. H. T. Anna Chmiel działającego jako przewoźnik pod marką „Muszkieter” wobec uzasadnionego podejrzenia nadużywania pozycji dominującej przez ten podmiot w szczególności na trasie Kielce – Busko-Zdrój.

Z informacji opublikowanych 5 listopada 2020 roku na portalu Facebook przez Bogdana Latosińskiego z rady nadzorczej MPK Kielce wynika, że U. H. T. Anna Chmiel zastrzega sobie w oficjalnym cenniku możliwość dowolnej manipulacji cenami za swoje przewozy na liniach regularnych, co pozwala na eliminowanie konkurencji stosowaniem dumpingu:

○ Poniżej przedstawiam ( zdjęcie nr 4 )oficjalnie opublikowany obowiązujący cennik jednego z przewoźników, który zawiera absurdy pozwalające manipulować cenami biletów w zależności od potrzeb, poprzez zapisy o stosowaniu ,,promocji na wybranych odcinkach trasy, wybranych kursach czy wybranych grup osób”!
Z opublikowanego cennika wynika, że przewoźnik skutecznie może eliminować pojawiającą się konkurencję, stosując w przejazdach bezpośrednio przed innym przewoźnikiem ustalone przez siebie ceny dumpingowe lub podwyższając ceny biletów tam gdzie nie ma innego przewoźnika. Przy stosowaniu takiego regulaminu w praktyce, to przewoźnik dyktuje warunki przejazdu, z sufitu podnosząc ceny biletów do astronomicznych rozmiarów tam gdzie nie ma konkurencji, a na odcinkach gdzie występuje konkurencja ceny celowo zaniżać. Jak się wyeliminuje konkurencję znów się ceny podniesie. Można stosować ,,promocję” na ceny biletów jednorazowych, a dla biletów ulgowych np. tych refundowanych z budżetu państw w 100%, czy 95% znacznie zawyżać. Przecież i tak państwo, czyli my wszyscy zapłacimy!
Jednocześnie działaniom tym towarzyszą oskarżenia i donosy do różnych instytucji o stosowanie nieuczciwej konkurencji przez innych przewoźników i głośno krzyczą ,,łapać złodzieja”!</span
Co na temat cen biletów mówią przepisy zawarte w Rozdziale 5 art. 46 ust.6 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym (zdjęcie nr 5).
Takie manipulowanie cenami przez przewoźnika jest rzeczywiście przezeń stosowane, o czym świadczą m. in. takie wypowiedzi na lokalnym portalu (https://infobusko.pl/busko-zakazalo-przewoznikowi-korzystania-ze-swoich-przystankow-bo-jezdzil-jak-chcial/#comment-11644):

Grażyna
14 grudnia 2020 o 00:21
I tak jeździ rano zapłaciłam 9 za ta sama trase o 10 już 13 i jak to możliwe

Taka polityka cenowa przewoźnika narusza w mojej ocenie Art. 9. ust. 1 pkt 1) Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086). Niższe ceny są stosowane, gdy dany kurs przypada obok rozkładowych kursów MPK Kielce, który to przewoźnik ma stałą cenę 9,50 złotych za całą trasę linii komercyjnej ‚208’.

21 grudnia z delegatury UOKiK w Łodzi otrzymałem pismo z prośbą o uszczegółowienie wniosku, gdyż wg. urzędu same promocje cenowe nie stanowią naruszenia prawa, gdyż powinienem wykazać, że na tańszych kursach ,,Muszkieter” jeździ poniżej kosztów.

•  ITD ,,nie widzi” naruszeń…
14 października 2020 zwróciłem się do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o interwencję w sprawie firmy Chmielów. 21 października otrzymałem z DepartamentuTransportu Drogowego w MIB informację o przekazaniu zgodnie z właściwością do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

16 grudnia otrzymałem z ITD informację o… braku stwierdzenia naruszeń prawa:

Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pana wiadomość elektroniczną (e-mail) z dnia 14 października 2020 r. przekazaną do Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego dotyczącą nieprawidłowości wykonywania przewozów regularnych osób (linia komunikacyjna Kielce – Busko-Zdrój) przez przedsiębiorcę: Anna Chmiel z.s. Charężów 6, 26-060 Chęciny uprzejmie informuję, że czynności w przedmiotowej sprawie w zakresie przedstawionym w Pana podaniu zostały zrealizowane w następujących terminach: 21 i 23 października 2020 r., 30 listopada 2020 r., oraz 1, 2, 7, 14, 15, 16 grudnia 2020 r. Przeprowadzone kontrole nie wykazały naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Jednocześnie chciałbym poinformować i zapewnić, że tryb i sposób kontroli dokonywanej przez Inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego za każdym razem ma na względzie legalność wykonywania przewozów drogowych i prowadzony jest z uwzględnieniem sugestii wnioskodawcy.

Z poważaniem
Przemysław Adamus
Naczelnik Wydziału Inspekcji


 

Tak w skrócie przedstawiają się moje działania poczynione przeciw patologii w przewozach pasażerskich w relacji Busko-Zdrój – Kielce.

Życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

z poważaniem

Łukasz Nowak

◙ Podobne informacje:

Bogdan Latosiński: Oświadczenie w związku z doniesieniem do Prokuratury zarzucającym korupcję

Bogdan Latosiński: Lekceważenie prawa i bezczelność przewoźnika przekracza jakiekolwiek granice. Bezradność, czy polityczne przyzwolenie?

Bogdan Latosiński, MPK: Autobus widmo przyjeżdża do Kielc z Buska jedną minutę przed MPK, a wyjeżdża do Buska 2 minuty przed MPK. Samowolka trwa i ma się dobrze!

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

30 odpowiedzi na “Łukasz Nowak: Sprawozdanie z działań przeciwko patologii w przewozach pasażerskich na trasie Busko-Zdrój – Kielce”

 1. Brawo dla Nowaka i Ozgowicza! pisze:

  Widać, że uczciwie pracujtą na swe diety.

  Reszta radnych niech bierze przykład!

 2. Zzibi pisze:

  Uff nie ma nic o Busku

 3. do redaktora pisze:

  Dlaczego nie ma nic o dzisiejszej radzie?

 4. Skoro to Nowak pisze do ministerstwa infrastruktury, to ja pytam pisze:

  czemu nowy wielki „minister” cieślak nie porozmawia ze swymi kolegami od transportu i od policji, by wzieli się za tę patologię busową z kapeluszem? Jak minister z ministrem.

 5. exBuszczanin pisze:

  Jak już padło nazwisko lansera z Oblekonia: na Busko.com.pl pod życzenia od niego zablokowane komentarze.
  Czy cenzura wróciła? Czy może portal mareczka jest wśród tych skupionych przez Obajtka?

 6. Dariusz Nejman: BOGOWIE pisze:

  BOGOWIE (https://www.facebook.com/dariusz.nejman.7/posts/4750750184998512): Po to tym co zobaczyłem dzisiaj w telewizji, po transmisji pierwszego wszczepienia, bardzo trudno mi pisać o czymś poważnym, od czasu występów Laskowika i Smolenia dawno tak się nie uśmiałem. Nie jest jednak śmieszne to że dobroczynnymi dla organizmu związkami, witaminkami, solami zaszczepieni zostaną najpierw Ci którzy są niezbędni zbrodniarzom do realizacji planu : wojskowi, policjanci, służby, lekarze, pielęgniarki, sędziowie, prokuratorzy, najważniejsi urzędnicy, oczywiści uwikłani w te zbrodnie politycy. Nie dziwmy się że w to szczepienie tak zaangażowani są członkowie SLD, Razem, PSL, PIS. PO, zielonych, Nowoczesnej i Ruch Hołowni, są przekonani o tym że w zamian za wykonanie zadania, oni i ich rodziny, dostąpią wyróżnienia, że będą klasą wyższa w hierarchii Nowego Porządku, wolną od obowiązku szczepień, która będzie mogła korzystać z życia na dotychczasowych zasadach.
  Żeby zrozumieć to co dzieje się w Polsce oraz na świecie trzeba znowu wrócić do historii. W średniowieczu Żydzi byli wypędzani 47 razy, ostatni raz z Moskwy w 1891 roku. Wcześniej wielokrotnie usuwano ich z zachodniej Europy. Częstym powodem były liczne próby wgryzienia się przez Żydów w zachodnie królestwa, by przejąć kontrolę nad państwem od środka. To się nie udało, bogactwem, jakie gminy żydowskie posiadły w okresie panowania arabskiego na półwyspie iberyjskim, usiłowano skorumpować elity, dwór, samego króla, ale bezskutecznie. Zakusy te zwalczał bezpardonowo Kościół Katolicki, słusznie przekonany, że Żydzi usiłują wtargnąć w strefę wpływów Papiestwa. Możne rody, szlachta europejska, lojalna wobec siebie, informowała siebie nawzajem o żydowskich zamiarach i to przede wszystkim z tego powodu Żydzi byli wyganiani z kolejnych państw i miast.
  Żydzi zaczęli odzyskiwać zaufanie elit zachodniej Europy dopiero w XVII wieku, przede wszystkim za sprawą Holandii, gdzie zorganizowali pierwszy Bank emitujący papierowe pieniądze ( Wisselbank ), dzięki czemu w krótkim czasie Holandia stała się potęgą. Zachęceni tym przykładem poszli za Holandią inni, przede wszystkim Anglia. Zachodnie elity obawiały się że wolny pieniądz w obrocie doprowadzi wielu do fortun, które mogą zagrozić pozycji dotychczasowej elity, z tego powodu nałożono na dotychczasowych poddanych dług wieczysty. Dla części za Was to może być niezrozumiałe, ale to proste. Państwo jest winne komuś bajońskie pieniądze, a dług zwracają poddani płacąc daniny i podatki, a więc wieczystym długiem obarczeni zostali poddani. Założona społeczeństwu homonto na głowę.
  O to kim jest ten ktoś komu wszyscy są winni pytał trafnie znakomity aktor Jeremy Irons. Tym kimś są elity starej europy, potężne rody jaki u progu kolonizacji dysponowały już bogactwem i jakie to bogactwo w czasie kolonizacji pomnożyły. Te wielkie kapitały zostały następnie powierzone Żydom by je dalej pomnażali od początku rewolucji przemysłowej. Rodzina Rotschildów, na przełomie XVIII i XIX wieku, dała elicie zachodu dowód jak sprawni i zdolni w interesach są Żydzi. Kolejne rody , od Landgrafa Hesji i Kassel, Habsburgów, Kapetyngów, Burbonów, Sachsen-Coburg-Gotha, Walezjuszy, Dynastii Orleańskiej, przez szlachtę i arystokrację starej Europy powierzały do obrotu Żydom swoje aktywa. Rotschildowie otworzyli w ten sposób innym Żydom drogę do bogactwa i wpływów, wciągając wielu z nich do obsługi elit zachodu.
  W którymś momencie doszło do zawarcia umowy pomiędzy Żydami, a elitą Starej Europy, nie znam daty, ale wydarzyło się to około połowy XIX wieku. W tym miejscu wypada jedynie przypomnieć że elity USA pochodziły także ze Starej Europy i one także z rezerwą podchodziły do Żydów. Dopiero na początku XX wieku Żydom udało się wejść na salony amerykańskiej elity. Do dziś sytuacja wygląda tak, że w tajnym zakonie Skull And Bones, grupującym największe rodziny USA, nie ma ani jednego Żyda. Także w GROUP, tajnej organizacji elit brytyjskich, istniejącej od XIV wieku, nie ma Żydów. Żydzi mają swoje organizacje w Nowym Jorku, Londynie, Frankfurcie, Neapolu, Paryżu i ściśle współpracują one z nieżydowskimi tajnymi zakonami i lożami. Choć wielu Żydów, jak Rotszildowie, otrzymało tytuły szlacheckie, to nie pozwolono im wniknąć do nieżydowskich struktur tajnych elit zachodu, obawiając się ich inteligencji, sprytu i przebiegłości.
  W tej sytuacji umowa, o jakie mowa wyżej, obejmowała już elity Starej Europy i USA oraz Żydów reprezentowanych przez najznakomitsze żydowskie rodziny. Potem stopniowo, do tej umowy, przystępowały znakomite rody z Japonii, Korei, Tajlandii, Kambodży, Malezji, ZEA, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Omanu, Brazylii, Meksyku, RPA, Maroka, Egiptu. Według tej umowy Żydzi mieli uczynić nieżydowskie elity Bogami na Ziemi, zapewnić im życie wieczne, uczynić je właścicielami Ziemi i wszystkiego co żyje na Ziemi, a w zamian wszystkie państwa świata mają być zlikwidowane i w ich miejsce wskrzeszony na Ziemiach w EREC : Palestynie, Jordanii, Syrii, Libanie, Iraku, Arabii Saudyjskiej Wielki Syjon. Żydzi maja zarządzać w imieniu Bogów Ziemią i rodzajem ludzkim z odbudowanej Wieży Babel. Każdy Żyd ma mieć 20 000 niewolników i dłużej żyć od innych ludzi na Ziemi, czerpać garściami z bogactwa i przyjemności.
  Ten plan zaczął być realizowany właśnie od początku drugiej połowy XIX wieku. Żydzi mieli planować, projektować świat w taki sposób żeby elity przejmowały stopniowo rynki, surowce, ziemię, technologie, jakie utwierdzały ich potęgę i władzę i jednocześnie posuwać stopniowo do przodu plan odbudowy Wielkiego Syjonu. Zagwarantowano Żydom, by mogli realizować plan, nietykalność, bezkarność i maksymalną swobodę.
  Najpierw elity zachodu podbiły od wewnątrz, za pomocą ideologii zaprojektowanej przez Marksa i Engelsa, Carską Rosję i Chiny. Jednocześnie elity przejęły kontrolę nad dolarem tworząc FED, w ten sposób nie musiały dalej ryzykować swoimi kapitałami. wykorzystując do tego fabrykę dolara i podatki płacone przez amerykańskich podatników, uiszczane wbrew amerykańskiej Konstytucji. Podbijając Carską Rosję i Chiny elity zachodu pozyskały najtańszą siłę roboczą i tanie surowce , oraz zatrzymały te państwa w rozwoju, by im nie zagroziły. Oba państwa stały się matecznikiem Żydów oczekujących na wskrzeszenie Wielkiego Syjonu. W obu państwach wykształcono część żydowskich elit, jakie stopniowo mają zasiedlić Wielki Syjon. Pierwsza grupa tych Żydów została przerzucono przez operację MOST od Izraela.
  Pierwsza wojna światowa przyniosła elitom zachodu kosmiczne dochody i jednocześnie otworzyła drogę do wskrzeszenia Wielkiego Syjonu, usuwając z drogi Imperium Osmańskie.
  Druga wojna jeszcze bardziej pomnożyła kapitały zachodniej elity kształtując tak nowy porządek świata , że doszło do zepchnięcia z piedestału Europy, opornej wskrzeszeniu Izraela, zniszczenia Japonii i wyniesienia do rangi mocarstwa USA i ZSSR, władzy dwóch wież, jakie zdecydowały o utworzeniu Izraela. Pamiętajcie, nie mylcie elit z państwami. Wyobraźcie sobie, że dziecko ustawia sobie żołnierzyki na dywanie i bawi się nimi w wojnę, zderza armie, narody, państwa. Te same ręce popychają żołnierzy z każdej strony, te same ręce dla swoich interesów gotowe są poświecić swoje państwa, te same ręce kontrolują każdą ze stron konfliktu. Ponadnarodowe elity są ponad narodami, patrzą na świat z góry.
  To bardzo ważny moment w historii, albowiem właśnie w tym momencie primum inter pares, a więc pierwszym spośród równych, stała się elita amerykańska skupiona w Zakonie Skull And Bones. Nie odbyło się to łagodnie. Amerykanie wykorzystali to że Europa wykrwawiła się w II wojnie, i siły narodów europejskiej elity osłabły, a państwa stały się zależne od amerykańskiej pomocy. Plan Marshalla podeptał europejskie waluty i gospodarki , przede wszystkim brytyjskiego funta. Amerykanie nie mieli skrupułów wobec najbliższych sojuszników. O tych krzywdach w Londynie, Berlinie, Paryżu pamięta się do dziś. Kryzys wywołany przez amerykańskie banki : Goldman Sachs , Morgan Stanley, J.P. Morgan Chase na przełomie 2007/2008 roku uderzył z furią w Grecję, Włochy, Hiszpanię i Portugalię i już cała Europa Zachodnia spiskować zaczęła przeciwko Amerykanom.
  Pod 1945 roku elity zachodu rozciągnęły rewolucję robotniczo-chłopską na Europę Środkowo-Wschodnią , w tym na Polskę. Władzę w tych podbitych państwach powierzono Żydom – namiestnikom. Struktura wyglądała tak, Amerykanie kontrolowali Moskwę, a Moskwa Warszawę, Pragę, Budapeszt i inne stolice regionu. CIA, a od lat 60-tych DIA kontrolowały KGB i GRU, a tym podlegały służby specjalne państw bloku wschodniego, w tym UB, SB, WSW, Kontrwywiad Wojskowy. Ten stan rzeczy trwał także po 1989 roku, tyle że w miejsce KGB i GRU powstały SWR i FSB, a w miejsce SB i WSW , UOP oraz WSI. Wszystkie one ( dziś ABW i SKW ) podległy i podlegają amerykańskim służbom w Waszyngtonie.
  Od 1945 roku stworzono blok-wschodni, wykreowano MATRIXA, wojnę systemów, „czerwonego wroga”, by pomnażać kapitały z podatków płaconych przez podatników na walkę z „czerwoną zarazą”, a przede wszystkim po to, by naukowcy z obu stron żelaznej kurtyny tworzyli technologie, jakie gwarantowały elicie władzę i wydłużały jej życie. To ważne, elity zachodu przejmowały technologie tworzone zarówno w ZSSR , jak i po drugiej stronie żelaznej kurtyny. Pisałem o wspólnych amerykańsko-radzieckich badaniach i eksperymentach prowadzonych z magnesem na stacji Gomel na Białorusi w latach 1978-1986. Dzięki tym pracom elity zachodu posiadały broń geofizyczną, elektromagnetyczną, posiadły zdolność kontroli pogody, wywoływania trzęsień Ziemi, tsunami, wybuchów wulkanów, kontrolę jednostek i mas przy użyciu promieniowania elektromagnetycznego, mikrofalowego ( 5G ), niskich częstotliwości ( HAARP ) . W oparciu o te badania stworzono właśnie HAARP.
  HAARP , ten w USA, to 13 hektarowy plac, „zabudowany” 180 wieżami antenowymi w 15 kolumnach po 12 rzędów. Na szczycie każdej wieży znajdują się po dwie dipolowe anteny. Jeden z dipoli jest dostrojony do sygnału w zakresie od 2,8 do 7 MHz, drugi od 7 do 10 MHz. Dwa dipole zamocowane są poziomo, jak wielkie X, na szczycie każdej wieży. W danym momencie może działać tylko jedna antena. Pięć metrów nad Ziemią, między wieżami, rozciągnięty jest metalowy ekran. Tworzy on stały reflektor dla anten. W czasie transmisji przejmuje skierowaną w dół energię radioelektryczną i odbija ją ku górze. W ten sposób sygnał ulega wzmocnieniu. Ekran to tarcza dla ludzi i zwierząt przed silnym polem RF emitowanym podczas transmisji. Pod zespołem anten znajduje się 30 schronów z nadajnikami. Każdy nadajnik może wytworzyć energię radioelektryczną o wartości 10 000 watów. Łącznie 360 nadajników może przesłać do anten 3 600 000 watów mocy. HAARP został tak zaprojektowany , że posiada zdolność do skupiania transmisji w jednym punkcie wysoko na niebie, co daje HAARP moc efektywną 3 600 000 000 watów.
  Za pomocą HAARP elity mogą oddziaływać na mózgi wszystkich ludzi na Ziemi jednocześnie, albo na wybrane narody, grupy ludzi, wywołać dziurę ozonowa, czy ściągnąć z kosmosu obiekt by wywołać jego kolizję z Ziemią. HAARP używany jest także do wywoływania niepokoi społecznych, zmian rządów i obsadzania ich marionetkami, do osłabiania państw przed inwazją wojsk USA, także do rujnowania rolnictwa i gospodarki przez susze, gradobicia, powodzie, ataki zimy. Pisałem wiele razy o ekonomii kataklizmów jaka ma podtrzymać upadły system rezerwy cząstkowej, by oligarchia zdążyła przeskoczyć z systemy niewoli pieniądza do systemu permanentnej inwigilacji jednostki ( smart state, smart city ).
  Przez postępująca globalizację elita przejmowała, zgodnie z umową z połowy XIX wieku rynki, zasoby i technologie, krok po kroku opanowując światową gospodarkę. Krok po kroku przygotowywano rozszerzenie Izraela. Temu służyła najpierw woja sześciodniowa i zajęcie Zachodniego Brzegu Jordanu. Także w tym celu USA dwa razy napadły na Irak, zrzuciły tam bomby z domieszką uranu, by nie urodziły się kolejne pokolenia Irakijczyków. Następnie USA zaatakowały Syrię, doprowadziły do zniszczenia Libanu, oraz przeprowadziły Arabską Wiosnę , by osłabić państwa Afryki i Bliskiego Wschodu, jakie mogłyby ostro protestować przeciwko zajęciu przez Izrael Syrii, Jordanii, Libanu, Iraku, czy Jemenu. Tereny EREC zostały przygotowane do szybkiej aneksji.
  Umowa zawarta w XIX wieku znalazła się na etapie finalnym. Światowa elita opanowawszy rynki, światową gospodarkę, dysponując technologiami gwarantującymi jej absolutną władzę nad ludzkością rozpoczęła demontaż znanego nam świata i tworzenie Nowego Porządku. Wybuchła pandemia.
  Z powyższego wynika ,że prawie wszystkie partie polityczne w Polsce, reprezentowane są przez sługi elity. Odstaje od reszty Konfederacja. Partie te będą wspierać szczepienia, depopulację Polaków oraz niszczenie polskiej małej, średniej i dużej przedsiębiorczości , likwidację państwa. Trwa między nimi jednak rywalizacja o to kto wykona zadanie, bo jak pisałem, na gorliwych wykonawców czekają nagrody.
  Wyżej opisałem jak amerykańska elita skupiona w Zakonie Skull And Bones brutalnie podporządkowała sobie w latach 1944-1949 europejskie gospodarki i waluty. Data ta pokrywa się dokładnie ze zwycięstwem w 1949 roku komunistów w Chinach , finansowanych i wspieranych także przez Skull And Bones. Od tamtej pory europejskie elity, Anglicy, Niemcy, Francuzi, Włosi , Szwedzi, Duńczycy, Hiszpanie, Holendrzy, Belgowie czekali na okazję by wypchnąć elitę Amerykańską z tronu i zająć jej miejsce i podporządkować sobie namiestników w Rosji i Chinach. Po kryzysie 2007/2008 aktywnie włączyli się w ten proces przede wszystkim Włosi, nawiązując intensywne stosunki z Chinami, za co zostali ukarani atakiem 5G podczas obecnej pandemii w miastach Lombardii, przede wszystkim w Bergamo , w wyniku których zmarło wielu ludzi.
  Okazja nadarzyła się po upadku bloku wschodniego. Po 1989 roku europejskie elity zaczęły spiskować z namiestnikami z Rosji i Chin przeciwko USA, dążąc do połączenia potencjałów ekonomicznych Europy Zachodniej z potencjałem militarnym Rosji i dalej z Chinami. To ważny moment, bo obecna technologia pozwala posiąść władzę na wieczność. Gra jest prowadzona bardzo finezyjnie i ostrożnie, bo mały ładunek może zdetonować znany nam świat. Dla Niemiec i Francji oraz Rosji to gra o wszystko, dlatego po trupach dążą do połączenia Rosji z Zachodnią Europą przez Nord Stream II. Na drodze do tego planu stoi Polska , jaka znalazła się w strefie zgniotu.
  Amerykanie świadomi wagi wydarzeń wkroczyli do Polski wbijając klin pomiędzy Unię i Rosję, oraz atakując chińskie interesy w Europie Zachodnie, przede wszystkim we Włoszech. Są świadomi że SLD, PO, Razem, zieloni, Hołownia, są pod protektoratem Rosji i państw zachodniej Europy i że partie te optują za połączeniem Unii z Rosją. Wbrew oczekiwaniom Amerykanie nie ruszyli stworzonej przez Rosję po 1945 wielotysięcznej agentury, służącej dziś Berlinowi, Paryżowi i Brukseli, jaka oplotła wojsko, służby, sądownictwo, prokuraturę, adwokaturę, radców prawnych , architektów , lekarzy. Na razie jesteśmy w fazie kiedy USA drenują Polskę, kiedy dojdzie do procesu depopulacji Skull And Bones będą chcieli zapewne skorzystać z usług towarzyszy, ludzi SB i WSI, którzy deklarują wykonanie każdego zadania w zamian za powrót do władzy i interesów. Będą na nich, jak w latach 1945-1989, zbierać obciążające materiały , by trzymać ich w szachu. Moim zdaniem jeżeli Biden podejmie działania otwierające drogę do połączenia Rosji z Unią szybko zostanie „zneutralizowany”. Symboliczne było ułaskawienie przez Trumpa ludzi prywatnej armii Blackwater, którzy zostali skazani na dożywocie za zamordowanie cywili w Iraku, w tym kobiet i dzieci.
  Niech nikogo ten artykuł nie uspokoi , wszystkie te siły będą dążyć do tego samego celu, do utworzenia państwa światowego zarządzanego przez Wielki Syjon w EREC. Jesteśmy świadkami walki pomiędzy frakcjami elity o to kto będzie siedział najwyżej na Olimpie.

 7. JanWien pisze:

  Jedynie kompleksowa kontrola prowadzona przez PIP, US i ITD wskazanej w tekście firmy wraz z powiązanymi z nią kapitałowo podmiotami pozwoli na dokładne zapoznanie ze skalą nieprawidłowości i nadużyć jakich dopuścili się zarządzający firmą z czarnym kapeluszem w tle.

 8. do Dariusz Nejman pisze:

  Nie wierzę że cię w takim stanie wypuścili z zakładu. Musiałeś uciec.

 9. do JanWien pisze:

  Pełna zgoda.

  Niestety, na to nie zanosi się.
  Przed kilkoma laty wojewódzkim inspektorem transportu drogowego był pan Wiedeński, który zaraz po tym, jak zaczął porządnie kontrolować wiadomą firmę to wyleciał ze stanowiska…

 10. Grzegorz Braun: w cieniu koronawirusa trwa holocaust polskiej przedsiębiorczości i gospodarki pisze:

  https://youtu.be/unsH2mBUjCc

 11. Grzegorz Lasak na Facebook'u pisze:

  Większość pytań jest osobistych. Czy ja się zaszczepię. Ponieważ pokonałem chorobę, powinienem się zaszczepić za kilka miesięcy. Jednak zrobię to wcześniej, publicznie. Nie wolno się bać, nie poznaję czasem moich rodaków. Polacy, przykład ofiarności i honoru a boją się szczepionki. Dajcie spokój. Mniej propagandy a więcej rozumu w tym wszystkim potrzeba. Pozdrawiam

 12. Łukasz Nowak do Grzegorza Lasaka pisze:

  1. Czy producenci wspomnianych szczepionek ponoszą jakąśkolwiek odpowiedzialność w razie niepożądanych działań?

  2. Nawet jeśli uznać szczepionkę za bezpieczną, to jaki jest sens wstrzykiwania jej ozdrowieńcom? Czy to nie marnotrawstwo?

 13. Do łuksza nowaka pisze:

  Cicho foliarzu
  Trza się szvczepic jak rząd nakazał

 14. do powyżej pisze:

  Któż to „foliarz”? xD

 15. Dr Jerzy Milewski do Grzegorz Lasak: dlaczego bezprawnie używa się terminu szczepionka dla czegoś co szczepionką nie jest, jest zaś jakimś mało zbadanym preparatem molekularnym pisze:

  Czy nowa szczepionka to szczepionka? Czym grozi specyfik na Covid-19? Dr Jerzy Milewski, lekarz, naukowiec, ekspert rynku farmaceutycznego i medycznego wyjaśnia https://www.facebook.com/TelewizjawRealu24/videos/723785838565235

 16. Do łuksza pisze:

  Sprawdź sobie pierw to określenie Łukaszu jak ty taki obeznany jesteś.

 17. Lans pisze:

  A cieślocek to kiedy zaszczepi się w tivi?

 18. Łukasz Nowak pisze:

  https://www.gov.pl/attachment/d9cd00fd-8bd9-418c-bcea-5af264f0526b

  „Po podaniu szczepionki zaleca się ścisł ą obserwację pacjenta przez co najmniej 15minut.” (strona 3)

  Ciekawe, czy to będzie przestrzegane w praktyce. Z wypowiedzi bonzów od zdrowia w mediach daje się wyczuć, że szczepienia będą prowadzone „na tempa”. Więc uważam za bardzo prawdopodobne, że ta zasada – jak wiele innych w naszym kraju – będzie tylko w teorii.

 19. Łukasz Nowak pisze:

  https://www.gov.pl/attachment/2ecfe9c8-009f-42ba-b95c-17e4bb4875dc

  „Ten lek został warunkowo dopuszczony do obrotu. Oznacza to, że oczekuje się na więcej danych dotyczących leku. Europejska Agencja Leków dokona co najmniej raz w roku przeglądu nowych informacji o leku i w razie konieczności treść tej ulotki zostanie zaktualizowana.”

  (strona 7)

  Zwracam uwagę na „warunkowość” dopuszczenia.

 20. Dddddf pisze:

  Łukaszu nie chcesz się szczepić to nie będziesz się szczepić.

 21. Wolna wola pisze:

  Ciekawi mnie na ile „dobrowolność” szczepień będzie iluzoryczna.
  Może być tak, że co prawda niezaszczepienie nie będzie groziło więzieniem, ani grzywną, jednak np. niezaszczepieni nie będą mogli latać samolotami, może nawet w ogóle korzystać z transportu zbiorowego, niezaszczepieni medycy i mundurowi nie będą mogli wykonywać zawodu, nie będą mogli studiować inaczej,. niż zdalnie, itd., itp.

  Brzmi niedorzecznie? Nie takie szaleństwa już nam wprowadził (nie)rząd pinokia, więc niczego nie można wykluczyć.

 22. Marian pisze:

  Kolega mi dziś powiedział, że istnieje strona internetowa, gdzie wpisując tylko NIP danej firmy, można zobaczyć ile ona dostała różnych finansowych pomocy publicznych, w tym także w związku z Covid.

  sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary

  Pomyślałem, że zobaczę ile dostał Muszkieter i spółki, a ile tak duża firma z tradycjami jaką jest MPK.
  Zestawienie wygląda następująco:
  ——————————————————————————————–
  MPK Kielce – NIP 9591503630

  -łączna pomoc w latach 2006-2020 = 8 328 220,35 zł (wartość nominalna)
  5 171 202,53 zł (wartość brutto)

  -w tym zawarta jest pomoc w związku z Covid = 0,00 zł
  ——————————————————————————————–
  Muszkieter – NIP 9591352059

  -łączna pomoc w latach 2007-2020 = 8 771 164,70 zł (wartość nominalna)
  8 655 043,47 zł (wartość brutto)

  -w tym zawarta jest pomoc w związku z Covid = 841 692,00 zł (wartość nominalna)
  841 692,00 zł (wartość brutto)

  Bus Car Service Sp. z o. o. NIP 9591840764

  -łączna pomoc w latach 2012-2020 = 167 854,62 zł (wartość nominalna)
  167 854,62 zł (wartość brutto)

  -w tym zawarta jest pomoc w związku z Covid = 0,00 zł

  Alfa Bus – NIP 9591947835

  -brak danych

  Beta Bus Sp. z o. o. NIP 9591947841

  -łączna pomoc w latach 2014-2020 = 244 654,37 zł (wartość nominalna)
  53 961,27 zł (wartość brutto)

  -w tym zawarta jest pomoc w związku z Covid = 0,00 zł
  —————————————————————————–
  A więc:
  -MPK Kielce dostało łącznie (brutto): 5 171 202,53 zł
  -Muszkieter i jego spółki dostały łącznie (brutto): 8 876 859,36 zł
  ——————————————————————————————-
  Anna Chmiel ma także APARTAMENTY pod wynajem:

  http://www.apartamentykielce.pl

  Tak dokładnie to są CZTERY elegancko urządzone mieszkania pod wynajem.
  Skoro się dostało prawie 9 milionów dotacji, to…

 23. do Mariana pisze:

  Dziękuję za przytoczenie ciekawych danych.

  Teraz trzeba będzie ustalić, kto przyznał tę pomoc panu muszkieterowi?

 24. Marian do powyżej pisze:

  Trzeba wejść na stronę (link jest podany), wpisać NIP firmy i już pobiera się dane w formacie PDF. Tam wszystko piesze: podstawa prawna, kto, kiedy, tytułem czego udzielił pomocy. Trzeba się wczytać szczegółowo, ale tam wszystko jest czarno na białym wyszczególnione.

 25. Łukasz Nowak pisze:

  Ile zapłacił Wojtek Lubawski Markowi Ciszewskiemu, że pod reklamą upolitycznionej stołkarni zwanej Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S. A. w której lansuje się gerard jakubowski (ten który dopuścił się przeciwko mnie przestępstwa fałszywego zawiadomienia o rzekomym… kopaniu jego psa), że zostały zablokowane komentarze? Przed ponad miesiącem ten lanser groził mi pozwem – nadal go nie otrzymałem,. Czekam…

 26. Łukasz Nowak pisze:

  Dziś otrzymałem z UMiG w Chmielniku informację o przekazaniu mojego wniosku do Urzędu Marszałkowskiego. Widać biorą przykład z Kielc:)

 27. źródło: umig.busko.pl, zakładka "Zamówienia publiczne" pisze:

  Podejrzewałem, że 24 miliony na tężnię to dopiero początek wydatków. Jak widać miałem rację.
  Oto mamy już TRZY przetargi, a ile jeszcze będzie??? Ile łącznie wyniesie nas mieszkańców ta tężnia???

  -Przetarg nieograniczony: Dostawa i montaż małej architektury w otoczeniu tężni i pijalni w Busku- Zdroju

  -Przetarg nieograniczony: Wykonanie ogrodzenia wokół tężni – etap II

  -Przetarg nieograniczony: „Wykonanie ogrodzenia wokół tężni” w ramach zadania budżetowego „Wzrost gospodarczy uzdrowiska poprzez rozwój potencjału endogenicznego i zwiększenie dostępu do zasobów naturalnych – Rodzinny Park Zdrowia w Busku-Zdroju”

 28. Tu macie linki do tych przetargów... pisze:

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19620-przetarg-nieograniczony-dostawa-i-montaz-malej-architektury-w-otoczeniu-tezni-i-pijalni-w-busku-zdroju.html

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19607-przetarg-nieograniczony-wykonanie-ogrodzenia-wokol-tezni-etap-ii.html

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19394-przetarg-nieograniczony-wykonanie-ogrodzenia-wokol-tezni-w-ramach-zadania-budzetowego-wzrost-gospodarczy-uzdrowiska-poprzez-rozwoj-potencjalu-endogenicznego-i-zwiekszenie-dostepu-do-zasobow-naturalnych-rodzinny-park-zdrowia-w-busku-zdroju.html

 29. Tu macie linki do tych przetargów... pisze:

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19620-przetarg-nieograniczony-dostawa-i-montaz-malej-architektury-w-otoczeniu-tezni-i-pijalni-w-busku-zdroju.html

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19607-przetarg-nieograniczony-wykonanie-ogrodzenia-wokol-tezni-etap-ii.html

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19394-przetarg-nieograniczony-wykonanie-ogrodzenia-wokol-tezni-w-ramach-zadania-budzetowego-wzrost-gospodarczy-uzdrowiska-poprzez-rozwoj-potencjalu-endogenicznego-i-zwiekszenie-dostepu-do-zasobow-naturalnych-rodzinny-park-zdrowia-w-busku-zdroju.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl