Gorąca linia: W poniedziałek, 28 września autobusy MPK rozpoczną regularne kursy pomiędzy Kielcami a Buskiem - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: W poniedziałek, 28 września autobusy MPK rozpoczną regularne kursy pomiędzy Kielcami a Buskiem

21 września 2020 | FB Bogdan Latosiński 21.09.2020 / Jarosław Kruk 21.09.2020 | | 6 komentarzy

– Szanowni Pasażerowie ? Nowe połączenie autobusowe. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach informuje, że z dniem 28 września trasa linii 208 Kielce – Chmielnik przez Morawicę zostaje wydłużona do miejscowości uzdrowiskowej Busko – Zdrój. Więcej szczegółów w tym rozkład jazdy wkrótce. Życzymy przyjemnej podróży! ? – poinformował dziś na FB Bogdan Latosiński 

Pod koniec sierpnia MPK Kielce podało do wiadomości, że 31 sierpnia przywraca wszystkie kursy na liniach komercyjnych, które zostały zawieszone z powodu koronawirusa i zamknięcia szkół. Poinformowało też, że uruchamia komercyjną linię do Buska-Zdroju.

To będzie nasza najdłuższa linia, jeden kurs to ok. 51 km –  mówił wtedy dla gazeta.pl Bogdan Latosiński, przewodniczący Rady Nadzorczej MPK , poseł na Sejm ubiegłej, VIII kadencji.

Przewodniczący podał też do wiadomości, że:

 • cena biletu normalnego Busko-Kielce będzie wynosić 9,50 zł brutto. Będą zniżki dla osób uprawnionych i w przypadku nabywania karnetów 10 przejazdowych
 • w ciągu dnia będzie wykonywanych 6 par kursów
 • na trasie będą jeździć nowoczesne i przestronne autobusy, tzw. „10 metrowe”, niskopodłogowe, posiadające łącznie ok. 50 miejsc siedzących i stojących
 • kursy rozpoczną się ok. 10 września. Przewoźnik planował premierę na 1 września, jednak mimo, iż wniosek o pozwolenie na uruchomienie linii do Buska kieleckie MPK złożyło 20 lipca, to niestety , z powodu przeciągających się procedur w urzędach, data uległa przesunięciu

Urzędowa rzeczywistość zrewidowała nieco te zapowiedzi. 9 września, w rozmowie z infobusko.pl pan Bogdan Latosiński oświadczył, że z powodu przeciągających się uzgodnień w Urzędzie Marszałkowskim debiut komercyjnej linii 208 kieleckiego MPK przewożącej pasażerów pomiędzy stolicą województwa a największym świętokrzyskim uzdrowiskiem ulega przesunięciu. Kiedy pierwsze żółto-czerwone autobusy MPK wjadą do słonecznego miasta ze złotą monstrancją w herbie nie potrafił powiedzieć.

Konkretny termin Bogdan Latosiński podał do wiadomości dziś, 21 września w rozmowie telefonicznej z redakcją infobusko.pl i obwieścił na swoim facebookowym profilu.

Jeśli chodzi o czas podróży, to będzie on wynosił 1 godzinę 22 minuty. Czym jest to spowodowane? – przewodniczący wyjaśnia to obszernie  w na 11 stronie sierpniowego numeru „PASAŻERA”, Biuletynu Komunikacji Miejskiej w Kielcach.

Prapremierowy autobus linii 208 pojawi się na ulicy Poprzecznej w Busku-Zdroju w poniedziałkowy poranek, o godzinie 6:49.

Szerokiej drogi!

 


○ źródło: „PASAŻER” biuletyn komunikacji miejskiej w Kielcach, nr 90, sierpień 2020, str. 12

 

 FB’ Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach

 

◙ Podobne informacje:

Gpl: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach uruchamia komercyjną linię do Buska-Zdroju

MPK: Linia 208 Kielce-Busko ruszy z opóźnieniem

RK: Autobusy wróciły do Końskich – a w Busku?

Śpro: 6 nowoczesnych, przyjaznych środowisku autobusów miejskich już wkrótce w Sandomierzu – a w Busku?

ŁN: Wielki powrót PORANNEGO pociągu! Co na to władze Buska?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “Gorąca linia: W poniedziałek, 28 września autobusy MPK rozpoczną regularne kursy pomiędzy Kielcami a Buskiem”

 1. Łukasz Nowak pisze:

  Cieszę się, że za niespełna tydzień pasażerowie na trasie Kielce – Chmielnik – centrum Buska-Zdroju będą mogli doświadczyć normalności w przewozach. To będzie fascynująca rywalizacja, choć ze strony konkurenta z kapeluszem spodziewam się nieczystych zagrań.

  Powitajmy MPK na Poprzecznej w Busku kwiatami!
  Życzę MPK szerokości!

 2. Ania pisze:

  Uczniowie w Busku rozpoczynają zajęcia o 7.30. O tej godzinie zaczyna się również pracę w Busku. Sporo osób codziennie musi z Chmielnika dotrzeć do Buska na godzinę 7.30.
  Zaplanowany w rozkładzie wyjazd autobusu z Chmielnika o godz. 7.29 i 6.21 nietrafiony.
  Najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd pierwszego autobusu z Chmielnika np. o godz. 7.45. Uczniowie spokojnie dojadą wtedy na czas do szkoły a dorośli do pracy. Pozdrawiam 🙂

 3. Ania pisze:

  Chodziło oczywiście o godz. 6.45:)

 4. Łukasz Nowak do redaktrora pisze:

  Zamieśćże wreszcie w powiązanych link do artykułu o kolei!

 5. A w Busku? pisze:

  portalkomunalny.pl/minister-kurtyka-do-samorzadow-trafi-13-mld-zl-na-zeroemisyjne-autobusy-409951/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl