List do Redakcji: 🆘 Kto kręci lody, czyli na czym się ślizga czarny mercedes - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

List do Redakcji: 🆘 Kto kręci lody, czyli na czym się ślizga czarny mercedes

27 lipca 2021 | autor znany Redakcji 20.07.2021 / Jarosław Kruk 27.07.2021 | | 28 komentarzy

Park Zdrojowy dla włodarzy Buska jest niczym sakrum. Nikt, nawet sam najwyższy, nie może go deptać, a nawet przysiąść na łące czcią i koniczyną otoczoną♂. Ludowa zieleń wszak nie może się zniszczyć, chroni ją władza i Ustawa. Praworządna Ustawa Uzdrowiskowa, która zakazuje wielu rzeczy w strefie uzdrowiskowej (poza siedzeniem na trawie) mówi, iż w tejże strefie zakazuje się handlu i niszczenia zieleni, zaśmiecania etc.  – pisze autor maila na wstępie korespondencji przesłanej 20.07.2021 do Redakcji InfoBusko.pl

„- Praworządna Ustawa Uzdrowiskowa, która zakazuje wielu rzeczy w strefie uzdrowiskowej (poza siedzeniem na trawie) mówi, iż w tejże strefie zakazuje się handlu i niszczenia zieleni, zaśmiecania etc.”  / fot. autor Listu do Redakcji

Nie tak dawno mieliście Państwo okazję zostać uraczeni przez (jak można chyba podejrzewać skorumpowanych) władców obrazkami chęci likwidacji pasażu handlowego w zdroju. Pasaż ten jest ustanowionym i zaakceptowanym przez Rząd (Ministerstwo Zdrowia) miejscem, w którym to tylko i wyłącznie może być prowadzony handel w strefie uzdrowiska.

Władze Buska bardzo walczyły, aby usunąć stamtąd handlowców i przenieść ich na bezużyteczną i podmokłą działkę pod Zbludowicami♂, a na działce miejskiej „po bazarku” miał stanąć hotel zbudowany przez „poważnego inwestora”. Jak dotąd władze Buska nie ujawniły danych „inwestora”.

Zachłannym władzom przeszkodził jednak upór handlowców, mieszkańców i opozycjonistów.

Oto jednak, pod tym samym niebem, tej samej władzy coś nagle zasłoniło słońce, zmrużyli oczy, bo aktualnie na tej samej „świętej” zieleni ktoś urządził sobie handel. Handel nielegalny. Nielegalny nie z tytułu samego handlu, lecz z powodu zakazu handlu w strefie uzdrowiskowej „A”

Zdjęcia przedstawiają zniszczoną trawę i paragon sprzedawcy lodów. / fot. autor Listu do Redakcji

Zakaz ten dotyczy wszystkich. Równo każdego panie burmistrzu i państwo radni. Chciwość chyba przysłania też fakt, że możliwe, że niechcący, ale jednak dokonano dewastacji i zaśmiecania parku. Władza lubi swoich ludzi i ich win nie widzi?

Czy w tym przypadku doszło do korupcji?

Czy każdy mógłby bez skrępowania prowadzić handel w strefie najwyższej ochrony środowiska, a taką jest strefa „A” uzdrowiska?

Czy pozwolenie na handel dostają tylko znajomi pana burmistrza?

Czy radni Porozumienia Samorządowego jeszcze istnieją?

Czy ci radni są już tylko kukiełkami do głosowania?

Czy nadal pozwolimy pluć sobie w twarz?

Czy możemy pozwalać na bezprawne działania władzy?

Czy system totalitarny nadal działa w Busku-Zdroju?

Czy wybierając ekipę Porozumienia Samorządowego dopuściliśmy do powstania „patowładzy”?

Czy po tym artykule i zdjęciach prokuratura i policja zaczną dochodzenie?

Czy może pora podjąć kroki zmierzające do odwołania burmistrza i rady miejskiej w drodze referendum?

(imię i nazwisko autora do wiadomości Redakcji)


 

◙ Podobne informacje:

Zemsta burmistrza? Kobieta opowiedziała Beacie Szydło o problemach w Busku Zdroju. Chwilę później pojawiła się straż miejska – Oświadczenie na e-UMiG

Śniadanie na trawie w buskim parku zdrojowym?

RK: Centrum uzdrowiska już nie dla kupców z Buska – zamienił stryjek siekierkę na kijek

Ludzie w Busku muszą znać prawdę – Jak to było z próbą przeniesienia bazarku w Zdroju.

RK: Konflikt kupców ze Zdroju z władzami Buska trwa

RK: Nowe targowisko w Iwaniskach – prawie hektar nowoczesnej przestrzeni handlowej – a w Busku?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

28 odpowiedzi na “List do Redakcji: 🆘 Kto kręci lody, czyli na czym się ślizga czarny mercedes”

 1. Moskiewski Komsomolec pisze:

  Hehe normalnie Ruski Ład …
  Przecież tak jest wszędzie, o co ten hałas? Przecież obecną władza tak samo rządzi Polską .
  Czy też będzie doniesienie do prokuratury?

 2. kto smaruje ten jedzie pisze:

  wie to każdy posiadacz mercedesa

 3. xyz pisze:

  no nie wierze nie wiem czy sie smiac czy plakac… lody tez komus przeszkadzaja? po co chodzic i kupowac? a zdjecie z zaslonietym paragonem najlepsze gdzie kazdy moze nip odczytac i sprawdzic w google:)

 4. ŻENADA pisze:

  Czy dobrze widzę, że to gastronomiczne „wesołe miasteczko” działa sobie na luzie obok najbardziej szpanerskiej inwestycji międzynarodowego kurortu?? obok najdroższej bo wybudowanej za 25 baniek tężni?? Tej tężni w której odbywały się najważniejsze koncerty 27 Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Krystyny Jamroz??

 5. Waldemar Precz pisze:

  Do xyz: Nie przeszkadzają nikomu lody. Przeszkadza łamanie prawa. To takie samo łamanie prawa jak jeżdżenie po alkoholu. Tutaj jednak włodarze pozwalają na jego łamanie. Pozwoliłbyś żeby pijani kierowcy jeździli po drogach?

 6. xyz pisze:

  Jezeli prawo zostalo zlamane to rowniez chcialbym zeby winowajca byl ukarany ale jestem pewien ze do lamania prawa nie doszlo a to co sie dzieje na tym portalu to jest propaganda jak w TVPIS zarzuty bez ladu i skladu bez chociazby ziarna dowodu…byl artykul ze „Redaktor” proponuje mniejsze teznie zamiast jednej duzej przytoczylem wypowiedz lekarza ktory mowil ze tylko duze teznie daja efekty lecznicze a male to zwykly pic na wode czemu „Redaktor” do tego sie nie odniosl?

 7. dla przypomnienia o co chodzi pisze:

  „Balneologia, która zajmuje się badaniem właściwości leczniczych wód podziemnych i borowin, faktycznie wskazuje, że solanka ma działanie stymulujące układ immunologiczny. Jednak mówimy tu np. o ogromnej tężni w Ciechocinku, w Kopalni Soli „Wieliczka” czy o działaniu klimatu nadmorskiego. Nie istnieją żadne badania na temat wpływu mikrotężni na zdrowie. O leczeniu nie ma mowy, ale nie znam żadnych badań czy publikacji medycznych, które udowadniałyby chociażby działanie profilaktyczne – mówi Piotr Dąbrowiecki, specjalista od chorób wewnętrznych i alergologii, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. I dodaje: – Osobiście jestem dalece sceptyczny. Miniaturowe tężnie nie zaszkodzą, ale powinny wisieć na nich tabliczki informujące, że nie mają działania leczniczego”

 8. Robert do powyżej pisze:

  a zatem wychodzi mi na to, że z tymi tężniami i ich działaniem na zdrowie jest podobnie jak ze szczepionkami na COVID19, co specjalista to inne zdanie. Bo np. dr Hałat i dr Sośnierz mówią że youtube.com/watch?v=E12U8ozLCUE

 9. pracownik miejski pisze:

  Kulka z kawą. Właściciel lub ajent, nie wiem kto, jest zięciem pracownika UMiG. Tak że teges…

 10. Bo wszyscy w UMIGu To jedna rodzina? do pracownik miejski 27 LIPCA 2021 O 14:47 pisze:

  czy zatem hit sprzed lat uwspółcześniony do obecnej sytuacji nie mógłby brzmieć:

  Bo wszyscy w UMIGu
  To jedna rodzina
  Waldek czy Michał
  Robert czy Justyna

  Hej, hej, bawmy się
  Hej hej, śmiejmy się
  Hej, hej, bawmy się
  Hej hej, śmiejmy się
  ?

 11. a w Busku: Busko- Zdrój. Śmierć 53-latka w policyjnej celi pisze:

  wiadomosci.onet.pl/kielce/busko-zdroj-smierc-w-policyjnej-celi/83kewr2 W Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w woj. świętokrzyskim zmarł 53-letni mieszkaniec pobliskiego powiatu kazimierskiego. Mężczyzna został zatrzymany dzień wcześniej. Miał wówczas ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz śledczy ustalają, jak doszło do tej tragedii.

 12. Moja opinia o Wodzu: "Bułkę w bibułkę a chuja do łapy!" pisze:

  Popatrzyłem na zdjęcia, potem posłuchałem sobie co mówi nasz burmistrz Sikora w tym programie „W tyle wizji”, odcinek 582, 28.06.2018 i powiem krótko cytując Liroya, nota bene buszczanina: „Bułkę w bibułkę a chuja do łapy!”

 13. zmowa milczenia pisze:

  O kredycie na 12 melonów jakoś redaktor „za mały” nie pisze…

  Czy Info Busko jest jak pogniłe śliwki – „licencjonowaną” opozycją?

 14. buchalter pisze:

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2021/07/01/plan_postepowan_ROK_2021_wersja_v3.pdf
  aktualizacja 01 lipca2021 R.

  Pozycja 2.3.1

  „Udzielenie Gminie Busko-Zdrój kredytu długoterminowego do wysokości 12000 000,00 zł”

  Orientacyjna wartość zamówienia: 3959100,00 zł

  A więc zamiar zaciągnięcia kredytu nadal aktualny, a razem z kosztem będziemy musieli spłacać niemal 16 milionów złotych! To około pól tysiąca na każdego mieszkańca Gminy. Takie „500 minus” dla mieszkańców od Sikory 🙂

 15. krecz pisze:

  Kolego xyz uwazaj bo zaraz powiedzą ze ty to ja, a ja to ty hihi!!! Powiem tak wszystko zaczyna przeciwnikom wlodarzy przeszkadzac( ja juz zreszta zostałem posadzony o sympatie, a nawet chciano bym sie zaprezentował co po czesci zrobilem) ale ludzie co by nie bylo budka z lodami i kawa przeszkadza, pomnik przeszkadza inwestycje przeszkadzają. Czego wy chcecie bo zaczynam sie gubić. Moze uda sue wam wybrac kuedys Burmistrza ktory w swoim programie napisze nie rob nic nie bedziesz mial nic hihi.

 16. Roman pisze:

  Te 2 tojtojki mnie rozwaliły
  🤣 To Pan UMIG pozwolił na handelek na trawie pod teznia, a nie pozwolił na korzystanie z WC? Zabij nie pojmę 🤣

 17. Mieszkaniec miasta pisze:

  Mam pytanie: Czy dobrze odczytałem? Czy numer NIP na zdjęciu paragonu to 6551768467?

  Jeśli tak, to według danych z Google należy do:

  6551768467
  Pensjonat-Zamek Dersława Paweł Piątek, Zbyszek Zych
  al. Adama Mickiewicza 18, 28-100 Busko-Zdrój

  Czy aby to nie ten sam pan dzierżawi kawiarnię CYNAMONOWA w BSCK (Dom Kultury)?

 18. Bełkot pisze:

  Bla bla bla. Od lat ten sam bełkot. Pana O. Pana G i Pana K. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Wymyślone problemy nie znane nikomu innemu.

 19. HWDP pisze:

  „Czy po tym artykule i zdjęciach prokuratura i policja zaczną dochodzenie?”

  Oczywiście, że nie.
  Zarówno komendant obecny (hatys), jak i poprzedni (kosin) oraz prokurator rejonowy (gogacz – co za nazwisko!) woleli „nie widzieć” wiadomej hurtowni.
  Co więcej: na oficjalnym kalendarzu buskich mend widać pały pozujące na tle domu zdrojowego przy tężni! Skoro więc pały wystąpiły w reklamie tężni (na punkcie której WS ma jakąś obsesję, którą chyba trzeba leczyć), to „ręka rękę myje”.

 20. Redaktorzy nie za mali pisze:

  https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/program-inwestycji-strategicznych-jakie-inwestycje-w-swietokrzys,133263

  „Każdy samorząd może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie – jeden bez limitu wartości inwestycji, drugi z limitem do 30 mln zł i trzeci na inwestycję, której wartość nie przekracza 5 mln zł.”

  „Gmina Busko

  – rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej m.in na terenie Kawczyc, Olganowa, Bilczowa, Budzynia i Dobrowody
  – budowa infrastruktury sportowej m.in. Hala widowiskowo-sportowa przy SP nr 2.
  – co do trzeciego wniosku trwają ustalenia

 21. Redaktor - śpioch pisze:

  busko.com.pl/_news.php?id=32854

 22. xyz pisze:

  do krecza moga mnie do Ciebie porownywac zawsze to milo byc porownany do madrzejszego od siebie:) ale wlasnie chcialbym tez zadac pytanie czego ludzie oczekuja? bo jak cos sie robi no to zle wiadomo lodow pod teznia tez pasowaloby zeby nie bylo no bo po co? statek no to jest morze korupcji a ja widze tam duzo dzieci i sie ciesza teznia zla no bo zla moze faktycznie trzeba wybrac na burmitrza kogos kto sie zamknie w ratuszu i nie bedzie robil nic…

 23. M. S. X. pisze:

  Hahahah szczyt głupoty autor listu przedstawił.

  Pewnie sam nie może jeść lodów, to mu przeszkadzają, że inni je jedzą 🤣

  Bardzo dobrze, że stoi tam ta lodziarnia!

  A jak nie chcecie niczego, to chyba czas zaprosić tu do Buska szeroko znanego kandydata na prezydenta Białegostoku, on obiecywał, że nie będzie niczego! Chłop się w końcu ucieszy, że ma tak duży elektorat! 🤣

 24. Waldemar Precz pisze:

  Na trawie nie można usiąść bo się zniszczy, samochodem można po niej jeździć. Handlować nie wolno w parku, ale koledzy mogą. Statek ok jest super, tyle że utonął w ściekach. Pewnie, niech się dzieci bawią. Ruszyła gromadka obrońców wałów. Jedźcie do Korczyna, tam są potrzebne podczas powodzi.

 25. PRECZ !!! pisze:

  https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin/status/1420319562902482946

  Jarosłw Gowin – twitter

  „Osobom zaszczepionym trzeba dać twardą gwarancję, że nie obejmą ich jakiekolwiek ewentualne obostrzenia. Ograniczenia dla niezaszczepionych to nie naruszanie ich wolności, tylko ochrona wolności reszty społeczeństwa. Za wszelką cenę musimy uniknąć kolejnego lockdownu!”

  Zastanawiam się:

  Czy ten Gowin jest pospolitym łgarzem?
  Czy ten Gowin jest zwykłym imbecylem i kretynem?

  Skoro szczepionka jest skuteczna, to czego mają się bać zaszprycowani? A skoro trzeba ich chronić przez niezaszczepionymi, to znaczy, że szczepionka jest guzik warta. Tak wynika z czystej logiki. Ograniczenia panie Gowin dla kogokolwiek to dyskryminacja i jawne łamanie zasad Konstytucji, no ale wasz obóz jest znany z tego, że ma Konstytucję w d..e. Podpowiem wam, że jak chcecie uniknąć lockdown-u, to zacznijcie słuchać uczciwych lekarzy, kierujcie się nauką i medycyną i przestańcie robić na potęgę testy PCR, których wiarygodność po zwiększeniu cykli denaturacyjnych powyżej 27-u daje fałszywe dodatnie wyniki w sporej ilości, a powyżej 35-u cykli około 98 procent wyników jest dodatnich, czyli nie ważne kogo się testuje, ważne kto bada testy. To dokładnie tak jak za Stalina: „Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.”

  Ciekawy jestem jak teraz się czują tzw. „śliwki”. Toż to jest wasz mentor przecież, ten Gowin. Nie wstyd wam teraz? Ciekawe co na ten moim zdaniem haniebny i skandaliczny tweet powiedziałby Posełek Cieślak, Maciej Gawin, pani radna M. Konieczna-Różycka, itd. Co powiecie? Wy też uważacie, że ludziom trzeba wolność ograniczyć?

 26. krecz pisze:

  Do xyz: nie wiem czy kolego zauważyles jak często nasz rzetelny redaktor otrzymuje teraz listy do redakcji. Moze sie myle ale cos mi tu poprostu nie pasuje……? Gdy zwykly mieszkaniec pyta o pewne sprawy tu nasz redaktor udaje ze chyba tego nie czyta lub ….. a moze sie myle. Ale fakt jest jeden plus juz nie pisze ciągle jedno i to samo. No bo ile można hihi.

 27. Epi pisze:

  Co jak co, ale stragany pasują jak wół do karocy… brzydko ojj brzydko to wygląda.

 28. goniec pisze:

  Podobno w BOSIR na kierowniczym stanowisku zatrudniony został brat burmistrza Sikory, to prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl