"Witamy na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku-Zdroju" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

„Witamy na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku-Zdroju”

7 września 2018 | Adam Radosz / Jarosław Kruk | | 2 komentarze

„Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica”  brzmi wersja fonetyczna popularnego niegdyś powiedzenia rosyjskiego. 

Busko nie metropolia, a okazuje się jednak, że dzieje się tu wiele rzeczy, spraw o których człowiek dowiaduje się dużo później niż zaistnieją. I bywa, że to dopiero dzięki życzliwości innych. Tego właśnie doświadczyłem dzisiaj. Otóż siadłem do komputera, otworzyłem pocztę, a w niej drugą wiadomość mailową przesłaną przez pana Adama Radosza. Przeczytałem i prawie zaniemówiłem z wrażenia 😉  Otóż Pan Adam, którego kilkuletnie zmagania z buską komunalką o nie zanieczyszczające ulic śmieciarki przedstawiłem kilka dni temu w artykule „Recydywa w buskim MPGK? śmierdząca sprawa” poinformował mnie, że:

Witam! Około czerwca bieżącego roku powstała strona internetowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku-Zdroju, os. Pułaskiego 10. smbuskozdroj.pl . Myślę, że może warto by jakiś artykuł o tym napisać, poinformować społeczeństwo, że jest taka strona. Zapewne wiele osób jeszcze o tym nie wie. Są tam zawarte ciekawe informacje takie jak ogłoszenia, wszelkie regulaminy, czyli między innymi rozliczania wody, centralnego ogrzewania, a także różne formularze.

Strona powitalna internetowej witryny SM Busko-Zdrój

SM Busko-Zrdrój ma własną stronę internetową! Choć interesuję się na bieżąco sprawami naszego miasta i chciałbym by ewoluowało ono i stawało się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców i kuracjuszy, nie wiedziałem tego. Nie wiedziałem, i dlatego kilka dni temu, w informacji o wprowadzanej w Pińczowie e-rejestracji do lekarza pozwoliłem sobie na aluzję w stosunku do SM. Napisałem: „Może też „dinozaur PRL” – buska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyjdzie „z mroków średniowiecza” i udostępni własną stronę i pocztę internetową?”….

Gdyby w Busku, tak jak w Wiślicy, była Psia Górka, to bym pewnie odszczekał te słowa 😉 A jako, że nie ma takiej, to tą drogą – publicznie, szczerze przepraszam Spółdzielnię! Przepraszam i gratuluję wejścia w e-rzeczywistość!

A co możemy z tej witryny się dowiedzieć? m.in:

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Busku-Zdroju została założona w 1960 roku. Nieruchomości zarządzane przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Busku-Zdroju zlokalizowane są na terenie 6 miejscowości, tj. Buska-Zdroju, Stopnicy, Pacanowa, Solca-Zdroju, Nowego Korczyna oraz Wiślicy.
W budynkach Spółdzielni zamieszkuje ponad 6 000 osób.
W zarządzie Spółdzielni znajdują się m.in.:
84 budynki wielolokalowe
3148 lokali mieszkalnych
76 lokali użytkowych
102 garaże
modernizowana infrastruktura osiedlowa, tj. parkingi,  chodniki, drogi, wiaty śmietnikowe, place zabaw.

I oczywiście, tak jak informuje pan Adam , wiele jeszcze innych informacji 🙂

Jarosław Kruk, infobusko.pl, redakcja@infobusko.pl

ps. Nie jestem nastawiony wyłącznie na krytykę. Chciałbym by Busko rozwijało się i stawało się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców i kuracjuszy. Potrzeba do tego m.in. sprawnej wymiany informacji. Chciałbym więc, by portal infobusko.pl stał się platformą informacyjno-dyskusyjną. By przekaz,  dzięki komentarzom szedł w obie strony. By przedstawiać interesujące społeczność miasta, gminy i powiatu informacje, ważne, ciekawe, istotne, pochodzące z różnych źródeł, których autorami są różne osoby. By zaistniał  swoisty rodzaj dialogu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “„Witamy na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku-Zdroju””

  1. BP pisze:

    wreszcie widać że komuś zalezy ! podoba mi sie ta inicjatywa umożliwi nam bycie na bieżąco z istotnymi informacjami

  2. Kris pisze:

    Szkoda tylko że ta infrastruktura jest w stanie pewnie gorszym niż z początku założenia spółdzielni dziura na dziurze ciężko przejechać piach po ulewach dalej zalega na Sikorskiego i kurzy się na auta i okna skarpa dalej się rozpada i nic w tym kierunku nikt nie robi po nagonce na fb coś się ruszyło ale tylko na pokaz że też w moim bloku każdy narzeka a jak się zaproponuje założenie wspólnoty to pozostaje głucha cisza ale może już niedługo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl