ED: Zmiany w spółce Uzdrowisko Busko-Zdrój. Jan Gierada ma zostać nowym dyrektorem szpitala "Górka" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Zmiany w spółce Uzdrowisko Busko-Zdrój. Jan Gierada ma zostać nowym dyrektorem szpitala „Górka”

5 marca 2019 | Echo Dnia 04.03.2019 / Jarosław Kruk 05.03.2019 | | 1 komentarz

Nowy prezes spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Wojciech Lubawski bardzo szybko podejmuje decyzje kadrowe dotyczące kluczowych stanowisk w poszczególnych placówkach spółki. W marcu nowym dyrektorem słynnego Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego „Górka” ma zostać Jan Gierada, były, wieloletni dyrektor szpitala wojewódzkiego w Kielcach.

źródło: em.kielce.pl

Od kilku miesięcy szpitalem „Górka”  pod nieobecność dyrektor Jadwigi Karcz, zarządza  zastępca, Marek Arabski. Od października ubiegłego roku przed Sądem Rejonowym w Jędrzejowie toczy się proces z powództwa dyrektor Jadwigi Karcz w sprawie mobbingu, jaki miał być stosowany wobec niej przez zarząd Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.

Według nieoficjalnych informacji opublikowanych w poniedziałek, 4.03, przez Echo Dnia, Wojciech Lubawski na prezesa Uzdrowiska nieco ponad 2 tygodnie temu, podjął już decyzję o oddaniu „Górki” w ręce Jana Gierady, wieloletniego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Kielcach.

Czytaj więcej: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/zmiany-w-spolce-uzdrowisku-buskozdroj-jan-gierada-ma-zostac-nowym-dyrektorem-szpitala-gorka/ar/13935353#wiadomosci


Wikipedia: Jan Gierada (ur. 10 września 1946 w Zamkowej Woli) – polski menedżer, samorządowiec, działacz społeczny i sportowy, w latach 1999–2015 dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, wieloletni radny tego miasta (1990–1994 i od 2002),

Ukończył studia na Politechnice Świętokrzyskiej, uzyskując dyplom inżyniera budownictwa lądowego i uprawnienia budowlane. Odbył nadto studia podyplomowe na czterech kierunkach, m.in. w zakresie ochrony zdrowia i zarządzania nieruchomościami. Więcej informacji – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “ED: Zmiany w spółce Uzdrowisko Busko-Zdrój. Jan Gierada ma zostać nowym dyrektorem szpitala „Górka””

  1. Paweł pisze:

    Moim zdaniem Jan Gierada to czasowe wyjście awaryjne, by ogarnąć sytuację na Górce. Jest sprawdzonym dyrektorem, wiele lat kierował zespołem szpitali kieleckich, ale Pesel robi swoje. Więc za jakiś czas ktoś inny go pewnie zastąpi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl