ED: Zakład produkujący wodę „Buskowianka” się nie przeprowadza. Będzie kłopot z TIR-ami w środku części uzdrowiskowej Buska - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

ED: Zakład produkujący wodę „Buskowianka” się nie przeprowadza. Będzie kłopot z TIR-ami w środku części uzdrowiskowej Buska

20 stycznia 2021 | Echo Dnia Paweł Więcek 20.01.2021 / Jarosław Kruk 20.01.2021 | | 41 komentarzy

Uzdrowisko Busko-Zdrój wstrzymuje wyprowadzenie produkcji wody „Buskowianka” z centrum miasta na Wełecz. Dlaczego? – Banki boją się udzielać kredytów – mówi prezes spółki Wojciech Lubawski. Informacja o zawieszeniu projektu martwi władze miasta i gminy. – To psuje nam koncepcję inwestycji – podkreśla wiceburmistrz Michał Maroński. – informuje portal Echo Dnia

– Strefy zostały zmienione po to, by ułatwić „Buskowiance” przeniesienie produkcji wody poza strefę A. Ostatnio zakończyliśmy budowę tężni, która niedługo zostanie oddana do użytku i o której pisały wszystkie media. W tym roku planujemy uruchomić w jej okolicach duży plac zabaw dla dzieci, a także park linowy w małpim gaju. Ruszyły roboty związane z przebudową ulicy 1 Maja wzdłuż Parku Zdrojowego do ulicy Rzewuskiego. Tam powstanie reprezentacyjny, tętniący życiem deptak dla kuracjuszy i mieszkańców. W miejscu, gdzie obecnie znajduje się sklep Gomex, chcemy zbudować mały ryneczek z fontannami. Dzięki temu przestrzeń uzdrowiskowa nabierze pięknego wyglądu. Robimy wszystko, by podnosić atrakcyjność części zdrojowej Buska. Zależy nam, by Uzdrowisko w miarę szybko przeniosło „Buskowiankę”, ponieważ ciężko wyobrazić sobie strefę uzdrowiskową, gdzie odbywa się ruch tirów – mówi wiceburmistrz Michał Maroński♂.

”Pałac Putina jak 39 księstw Monako, winnice, starzy koledzy w schematach korupcyjnych”
– Zespół Aleksieja Nawalnego opublikował wyniki nowego śledztwa w sprawie „najmocniej strzeżonego sekretu Kremla” – tajnej rezydencji Władimira Putina w Gelendżyku. Jego wartość według ustaleń dochodzenia wynosi nie mniej niż 100 mld rubli♂ 

O przeniesieniu zakładu produkcyjnego „Buskowianki” z centrum Buska-Zdroju, czyli z uzdrowiskowej strefy A, na teren bazy Wełecz mówi się od dawna. Cały proces wraz z zakupem nowej linii technologicznej zaplanował były prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój Wojciech Legawiec. Jednak w poprzednich latach na przeszkodzie do przeprowadzki stał fakt, iż baza znajdowała się w granicach strefy C, co uniemożliwiało prowadzenie tam działalności przemysłowej. W 2019 roku minister zdrowia podjął decyzję o wyłączeniu Wełecza ze strefy. Od tego czasu w sensie prawnym nic nie blokuje tej inwestycji.

Wojciech Lubawski, obecny prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.♂, spółki należącej w 100 procentach do samorządu województwa świętokrzyskiego,  przeniesienie produkcji wody „Buskowianka” z serca kurortu poza miasto uznał za… cały artykuł na źródłowej stronie Echo Dnia♂ – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Zmiana szefa Buskowianki – Elżbieta Śliwa nowym kierownikiem

Do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na „rewitalizację” ulicy Rzewuskiego

Noworoczny niedzielny spacer po rewitalizowanym Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU!

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

41 odpowiedzi na “ED: Zakład produkujący wodę „Buskowianka” się nie przeprowadza. Będzie kłopot z TIR-ami w środku części uzdrowiskowej Buska”

 1. No to teraz taka ciekawostka. pisze:

  Jak wiemy moi drodzy z tego portalu to nasz redaktor Jarosław Kruk bacznie komentuje, krytykuje i potępia władze UMIG Busko przeważnie w wiekszosci informacjach o jakimś działaniu gminy. A teraz moi drodzy gdzie tu jakiś tekst naszego pana redaktora Jarosława Kruka ,gdzie krytykuje i potępia władze Uzdrowiska SA za inwestycje w dobie pandemii , inwestycje na kredyt czy niegospodarność. Nasz pan redaktor Jarosław Kruk nawet nie raczył skomentować, skrytykować lub potępić sytuacji z nowego roku 2021 gdzie Prezes Uzdrowiska SA Wojciech Lubawski dostał gigantyczną nagrodę w dobie pandemii choć nasz pan redaktor Jarosław Kruk bacznie skomentował artykuł nadesłany przez czytelnika z lutego 2020 „Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki””. Taki nasz pan redaktor Jarosław Kruk choć mógł zapomnieć hehe.

 2. Czy jest chociaż jedna rzecz, której PIS nie spie...ł? pisze:

  Od 18 lat na antenie TVP Kraków emitowany był raz w tygodniu program pt. „Jedź bezpiecznie”, informujący i pouczający w zakresie przepisów ruchu drogowego, z pokazaniem sytuacji na drogach. Oglądałem ten program od początku i nie opuściłem ani jednego, podkreślam ani jednego odcinka, a było ich łącznie 829. Niestety program przestał istnieć.

  brd24.pl/spoleczenstwo/koniec-najlepszego-programu-brd-w-polskiej-telewizji-co-dalej-z-jedz-bezpiecznie/

  „Koniec najlepszego programu BRD w polskiej telewizji? Co dalej z „Jedź bezpiecznie””.

  „TVP na YouTube poinformowało o zatrzymaniu produkcji programu „Jedź bezpiecznie”, w którym Marek Dworak tłumaczył, jak właściwie poruszać się po drogach. Czy program wróci na antenę?”

  – Ja na pewno nie chciałbym tego programu pogrzebać, zarzucić i chciałbym kontynuować to jak nie w tej formie to w innej – deklaruje brd24.pl Marek Dworak, który w „Jedź bezpiecznie” prawie przez dwie dekady tłumaczył kierowcom, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach.

  „Niedawno Marek stracił stanowisko dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – Jestem już w wieku emerytalnym, mam 65 lat i czas, żeby inni młodsi zajęli się tym zadaniem, zwłaszcza w tak trudnych czasach jak te związane z pandemią – mówił portalowi brd24.pl Marek Dworak. – Przekazałem władzę w sposób pokojowy. Pozostaję sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD.
  Na stanowisku dyrektora MORD zastąpić go miał Paweł Mucha, nauczyciel geografii, który za rządów wojewody małopolskiego z PiS w 2016 r. został dyrektorem generalnym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.”

  NO I WSZYSTKO JASNE… TERAZ DYREKTOREM BĘDZIE NAUCZYCIEL GEOGRAFII…
  OTO STANDARDY PIS-owskie. CZY JEST CHOCIAŻ JEDNA RZECZ, KTÓREJ PIS NIE SPIE…Ł?
  GDZIE NIE RUSZYĆ, GDZIE NIE SPOJRZEĆ, CO TYLKO RUSZĄ TO SPIE…Ą.
  JAK COŚ JEST MĄDRE, POTRZEBNE, TO TRZEBA TO ROZ…Ć I ŚWIĘTO.
  RZY…Ć SIĘ CHCE NA TO WSZYSTKO.

 3. Marian pisze:

  „Na jakim etapie jest dziś realizacja przedsięwzięcia? – Musimy poczekać, bo wewnątrz przedsiębiorstw banki boją się udzielać kredytów. Jak byśmy miesiąc wcześniej podpisali umowę, to byśmy budowali, ale trzeba było uzupełnić dokumenty. Nie zrobiliśmy tego – mówi Wojciech Lubawski.”

  Ano właśnie, „nie zrobiliśmy tego”. Pytanie dlaczego „nie zrobiliśmy tego” ?
  Nieudolność? Niekompetencja? A może inne przyczyny? No cóż, to przecież PIS, więc czego się można spodziewać?
  Uzdrowisko to motor napędowy Buska. Bez uzdrowiska „nie ma” Buska. Uzdrowisko pod rządami PIS-u to „zagrożenie” dla Buska.

 4. Marian pisze:

  Za co w takim razie Lubawski dostał ponad 100 tys. zł premii?

  infobusko.pl/gw-gigantyczna-premia-dla-prezesa-wojciecha-lubawskiego-marszalek-zapowiada-ze-po-raz-ostatni/

  A to już inne sukcesy w zarządzaniu uzdrowiskiem w wykonaniu pisowców:

  1. „Pan Ludwik trafił do szpitala uzdrowiskowego (w Busku-Zdroju) po operacji wszczepienia bajpasów. Po kilku tygodniach, w bardzo złym stanie, opuścił sanatorium na prośbę rodziny. Później trafił do kolejnego szpitala, gdzie zmarł. Bliscy 73-latka oskarżają personel uzdrowiska o liczne zaniedbania.”

  uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/busko-zdroj-mezczyzna-zarazony-covid-19-w-sanatorium-73-latek-zmarl,331790.html

  2. „Wydawało się, że ten rodzaj łatwych karier po burzliwej historii Misiewicza nie będzie już taki łatwy. Ale nie – dla PiS i jej partyjnych przybudówek nadal nie stanowi to problemu.”

  „Maciej Gawin radny PiS powołany na dyrektora szpitala uzasadnił swoje kompetencje faktem, że długo chorował. Posługując się taką logiką gwarancją sprawnego zarządzania więziennictwem było by długie garowanie. Miłego wieczoru. – Jacek Dubois (@JacekDubois)”

  koduj24.pl/awans-z-krus-u-na-dyrektora-szpitala-wystarczy-byc-z-pis/

  3. „Uzdrowisko planuje kolejny kredyt, duże straty z wyłączonych łóżek. Marszałek: Martwią mnie takie perturbacje.”

  „W sporej części poświęcone było problemom z modernizacją szpitala „Krystyna”, w którym rehabilitowane są osoby m.in. po zawałach serca. Uzdrowisko na remont ma 25 mln zł, z czego zdecydowana większość to pieniądze unijne.”

  kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25741637,uzdrowisko-planuje-kolejny-kredyt-duze-straty-z-wylaczonych.html

  4. „Remontu nie ma, łóżek o połowę mniej. Tak uzdrowisko modernizuje szpital.”

  Uzdrowisko w Busku-Zdroju ma problem z modernizacją szpitala „Krystyna”. Choć nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace, zmniejszono już drastycznie liczbę łóżek.

  kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25730185,remontu-nie-ma-lozek-o-polowe-mniej-jak-uzdrowisko-modernizuje.html

  5. „Z unijnych milionów uzdrowisko w Busku wydało zaledwie promile. U marszałka się boją o ten projekt.”

  „Choć minął już prawie rok od podpisania umowy, Uzdrowisko Busko-Zdrój jeszcze nie zaczęło badać pacjentów zagrożonych cukrzycą. – Jest niepokój, bo to ogromne przedsięwzięcie – komentuje wicemarszałek Marek Bogusławski.”

  kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25696716,uzdrowisko-zdazy-przebadac-pacjentow-wicemarszalek-obawiamy.html

 5. Zenek pisze:

  Pragnę polecić do obejrzenia program pt. „Bunt restauratorów! Ciechocinek umiera!
  Obostrzenia dobijają przedsiębiorców! B. Matwiej”.

  youtube.com/watch?v=eyQaXpTnudg

  W programie tym wypowiadają się między innymi właściciele obiektów w Ciechocinku, informując o bardzo trudnej sytuacji swojej, swoich pracowników, oceniając cały ten lockdown i jego fatalne skutki społeczne, gospodarcze i ekonomiczne. Obejrzałem ten reportaż z zaciekawieniem i uważam go za doskonały obraz sytuacji nie tylko w Ciechocinku, ale też w innych miastach uzdrowiskowych, na przykład w naszym Busku. Pasuje on doskonale do naszego uzdrowiskowego miasta, które też ma te same problemy co Ciechocinek.

 6. Mariusz pisze:

  Ogromna premia ,inwestycje na kredyt to się pytam czy Uzdrowisko ma jakieś pieniądze?.

 7. Do Mariusza pisze:

  Dobre pytanie… Ja nawet nie chcę myśleć, bo aż ciarki przechodzą po plecach, jak się coś będzie źle działo z uzdrowiskiem, to się to odbije na całym Busku. Nie pomogą deptaki i fontanny, nawet tężnia nie pomoże, jak z uzdrowiskiem zacznie się źle dziać… Aż strach pomyśleć…

 8. Xyz pisze:

  Ale co wy sie dziwicie?! Myslicie ze prezesa to cos obchodzi? Premie dostaje gigantyczne zarobki ma jak ubz padnie to pakuje sie i wyjezdza do Kielc z zona na emeryture… przeciez nawet mieszkania nie kupil tylko siedzi w domkach wiec nie wiaze z Buskiem zadnej przyszlosci… zarobi przed emerytura i sajonara niech sie martwia nastepni

 9. "banki boją się udzielać kredytów" pisze:

  „banki boją się udzielać kredytów” Nie do końca panie prezesie Lubawski. Burmistrz Sikora przecież dostaje wielomilionowe kredyty na kolejne wilomilionowe inwestycje. Musisz Pan udać się na korepetycje do UMiG hihi

 10. do powyższej nieprawdziwej informacji pisze:

  Opublikowana wypowiedź jest kłamliwa, podaj info o wielomilionowych kredytach w gminie Busko? Nie da się , bo nie ma. mówienie o wielomilionowych kredytach w gminie Busko to wierutne kłamstwo.

 11. "banki boją się udzielać kredytów" do do powyższej nieprawdziwej informacji pisze:

  rozumiem, że chcesz powiedzieć, że Busko jest w świetnej kondycji finansowej, że ma nadwyżki finansowe, że budżet jest na plusie? podaj info na potwierdzenie

 12. do do powyższej nieprawdziwej informacji pisze:

  Skoro jest tak dobrze to dlaczego Echo opublikowało artykuł „To będzie masakra! Koronawirus uderza w miasto i gminę Busko-Zdrój. Zero wpływów z tytułu opłaty uzdrowiskowej, mniej z podatków i czynszów” (https://echodnia.eu/swietokrzyskie/to-bedzie-masakra-koronawirus-uderza-w-miasto-i-gmine-buskozdroj-zero-wplywow-z-tytulu-oplaty-uzdrowiskowej-mniej-z-podatkow-i/ar/c1-14960358)

 13. Do powyżej pisze:

  Poczytajta sprawozdanie a nis piszcie kłamstwa o jakiejś złej sytuacji finansowej gminy.

 14. do powyzej pisze:

  chyba troszke odbiegacie od tematu..

 15. A gdzie jest pani E.Śliwa? pisze:

  Jako dyrektor Buskowianki też powinna sie jakoś wypowiedzieć na temat tej sytuacji.

 16. Do powyzej pisze:

  Najpierw musi sie dowiedziec co ma powiedziec…

 17. Parodia pisze:

  Może by nawet coś jeszcze wygadała.

 18. I kto tu kłamie? pisze:

  do powyższej nieprawdziwej informacji

  21 STYCZNIA 2021 O 10:16

  „Opublikowana wypowiedź jest kłamliwa, podaj info o wielomilionowych kredytach w gminie Busko? Nie da się , bo nie ma. mówienie o wielomilionowych kredytach w gminie Busko to wierutne kłamstwo.”

  PROSZĘ BARDZO, OTO KREDYT NA 20 MIIONÓW.

  „Przetarg nieograniczony: Udzielenie Gminie Busko – Zdrój kredytu długoterminowego do wysokości 24.000.000,00 zł”

  https://www.umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19017-przetarg-nieograniczony-udzielenie-gminie-busko-zdroj-kredytu-dlugoterminowego-do-wysokosci-24-000-000-00-zl.html

  W tej kwestii wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach. Jej uchwały można znaleźć na stornie magistratu umig.busko.pl w zakładce URZĄD, a potem BUDŻET. Chodzi mi o uchwałę nr 46/2020, z dnia 15 kwietnia 2020. Wnika z niej, iż kredyt w/w będzie spłacany do 2039 roku (słownie: dwa tysiące trzydziestego dziewiątego). Jednocześnie RIO zastrzega, iż „W okresie obejmującym spłatę kredytu nastąpić mogą trudne do przewidzenia w dniu wydawania niniejszej opinii zmiany sytuacji finansowej Miasta i Gminy Busko-Zdrój (…)”.

  https://dl.umig.busko.pl/budzet/sprawozdania-rio/2020-1/uchwala_nr_46_2020.pdf

  Ten kredyt to de facto prawie 30 MILIONÓW zł, bo jak widać po wejściu w link „informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty”, do kwoty 24 milionów zł dodać należy koszt tego kredytu czyli jak dobrze rozumiem jest to oprocentowanie, w kwocie 5 758 521,95 zł.
  Zatem łącznie koszt tego kredytu dla Gminy, czyli nas wszystkich mieszkańców to:
  24 000 000 zł + 5 758 521,95 zł = 29 758 521,95 zł

  A CO DO BUDŻETU NA 2021 ROK:

  -Planowana dziura budżetowa w 2021 roku na podstawie uchwały to 29 000 000,00 zł

  W uchwale budżetowej na 2021 rok czytamy:

  § 12

  1. Ustala się deficyt budżetu Gminy Busko-Zdrój w wysokości 29 000 000,00 zł
  2. Deficyt budżetu, o którym mowa w pkt. 1 zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z:
  a). KREDYTÓW w kwocie 24 000 000,00 zł

  § 13

  Ustala się limity zobowiązań z tytułu KREDYTÓW:
  a). Na sfinansowanie przejściowego deficytu budżetowego w łącznej kwocie
  20 000 00,00 zł, w tym kredyty w kwocie 20 000 000,00 zł
  b). na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w łącznej kwocie
  24 000 000,00 zł, w tym:
  – KREDYTY w kwocie 24 000 000,00 zł

  Warto zatem zwrócić uwagę między innymi na słowo KREDYTY (liczba mnoga).
  Czy w 2021 roku czeka nas kolejny kredycik ze spłatą na 20 lat? Czas pokaże…

 19. Osiem osób w Małopolsce, według ustaleń PAP, trafiło na SOR lub było hospitalizowanych w związku z powikłaniami możliwymi po szczepieniu przeciwko COVID-19 pisze:

  https://www.onet.pl/?utm_source=l.messenger.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=d219da75-bdcc-446d-903d-6ebce356346a&sid=4e9b6959-4f88-4e8b-9613-65de7438fe5a&utm_v=2

 20. Odnośnie kłamstw o braku kredytu i nie tylko. pisze:

  Jak powiedział słynny niemiecki polityk, minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera:

  „Nie bójcie się okłamywać głupich ludzi, oni we wszystko uwierzą.” – J. Goebbels.

  „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.” – J. Goebbels.

  „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.” – J. Goebbels.

  Mam jednak nadzieję, że mieszkańcy Buska i gminy Busko nie są głupimi ludźmi, mam nadzieję, że są mądrzy i roztropni oraz widzą i rozumieją co się wokoło dzieje i nie dadzą się nabrać na manipulacje propagandowe oraz oczywiste kłamstwa.

 21. Sytuacja naszej gminy jest bardzo stabilna i lepiej nie kłamać o jakiejś złej sytuacji finansowej naszej gminy bo takim zachowaniem jak wasze internetowe trolle, wprowadzacie nas mieszkańców gminy w błąd . pisze:

  Nowy budżet to prawie 150 mln zł po stronie dochodów oraz 185 mln zł po stronie wydatków. Przyszłoroczny deficyt, niższy niż w roku bieżącym, zaplanowany jest na poziomie 35,77 mln zł. Więc jest wszystko pod kontrolą lecz jeśli gmina inwestuje w swoje inwestycje jak i w pomoc społeczną i oświatę to muszą być wydatki.

  26,83% inwestycje;
  26,16% pomoc społeczna i rodzina;
  23,58% oświata i wychowanie;
  4,50% dotacje podmiotowe;
  4,03% transport i łączność;
  2,82% kultura i ochrona dziedzictwa narodowego;
  1,68% kultura fizyczna;
  0,83% dopłata do cen wody i ścieków;
  0,64% dotacje celowe, w tym pożytek publiczny;
  0,60% Fundusz Sołecki.

  Sytuacja finansowa naszej gminy Busko – Zdrój nadal jest bardzo stabilna, a zadłużenie gminy, które jest niższe niż przed rokiem (1,6 mln zł) stanowi niewiele ponad 1 % w stosunku do planowanych dochodów budżetowych co pozwoli zrealizować wydatki zgodnie z założonym planem.

 22. Agata do Odnośnie kłamstw o braku kredytu i nie tylko. 21 STYCZNIA 2021 O 13:59 pisze:

  Zgadzam się z tobą w 100% komentatorze. Ludzie potrafią czytać i wierzyć w to co napisze lub powie jakaś gazeta , jakaś telewizja czy anonim w komentarzu. Obserwując przez lata działania naszych włodarzy jestem dobitnego zdania że z włodarza na włodarza z roku na rok jest w tej gminie coraz lepiej. Ogromne inwestycje przyczyniły się do lepszego miasta dla mieszkańców i kuracjuszy.

 23. Wojtek pisze:

  „Bujać to my ale nie nas”

  Od 2018r słyszę głupie tłumaczenie że Busko zadłużone i zadłużone jakoś efektów z tej gadaniny nie widać no ale dalej sobie ktoś pisze. Mogę zrozumieć 2018 rok bo to był czas wyborów jak i głupiej propagandy i opowiadanie pierdół ale ludzie już dawno jest po wyborach. Zastanówcie się dobrze że ludzi nie chwyta gadanie o zadłużeniu bo widzą że Busko z tym sobie radzi i jest sytuacja stabilna a wręcz dobra nie to co w innych gminach w województwie czy w Polsce.

 24. Bartek pisze:

  Pracownicy na postojowy lub wdrożona redukcja a tu się chce kredyciki i gigant premia.

 25. Do Bartka pisze:

  Święte słowa!!!!

 26. krecz pisze:

  Zaskocze i podziekuje Panu Jarkowi za kolejny artykul o nieudolności uzdrowiska. Panie Jarku cofam swoje zdanie ze jest Pan maly. Nadal licze, że uzyskamy jakies informacje skad takie duze koszty remontu Krystyny!!! Co do Buskowianki hmm dyrekcja na welczu zaklad w uzdrowisku jaki tu nadzór no chyba ze cos sie zmienilo! A tiry wjazd masakra!!!!! Nasza kandydatka na Burmistrza moze w ciagu 4 lat zmienic kolejne miejsce pracy zopis, krus,buskowianka a niedlugo….. kobieta niezastąpiona, a moze slabe kadry?

 27. Do Krecza pisze:

  Ale niestety nasz pan redaktor nie skomentował po raz kolejny sytuacji w Uzdrowisku

 28. Nie bardzo rozumiem, o co chodzi. pisze:

  „Opublikowana wypowiedź jest kłamliwa, podaj info o wielomilionowych kredytach w gminie Busko?”

  No to ktoś podał info o wielomilionowym kredycie, linki, zacytował uchwałę budżetową, więc w czym problem?
  Tu nie jest mowa o tym, czy sytuacja jest taka czy siaka, jakie są inwestycje, itd., tylko padło konkretne pytanie o kredyt, na dodatek ktoś powiedział, że wielomilionowy kredyt to kłamstwo, więc ktoś podał rzetelną informację o kredycie podając źródło, czyli linki do stronu urzędu miasta. Czy informacje podawane na stronie urzędu miasta są nieprawdziwe, nierzetelne?

 29. krecz pisze:

  Szanowny/a a czemu cie to dziwi? Mozna tylko sie domyślać czemu ” nam pisac zakazano” ale i tak widze duży postęp. Moze sie myle ale cos czuje, że moze dojsc za chwile do zmiany sternika, a czemu bo to fajna praktyka w ostatnich latach zwalnia sie wyplaca sie odprawe mowi sie ludziom patrzcie nie dajemy sie nikomu przyzwyczajac do stołków i wprowadzamy kolejnego na jakis czas i kasa sie zgadza a towarzysze maja z czego życ i ida do innych spólek, a narodowi mowi sie widzicie u nas jest inaczej. Brawo ty brawo.ja

 30. Do krecz pisze:

  Bardzo Ci dziękuję za Twoją merytoryczną wypowiedź. Jest mi niezwykle miło, gdy ktoś właśnie w taki sposób jak Ty przedstawia swoje poglądy, swoje zdanie, swoje przekonania. To dobrze świadczy o Tobie, o Twoim wychowaniu, kulturze i szacunku do drugiego człowieka. Ważne, aby szanować się wzajemnie, nawet jak ktoś ma inne poglądy. Oczywiście można próbować przekonać rozmówcę do swoich racji, ale uważam, iż odbywać się to powinno tylko merytorycznie, w oparciu o jakieś dane, dokumenty, artykuły prasowe, etc. Niestety niektórzy zachowują się nieodpowiednio, obrażając swoich adwersarzy, używając w stosunku do nich epitetów typu debil, pajac, cymbał, itp., co niestety odnosi efekt odwrotny, czyli taki ktoś nie dość że nie przekona do swoich racji, to jeszcze spowoduje, że inni dadzą wiarę stronie przeciwnej, bo czy można wierzyć komuś kto ubliża innym, wyzywa ich, zachowuje się niekulturalnie czy wręcz wulgarnie w dyskusji? Zatem „trzymaj tak dalej” i miłego wieczoru życzę!

  PS. Można oczywiście dyskutować w kwestii wyburzenia Gomexu, budowy kolejnej fontanny na tym miejscu, ale uważam że to fatalnie, iż „Buskowianka” nie wiadomo kiedy będzie przeniesiona. Ma być deptak, zapewne i asfalt w okolicy Gomexu (tu gdzie jest teraz wjazd na „Buskowiankę”) zastąpiony będzie, tak przypuszczam, jakąś kostką, płytami, i po tym miałyby jeździć TIR-y i inne ciężarówki? To jest po prostu „masakra”. Nie wyobrażam sobie tego…

 31. Catani pisze:

  Przeniosą, nie można tego odwołać, zbyt wielu ważnych ludzi skrzyżowało swoje interesy na 1 Maja żeby im bruździć

 32. oooooo pisze:

  Teren Gomex-u nie będzie przekazany do UMiG to tylko pobożne życzenie P. Sikory. A skoro ukazał się ten artykuł, to jest podejrzewam straszenie prezesa Lubawskiego, że nie będzie dojazdu do Buskowianki.
  Jeśli P. Sikora wykonał projekt budowlany (za który zapłacił) nie będący właścicielem działki to jawnie działa na szkodę UMiG a na to już są paragrafy.

 33. Do powyżej - Jesteś w błędzie. pisze:

  Tak to właśnie jest, jak ktoś się nie interesuje, nie czyta, a się wymądrza i pisze potem bzdury. Tak powstają potem ploty, bujdy i manipulacje. A wystarczy śledzić stronę umig.busko.pl i tam wszystko pisze, jakie są aktualne ogłoszenia, przetargi, uchwały RM i wiele innych przydatnych i ciekawych informacji.

  Działki zostały zamienione uchwałą na grudniowej Sesji RM. Gmina Busko oddała uzdrowisku działkę za willą „Zielona”, a uzdrowisko dało Gminie Busko działkę pod Gomexem, a dokładnie przekazało prawo wieczystego użytkowania tego gruntu.

  Tu jest uchwała:

  https://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2020/2020_XXX_350.pdf

  A tu jest jak głosowano – wszyscy byli za, jedne się wstrzymał (J. Szydłowski) czyli uchwała przeszła.

  https://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2020/2020_XXX_350_glosowanie.pdf

 34. DO REDAKCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Dodałem komentarz i znowu się nie wyświetla! Proszę o interwencję!!!!!!!!!!!!!!!!!

 35. Q-A pisze:

  Nowy pomysł J. Gowina: gminy oddadzą deweloperom grunty, a w zamian dostaną część lokali z przeznaczeniem na wynajem.

  To się będzie działo w gminie! Oby jeszcze w tej kadencji!

 36. Nowator pisze:

  Może wybudowanie podziemnego tunelu dla TIRow do Buskowianka rozwiązało by problem.Tak ogólnie to w Busku nie ma żadnych podziemnych obiektów typu parkingi itp.

 37. Do nowatora pisze:

  Podziemny tunel a może metro do tego abstrahując od takich pomysłów to lepiej być bardziej doinformowanym. W Busku od lat jest „podziemny parking” czy to w prywatnych budynkach lub na oś Leszka Czarnego. Niebawem zostaną oddane dwa bloki mieszkalne z podziemnymi parkingami na ul Kusocińskiego jak i w przyszłości takie podziemne parkingi będą na ul Waryńskiego przy nowych blokach. Rozumiem każda fantazje lecz w Busku jedynie przydałby się nadziemny parking w centrum miasta okolice starego dworca.

 38. Oooooooo pisze:

  A czy jest uchwała sejmiku wojewódzkiego zgadzając się nazamiane dzialek. Właśnie.chlopie nie.masz pojęcia co piszesz. Uchwała jest ale tylko że strony gminy.

 39. Do powyżej pisze:

  Uzdrowisko jest pod PIS-em, Sikorę w ostatnich wyborach poparł PIS, także co oczywiste poseł Lipec, szef świętokrzyskiego PIS-u, więc jak myślisz, marszałkowski gdzie rządzi PIS zablokuje Sikorze zamianę działek? Zamianę która jest korzystna dla uzdrowiska, bo dostanie działkę za willą Zielona i będzie mogło w przyszłości ją rozbudować? Ja uważam, że nic się takiego nie stanie. Skoro doszło do zamiany uchwałą na sesji RM, to znaczy, że temat z uzdrowiskiem był uzgodniony, że uzdrowisko się zgodziło. Myślisz, że Lubawskie tego nie skonsultował z marszałkowskim i teraz sejmik to zablokuje? Nie sądzę.

 40. Łukasz Nowak do Xyz pisze:

  Na emeryturkę to lubawski wybiera się pod Kraków, bo tam zbudował dom jeszcze, gdy był prezydentem Kielc… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl