ED: Buska tężnia „rośnie w siłę”. Zobaczcie z lotu ptaka efekt grudniowych prac
Prace przy powstającej tężni solankowej w Busku – Zdroju idą w szybkim tempie. Obecnie nadal budowana jest konstrukcja drewniana obiektu oraz montowane są gałązki tarniny. – donosi Echo Dnia
– Śmiem twierdzić, że to najważniejszy proces jeśli chodzi o tężnię. Tarnina, która jest u nas montowana została ścięta jesienią i bardzo ważne jest to, aby została zamontowana w okresie zimowym – tak aby gałązki nie wyschły. Odpowiedni montaż tarniny będzie miał ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie obiektu. Dodatkowo jeśli chodzi o budynek tężni wszystkie roboty związane z fundamentami są zakończone, powstały już także wszystkie zbiorniki na wodę solankową – mówił Tomasz Mierzwa, pełnomocnik burmistrza Buska do spraw strategicznego rozwoju miasta i gminy.
>>> Ruszyła budowa wielkiej tężni solankowej w Busku-Zdroju <<<
Echo Dnia [04.06.2019]: – I wreszcie słowo stało się ciałem… We wtorek, 4 czerwca – przypadek to czy nie, ale akurat w 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej – rozpoczęła się budowa nowego kompleksu uzdrowiskowego w Busku-Zdroju. To duża i kosztowna inwestycja, o wartości blisko 25 milionów złotych…♂
Przypomnijmy, że kuracjusz zbliżając się do budowli tężni poczuje… – cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link
4 Radio Kielce [05.01.2020]: – Trwa budowa tężni. Tarninę sprowadzono z Bieszczad
○ Tężnia i pijalnia wód w Busku – Zdroju♂
◙ Podobne informacje:
- infobusko.pl [24.11.2019]: – NM: Tężnia solankowa i pijalnia wód powstaje w Busku – Zdroju. Prace idą pełną parą, efekty już robią wrażenie (WIDEO, ZDJĘCIA)
- infobusko.pl [24.11.2019]: – Każdy sobie rzepkę skrobie – Czy megatężnia w Zdroju zaszkodzi „Krystynie” ?
- infobusko.pl [17.05.2019]: – Wykonawca wybrany – Busko przystępuje do sztandarowej budowy kompleksu z tężnią
- infobusko.pl [31.10.2019]: – Do Redakcji: REWITALIZACJA PARKU – Wszyscy powinni usłyszeć o tym co planuje urzędnik, a co zatwierdza radny, a co podpisuje Burmistrz!
- infobusko.pl [07.11.2019]: – Rewitalizacja Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju – ad vocem 1: 279+283+49=219 ?! Obawiam się, że ktoś wprowadza w błąd opinię publiczną
12 odpowiedzi na “ED: Buska tężnia „rośnie w siłę”. Zobaczcie z lotu ptaka efekt grudniowych prac”
I się buduje gratki panowie 🙂 🙂
Panie Jarku a co z drzewostanem? Czy były robione jakieś badania odnośnie buskiej teżni?
Bardzo dobra robota???
Jarosław Kruk do Ula:
Szanowna Pani Ulu, w kwestii drugiej części pytania: – Czy były robione jakieś badania odnośnie buskiej tężni? – odpowiem, że zapewne były. W przypadku tak dużej inwestycji i z uwagi na jej lokalizację w ścisłej strefie uzdrowiskowej – według mojej wiedzy – wymagane jest opracowanie Oceny oddziaływania na środowisko (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocena_oddzia%C5%82ywania_na_%C5%9Brodowisko)
O konieczności sporządzenia takiego dokumentu wspominał geolog górniczy Mirosław Zardzewiały w swoim stanowisku, którego fragment przywołałem w tekście „MB: Co z tymi tężniami? Zachęcamy do zapoznania się z opinią eksperta na temat tej inwestycji” pod datą 17 maja 2019, (https://infobusko.pl/mb-co-z-tymi-tezniami-zachecamy-do-zapoznania-sie-z-opinia-eksperta-na-temat-tej-inwestycji/).
Z racji tego, że funkcjonujemy w przywoływanej co rusz i odmienianej przez przypadki demokracji i samorządności, uważam, że ten dokument powinien być udostępniony do wiadomości publiczniej na e-stronie UMiG Busko-Zdrój. Sam chętnie zapoznałbym się z nim.
A co do pytania „a co z drzewostanem?” przywołam powtórnie ustęp ze stanowiska pana Mirosława Zardzewiałego: „Myślę że ten obiekt podniesie atrakcyjność turystyczną miasta ale nie z powodu walorów zdrowotnych ale środowiskowych. Mieszkańcy jak i osoby przyjezdne będą podziwiać estetyczne walory kikutów drzew w nowym jak i zabytkowym parku uzdrowiskowym.”
Panie Jarku co najciekawsze o Miroslawie Zardzewiałym wujek Google nic nie słyszał więc dopuściliście się manipulacji a przede wszystkim zrobiliście wojnę gowno burze.
Tu trzeba słuchać się specjalistów a nie jakiś emerytowanych nauczycieli pociotkach. Brawo za manipulację ale w końcu ciemny lud wszystko kupi więc tylko współczuć tym naiwnym ludziom co zrobiliście im wodę z mózgów.
Jarosław Kruk do „do powyżej”:
Szanowny internauto, winszuję dociekliwości – podzielam zaprezentowane podejście, by weryfikować w miarę możliwości informacje. Sądząc z zaprezentowanej logiki domniemam, że mam przyjemność odpowiadać młodej osobie, bo te roczniki uważają, że jeśli kogoś/czegoś nie ma w @ i wujek Google nie wspomina to ten ktoś/coś nie istnieje. Jednak, póki co, jeszcze tak nie jest.
Zasoby internetu i wujek Google to nie jest jakiś cudowny wszechwiedzący byt, jakaś superinteligencja. To raczej „magazyn”, w którym zgromadzona jest wszechwiedza, owszem, ale tylko ta, która została w nim zdeponowana – wpisana przez miliony/miliardy użytkowników.
Przykładem tego jest Wikipedia – obecnie największa na świecie e-Encyklopedia – której zasoby stworzyły/wklepały na klawiaturze tysiące entuzjastów projektu.
Skromnie przypomnę, że bodaj kilkadziesiąt haseł tej encyklopedii wyszło spod mojego pióra/palca (przykład: Koło garncarskie – https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%82o_garncarskie – Historia i autorzy: 23:10, 24 lip 2007 JoRK dyskusja edycje 1478 bajtów +1478 – odważyłem się 😉 napisać kolejną wersję artykułu „koło garncarskie”; nie doszukalem się istniejącego w wiki textu o tej prostej acz baardzo użytecznej maszynce 😉 ciekaw jestem reakcji redakcji 🙂
Bez mojego wikiwpisu zapewne mało kto by wiedział o osobie inż. arch. Andrzeja Musialika (https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Musialik), autora wielu projektów i realizacji, z których najważniejszą w jego opinii – miałem przyjemność i zaszczyt znać się osobiście z panem Andrzejem Musialikiem – dziełem jego życia, jest Palmiarnia Miejska w Gliwicach (https://pl.wikipedia.org/wiki/Palmiarnia_Miejska_w_Gliwicach). To jedno z bodaj kilkunastu dzieł eksponowanych na wystawie „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury ” Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki w minionym roku w Katowicach, w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Mało osób też wie, że zmarły w październiku 2019 r. pan Andrzej Musialik przez kilkanaście ostatnich lat życia mieszkał w Busku-Zdroju.
Podobnie pan mgr inż. Mirosław Zardzewiały, geolog górniczy – mimo, że trudno go wygooglować – jest realną osobą z krwi i kości, buskowianinem, specjalistą o bogatej wiedzy i dużym doświadczeniu zawodowym. Miałem przyjemność poznać go osobiście 4.06.2009 r. podczas uroczystego otwarcia nowego ujęcia siarczkowych wód leczniczych ze złoża „Las Winiarski” (https://www.busko.pl/uk/aktualnosci-ua/2211-i-popyna-woda-siarczkowa-z-lasu-winiarskiego-.html).
Dr n.med. Zdzisław Legwant, spec. neurolog i rehabilitacji medycznej i właśnie mgr inż Mirosław Zardzewiały są autorami informacji „Niezwykła, swoista woda lecznicza ze złoża „Dobrowoda””, dostępnej na e-stronie Sanatorium Włokniarz (http://wlokniarz.pl/opis-wody-leczniczej), z którą warto się zapoznać by wiedzieć nieco więcej o naszym lokalnym dobrodziejstwie danym przez naturę, o wodach siarczkowych.
Odnosząc się powtórnie do wspomnianego w komentarzu powyżej opracowania Ocena oddziaływania na środowisko – żywię nadzieję, że sporządzili je specjaliści miary co najmniej mgr inż. Mirosława Zardzewiałego i że będzie kiedyś można poznać jego treść.
Kończąc, uprzejmie życzę Szanownemu internaucie dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy i jej zasobów zdeponowanych w internecie.
Pozdrowienia dla wujka Google!
PS. W wolnej chwili uprzejmie proponuję pomyśleć kto manipuluje i kto robi wodę z mózgów.
Kłamstwa
Panie tu o teznie chodzi o te wasze kłamstwa a nie o jakimś Mirosławie Zardzewiałym i jego życiorysie co on nie robił i co pan nie robił.
Jeśli wszystkie teznie przy drzewostanem mają zgodna opinie że nic się nie będzie dziać to Busko też się zalicza do tego..
Czy w Busku mamy cały czas wiatr z zachodu no chyba nie..
Dalej siejta ta propagande
To wy jesteście tymi propagandzistami wy klamiecie z teznia z masztami
Zamilcz chora kobieto!!!!!!!!!
W Starachowicach także śmieci tańsze niż w Busku – 12 zł/osoby za segregowane. W Busku 14,50 zł…
John Adams (1735-1826): Naród można podbić i zniewolić na dwa sposoby: mieczem lub zadłużeniem. Jak to się robi współcześnie wyjaśnia na Planet+ John Perkins, ekonomista od brudnej roboty: Załatwiamy im ogromne pożyczki. Pieniądze zamiast do mieszkańców trafiają do urzędników a ci budują za nie infrastrukturę: kible, deptaki, trawę z rolki, stadiony, tężnie. Przy tej okazji wzbogaca się garstka wybrańców i urzędnicy. Mieszkańcy mają z tego niewiele, a miasto zostaje z ogromnym długiem, zbyt dużym by go spłacić. I o to chodzi. Odwiedzamy wtedy takie miasto i mówimy, że skoro nie możecie nam spłacić długu to : :https://www.youtube.com/watch?v=hG0olTHXGYA&feature=youtu.be