ED: Buska tężnia "rośnie w siłę". Zobaczcie z lotu ptaka efekt grudniowych prac - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Buska tężnia „rośnie w siłę”. Zobaczcie z lotu ptaka efekt grudniowych prac

5 stycznia 2020 | Echo Dnia / Jarosław Kruk 05.01.2020 | | 12 komentarzy

Prace przy powstającej tężni solankowej w Busku – Zdroju idą w szybkim tempie. Obecnie nadal budowana jest konstrukcja drewniana obiektu oraz montowane są gałązki tarniny. – donosi Echo Dnia

○ 1 stycznia 2020 r. / fot. Jarosław Kruk

Śmiem twierdzić, że to najważniejszy proces jeśli chodzi o tężnię. Tarnina, która jest u nas montowana została ścięta jesienią i bardzo ważne jest to, aby została zamontowana w okresie zimowym – tak aby gałązki nie wyschły. Odpowiedni montaż tarniny będzie miał ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie obiektu. Dodatkowo jeśli chodzi o budynek tężni wszystkie roboty związane z fundamentami są zakończone, powstały już także wszystkie zbiorniki na wodę solankową – mówił Tomasz Mierzwa, pełnomocnik burmistrza Buska do spraw strategicznego rozwoju miasta i gminy.

>>> Ruszyła budowa wielkiej tężni solankowej w Busku-Zdroju  <<<
Echo Dnia [04.06.2019]: – I wreszcie słowo stało się ciałem… We wtorek, 4 czerwca – przypadek to czy nie, ale akurat w 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej – rozpoczęła się budowa nowego kompleksu uzdrowiskowego w Busku-Zdroju. To duża i kosztowna inwestycja, o wartości blisko 25 milionów złotych…♂

Przypomnijmy, że kuracjusz zbliżając się do budowli tężni poczuje… – cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link

 

4  Radio Kielce [05.01.2020]: – Trwa budowa tężni. Tarninę sprowadzono z Bieszczad

Tężnia i pijalnia wód w Busku – Zdroju♂

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

12 odpowiedzi na “ED: Buska tężnia „rośnie w siłę”. Zobaczcie z lotu ptaka efekt grudniowych prac”

  1. Pozytywny johnny pisze:

    I się buduje gratki panowie 🙂 🙂

  2. Ula pisze:

    Panie Jarku a co z drzewostanem? Czy były robione jakieś badania odnośnie buskiej teżni?

  3. Majster pisze:

    Bardzo dobra robota???

  4. redakcja pisze:

    Jarosław Kruk do Ula:

    Szanowna Pani Ulu, w kwestii drugiej części pytania: – Czy były robione jakieś badania odnośnie buskiej tężni? – odpowiem, że zapewne były. W przypadku tak dużej inwestycji i z uwagi na jej lokalizację w ścisłej strefie uzdrowiskowej – według mojej wiedzy – wymagane jest opracowanie Oceny oddziaływania na środowisko (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocena_oddzia%C5%82ywania_na_%C5%9Brodowisko)
    O konieczności sporządzenia takiego dokumentu wspominał geolog górniczy Mirosław Zardzewiały w swoim stanowisku, którego fragment przywołałem w tekście „MB: Co z tymi tężniami? Zachęcamy do zapoznania się z opinią eksperta na temat tej inwestycji” pod datą 17 maja 2019, (https://infobusko.pl/mb-co-z-tymi-tezniami-zachecamy-do-zapoznania-sie-z-opinia-eksperta-na-temat-tej-inwestycji/).

    Z racji tego, że funkcjonujemy w przywoływanej co rusz i odmienianej przez przypadki demokracji i samorządności, uważam, że ten dokument powinien być udostępniony do wiadomości publiczniej na e-stronie UMiG Busko-Zdrój. Sam chętnie zapoznałbym się z nim.

    A co do pytania „a co z drzewostanem?” przywołam powtórnie ustęp ze stanowiska pana Mirosława Zardzewiałego: „Myślę że ten obiekt podniesie atrakcyjność turystyczną miasta ale nie z powodu walorów zdrowotnych ale środowiskowych. Mieszkańcy jak i osoby przyjezdne będą podziwiać estetyczne walory kikutów drzew w nowym jak i zabytkowym parku uzdrowiskowym.”

  5. do powyżej pisze:

    Panie Jarku co najciekawsze o Miroslawie Zardzewiałym wujek Google nic nie słyszał więc dopuściliście się manipulacji a przede wszystkim zrobiliście wojnę gowno burze.
    Tu trzeba słuchać się specjalistów a nie jakiś emerytowanych nauczycieli pociotkach. Brawo za manipulację ale w końcu ciemny lud wszystko kupi więc tylko współczuć tym naiwnym ludziom co zrobiliście im wodę z mózgów.

  6. redakcja pisze:

    Jarosław Kruk do „do powyżej”:

    Szanowny internauto, winszuję dociekliwości – podzielam zaprezentowane podejście, by weryfikować w miarę możliwości informacje. Sądząc z zaprezentowanej logiki domniemam, że mam przyjemność odpowiadać młodej osobie, bo te roczniki uważają, że jeśli kogoś/czegoś nie ma w @ i wujek Google nie wspomina to ten ktoś/coś nie istnieje. Jednak, póki co, jeszcze tak nie jest.
    Zasoby internetu i wujek Google to nie jest jakiś cudowny wszechwiedzący byt, jakaś superinteligencja. To raczej „magazyn”, w którym zgromadzona jest wszechwiedza, owszem, ale tylko ta, która została w nim zdeponowana – wpisana przez miliony/miliardy użytkowników.
    Przykładem tego jest Wikipedia – obecnie największa na świecie e-Encyklopedia – której zasoby stworzyły/wklepały na klawiaturze tysiące entuzjastów projektu.
    Skromnie przypomnę, że bodaj kilkadziesiąt haseł tej encyklopedii wyszło spod mojego pióra/palca (przykład: Koło garncarskie – https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%82o_garncarskie – Historia i autorzy: 23:10, 24 lip 2007‎ JoRK dyskusja edycje‎ 1478 bajtów +1478‎ – odważyłem się 😉 napisać kolejną wersję artykułu „koło garncarskie”; nie doszukalem się istniejącego w wiki textu o tej prostej acz baardzo użytecznej maszynce 😉 ciekaw jestem reakcji redakcji 🙂

    Bez mojego wikiwpisu zapewne mało kto by wiedział o osobie inż. arch. Andrzeja Musialika (https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Musialik), autora wielu projektów i realizacji, z których najważniejszą w jego opinii – miałem przyjemność i zaszczyt znać się osobiście z panem Andrzejem Musialikiem – dziełem jego życia, jest Palmiarnia Miejska w Gliwicach (https://pl.wikipedia.org/wiki/Palmiarnia_Miejska_w_Gliwicach). To jedno z bodaj kilkunastu dzieł eksponowanych na wystawie „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury ” Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki w minionym roku w Katowicach, w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Mało osób też wie, że zmarły w październiku 2019 r. pan Andrzej Musialik przez kilkanaście ostatnich lat życia mieszkał w Busku-Zdroju.

    Podobnie pan mgr inż. Mirosław Zardzewiały, geolog górniczy – mimo, że trudno go wygooglować – jest realną osobą z krwi i kości, buskowianinem, specjalistą o bogatej wiedzy i dużym doświadczeniu zawodowym. Miałem przyjemność poznać go osobiście 4.06.2009 r. podczas uroczystego otwarcia nowego ujęcia siarczkowych wód leczniczych ze złoża „Las Winiarski” (https://www.busko.pl/uk/aktualnosci-ua/2211-i-popyna-woda-siarczkowa-z-lasu-winiarskiego-.html).

    Dr n.med. Zdzisław Legwant, spec. neurolog i rehabilitacji medycznej i właśnie mgr inż Mirosław Zardzewiały są autorami informacji „Niezwykła, swoista woda lecznicza ze złoża „Dobrowoda””, dostępnej na e-stronie Sanatorium Włokniarz (http://wlokniarz.pl/opis-wody-leczniczej), z którą warto się zapoznać by wiedzieć nieco więcej o naszym lokalnym dobrodziejstwie danym przez naturę, o wodach siarczkowych.

    Odnosząc się powtórnie do wspomnianego w komentarzu powyżej opracowania Ocena oddziaływania na środowisko – żywię nadzieję, że sporządzili je specjaliści miary co najmniej mgr inż. Mirosława Zardzewiałego i że będzie kiedyś można poznać jego treść.

    Kończąc, uprzejmie życzę Szanownemu internaucie dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy i jej zasobów zdeponowanych w internecie.
    Pozdrowienia dla wujka Google!

    PS. W wolnej chwili uprzejmie proponuję pomyśleć kto manipuluje i kto robi wodę z mózgów.

  7. Olo pisze:

    Kłamstwa

  8. Do redaktorka pisze:

    Panie tu o teznie chodzi o te wasze kłamstwa a nie o jakimś Mirosławie Zardzewiałym i jego życiorysie co on nie robił i co pan nie robił.
    Jeśli wszystkie teznie przy drzewostanem mają zgodna opinie że nic się nie będzie dziać to Busko też się zalicza do tego..
    Czy w Busku mamy cały czas wiatr z zachodu no chyba nie..
    Dalej siejta ta propagande

  9. Krystyna pisze:

    To wy jesteście tymi propagandzistami wy klamiecie z teznia z masztami

  10. Analny Stefan pisze:

    Zamilcz chora kobieto!!!!!!!!!

  11. http://www.radio.kielce.pl/pl/post-97499 pisze:

    W Starachowicach także śmieci tańsze niż w Busku – 12 zł/osoby za segregowane. W Busku 14,50 zł…

  12. Naród można podbić i zniewolić na dwa sposoby: mieczem lub zadłużeniem. Jak to się robi współcześnie wyjaśnia na Planet+ John Perkins, ekonomista od brudnej roboty: Załatwiamy im ogromne pożyczki. pisze:

    John Adams (1735-1826): Naród można podbić i zniewolić na dwa sposoby: mieczem lub zadłużeniem. Jak to się robi współcześnie wyjaśnia na Planet+ John Perkins, ekonomista od brudnej roboty: Załatwiamy im ogromne pożyczki. Pieniądze zamiast do mieszkańców trafiają do urzędników a ci budują za nie infrastrukturę: kible, deptaki, trawę z rolki, stadiony, tężnie. Przy tej okazji wzbogaca się garstka wybrańców i urzędnicy. Mieszkańcy mają z tego niewiele, a miasto zostaje z ogromnym długiem, zbyt dużym by go spłacić. I o to chodzi. Odwiedzamy wtedy takie miasto i mówimy, że skoro nie możecie nam spłacić długu to : :https://www.youtube.com/watch?v=hG0olTHXGYA&feature=youtu.be

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl