NM: Tężnia solankowa i pijalnia wód powstaje w Busku - Zdroju. Prace idą pełną parą, efekty już robią wrażenie (WIDEO, ZDJĘCIA) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

NM: Tężnia solankowa i pijalnia wód powstaje w Busku – Zdroju. Prace idą pełną parą, efekty już robią wrażenie (WIDEO, ZDJĘCIA)

24 listopada 2019 | Nasze Miasto Agata Chrobot 22.11.2019 / Jarosław Kruk 24.11.2019 | | 5 komentarzy

Trwa budowa nowego kompleksu uzdrowiskowego w Busku – Zdroju. W nowej części Parku Zdrojowego powstaje właśnie tężnia solankowa, pijalnia wód oraz oranżeria i wyjątkowe…fontanny. Udało nam się odwiedzić „plac budowy” w piątek, 22 listopada. Prace idą pełną parą, efekty już robią wrażenie. – informuje w sekcji Strefa Biznesu portal  naszemiasto.pl

Nowy kompleks uzdrowiskowy powstaje w nowym Parku, jego wartość kosztorysowa robót budowlanych; brutto to 24.346.620 złotych.

Wyjątkowo zaprojektowany kompleks

– Inwestycja składa się z trzech elementów. Głównym jest tężnia, która umożliwi kuracjuszom oddychanie powietrzem nasyconym solankowym aerozolem, który ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. Będzie miała kształt koła, którego obwód będzie wynosił około 200 metrów. Drugim elementem będzie pawilon zdrojowy z oranżerią. Trzecim elementem będą będą fontanny interaktywne z różnymi efektami świetlnymi – informował nas w piątek, 22 listopada Piotr Musiałowski, architekt, projektant z pracowni 2 PM Architekci.

Kuracjusz zbliżając się do budowli tężni poczuje niecodzienny mikroklimat. Trafi do labiryntu, pomiędzy dwa masywy gałęzi tarniny, której stos rozbijać będzie solankę, ściekającą z góry, tworząc mgłę bogatą w sól. Przestrzeń labiryntu tężni … – cały artykuł, video i obszerna galeria zdjęć na źródłowej stronie NaszeMiasto.pl – po kliknięciu na link

Władze gminy: buska tężnia będzie robiła ogromne wrażenie na kuracjuszach, turystach i mieszkańcach

W ostatnim czasie prowadzimy wiele inwestycji. Z tym, że większość tych inwestycji jest poprawiająca jakość – tak jak renowacja Parku Zdrojowego. A ta inwestycja – budowa nowego kompleksu uzdrowiskowego – to jest coś nowego. Według mnie będzie to atrakcja robiąca ogromne wrażenie, mająca wiele zalet. Tu powstanie tężnia, która będzie w pierwszej piątce pod względem wielkości takich obiektów w Polsce. – mówi w rozmowie z dziennikarką Tomasz Mierzwa, pełnomocnikiem burmistrza do spraw strategicznego rozwoju miasta i gminy. –Myślę, że – cały artykuł i obszerna galeria zdjęć na źródłowej stronie NaszeMiasto.pl – po kliknięciu na link

 

 

◙ Podobne informacje:-

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “NM: Tężnia solankowa i pijalnia wód powstaje w Busku – Zdroju. Prace idą pełną parą, efekty już robią wrażenie (WIDEO, ZDJĘCIA)”

 1. xyz pisze:

  No to ciekawe czy owe 24 mln z hakiem wystarczy na całość inwestycji czy tylko na pierwszy etat pod nazwą tężnia i stan surowy pawilonu. A potem będzie drugi etap pawilon za kolejną kasę bo trzeba go będzie doprowadzić do stanu używalności, no i trzeci etap fontanny za kolejną .Podobnie chyba to wygląda w przypadku stadionu miało być chyba koło 5 mln potem okazało się że to pierwszy etap, dziś chyba to już drugie tyle.Chyba że się mylę.

 2. sekretarka pisze:

  Proszę obejrzeć wideolaurkę nakręconą przez naszemiasto.pl i posłuchać pana pełnomocnika burmistrza ds. rozwoju strategicznego gminy Busko-Zdrój Tomasza Mierzwy. Na wszelki wypadek, by spróbować lepiej zrozumieć słowny przekaz TM, stylizowany wydaje się na język zwierzchnika, burmistrza WS, udostępniam stenogram wypowiedzi:
  „Tak, w gminie Busko-Zdrój w ostatnim czasie robimy bardzo dużo inwestycji. Z tym, że większość tych inwestycji jest poprawiających jakość typu w parku zdrojowym gdzie wymieniamy nawierzchnię, wymieniamy oświetlenie małą architekturę. A ta inwestycja na której się znajdujemy to jest coś nowego. Wg mnie to powinni, ta duża atrakcja, która jeszcze ściągnie do Buska tych kuracjuszy, turystów, którzy chcą spędzać również wolny czas w weekendy. Tu powstanie tężnia, która będzie w pierwszej piątce pod względem wielkości tężni. Ja myślę , że będzie najładniejszą tężnią i najefektowniejszą, bo wokół tej tężni powstanie dom zdrojowy, w którym będzie pijalnia, oranżeria, również tężnia całoroczna. Przed tą tężnią będzie się znajdował również fontanna, fontanna , która będzie zaprogramowana będzie po prostu w rytm muzyki był pokaz świateł i wody. Czyli to będzie dodatkowa atrakcja, która będzie no szczególnie w okresie po zmroku. Tężnia będzie również podświetlona w okresach czasowych będzie również na kolorowo podświetlana tak, że również w rytm muzyki. Tak że myślę że całość to będzie jedną wielką inwestycją która przyciągnie nowych kuracjuszy, turystów.”
  Powyższe słowa niosą bogaty zasób informacji. Życzę miłej lektury i jeszcze milszych wniosków z niej płynących.

 3. xyz pisze:

  A tak z innej beczki,skoro zrobiono projekt kompleksu to mniemam że ktoś myślał również o kosztach jakie trzeba będzie ponosić aby go utrzymać. Woda,solanka,prąd,ogrzewanie itd.Bo nie wierzę że pijalnia nawet płatna,oranżeria,fontanna czy wynajem domu zdrojowego bo tak zapewne będzie,pokryje koszty utrzymania.Zapewne okaże się że i wejście do tężni będzie płatne tak że już widzę te tłumy chętnych, raczej wizyty jednorazowe dla zaspokojenia ciekawości. Może warto zapytać pana TM lub WŚ czy mają wiedzę na temat potencjalnych kosztów i jak zamierzają je pokrywać. Mowa jest o turystach w weekendy tyle że owi turyści przyjadą raczej własnym transportem bo w inny sposób ciężko się dostać do Buska z racji braku PKS I PKP.Ciekawe gdzie zaparkują swoje pojazdy skoro parkingów jest jak na lekarstwo.W tygodniu może i owszem ale naród pracuje niekiedy łącznie z sobotami. W sobotę na dwa razy jeszcze gdzieś się załapią ale w niedzielę kiedy parkingi przy kościele, małpiaku i nie tylko oblegają wierni kościoła życzę turystom powodzenia, a wiadomo turysta wymaga a jak jeszcze ma płacić to tym bardziej inaczej nie przyjedzie.No chyba że jest przewidziany parking dla owych turystów może nawet płatny ale nikt nic na ten temat nie mówi.Czas szybko zweryfikuje czy owy kompleks to dobry pomysł.Prawda jest taka że kadencje szybko mijają i uwalniają pomysłodawców z odpowiedzialności za podjęte decyzje, a szkoda bo gdyby było inaczej może podchodzono by do pewnych pomysłów inaczej.

 4. ajajaj pisze:

  No proszę! znów się skitrasiło! kolejny cios w tężnię – https://infobusko.pl/rk-historyczne-wydarzenie-dla-parafii-w-busku-zdroju-na-dzwonnicy-u-sw-brata-alberta-zostal-zamontowany-krzyz/ nóż w plecy burmistrzowi i jego złotoustemu specjaliście ds rozwoju strategicznego zadał właśnie proboszcz z Alberta swoją 40 m dzwonnicą

  Proszę pomyśleć gdzie pójdą te tłumy chętnych oglądać miasto z góry o których mówi w wywiadzie złotousty ? na 10 m tężnię czy może obok na taras widokowy proboszcza usytuowany na wysokości 25 metrów? kto zgarnie pieniądz z biletów? ajajaj, ajajaj

 5. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk: Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wycinania drzew – jestem aktywnym zwolennikiem ich sadzenia; mam ich na swoim koncie kilkaset. Więc z mieszanymi uczuciami odbieram tę informację. Ale z marketingowego punktu widzenia to jest mistrzostwo świata! Kosztem 2.000 zł o Chrobrzu usłyszała cała Polska!

  https://infobusko.pl/wycieli-drzewa-i-zasadzili-palme-tlumacza-ze-chcieli-przypomniec-o-zmianach-klimatu-w-chrobrzu/

  Biorąc pod uwagę idące w setki tysięcy, nawet miliony, koszty reklamy w wiodących stacjach telewizyjnych to manewr z palmą pretenduje do PR’złotego medalu. W kategorii informacji palma za 2 tys w Chrobrzu zrobiła więcej niż Busko osiągnie 1000-krotnie większym nakładem – tężnią za 25 milionów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl