ED: Będzie nowe boisko sportowe przy SP1 w Busku-Zdroju - a może i boiska i parking wielopoziomowy ? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Będzie nowe boisko sportowe przy SP1 w Busku-Zdroju – a może i boiska i parking wielopoziomowy ?

12 czerwca 2019 | Echo Dnia Adam Ligiecki / Jarosław Kruk 11.06.2019 | | 2 komentarze

„Przebudowa infrastruktury sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej numer 1 w Busku-Zdroju” to kolejna nowa inwestycja w Busku. W jej zakresie wymienia się: wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej (do piłki ręcznej, siatkówki, dwóch do koszykówki, kortu do tenisa), wymianę części ogrodzenia, elementy małej architektury. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 19 czerwca. – informuje Echo Dnia

źródło: google.com

Warto przypomnieć, że istniejące boisko przy „Jedynce”, otwarte zostało z pompą 11 maja 2009 roku, było drugim obiektem sportowym ze sztuczną nawierzchnią w Busku-Zdroju. Powstało przy znaczącym wsparciu finansowym Grupy PZU w ramach „PiS’owskiego” programu „Blisko boisko”  – poprzednika „Orlików 2012” realizowanych za rządów Platformy Obywatelskiej .

Budowa boiska kosztowała ponad 720 tysięcy złotych. Inauguracja miała bogatą oprawę. 10 lat minęło i boisko przy „Jedynce” poddane zostanie kolejnej kosztownej modernizacji.  Ile gmina wyłoży na tę inwestycję? W ogłoszonym na początku tego roku planie postępowań o udzielenie zamówień publicznych na 2019 rok – przy projekcie „Przebudowa infrastruktury sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej numer 1 w Busku-Zdroju” (roboty budowlane) widnieje kwota 612 tysięcy złotych.
Więcej informacji na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link


A MOŻE I BOISKA I PARKING?

Ma być nowe boisko – a może w tym miejscu wybudować i boiska i parking wielopoziomowy? / fot. google.com

Jarosław Kruk: Po nastu latach wraca temat boiska przy SP1. Pozwolę sobie na komentarz :

Otwarte uroczyście i z pompą w 2009 r boisko powstało za 720 tysięcy złotych. Użytkowane było 10 lat ( wychodzi średnio  72 tysiące rocznie) i obecnie zostanie poddane modernizacji. Czytając specyfikację domyślam się, że to co zostało zrobione w 2009 zostanie „zaorane”, poniesione nakłady pójdą na marne i w to miejsce powstanie coś nowego za 612 tysięcy…

Czy to aby nie jest kolejny przykład krótkowzroczności decydentów i rozrzutności? Obiekty budowalne normalnie realizuje się  na dłuższą perspektywę czasową. Bloki z wielkiej płyty miały służyć 50 lat. Okazuje się, że dały radę i będą użytkowane dłużej.

Ale skoro jest chęć budowania i są na to pieniądze w kasie gminnej, może warto rozważyć wszechstronniejsze i pożyteczniejsze wykorzystanie tego wyjątkowo usytuowanego terenu. Mam na myśli wybudowanie w tym miejscu i boiska i.. parkingu wielopoziomowego, który rozwiązałby definitywnie większość problemów z parkowaniem aut w centrum Buska. W świecie od dawna się tak buduje by wykorzystać optymalnie przestrzeń w centrum. Parking wielopoziomowy byłby też lekarstwem na brak miejsca dla aut mieszkańców osiedla Kościuszki, nauczycieli i rodziców uczniów SP1, pracowników i petentów Sądu Rejonowego i MGOPS, klientów sklepów w Rynku, itd.itp. Mamy czasy, że w każdej rodzinie jest często po kilka aut i każdy chce podjechać jak najbliżej. Niedostrzeganie rzeczywistych potrzeb , stawianie barierek, zakazów, mandaty – nie jest to właściwe rozwiązanie uważam.

W tym miejscu – ze względu na istniejącą znaczną pochyłość terenu – nawet kilkupoziomowy obiekt, zagłębiony w znacznej części w skarpę, mógłby powstać bez nadmiernego „rzucania się w oczy” i dominacji. A boiska, korty i bieżnie usytuowany byłyby na jego dachu. Przy dzisiejszej technice i materiałach jest to proste do zrealizowania.

Ideę takiego parkingu zgłaszałem już w czasach gdy ekipa burmistrza Wąsowicza planowała budowę parkingu wielopoziomowego na Starym Targowiu. Nikt wtedy nawet nie podjął tematu i wybudowano niestety to co jest.

Obecnie, skoro są pieniądze w Gminie i chęć budowania też jest – może warto przemyśleć zrealizowanie w końcu czego co realnie zmieni rzeczywistość samochodowo-parkingową w centrum Buska?

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “ED: Będzie nowe boisko sportowe przy SP1 w Busku-Zdroju – a może i boiska i parking wielopoziomowy ?”

  1. Artur pisze:

    Dobry pomysł! zamiast tężni która zasoli i zniszczy stary park i jest niebezpieczna dla sercowców wybudować w końcu coś sensownego i dla ludzi. Popieram!

  2. Meloman pisze:

    Wcale nie chodzi o to by coś zbudować, a tym bardziej raz a dobrze 🙂
    idzie o to by w kółko budować, remontować i rewitalizować, budować, remontować, rewitalizować, budować, remontować, rewitalizować, itd.
    Jednym słowem: Wielka sława, to żart, książę błazna jest wart, pieniądz toczy się wkrąg z rąk do rąk, z rąk do rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl