Interpelacje radnych: Łukasz Szumilas odnośnie parkingu na osiedlu Kościuszki - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Interpelacje radnych: Łukasz Szumilas odnośnie parkingu na osiedlu Kościuszki

3 maja 2019 | Łukasz Szumilas 18.04.2019 / Jarosław Kruk 03.05.2019 | | 18 komentarzy

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wykonanie parkingów pod blokiem nr 11 na osiedlu Kościuszki w Busku-Zdroju – napisał 18 kwietnia w interpelacji skierowanej  do Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku-Zdroju radny Łukasz Szumilas 

źródło: google.com

W uzasadnieniu można przeczytać: – Brak miejsc parkingowych stwarza zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz utrudnia życie mieszkańcom osiedla Kościuszki. W przypadku akcji ratunkowej wóz strażacki będzie zmuszony do taranowania zaparkowanych samochodów. Zanieczyszczenia z aut parkujących bezpośrednio pod oknami trują mieszkańców i wpływają negatywnie na stan ich zdrowia. Pod blokiem 11 każdego wieczora parkuje około 30 samochodów, a miejsc parkingowych z prawdziwego zdarzenia jest 6.

Jako źródło finansowania radny wskazał budżet Spółdzielni Mieszkaniowej.

W zakończeniu pisma radny Łukasz Szumilas stwierdza: – Pod blokiem są zlokalizowane używane przez kilku mieszkańców ogródki. W opinii urbanistów i architektów centrum miasta nie jest właściwym miejscem do prowadzenia działalności działkowej. Zajmują miejsce, na którym powinien być zlokalizowany parking, z którego korzystać będzie większość mieszkańców okolicznych bloków.

źródło: Radny Łukasz Szumilas

 


JKR: Buskie osiedla budowane były w latach, gdy jeden samochód przypadał – strzelam –  na 100 mieszkańców, gdy obowiązywały inne normy i wymagania – stąd dziś ciasnota na drogach wewnętrznych, kłopoty z parkowaniem czy wręcz brak dojazdu pod blok – jak ma to miejsce np. na os. Sikorskiego w przypadku bloków 13 i 14.  I choć realia zmieniły się diametralnie to osiedlowa rzeczywistość niestety w niewielkim stopniu.

 

◙ Podobne informacje:

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

18 odpowiedzi na “Interpelacje radnych: Łukasz Szumilas odnośnie parkingu na osiedlu Kościuszki”

 1. anty-MB pisze:

  Interpelacja doprawdy godna „Prezesa” ogródków działkowych: ogródki zabetonować, bo Yanushe kierownicy musom zaparkuwoć pod łoknem. I to pod pretekstem walki o czystsze powietrze.

  Nie wiem, co radny naobiecywał emerytom z ROD, ale muszą być teraz dumni z „Prezesa”, którego wybrali, że jest przeciwnikiem ogródków.

  Część mieszkańców ma garaże za obwodnicą. Jak oni mogą, to czemu inni nie mogą?

 2. anty-MB pisze:

  Interpelacja doprawdy godna „Prezesa” ogródków działkowych: ogródki zabetonować, bo Yanushe kierownicy musom zaparkuwoć pod łoknem. I to pod pretekstem walki o czystsze powietrze.

  Na koniec pisma radny celebryta powołuje się na jakichś mitycznych „architektów i urbanistów”. Jak zwykle brak informacji z którymi specami konsultował swój wywód, a którzy twierdzą takie mądrości.

 3. xyz pisze:

  No cóż czasy się zmieniły,kiedy budowano bloki auto posiadł co 5ty,no może co 3-ci mieszkaniec bloku. Dziś zapewne w niejednym bloku przypada z 3 auta na mieszkanie a to daje pokaźną ilość aut.

 4. Jacek pisze:

  W pełni zgadzam się z panem radnym. Zlikwidujmy zieleń i wybrukujmy cały teren wokół bloków, zlikwidujmy place zabaw, bo psy srają i wybrukujmy, zlikwidujmy drobi dojazdowe i zróbmy w ich miejsce parkingi

 5. Jacek pisze:

  A jeszcze zapomniałem. Zlikwidujmy stacje trafo i wybrukujmy. Po co im prund będzie parking

 6. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Widać złośliwość oraz oraz niekompetencje osób które pracują jako trolle internetowe. Jestem zwolennikiem mądrych rozwiązań urbanistycznych a nielegalnie urządzone ogródki w centrum miasta do takich nie należą! Interpelacja złożona została na wniosek mieszkańców bloku nr 11 na osiedlu Kościuszki. Reprezentuje mieszkańców oraz ich interesy, nie żadne grupy interesów. Chętnie przeniesiemy ogródki pod okna bloków a parking na miejsce ogródków😉 Czy przyjemne jest wdychanie spalin zza okna? Co do ROD Niezapominajka to nie obiecujemy tylko działamy!

 7. anty-MB do radnego pisze:

  Na czym polega rzekoma nielegalność ogródków na Kościuszki?
  Czy radny ma jakieś prywatne porachunki z użytkownikami ogródków i wykorzystuje stanowisko, by szkodzić swym przeciwnikom?

 8. Łukasz Nowak do radnego Łukasza Szumilasa pisze:

  Przede wszystkim uważam, iż wielu z mieszkańców nie potrzebowałoby samochodu, GDYBY RADNI (miejski Szumilas i wojewódzki Gawin)oraz poseł Cieślak SPEŁNILI OBIETNICĘ PRZYWRÓCENIA KOLEI NA CAŁY ROK.

  Jak zwykle w Pana interpelacji brakuje konkretów, m. in.:
  1/ Jaki byłby koszt budowy miejsc parkingowych.
  2/ Czy ogródki których likwidację raczył Pan zaproponować są na terenie we władaniu Spółdzielni? Na jakiej podstawie twierdzi Pan, iż są użytkowane nielegalnie?
  3/ Jakie DOKŁADNE źródło finansowania Pan proponuje? Tzn. jakie inwestycje miałyby zostać anulowane lub jakie opłaty miałyby zostać przez Spółdzielnię podwyższone? Ewentualnie, czy proponuje Pan zaciągnięcie kredytu i jaki byłby koszt obsługi długu?

  Od tak wybitnego ekonomisty można chyba oczekiwać odpowiedzi na te pytania?

 9. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Są to dzikie ogródki działkowe. Żaden urbanista, ani architekt nie wydał pozwolenia na wyznaczenie w tym miejscu ogródków. Wiem, że dla trolla Sikory jednego i drugiego: Matrixa Nowaka oraz anty-rozum jest nie do pojęcia, że można działać dla mieszkanców bez drugiego dna😉

 10. HaHa pisze:

  Pan Łukasz Nowak zadał konkretne pytania na które jak zwykle radny nie udzielił odpowiedzi ale jak w 99% swoich komentarzy ubliża innym. panie radny trochę merytorycznych wpisów mniej chamstwa a będzie lepiej.

 11. Łukasz Nowak do Łukasza Szumilasa pisze:

  Nie zamierzam odpowiadać na Pana inwektywy pod moim adresem, by nie sprowadzać się do Pańskiego poziomu.
  Nie odpowiedział mi Pan w sprawie kosztów i finansowania miejsc parkingowych.
  Nie raczył Pan również odpisać, czy „dzikie ogródki” (jak Pan je raczył nazwać) są na terenach prywatnych, czy Spółdzielni lub Miasta. W takim razie snuję domniemanie, że są to tereny prywatne, więc urządzenie na nich parkingu wymagałoby poniesienia kosztu zakupu terenów, o ile zgodziliby się ich właściciele. Ponadto, proszę mi wskazać prawo, które zobowiązywałoby właścicieli prywatnych gruntów do uzyskiwania „pozwolenia” od jakiegokolwiek urbanisty lub architekta na urządzenie na ich terenie ogródków.
  Mnie przychodzi do głowy jw tym wypadku jedynie prawo zagospodarowania przestrzennego. W praktyce jednak nie znam planów miejscowych, które zabraniałyby urządzania zieleni. Znam natomiast wiele planów, które ZOBOWIĄZUJĄ inwestorów do postawiania powierzchni niezabudowanej i nieutwardzonej. Jest to zresztą zrozumiałe, wszak problemy społeczną mogą wynikać z nadmiernego pokrycia terenu powierzchniami utwardzonymi, a nie z pokrycia terenu zielenią. Problemem co najwyżej może być najwyżej nieurządzona zieleń, krzaki będące magnesem dla patologii społecznych. Jednak w naszych rozważaniach mówimy o zadbanych ogródkach. Nie tylko nie szkodzą one mieszkańcom bloków na Kościuszki, ale zwiększają walory estetyczne ich otoczenia.

 12. Łukasz Nowak do radnego Łukasza Szumilasa pisze:

  Nie zamierzam odpowiadać na Pana inwektywy pod moim adresem, by nie sprowadzać się do Pańskiego poziomu.
  Nie odpowiedział mi Pan w sprawie kosztów i finansowania miejsc parkingowych.
  Nie raczył Pan również odpisać, czy „dzikie ogródki” (jak Pan je raczył nazwać) są na terenach prywatnych, czy Spółdzielni lub Miasta. W takim razie snuję domniemanie, że są to tereny prywatne, więc urządzenie na nich parkingu wymagałoby poniesienia kosztu zakupu terenów, o ile zgodziliby się ich właściciele. Ponadto, proszę mi wskazać prawo, które zobowiązywałoby właścicieli prywatnych gruntów do uzyskiwania „pozwolenia” od jakiegokolwiek urbanisty lub architekta na urządzenie na ich terenie ogródków.
  Mnie przychodzi do głowy jw tym wypadku jedynie prawo zagospodarowania przestrzennego. W praktyce jednak nie znam planów miejscowych, które zabraniałyby urządzania zieleni. Znam natomiast wiele planów, które ZOBOWIĄZUJĄ inwestorów do postawiania powierzchni niezabudowanej i nieutwardzonej. Jest to zresztą zrozumiałe, wszak problemy społeczną mogą wynikać z nadmiernego pokrycia terenu powierzchniami utwardzonymi, a nie z pokrycia terenu zielenią. Problemem co najwyżej może być najwyżej nieurządzona zieleń, krzaki będące magnesem dla patologii społecznych. Jednak w naszych rozważaniach mówimy o zadbanych ogródkach. Nie tylko nie szkodzą one mieszkańcom bloków na Kościuszki, ale zwiększają walory estetyczne ich otoczenia. W strefie uzdrowiskowej ustanowione jest MINIMUM, a nie maksimum obszarów zielonych.

 13. Ł pisze:

  test

 14. S.A.W.A i przyjaciele pisze:

  Czy z wariatami trzeba dyskutować? Kim jest Łukasz Nowak? Czy nie kandydatem do Rady Miejskiej na 7 głosów? Czy może samozwańczym sołtysem co ubrać się schludnie nie potrafi? Czy może redaktorem strony Urzędniczy Matrix na której na skutek swojej choroby psychicznej obraził całe miasto? Tego Pana trzeba wysłać do dobrego psychiatry bo chodzi zimą w sandałach i mieszka w Kauflandzie? Taki patriota lokalny!

 15. ZNAJOMY pisze:

  SZUMILAS JESZCZE JEDNO OSTRZEŻENIE NIE UŻYWAJ SŁOWA SAWA BO NIE JESTEŚ TEGO GODNY I SIĘ NIE PODSZYWAJ, A NASTĘPNYM RAZEM ZAJMIE SIĘ TOBĄ PROKURATURA, PAN CIEŚLAK JUŻ O TYM WIE.

 16. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Zalecam kontakt z dobrym specjalistą😉

 17. anty-MB pisze:

  Znajomy ma rację. Jeśli pod nazwą „S. A. W. A. i przyjaciele” pisze radny, to kolejny raz pokazał „klasę” podszywając się pod znaną hurtownię i obrażając przeciwników zadających mu konkretne pytania.

 18. […] infobusko.pl: – Interpelacje radnych: Łukasz Szumilas odnośnie parkingu na osiedlu Kościusz… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl