ED: 21. Wojskowy Szpital w Busku-Zdroju ma własną elektrownię fotowoltaiczną. To inwestycja za prawie 2 miliony złotych
21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju ma własną elektrownię fotowoltaiczną. Została zamontowana nad…miejscami parkingowymi przy szpitalu. To inwestycja za prawie 2 miliony złotych. Pozwoli szpitalowi zaoszczędzić około 130 tysięcy złotych na opłatach za prąd w ciągu roku.– informuje Echo Dnia.
Przyszpitalna elektrownia powstała…nad miejscami parkingowymi. Panele fotowoltaiczne stanowią obecnie zadaszenie miejsc parkingowych. Moc instalacji wynosi 199,8 kilowatów, składa się z 666 modułów, ma powierzchnię 1 083,5 metrów kwadratowych. Instalacja będzie wytwarzała energię elektryczną na potrzeby 21. Wojskowego Szpitala w Busku – Zdroju.
Inwestycja za prawie dwa miliony złotych
Wartość całej inwestycji wynosi dokładnie 1 milion 888 tysięcy 68 złotych i 78 groszy. Z czego dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej wynosi 964 tysiące złotych. Szpital dołożył 925 tysięcy 770 złotych ze środków własnych.
– Elektrownia fotowoltaiczna najwięcej energii będzie wytwarzała w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec. Wytworzona energia pokryje około jedną piątą zapotrzebowania szpitala na energię elektryczną. Inwestycja w ciągu roku zmniejszy emisję dwutlenku węgla o około 110 tysięcy kilogramów. Dodatkowo w ramach inwestycji zamontowaliśmy stację ładowania pojazdów elektrycznych. Jednocześnie można tu ładować dwa auta – informował podczas uroczystości Dominik Wojtas, wiceprezes Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjno – Handlowego Otech, głównego wykonawcy.
W piątek, 20 grudnia oficjalnie zakończono inwestycję. Zorganizowano uroczystość, na której zaprezentowano i omówiono plusy nowo powstałej elektrowni fotowoltaicznej. Jak mówiono podczas piątkowego spotkania – pozyskana energia ze elektrowni fotowoltaicznej pozwoli szpitalowi zaoszczędzić około 130 tysięcy złotych na opłatach za prąd w ciągu roku.
Szpital w Busku jest przykładem
Podczas piątkowego spotkania głos zabrał Bernard Solecki, dyrektor 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Busku – Zdroju. Podkreślił, że: – Oprócz innowacyjnych metod leczenia, staramy się także w innowacyjny sposób podchodzić do…– cały artykuł, galeria zdjęć i video na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link
◙ Podobne informacje:
- infobusko.pl [21.12.2019]: – RK: W Kazimierzy Wielkiej powstaną baseny siarkowe – a kiedy w Busku?
- infobusko.pl [18.12.2019]: – Inwestycja drogowa na os. Sikorskiego zakończona – wyszło jak widać
- busko.com.pl [16.12.2019]: – Inwestycja drogowa na os. Sikorskiego zakończona
- infobusko.pl [20.09.2019]: – RK: Blisko 7 kilometrowa obwodnica podbuskich Zbludowic już otwarta
- infobusko.pl [17.12.2019]: – Do Redakcji: Obwodnica Zbludowic – dobrodziejstwo czy połowiczny bubel?
- infobusko.pl [30.10.2018]: – Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?
- infobusko.pl [24.11.2019]: – Każdy sobie rzepkę skrobie – Czy megatężnia w Zdroju zaszkodzi „Krystynie” ?
- infobusko.pl [06.12.2019]: – Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…
17 odpowiedzi na “ED: 21. Wojskowy Szpital w Busku-Zdroju ma własną elektrownię fotowoltaiczną. To inwestycja za prawie 2 miliony złotych”
To jest inwestycja. 2 miliony, ale zysk będzie przynosić 130 tysięcy rocznie. A tężnia za 25 mln lub więcej da zysk czy tylko koszty będzie generować? Ile 130 tysięcy czy więcej rocznie?
Cieszę się, że na kolejnym obiekcie w naszym Mieście są zamontowane odnawialne źródła energii. Proponuję panu Burmistrzowi, by teraz panele fotowoltaiczne zamontować na Miejskim Dworcu Autobusowym przy ul. Waryńskiego – jego wiata ma w połowie wystawę południową.
Proponuję artykuł o działaniach naszych radnych w Sejmiku Województwa (Gawina i Sasa) w sprawie kolei, a raczej chyba ich braku. Zwłaszcza dobrze zapytać dyrektora Krystyny, bo przecież przed wyborami podpisał list otwarty w tej sprawie, a teraz, gdy będąc w Sejmiku może podjąć działania, to milczy na ten temat.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-26/spiewak-dzisiaj-prawo-jest-narzedziem-w-rekach-silnych-i-bogatych/
„Te elity traktują nas – społeczeństwo, jako ciało obce. Jesteśmy dla nich plemieniem, które należy wykorzystać, a oni będą rządzić i będą się mieli świetnie – powiedział.
Jak stwierdził „od czasów rozbiorów nic się tutaj nie zmieniło”. – Jest szlachta, te elity, które traktują nas jak bydło i jesteśmy my. Pytanie kiedy ludzie zbuntują się przeciwko takiemu traktowaniu – zapytał.”
Redaktor:
Czyli można powiedzieć, że Rzeczpospolita i jej stolica, czyli Warszawa, były takim postawem czerwonego sukna, za które wszyscy ciągnęli po prostu do siebie?
Jan Śpiewak:
Ale nie ma pan wrażenia, że cały nasz kraj taki jest? To myślenie partyjne, które dominuje wśród naszych polityków, tak, wydrzeć sobie, tutaj dla ciotki jakieś stanowisko, synekura, tutaj jakiś kontrakt, tutaj ustawimy jakiś przetarg, że te elity w ogóle traktują nas jako społeczeństwo, jako po prostu ciało obce, tak. My jesteśmy jakimś plemieniem, które należy wykorzystać, a oni sobie będą rządzić i będą mieli świetnie. I to niestety od 17-ego wieku, od czasów potopu, rozbiorów, to się tutaj nic nie zmieniło. Jest ta szlachta, te elity, które po prostu traktują nas jak bydło i jesteśmy my, tak, no pytanie kiedy wreszcie ludzie się zbuntują przeciwko takiemu traktowaniu, kiedy zrozumieją, że są faktycznie obywatelami, narodem i nie zasługujemy na takie elity po prostu.
Początkiem ogromnej zmiany elit w Polsce było Powstanie Styczniowe, a w zasadzie jego klęska i tragiczne następstwa. Gdyby nie działania pewnych środowisk, którym na jego wznieceniu bardzo zależało do powstania pewnie by nie doszło jak mówi wielu niezależnych historyków. Bilans insurekcji był tragiczny – dziesiątki tysięcy poległych lub straconych przez Rosjan, zesłania na Syberię, konfiskaty majątków uczestników Powstania. Zginęła lub została zesłana znaczna część elit polskich, które właściwie już chyba nigdy się nie odbudowały. Ich miejsce zajęli inni. Skonfiskowane majątki za ułamek ceny od moskali nabyli też inni stając się nową magnaterią i szlachtą. Naród polski pozbawiony elit wskutek powstania i represji stał się narodem w większości chłopskim. W rolę elit weszli inni. Podczas 2 wojny i po niej okupanci wycięli resztki polskich elit. W ich miejsce wskoczył desant ze wschodu. Dlatego dziś mamy wyraźne podziały i dlatego słowa Jana Śpiewaka „Te elity traktują nas – społeczeństwo, jako ciało obce. Jesteśmy dla nich plemieniem, które należy wykorzystać, a oni będą rządzić i będą się mieli świetnie – są w moim mniemaniu niestety prawdziwe.
Podobny los spotkał Czechów. W bitwie pod Białą Górą, 8 listopada 1620 r., wyginęła czeska szlachta; zwyciężyli Habsburgowie, którzy zaczęli niemczyć Czechy [ https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1510502,1,bitwa-pod-biala-gora.read ]
I Czesi na tym zyskali
Jarosław Kruk do Łukasz Nowak:
Szanowny internauto uprzejmie dziękuję za sugestię. Mam nadzieję, że informacja o miejscu Buska-Zdroju na świętokrzyskiej mapie kolejowej, jak i na tej krajowej oraz o perspektywach na najbliższe lata pojawi się, gdyż jest to bardzo ważny temat. Sprawna komunikacja kolejowa z pewnością wpłynęłaby korzystnie na rozwój słonecznego miasta i gminy.
Temat ten był stosunkowo często poruszany w mijającym roku, zwłaszcza podczas kampanii wyborczych. Wybory samorządowe rozstrzygnęły się ponad rok temu, mandaty zostały rozdzielone. Wybrani przedstawiciele, z racji czasu jaki upłynął, mają już zapewne szereg konkretnych działań na swoich kontach, a wiedzą i wiadomościami o ich efektach może zechcą podzielić z mieszkańcami.
Będzie dla mnie wyróżnieniem jeśli Szanowni samorządowcy zechcą podzielić się tymi informacjami również za pośrednictwem infobusko.pl.
Podobną operację „kastracji” narodu przeprowadzili Jaruzelski, Kiszczak i towarzysze gdy w ramach stanu wojennego usunęli z Solidarności pierwszych przywódców i aktywniejszych działaczy. Część pozamykali w więzieniach innych wypędzili z kraju a na ich miejsce wstawili swoich ludzi. A ci już sprawnie zaprowadzili społeczeństwo do okrągłego stołu, reformy Balcerowicza itd. By żyło się lepiej.
Jeśli jesteś taki ciekawy to posłuchaj co inni znani w Busku politycy zrobili i dlaczego chcą usunąć Banasia: https://youtu.be/dqdaAUMK-lI
„Mam nadzieję, że informacja o miejscu Buska-Zdroju na świętokrzyskiej mapie kolejowej, jak i na tej krajowej oraz o perspektywach na najbliższe lata pojawi się, gdyż jest to bardzo ważny temat. Sprawna komunikacja kolejowa z pewnością wpłynęłaby korzystnie na rozwój słonecznego miasta i gminy.”
Ja wiem, że nie pojawi się, bo popierany przez Pana radny Gawin kandydował tylko dla stołka w „Krystynie”. Więcej go nie obchodzi. Przecież teraz jest podwładnym Bętkowskiego, więc nie będzie go krytykował, by nie stracić stołka.
Tak samo Gręda, który przez tyle kadencji nauczył się być za, a nawet przeciw.
„Temat ten był stosunkowo często poruszany w mijającym roku, zwłaszcza podczas kampanii wyborczych. Wybory samorządowe rozstrzygnęły się ponad rok temu, mandaty zostały rozdzielone. Wybrani przedstawiciele, z racji czasu jaki upłynął, mają już zapewne szereg konkretnych działań na swoich kontach, a wiedzą i wiadomościami o ich efektach może zechcą podzielić z mieszkańcami.”
Nie mają bodaj żadnych. Teraz temat przycichł. Wróci w formie obiecanek, przed kolejnymi wyborami. Tak w kółko.
„Będzie dla mnie wyróżnieniem jeśli Szanowni samorządowcy zechcą podzielić się tymi informacjami również za pośrednictwem infobusko.pl.”
Nie ma Pan numeru telefonu do Gawina?
Człowieku daj se siana z tymi mądrościami. Tylko dwie osoby na cb głosowały więc taki z Ciebie łodnowiciel miasta wsi.
Lepiej dwa głosy niż być oskarżonym o próbę morderstwa policjanta
Łukasz Nowak robisz wspaniała robotę lecz pamiętaj żeby nie było z Tobą tak jak z naszym radnym. A to że inni z ciebie szydza to ich walić to zwyki propagandzisci a pamiętaj że prawda nas wyzwoli.
Psychopatko przestań już pisać te swoje chore jazdy
Jowita ma racje