RK: Budżet województwa świętokrzyskiego za I półrocze 2019 roku został wykonany zgodnie z planem - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Budżet województwa świętokrzyskiego za I półrocze 2019 roku został wykonany zgodnie z planem

26 września 2019 | Radio Kielce Izabela Mortas 24.09.2019 / Jarosław Kruk 26.09.2019 | | 3 komentarze

Dochody województwa za pierwsze półrocze wyniosły 371 milionów złotych, natomiast wydatki 302 miliony złotych. Udało się wygenerować nadwyżkę budżetową w wysokości 69 milionów złotych.

fot. Jarosław Kruk

– Wskaźniki, jakie sobie założyliśmy, są realizowane - powiedział marszałek Andrzej Bętkowski na wtorkowej Sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego 24 września. Wzrost w dochodach z tytułu podatków w stosunku do roku poprzedniego wyniósł ponad 30 procent.

Pod względem zamożności województw świętokrzyskie awansowało. Z niechlubnej ostatniej pozycji znalazło się na czwartym miejscu od końca. Pod względem zadłużenia na tle kraju jesteśmy trzecim, najmniej zadłużonym województwem w Polsce (za opolskim i podlaskim).

– Mamy dobre wiadomości, bo pewne dochody… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “RK: Budżet województwa świętokrzyskiego za I półrocze 2019 roku został wykonany zgodnie z planem”

 1. Olaf pisze:

  Jak widać da się jednak zaplanować inwestycje i budżet i je następnie zrealizować w terminie i w pieniądzach. W Busku nic się nie da.

 2. W Busku też by sie przydały kontrole w "PSL-owskich" instytucjach i nie tylko... pisze:

  „Przerost zatrudnienia, złe wydatkowanie pieniędzy. Szokujące wyniki audytu w ŚZDW”

  „Ze wstępnych wyników audytu, o czym informowaliśmy w lipcu, wynikało, że w dokumentacji instytucji panuje chaos, nie była ona chronologicznie uporządkowana, nie sporządzano protokołów z naboru na stanowiska. Brakowało informacji podających skład osobowy komisji, liczbę osób ubiegających się o dane stanowisko. W 2017 roku zostały zakupione trzy samochody służbowe, jeden dla dyrektora instytucji, dwa dla zastępców. Każde auto kosztowało około 100 tysięcy złotych. Samochody nie posiadały GPS-ów, a więc ewidencja wyjazdów służbowych nie była monitorowana.”

  I co pan na to panie europośle Adasiu Jarubasie, były już, na szczęście, Marszałku?

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-91856

 3. Maniek pisze:

  A PIS to taki cacy?
  Propaganda sukcesu i pudrowanie rzeczywistości. Oto „nowe” linie autobusowe w gminie Busko, czyli jakby dziadek nie miał wąsów to by był babką.
  Wpiszcie sobie w Google:

  kielce.onet.pl/list-do-redakcji-czytelnik-onetu-oburzony-tzw-ustawa-autobusowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl