wyborcza.pl: W Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. powołano wicedyrektora operacyjnego. Został nim menedżer z doświadczeniem w spółce giełdowej - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

wyborcza.pl: W Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. powołano wicedyrektora operacyjnego. Został nim menedżer z doświadczeniem w spółce giełdowej

31 maja 2021 | wyborcza.pl Angelina Kosiek 28.05.2021 / Jarosław Kruk 31.05.2021 | | 34 komentarze

 Nowo zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora operacyjnego Uzdrowiska Witold Smoniewski♂ będzie miał utworzyć biznesplan wody „Buskowianka”. / fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl  

To kolejna zmiana personalna, do której doszło w buskim uzdrowisku w ostatnim czasie. Również w tym tygodniu stanowisko dyrektora ds. inwestycji stracił Bernard Oziębły, a z funkcji kierownika ds. marketingu odwołany został Gerard Jakubowski. Obydwaj rozstali się z uzdrowiskiem za porozumieniem stron.

>>>  Gawin odłączył się od Gowina. I chce założyć swój klub w sejmiku  <<<
wyborcza.pl [31.05.2021]: Część radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego otrzymała propozycję wstąpienia do nowego klubu. To pomysł radnego Porozumienia Macieja Gawina, który odłączył się od frakcji wicepremiera Jarosława Gowina…♂

Podejmuję się odważnych i nowatorskich rozwiązań organizacyjnych.

Zmiana to jest poszukiwanie.

Z łatwością poruszam się w zagadnieniach związanych z odpowiedzialnością korporacyjną i kodeksową, zarządzaniem organizacją rozproszoną oraz prowadzeniem oddziałów, także w środowisku międzynarodowym.

Największe doświadczenie posiadam w obszarach sprzedaży oraz zarządzania przedsiębiorstwem, oddziałem.
Mam na koncie liczne projekty, wykonywane samodzielne i w zespołach.

Jestem przykładem skutecznego 1-minutowego menadżera. Pod moimi skrzydłami ujawniło się wiele talentów. Potrafię odpowiednio motywować i wydobyć z pracowników ich potencjał.

Myślenie strategiczne to dla mnie podstawa dobrego zarządzania i warunek sukcesu organizacji.

Cechują mnie: odwaga w podejmowaniu decyzji, kreatywność, odpowiedzialność oraz konsekwencja.

Cel zawodowy: Moim celem zawodowym jest praca przy projektach, pozwalających wykorzystać moje doświadczenie, kompetencje oraz dojrzałość biznesową.

Przypomnijmy dyrektorem operacyjnym jest Janusz Koza, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, który do końca marca był w klubie PiS. Ostatnio jest radnym niezależnym. Przez lata był bliskim współpracownikiem poprzedniego prezesa uzdrowiska Wojciecha Lubawskiego.

Wiele wskazuje na to, że zmian będzie… – cały artykuł na źródłowej stronie wyborcza.pl

◙ Podobne informacje:

wyborcza.pl: Zmiany w uzdrowisku. Posadę stracił bliski współpracownik byłego prezydenta Kielc

ED: Kielczanin Michał Płatek prezesem Uzdrowiska Busko-Zdrój! To prawnik i ekonomista, dyrektor sekretariatu wicepremiera Piotra Glińskiego

Po zmianie prezesa uzdrowiska w Busku. Działacz PiS nowym specjalistą od marketingu w UBZ

Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

34 odpowiedzi na “wyborcza.pl: W Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. powołano wicedyrektora operacyjnego. Został nim menedżer z doświadczeniem w spółce giełdowej”

 1. Adam pisze:

  A to Pani kandydatka na burmistrza a zarazem kierownik Buskowianki nie ogarnia tematu?

 2. praktyka pisze:

  Z artykułów i komentarzy wynika, że na stanowiskach kierowniczych marketing-produkcja-handel jest p.Smoniewski i p.Kwieciński z nowego zaciągu i p. Misztal ze starego zaciągu. Wiadomo z praktyki, że zwykle w takich sytuacjach stary zwalcza nowy, a to się często przekłada na milionowe straty dla przedsiębiorstwa i przy okazji dla gminy.

 3. partyjny beton pisze:

  Poleciał Bernard O., poleciał Gerard J., a jak tam akcje wybitnego specjalisty Adasia S.? Czy dalej parasol Solidarnej Polski sprawia, że jest nie do ruszenia?

 4. krecz pisze:

  Przykre jest to, ze nagle sie okazuje, ze w Busku nie ma mądrego inteligentnego menadżera? Przez wiele lat uzdrowiskiem rządzili ludzie stad, nagle okazuje sie ze mamy ciemnogród!!!!! Panie redaktorze pana artykuly sa niestety wynikiem tego ze my mieszkancy wiemy wiele rzeczy szybciej niz pan!!!! Mysle że ta firma przetrwa a ludzie ktorzy chcieli rzadzic tym.miastem zastanowią sie nad sobą.

 5. wesoły § pisze:

  Czy to prawda, że ŁN pozwał GJ o fałszywe zawiadomienie o rzekomym wykroczeniu (kopaniu psa)? Biorąc pod uwagę, że już ma sprawę o mobbing w UBZ, to chyba będzie musiał sprzedać razem z BW tego ich „spokojnego” pieska i jakże „nowoczesnego” wieśwagena by opłacić adwokatów 🙂

 6. Kolo pisze:

  Do wesoły.
  Gdzie te czasy kiedy BW i GJ razem mknęli do pracy w zielonym bolidzie. Ramię w ramię siedząc, zakochana para….
  Szkoda że GJ spanikował i kazał się jej wyprowadzić bo idylla mogła trwać….

 7. Łukasz do krecz 31 MAJA 2021 O 19:34 pisze:

  „Przykre jest to, ze nagle sie okazuje, ze w Busku nie ma mądrego inteligentnego menadżera?” kreczu na szczęście w końcu ktoś to dostrzegł i dla dobra UBZ postanowił skorzystać z usług sprawdzonych profesjonalistów. Dla dobra Buska taka zmiana powinna nastąpić i w UMIG bo te widuchowskie magistry to raczej taki 4 ligowy AKS w dziedzinie zarządzania.

 8. Do powyzej pisze:

  No wlasnie widac jak „ci sprawdzeni specjalisci” sobie radza w UBZ…

 9. PZPR do krecz pisze:

  A konkretnie kto z Buska ma właściwe kwalifikacje i mógłby kierować spółką?
  Podaj przykłady tylko takich ludzi którzy się nadają. Pewnie tacy są ale tu liczy się czy jesteś partyjny….

 10. Mirek pisze:

  Wojtek L.jak przychodził to doświadczenie miał takie że nosił teczkę za pewnym posłem.

 11. Prunus domestica L. pisze:

  Nie uśmiechał mi się Wojtek L. w Uzdrowisku, ale z drugiej strony tutejsi nie lepsi.
  Biorąc pod uwagę, że jedyną kompetencją dyrki „Buskowianki” było bycie znajomą dyrektora „Krysi” doświadczonego w chorowaniu (Ela była bodaj zawsze zatrudniona tam, gdzie Maciek L4), to już wolę menedżera z zewnątrz, tym bardziej, że wydaje się bardziej rzutki, niż WL.
  Tak samo w BSCK. Był marazm, a jak przyszła „zielona Karolina” z Kielc, to udowodniła, że można. Szkoda, że jej następczyni (nota bene także z Kielc) nie może się pochwalić równie imponującym dorobkiem.
  Więc nie mam nic przeciwko temu, by nieco „przewietrzyć” gabinety i buskim ratuszu czy komunalce zatrudnić ludzi z innych gmin, byle nie byli „przywożeni w teczce”.
  Tak sobie myślę nawet, czy Kępczyk nie byłaby świetną kandydatką na burmistrzynię? Biorąc pod uwagę, jakiego „powera” zaprezentowała w BSCK, to to ma go zbyt dużo na zarządzanie samą kulturą u nas. Myślę, że spokojnie dałaby radę ogarnąć całokształt spraw samorządowych. Oczywiście, potrzebuje dobrych zastępców i dyrektorów. Do BOSiR-u proponuję Hadżiego, jak się ogaernie.

 12. Zmarł Wiesław Sakwa pisze:

  Odszedł oddany i doświadczony pedagog, wieloletni wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju, nauczyciel geografii, przyjaciel i wychowawca młodzieży, znawca i miłośnik Ponidzia.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 31 maja 2021 roku o godz. 13.00 w kościele Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju.

  Redaktor „za mały” jak zwykle śpi.

 13. Do powyżej pisze:

  Wziął i zmarł, taki los. Jest przecież informacja. Co jeszcze ma robić redaktor? Transmisję czy zdjęcia z pogrzebu dać? Transmisja to u Marka a zdjęcia pewnie w TMB u Urego.

 14. Do wesoły § pisze:

  Nie łączyłbym już tych państwa razem. ??? To już historia. Dość odległa.

 15. Red aktor pisze:

  „Wziął i zmarł, taki los. Jest przecież informacja. Co jeszcze ma robić redaktor? Transmisję czy zdjęcia z pogrzebu dać? Transmisja to u Marka a zdjęcia pewnie w TMB u Urego.”

  Ale zamieścić nekrolog to chyba „za mały” mógł?
  Ale woli „kalendaria”.

 16. Mim pisze:

  Do Wesoły

  Historia pani BW i GJ nie jest znowu tak odległa.
  Dopiero niedawno miała swój finał.
  Pani BW dopóki miała korzyści z pana G to z nim była.
  Wiele lat była faworyzowana przez niego w dziale i dzięki panu G. miała najwyższe stanowisko w dziale.
  Jak pan G. został oskarżony o mobbing i nie dostał się do rady nadzorczej UBZ to postanowiła sama zadbać o swoje interesy.
  Teraz pan G.nie pracuje już w UBZ a ona jako rzekomo najbardziej doświadczona pewnie już poluje na jego stanowisko i dba o jak najlepsze kontakty z nową władza UBZ.

 17. Do Kolo pisze:

  Nic nie wiesz kto komu co kazał i jaka była historia. Popytaj znajomych w markonim to ci powiedzą. Beacie nie można czegoś kazać. ??? To ona decyduje. Wiele w życiu z nim przeszła. To jest baba która ma twardsze jaja niż niejeden facet.

 18. Marconi pisze:

  Do Kolo

  BW decyduje owszem, ale o tym kto do czego jej się przyda.

  G. już nieprzydatny to trzeba sobie inaczej radzić.

 19. A karuzela dojenia sie kreci pisze:

  Patrząc na to co się wyprawia w temacie obsadzania stanowisk w Uzdrowisku najzwyczajniej rece opadają i tylko taka mysl mi sie nasuwa: jezeli wszyscy zapisza się do nowego tworu Pana Cieślaka oraz tworu Pana Gawina to gdzie oni poupychają wszystkich swoich członków? Zresztą sam myślę czy do nich nie przykleić się, bo widać jakiego kopa dostają ci którzy z nimi są za pan brat np Pani Śliwa, Pan Gawin, Pan Gręda itd, a teraz Pani Konieczna – Różycka dostanie też coś fajnego. Wybitni fachowcy….

 20. Marek Gręda- Radny RM w Busku - Zdroju pisze:

  Do przedmówcy. Proszę doczytać, dopytać na przyszłość jeżeli czegoś nie jesteś pewien. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o kimś, to najprościej z nim porozmawiać. Zapraszam na spotkanie, rozmowę telefoniczną. Tak na marginesie – w uzdrowisku dnia nie pracowałem. Cóż przedmówca wie lepiej. Pozdrawiam

 21. do karuzeli pisze:

  W sumie genialny pomył!!! Ja tez sie zapisze do tego tworu w sumie biora tam chyba wszystkich bez doswiadczenia i wiedzy a posadka w UBZ by mi sie sprawdzila w sumie ogladam reklamy w tv a idac tokiem myslenia dyrektora Krystyna i „prezesa” nowego tworu nadam sie do marketingu akurat za GJ… Prosze podac adres pod ktorym moge sie do Was zapisac tak samo jak Panstwo nie nadaje sie do zarzadzania firma ale jestem ambitny i szybko sie ucze oraz zadne pieniadze mi nie smierdza:)

 22. Kolo pisze:

  Skoro BW ma takie wieeelkie jaja to wątpliwe że była poszkodowana w relacjach z GJ. Po prostu do czasu był to sprawnie funkcjonujący układ który przynosił jej korzyści.Teraz postanowiła spaść na 4 łapy i urabia innych swymi wątpliwymi zdolnościami do marketingu.

 23. Emilia pisze:

  A ja słyszałem, że jakim gołodupcem go wzięła takim go zostawi !

 24. Jaś obserwator pisze:

  Chyba P.Greda nadinterpretuje trochę to co ktoś napisał wcześniej. Nie było pisane o pana pracy w Uzdrowisku. Natomiast nie zaprzeczy pan ze obsadzanie swoich czyli ludzi otaczających posła Cieslaka idzie w najlepsze. Cóż zaraz opcja sie zmieni i znów bedzie czystka. A tak zupełnie na marginesie trzeba być naprawdę zdesperowanym by należeć jak napisano fajnie do tworu któremu szefuje p Gawin erudyta…. Poprostu program koryto plus i tyle

 25. Pieseł pisze:

  Czy dobrze rozumiem, że BW nadal „pracuje” w UBZ, a GJ nie?

 26. Marconi ma rację! pisze:

  Swoją drogą, BW to prywatnie prymitywna baba, która pali papierosy jeden za drugim 🙂

 27. Obserwując z daleka pisze:

  Co ma to tego jakim się jest człowiekiem liczba wypalonych papierosów. Można wogóle nie palić i być takim np GJ. na którego nie jeden narzekał, że o trudnej współpracy z Nim nie wspomnę.

 28. Swój swojego pozna pisze:

  Jak dla mnie to BW i GJ byli obydwoje siebie godni. Wręcz modelowy przykład związku dwojga psychopatów wysoko funkcjonujących – takie pary są zgodne, dopóki mają wspólne interesy.

 29. Qwerty - - - >Do Swój swojego pozna pisze:

  Dlaczego w tym kraju ludzie stale podejmują próby zdobywania popularności ośmieszając i poniżając innych ludzi?

  Rozumem i przyzwoitością kasy w Internecie się nie zdobywa, więc najłatwiejszą drogą jest „pojechać” sobie po innych. A barany się cieszą i gryzą pazury z rozkoszy. Obrzydliwość, taka w polskim stylu!

  Myślisz że jak kogoś znasz z ulicy, to wiesz o nim wszystko? Nic nie wiesz. Chcesz coś o kimś powiedzieć? Wejdź w jego buty i przejdź się w nich trochę.

  Nie masz prawa oceniać tych ludzi. Żadnego z nich. Żadnego.

 30. Czy Qwerty to GJ? pisze:

  Mam prawo, bo ich obydwoje znam.

  A co do rozumu i przyzwoitości: to zdaje mi się, że na tym portalu GJ szydził z ludzi chorych psychicznie.

 31. Przyzwoitość pisze:

  GJ całą karierę zbudował na „dawaniu” kolejnym partiom politycznym.
  BW całą karierę zbudowała na „dawaniu” wiadomo komu 🙂

 32. Zastanawia jedna rzecz pisze:

  To, że BW była z GJ „dla korzyści” to jest oczywiste.
  Bardziej zastanawia w tym „sponsoringu” po co GJ był BW? Pod względem urody to bardzo przeciętna kobieta. Mówiąc wprost: brzydka jest.

 33. do wyżej pisze:

  żałość komentarzy . Nie znam osób ocenianych. Problem sądzę jest z małymi ludkami komentującymi. Sami bożyszcze tłumów

 34. Do wyżej pisze:

  Razem tworzyli fajny duet. A że drogi im się rozeszły? Trudno. Tak w życiu bywa. Nie nam ich oceniać a tym bardziej komentować kto z kim był i po co. Nikt nie chciałby się znaleźć na miejscu ani jednej ani drugiej strony. Uwierzcie mi. Mniej hejtu. Więcej radości z życia. U sąsiada nie zawsze trawa jest bardziej zielona. ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl