E-rejestracja do lekarza - ustal wizytę przez internet bez wychodzenia z domu - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

E-rejestracja do lekarza – ustal wizytę przez internet bez wychodzenia z domu

29 sierpnia 2018 | pinczow.com.pl / pomorska.pl /Jarosław Kruk | | 1 komentarz

2013: Agnieszka Zuterek-Gałązka z przychodni „Łomżyńskiej” w Bydgoszczy: – Informatyzacja ułatwiła pracę ©Jarosław Pruss

Portal pinczow.com.pl informuje o tym, że nareszcie internet wkracza do jednej z tamtejszych przychodni:
Informujemy, iż w miesiącu wrześniu rozpoczynamy pilotażowo wprowadzać e-rejestrację. Do przychodni na ul. Klasztornej 6 będzie można się rejestrować przez Internet. Początkowo taka forma rejestracji będzie przewidziana codziennie dla kilku pacjentów Poradni Ogólnej oraz we wtorki i czwartki, kilku pacjentów Poradni Dziecięcej. Zapraszamy do śledzenia na naszej stronie internetowej aktualnych informacji dotyczących sposobu rejestracji on-line.

Takie wykorzystanie internetu stosuje się w Polsce już od wielu lat. Jak można przeczytać w artykule Gazety Pomorskiej z 2013 r., z którego zaczerpnąłem zdjęcie, rejestracja przez internet w Bydgoszczy funkcjonowała tam już wtedy. Mało tego – tam „pacjent, bez wychodzenia z domu, może też uzyskać poradę medyczną. – Wystarczy, że odbierze w przychodni Kartę Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia – tłumaczy Waldemar Gadziński. – Na zadane lekarzowi pytanie otrzymuje odpowiedź maksymalnie po pięciu dniach.”

Może w czasach wszechobecnego internetu, smartfonów i facebooka warto pomyśleć o e-rejestracji i w Busku?

Może też „dinozaur PRL” – buska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyjdzie „z mroków średniowiecza” i udostępni własną stronę i pocztę internetową?

Dziwne jest to nasze zacofanie zważywszy na to, że polscy informatycy i programiści zaliczani są do najlepszych na świecie.

Jarosław Kruk

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “E-rejestracja do lekarza – ustal wizytę przez internet bez wychodzenia z domu”

  1. […] dla mieszkańców i kuracjuszy, nie wiedziałem tego. Nie wiedziałem, i dlatego kilka dni temu, w informacji o wprowadzanej w Pińczowie e-rejestracji do lekarza pozwoliłem sobie na aluzję w stosunku do SM. Napisałem: „Może też „dinozaur PRL” – […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl