TVP: "Rok w ogrodzie 01.05.2021, extra": W ogrodowym uzdrowisku Agnieszki Bonar w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TVP: „Rok w ogrodzie 01.05.2021, extra”: W ogrodowym uzdrowisku Agnieszki Bonar w Busku-Zdroju

3 maja 2021 | TVP1 01.05.2021 / Jarosław Kruk 03.05.2021 | | 0 komentarzy

Od ponad wieku 1 maja obchodzony jest jako Święto Pracy. Od ponad pół wieku jest to to też dzień, w którym Kościół katolicki czci św. Józefa, męża Maryi  – patrona ludzi pracujących. I tego właśnie dnia TVP1 pokazała kolejny, tym razem „buski” odcinek „Roku w ogrodzie” – buski, albowiem redaktorzy odwiedzili w nim nostalgiczny ogród  pani Agnieszki Bonar w Busku Zdroju.

„Rok w ogrodzie” to magazyn poradnikowy dla miłośników działek, ogrodów i balkonów, w nim informacje na temat uprawy warzyw, owoców i kwiatów. To prezentacja najpiękniejszych ogrodów i sposoby ich pielęgnacji. To pomysły na zagospodarowanie zielenią przestrzeni w domu i poza nim. To również  pokaz nowych odmian i porady, jak osiągnąć na własnej działce większe plony.

>>>  1 maja, liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika  <<<
eKAI[01.05.2021]: – 1 maja Kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Józefa, robotnika. Papież Pius XII wprowadził 1 maja 1955 r. święto Józefa Robotnika z intencją, aby wszyscy szanowali godność pracy oraz aby ona inspirowała życie społeczne i prawa, oparte na równym podziale praw i obowiązków. Święto to stanowi istotny moment tegorocznych obchodów ustawionego przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa…♂

1 maja 2021 r. redaktorzy zaprosili widzów do ogrodu pani Agnieszki Bonar♂ w Busku Zdroju, który właścicielka nazywa żartobliwie prywatnym uzdrowiskiem. Mieszczący się na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Niezapominajka” pełen uroku zielony zakątek pani Agnieszki   jest też małym skansenem. Można w nim obejrzeć kolekcję starych przedmiotów związanych z kielecką i podlaską wsią, miejscami urodzenia jej i męża. Wiele z nich jest dodatkowo własnoręcznie zdobione przez panią Agnieszkę.

? Rok w Ogrodzie:   Z wizytą u Agnieszki Bonar w Busku-Zdroju, 1.05.2021  

◙ Podobne informacje:

RK: Renowacja buskiego Parku Zdrojowego na finiszu

Gotowanie na planie – Karol Okrasa w Olejarni Zagłoba

Gorąca linia: Nowy zarząd ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju, nowy prezes – Łukasz Szumilas

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl