Smerfuś: otwarte spotkanie dyrekcji i pracowników przedszkola z rodzicami, mieszkańcami i mediami 13.05.2020 [VIDEO/FOTO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Smerfuś: otwarte spotkanie dyrekcji i pracowników przedszkola z rodzicami, mieszkańcami i mediami 13.05.2020 [VIDEO/FOTO]

15 maja 2020 | busko.com.pl ponidzie.tv 14.05.2020 / Jarosław Kruk 15.05.2020 | | 49 komentarzy

Tak jak informowałem w artykule „Pa pa Smerfuś?! Pa pa Smerfik?! [AKTUALIZACJA]  w środę, 13 maja o 16:30, przed budynkiem, w którym mieści się m.in. niepubliczne przedszkole Smerfuś, odbyło się otwarte spotkanie informacyjne dyrekcji i pracowników przedszkola z rodzicami wychowanków oraz z mediami.

Dyrektor Anna Mazur, 13.05.2020 / fot. busko.com.pl/Jarosław Kruk

W jego trakcie, pani dyrektor Anna Mazur w swoim kilkudziesięciominutowym wystąpieniu bardzo szczegółowo przedstawiła aktualną sytuację w jakiej znalazła się prowadzona przez nią placówka w związku z wypowiedzeniem umowy dzierżawy przez burmistrza Buska-Zdroju. Zapoznała z kilkudziesięcioletnią historią obiektu i przedstawiła plany i działania jaki zamierza podjąć w związku z zaistniałą sytuacją.

Mimo, że spotkanie miało charakter otwarty i mimo, że informowały o nim z wyprzedzeniem media, nie przybył na nie żaden przedstawiciel buskich władz samorządowych i nie zaprezentował publicznie argumentów i przesłanek, które uzasadniałyby wypowiedzenie umowy dzierżawy. Ani burmistrz, ani jego zastępca, ani żaden radny, ani żaden urzędnik  – nikt z UMiG nie pofatygował się by spotkać się z zaniepokojonymi i zdezorientowanymi rodzicami wychowanków placówki.

Wielka szkoda. Dialog społeczny, transparentność i szacunek dla obywateli – w moim mniemaniu – leżą u podstaw demokracji i systemu samorządowego.

Na szczęście, dzięki portalowi busko.com.pl i @telewizji Ponidzie.tv, które obok Radia Kielce i infobusko.pl były obecne na spotkaniu i rejestrowały jego przebieg na kamerach – każdy może je obejrzeć i zapoznać się dogłębnie z tematem, który wywołał duże poruszenie lokalnej buskiej społeczności.
W videomateriale zainteresowani znajdą odpowiedzi na wiele stawianych w przestrzeni publicznej pytań i jak się  wydaje,  niesłusznie formułowanych zarzutów pod kierunkiem pani dyrektor Anny Mazur jak i samej placówki .

Zbierane są też podpisy pod petycją do władz o cofnięcie decyzji wypowiedzenia. Każdy – nie tylko rodzice – może się pod nią podpisać i pomóc w ten symboliczny sposób w ratowaniu i zachowaniu na mapie Buska tej najstarszej działającej placówki opiekuńczo-oświatowej ( ja również chodziłem tu do przedszkola ). Wystarczy podejść do Smerfusia od strony ul. Różanej, od wejścia głównego. Jako, że czas pandemii i ograniczony jest dostęp do placówki – wyjdzie pracownik z listą, na której ja już złożyłem moją sygnaturę.

Jednocząc się i działając wspólnie można bardzo dużo osiągnąć – nawet w relacjach z władzami wysokiego szczebla – pokazuje to choćby przykład Krynicy.


Artykuł główny i dyskusja w komentarzach: ZET: Burmistrz w czasie pandemii wyrzuca przedszkole z gminnego budynku – osobliwa promocja miasta [ AKTUALIZACJA / VIDEO/FOTOGALERIA]po kliknięciu na link


 

ps. Będąc na tym spotkaniu pochodziłem troszczeczkę wokół budynku przedszkola, popatrzyłem i zrobiłem nieco zdjęć. Moje wrażenia – obiekt wprawdzie nie błyszczy nowością (ale czy to jest najważniejsze?!) , ale co widać na zdjęciach, jest bardzo zadbany, wszędzie jest czysto i kolorowo, wypielęgnowana jest zieleń, wokół panuje ład i porządek – rzecz niekoniecznie powszechna i spotykana w mieście słońca.

Dla kontrastu warto może przypomnieć jedną z ostatnich przed zatrzymaniem interwencję radnego Łukasza Szumilasa, o której informował na swoim facebooku rok temu, 30 kwietnia. Chodziło o schody do Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, a dokładnie o ich fatalny stan techniczny. Najmłodszy radny zajął się tym tematem, angażując w to swoje własne pieniądze.

30.04.2019 / źródło: fb Łukasz Szumilas

Po wielu latach degradacji schodów, wydaje się , że dzięki interwencji radnego Szumilasa, boczne wejście do reprezentacyjnego gmachu gminy zostało niebawem doprowadzone do właściwego stanu.

 

busko.com.pl [14.05.2020]: – Przedszkole 'Smerfuś’, żłobek i podstawówka do likwidacji? (video)

Tygodnik Ponidzia [14.05.2020]: – „Burmistrz nie wyrzuci stąd naszych dzieci! Nie pozwolimy na to!” – protestują rodzice przeciwko kontrowersyjnej decyzji włodarza Buska

Radio Kielce [14.05.2020]: –  W Busku walczą o utrzymanie niepublicznego przedszkola

Tygodnik Ponidzia [13.05.2020]: – Oświadczenie Burmistrza w sprawie Smerfusia – Jak to się zakończy?

Tygodnik Ponidzia [12.05.2020]: – Co będzie ze „Smerfusiem”?

 

◙ Podobne informacje:

wp: Burmistrz i mieszkańcy Krynicy nie chcą izolatoriów w uzdrowisku – a w Busku?

eska: Jest porozumienie. Izolatoria w Krynicy Zdroju powstaną, ale na krótko – a w Busku?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

49 odpowiedzi na “Smerfuś: otwarte spotkanie dyrekcji i pracowników przedszkola z rodzicami, mieszkańcami i mediami 13.05.2020 [VIDEO/FOTO]”

 1. Majkel pisze:

  A kto miał przyjsc z urzędu albo z radnych jak wszyscy to przydupasy sikory i nikt przed szereg nie wychodzi. Ktoś już wziął swoja dole i będzie inne przedszkole w tym budynku tyle ze juz nie Smerfuś tylko takie które nabija sakwę Sikorze żeby mu się opłacało

 2. haha pisze:

  Jak na tyle dzieci to rodziców baaaaaaaaardzo mało. Odliczyć media i pracowników to ileu ich zostanie?

 3. skater pisze:

  BARDZO CIEKAWA BUDOWLA POWSTAŁA NA SKATEPARKU-WSZYSCY MUSZĄ ZOBACZYĆ TO CUDO-WYKONANE Z ASFALTU. MOIM ZDANIEM JEST TO JEDYNY TAKI TOR NA ŚWIECIE. CZY BĘDZIE DOPUSZCZONY, KTO SIĘ POD TYM PODPISZE???.

 4. do haha pisze:

  z urzędu było ZERO osób a rodziców kilkudziesięciu. Dzieląc kilkadziesiąt przez ZERO daje to NIESKOŃCZONĄ proporcję zainteresowania tematem.

 5. konserwator pisze:

  tak, rewitalizacja w Busku-Zdroju jest potrzebna ale w pierwszej kolejności to w gmachu na Mickiewicza

 6. Ela pisze:

  oj redachtorku, redachtorku, poszukiwaczu tanich sensacji, to ty nie wiesz, że Sikora wchodzi od tyłu i mógł przecież nie wiedzieć, że schody się rozleciały?

 7. smerfuś pisze:

  „Mimo, że spotkanie miało charakter otwarty i mimo, że informowały o nim z wyprzedzeniem media, nie przybył na nie żaden przedstawiciel buskich władz samorządowych i nie zaprezentował publicznie argumentów i przesłanek, które uzasadniałyby wypowiedzenie umowy dzierżawy. Ani burmistrz, ani jego zastępca, ani żaden radny, ani żaden urzędnik – nikt z UMiG nie pofatygował się by spotkać się z zaniepokojonymi i zdezorientowanymi rodzicami wychowanków placówki.”

  Żenujący jak zawsze. Jak tam byłeś redachtorku , to słyszałeś co powiedziała pani dyrektor: Na spotkanie nie były zapraszane władze, bo uznaliśmy, że to jest niepotrzebne (czy jakoś tak).

  A ty swoje, żeby tylko dowalić Sikorze. A przy okazji wejść w dupę kolesiowi łukaszkowi.

  PS Jeśli twoje gorzkie żale czyta ktoś spoza Buska, to nie będzie wiedział, czy Smerfuś to sklep z odzieżą dla dzieci, czy hurtownia jagód. Dziennikarska rzetelność wymaga choćby napisania we wstępie co to jest ten smerfuś. Ale chyba się zapędziłem… Rzetelność dziennikarska to przecież pojęcie zupełnie ci nie znane.

 8. Do redakcji pisze:

  Panie redaktorze dziękuję za te zdjęcia bo przynajmniej możemy zobaczyć w jakim fatalnym stanie jest to przedszkole. Stara zanieczyszczona odrapana elewacja stare ogrodzenie nowy stary plac zabaw te drabinki to są z lat 90tych.

 9. Do skatera pisze:

  Co ty chcesz przecież to zwykły pumptrack na większe rowerki a nie bmx czy deskorolki.

 10. haha pisze:

  Ilość osób można policzyć na filmie, odliczając pracowników, media to co najwyżej kilkanaścioro rodziców przybyło (niektórzy razem mama i tata) a nie kilkadziesiąt, przyjmując twoją matematykę to zainteresowanie ze strony rodziców poniżej 10 % na tym otwartym spotkaniu.

 11. Do powyżej pisze:

  A w koncu w Smerfusiu około 200 dzieci to gdzie są rodzice?? W domu bo takie małe zainteresowanie

 12. do powyżej pisze:

  gdzie rodzice? wystarczy posłuchać wypowiedzi w nagraniu by się dowiedzieć, że rodzice albo pracują jeszcze, albo się boją odwetu ze strony burmistrza i urzędników, albo mają obowiązki domowe, albo po prostu poddali się bo nie wierzą że z Sikorą uda im się coś wskórać. UWAGA: dla rodziców obecność na tym spotkaniu była kwestią ich woli w przeciwieństwie do urzędników i burmistrza, dla których uczestniczenie w takich spotkaniach jest OBOWIĄZKIEM z racji wykonywanej pracy i tego, że dotyczy mienia którego są właścicielem. Powinni przyjść bez względu na to czy ich ktoś zaprosił czy nie. Również z racji tego, że swoimi decyzjami niszczą dodatkowo i tak już trudne życie wielu mieszkańców

 13. Anna pisze:

  Decyzje burmistrza to kpina , szukają kasy, moze warto pomyslec, oszczędności nie w taki sposób

 14. Rafał pisze:

  No cóż, miejsce dobre, atrakcyjne. Pewnie jest chetny na tą dzialke a ze budynek stary to nie bedzie szkoda go zburzyć. Pan sikora nie liczy sie z ludźmi i robi co chcę.

 15. Szok pisze:

  Tak tak Sikora taki straszny o Jezu haha

 16. Busko nasz DOM pisze:

  Burmistrz i wice burmistrz nawet nie zostali zaproszeni na spotkanie. Wstyd i chamstwo..

 17. smutna prawda pisze:

  Jak są wybory to jest wszędzie, funduje wódę i zagrychę, a jak potrzeba pomóc czy chociaż wysłuchać to go nie ma

 18. Iwona pisze:

  Bardzo dobra decyzja panie burmistrzu czas najwyższy by w Smerfusiu się to wszystko zmieniło. Po samych zdjęciach widać że ten budynek i otoczenie należy wyremontować.

 19. MN pisze:

  Ale i tak drewniane PeReLowskie klepki i PeReLowskie kaloryfery wymiataja w Smerfusiu xd

 20. sąsiad do Iwona pisze:

  Zgadzam się z tobą Iwonka, tak trzeba koniecznie wszystko zmienić i zrobić porządek. W pierwszej kolejności należy niezwłocznie wyciąć te stare drzewa, z których bez przerwy lecą mi liście na podwórko. Urząd wydał już na moje liczne prośby zgodę na ich usunięcie i można by to zrobić ale ta baba nie pozwala ich ruszyć.

 21. Iwona pisze:

  Mi tam drzewa nie przeszkadzają nie wiem jak tobie.

 22. Wtf pisze:

  Kiedy będą protesty??

 23. Do Pana Kruka pisze:

  Bardzo fajne porównanie schody UMIG gdzie wypadły 3 płytki i trochę tynku a budynek i teren Smerfusia zaniedbany od lat. Oj nie ładnie panie Jarosławie robić taka sieczke w głowach.

 24. Gucio pisze:

  No niestety pan Kruk dalej próbuje sklocic ludzi

 25. mx pisze:

  Oprócz powodów takiej a nie innej frekwencji na spotkaniu dodam jeszcze, że w dobie pandemii, to i tak dużo ludzi. A na liście poparcia dla przedszkola podpisało się już blisko 400 osób.

 26. do powyżej pisze:

  A skąd taka informacja o tej petycji?

 27. Maria do Busko nasz DOM pisze:

  Burmistrz i wice burmistrz tak jak pani dyrektor mówi nie zostali zaproszeni na spotkanie, ale nie znaczy to wcale, że nie byliby na nim mile widziani. Wręcz przeciwnie, myślę, że obecni przyjęli by ich jak należy i mieliby do nich wiele istotnych pytań. Wstyd i chamstwo to pokazał burmistrz, który jak mówią świadkowie podjechał w pewnym momencie pod przedszkole autem, zaparkował i nasłuchiwał, po czym czmychnął gdy ktoś wyszedł by mu zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 28. Xdd pisze:

  Oo chyba lecą pomówienia xd

 29. poezja jest dobra na wszystko pisze:

  O większego trudno zucha,
  Jak nasz Mości Burczymucha…

  — Ja nikogo się nie boję!
  Choćby niedźwiedź… to dostoję!
  Młode Busko?‥ Ja tę zgraję
  Pozabijam i pokraję!
  Magdaleny, Anny, Marki,
  To są dla mnie małe skwarki!
  A Łukasze i Kamile
  Dyć sądami ich obije!
  Jerzy!… Cóż jest? – kociak duży!
  Naczytałem się podróży!
  I znam tego jegomości,
  Co zły tylko kiedy pości.
  A Szafraniec?…
  Ot nowina!
  To jest tylko większa psina!…
  (Kruka mijam zaś z daleka,
  Bo nie lubię, gdy kto szczeka!)
  Komu zechcę, to dam radę!
  Zaraz na ocean jadę,
  I nie będę sobą chyba,
  Jak nie chwycę wieloryba!
  I tak przez kadencje całe
  Zuch nasz trąbi swe pochwały.
  Aż raz usnął gdzieś mospanie…
  Wtem się budzi niespodzianie,
  Patrzy, a tu jakieś zwierzę
  Do Buseczka mu się bierze.
  Jak nie zerwie się na nogi,
  Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi
  Pędzi, jakby chart ze smyczy…
  – Ratuj Panie Premier! – krzyczy.
  – Problem?… Mateuszek pyta.
  – Wojna może!… Tężnia stanie!
  – Stadion i Park toże!
  jak Pan Premier nie pomoże…
  – Gdzież to ci jest?
  – Tam we Zdroju

  Rusza premier i rząd cały,
  Patrzą… a tu wirus mały,
  tyci wirus siedzi sobie
  I ząbkami Busko skrobie!…

 30. Lechia pisze:

  O i kolejny oszołom przyszedł co nie chce tężni i stadionu to wali nieudanym wierszykiem hah

 31. fałszywe informacje w oredziu burmistrza pisze:

  Sporo nieprawdziwych liczb w tym oredziu burmistrza!Po pierwsze jak juz wiemy czesne w Smerfusiu nie jest najwyzeze (Sloneczko ma 375 a Smerfus 290 zl)Po drgugie kwota dzierzawy wynosi ponad 2000 zl a nie 1600 Po trzecie zakup pieca nie byl robiony w ostatnim czasie a 7 lat temu!!!Po czwarte jesli ktos ma wole zmiany zapisow umowy to nie wypowiada ja najpierw 5 miesiecy wcesniej.Po piate nawet jesli burmistrz bedzie chcial zrobic predszkoke samorzadowr to nie zrobi tego w ciagu jednego dnia. Wiec niech nie mydli ludziom oczy ze nauczyciele zostana zatrudnieni od razu. Jak to niby mozliwe??? Nie ma tego w tegorocznym planie budzetowym!!!!!!!!!!!Ponadto jak bedzie gmina starsla sie o dotacje do remontu to minie przynajmniej rok samych dzialan w tym zakresie a remiont kolejne kilka miesievy. Tak czy siak dzieci i nauczyciele pojda na bruk!!!!!!!!!!!!Same klamstwa!!!!! SZOK!!!

 32. Yaa pisze:

  Nie wierzcie Sikorze,to ostatnie lata koryta,zanim cokolwiek,zrobi z przedszkolem będzie finisz kadencji i będzie miał wszystkich tam gdzie zawsze ma ludzi 🙂

 33. Bartek pisze:

  Popieram burmistrza!!!

 34. rodzice absolwentów przedszkola pisze:

  Liczymy na dogadanie się!:)

 35. haha pisze:

  Cały czas ktoś atakuje kogoś, najbardziej utkwiła mi jedna wypowiedz rodzica na nagraniu.
  1:02:00 – bardzo mądra wypowiedz rodzica, co na to pani dyrektor?

 36. Ciagle te same komentarze! Koncza wam sie pomysly? pisze:

  Ja nie wiem czy niektorym mozg nie wyparowal. Juz tyle razy rozne osoby pisaly!!!!JAK MOZNA ROBIC GENERALNYREMONT bydynku ktorego nie ma sie na wlasnosc a tylko dzuerzawe na 3 lata??????????KTO z WAS bylby taki GLUPI ?????????Skonczcie juz trole gminni !A jesli chodzi o wnetrze budynku, jest zadbane i przytulne. Trole! Wejdzcie do srodka !!!!

 37. Kasa kasa kasa pisze:

  Jak juz pisalam kasa wam mozg wyprala. Dla was materialistow liczy sie piekna elewacja a nie to co placowka soba reprezentowala przez ostatnie 22 lata. Najlepszym dowodem sa zadowolone i zadbane dzieci !!!! To jest najlepszy dowod na to ze placowka miala i ma bardzo dobra opinie. A nikt nie zmuszal rodzicow do posylania wlasnie tam dzieci. Wiec zenujace sa te wasze wypowiedzi.A jak juz mowicie o tej KASIE to dlaczego nikt nie patrzy ike scuaga KASY pani ze SLONECZKA, ktora jak sie okazuje bierze 375 zl za SAMO czesne????W tym juz interesu nie widzicie ?????? A DOTACJE tez dostaje !!!! A przypiminam ze ona ma akurat BUDYNEK NA WLASNOSC !!!!!A Smerfus TYLKO umowa na pare lat!!!!Ludzie! Otworzcie oczy !!!! I nie badzcie smieszni !

 38. do powyżej pisze:

  Niewprowadzajcie ludzi w błąd bo ta pani sama powiedziała że może remontować jako najemca.

 39. Dzień powstania radnego. pisze:

  18 maja to też rocznica gdzie Łukasz Szumilas próbował zamordować polskiego buskiego policjanta.
  A tak się zachowywał w piątek 17 maja pod jednym z buskich lokali o 3 w nocy.
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2135744053140575&id=100001150030128

  A tak w sobotę 18 maja o 12:49
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2135846273130353&id=100001150030128

  Dziękuję za uwagę.

 40. MYŚLI pisze:

  na materiale wyraźnie widać w jakim stanie jest ten budynek i plac zabaw , ciekawe jak w środku?…… a to że pani nie ociepliła budynku przez tyle lat i mówi o standardach w zakresie opieki nad dziećmi.. coż pozostawia w mojej ocenie wiele do życzenia…

 41. Do powyżej pisze:

  Jeśli chodzi o wnętrze budynku to jest tragedia. Klepki tzn parkiet i stare wielkie kaloryfery rodem z PRLu.

 42. Myśli myśli i nic nie wymyślił pisze:

  Jak dobrze zauwazyles, pani Dyrektor mowi o standardach opieki, a nie wygladu budynku. Najwyrazniej nie odrozniasz tych dwoch pojec 🙂 No i szkoda ze w srodku nie byles. Ale na placu zabaw tym nowym tez nie byles, wnioskuje. Jest z drugiej strony !!! hahaKomentujecie cos czego na oczy nie widzieliscie! No ale na tym polega zlosliwosc… Wyzywajcie sie dalej.

 43. ? pisze:

  dlaczego pani wynajmujaca krytykuje inne panstwowe przedszkola. szczyt beszczelnosci

 44. O bosze pisze:

  Aha standardy ważniejsze od bezpieczeństwa dzieciaków. Dobre myślenie haha

 45. Do Myśli myśli i nic nie wymyślił pisze:

  Byłem w środku i patrzyłem po zdjęciach na fb i jest tak jak było prócz pomalowanych ścianach i nowych regałach a tak to wszystko jest co było. Plac zabaw jest w połowie unowoczesniony ale dalej są te stare drabinki i te stare opony.

 46. JE pisze:

  Oj ludzie ludzie. Widze ze chcecie sobie pouzywac troche na osobie pani Ani. Jak kazda odoba publiczna bedzie miala rowniez osoby nieprzychylne.Ale nie o to chodzi zeby mscic sie na dyrektorze tylko zrozumiec dzialanir pana Burmistrza. Jak chcecie obrazac to robcie to na swoich profilach. Teraz latwo wyzywac kobiete ktora pewnie malo co znacie albo macie osobiste zale. Latwo bo nie ma waszego nazwiska.Uprzedzajac kokejne wpisy troli , podkreslsm ze sprawa dotyczy BUDYNKU,na ktorego dzierzawe zostala wypowiedziana umowa bez zadnego uzadadnienia !!!!!!!!!

 47. Buszczanin pisze:

  Bardzo proszę o pomoc. Nasz Burmistrz w czasie pandemii nie tylko wyrzuca Przedszkole ”Smerfuś”, z gminnego budynku ale również chce rozbić Komunalny Związek Ciepłownictwa w naszym mieście, łączący dwie Gminy Busko – Zdrój i Kazimierza – Wielka.

  Zastanawiam się czy okres niepewności jest dobrym okresem na tego typu posunięcia, gdzie dziś w tak trudnych czasach każda likwidacja stanowiska pracy to tragedia dla pracowników i ich rodzin. Busko to miasto uzdrowiskowe, które żyje z turystyki, jeśli turystyka leży, buszczanie narażeni są na całkowitą utratę płynności finansowej. Co zrobią rodziny w których oboje małżonków przez destrukcyjne działania Pana Burmistrza Sikory stracą źródło utrzymania?

  Likwidacja KZC poza bezcennymi stanowiskami pracy będzie zmuszona płacić więcej za węgiel do pieców co odbije się na kieszeni lokatora. Wiadomą sprawą jest, że kupując węgiel dla dwóch gmin kupujemy go taniej.

  To działanie to rzekoma pomoc dla buszczan, przedsiębiorców dotkniętych kryzysem spowodowanym pandemią, czy realizacja dla mnie nie zrozumiałych chorych wizji Pana Burmistrza?

  Apeluję do rozsądku radnych aby dbali o interes miasta. W tak trudnych czasach. Radni powinni dbać o miejsca pracy, sprawną dostawę ciepła, wody, masek i oświatę, bo na to mają kluczowy wpływ.

  Burmistrz przede wszystkim powinien tworzyć miejsca pracy a nie je likwidować.
  A do tego wspierać buskich przedsiębiorców, umarzać czynsz w gminnych lokalach oraz podatek od nieruchomości, zwiększyć dopłatę przez gminę do wywozu śmieci, wody, wody i ścieków.

  Pan Burmistrz działa dokładnie na odwrót.

  Zdarzenia takie jak gala buskowianina roku zostają odwołane, a sprawy poważne, które dają byt wielu rodzinom nie zaprzątają głowy ludziom przez nas wybranym, skandal! W czasie gdy każdy myśli jak uniknąć zarażenia i przeżyć !!!!!

 48. BUSZCZANIN pisze:

  Cała uwaga skupiła się na Smerfusiu a tymczasem ruszyła rewitalizacja buskiej Pragi przy ulicy Bocznej. Burmistrz lamentuje, że nie ma pieniędzy a tu 4 500 000 zł jest w budżecie na rewitalizajcję wątpliwej wartości dwóch ruder koło UMIGU. https://infobusko.pl/rk-rewitalizacja-budynkow-przy-bocznej-buski-ratusz-oglosil-przetarg-na-osrodek-aktywnosci-spolecznej/

 49. Językowa Akademia Przedszkolaka pisze:

  Niestety próba wypowiedzenia umowy przez Pana Busmistrza ze Smerfusiem to nie jedyne działanie przeciwko niepublicznym przedszkolom. Od grudnia 2019 r. Pan Burmistrz próbuje bezprawnie wypowiedzieć umowę na dzierżawę placu zabaw Językowej Akademii Przedszkolaka. Próbuje różnych form działań – między innymi podjęcie Zarządzenia, na podstawie której próbował również podnieść kwotę dzierżawy o prawie 400%. To działanie również było bezprawne dlatego od ponad pół roku próbuje różnych sposobów aby placówka zrezygnowała z placu zabaw. Swoim działaniem Pan Burmistrz uprzyksza życie uczciwym podmiotom, które zyskały zaufaniem społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl