RK: Zapowiadają się kontrole ekstremalnego toru w Busku. Czy nowopowstały pumptrack to atrapa?
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Busku-Zdroju zbada czy budowany przez miasto pumptruck, czyli tor do ekstremalnej jazdy na rolkach nadaje się do użytku. – informuje portal Radio Kielce
Jak informowaliśmy, do wykonania obiektu między osiedlem Kościuszki i ul. Pułaskiego bardzo wiele zastrzeżeń mają miłośnicy sportów ekstremalnych. Ich zdaniem instalacja w przygotowanym kształcie może stanowić zagrożenie dla użytkowników.
Magdalena Konieczna-Różycka, radna rady miejskiej w Busku-Zdroju jest zaniepokojona sposobem prowadzenia inwestycji. Zobowiązała się interweniować w kwestii przede wszystkim bezpieczeństwa toru.
– Jako matka, osoba odpowiedzialna uważam, że to właśnie dzieci powinny mieć profesjonalne, a przede wszystkim bezpieczne miejsce do zabawy. Jeśli pumptrack jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży i osób początkujących, tym bardziej powinno się zadbać o ich zdrowie. Odpowiedź gminy na temat tego obiektu jest niepokojąca. Złożymy interpelację lub wniosek o natychmiastowe wyjaśnienie sprawy – zaznacza.
Opinię na ten temat wydało także kilku specjalistów z firm zewnętrznych.
„Zaprojektowany obiekt nie posiada walorów użytkowych – jest to atrapa”. W kolejnej opinii możemy przeczytać, że „Tor bardziej przypomina ścieżkę rowerową ze „śpiącymi policjantami” niż pumptrack. Brak band do zawrotek sprawia, że tor ani trochę nie jest funkcjonalny, ponieważ jeśli nabierzemy już prędkości to siła odśrodkowa wyrzuci nas z zakrętu.
Na nasze pytania dotyczące inwestycji mailem odpowiedział Tomasz Mierzwa – główny specjalista ds. inwestycji w magistracie. Jak twierdzi, wykonawca zakończył roboty budowlane została rozpoczęta procedura odbioru zadania. Podkreślił, że obiekt nie jest profesjonalnym torem, lecz przeznaczonym dla początkujących, amatorów. Jednak w celu prawidłowej realizacji oraz wykonania zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami, powołano Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, ponadto realizacja zadania konsultowana jest na bieżąco z projektantem obiektu.
Tomasz Mierzwa odniósł się także do kwestii dotyczącej ogrodzenia budowanego toru. Jak czytamy, pomimo wygrodzenia terenu, niejednokrotnie dochodzi do jego niszczenia i prób korzystania z obiektu. Takie zdarzenia są niedopuszczalne przed zakończeniem procedur odbiorowych, niemniej jednak świadczą o ogromnym zainteresowaniu mieszkańców.
Skontaktowaliśmy się także z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Busku-Zdroju i zgłosiliśmy sytuację związaną z inwestycją. Artur Augustyn podkreśla, że… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link
◙ Podobne informacje:
RK: Pumptrack w budowie. Rolkarze wypadają z toru. Władze Buska ignorują uwagi
Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!
CK radny Bursztein: Kielce potrzebują dobrego zarządzania, nie rządzenia – a Busko?
7 odpowiedzi na “RK: Zapowiadają się kontrole ekstremalnego toru w Busku. Czy nowopowstały pumptrack to atrapa?”
Czegos tu nie rozumie, wielu fachowcow wypowiedzialo sie w kwestii wykonanego toru? Chcialbym zobaczyc lub uslyszec kto posiada takie uprawnienia z tych panow szczegolnie Pana Jacka, ze jest fachowcem w tej branzy, niezaprzeczalnie Pan Jacek jest budowlancem, no ale moze sie myle za co z gory przepraszam. Ale co innego cos widziec a co innego miec uprawnienia.Po drugie ktos zrobil projekt a wykonawcy obowiązkiem jest go wykonac zgodnie z projektem. Ktos go zaprojektowal i ktos go wykonal. Po trzecie czego juz bardzo nie rozumiem, jak na plac budowy ktos wchodzi testuje cos, a do tego niszczy ponoc ogrodzenie jesli trwa budowa?. Ciekawy jestem gdyby wtedy komus sie cos stalo, kogo by oskarzono. Przeciez to to samo co włamanie do jakiegos domu. Mysle że warto poczekac na odbiór, dobrze ze inspektor nadzoru budowlanego to oceni, i wtedy wykonawca jesli cos zepsuł, winien to poprawic. I jeszcze jedno jest to ponoc tor dla poczatkujacych a nie zawodowcow, co tez jest istotne. No i nie wyobrażam sobie ze tam dzieciaki beda bez opieki rodziców. Bo jesli ci zawodowcy tam wejda z scet park to moze byc jazda!!!!
papier wszystko przyjmie, wystarczy tylko odpowiednio posmarować 😉
Zdaniem Pana Tomasza Mierzwy, przewrocone ogrodzenie swiadczy o duzym zainteresowaniu obiektem. A moim zdaniem, swiadczy to o niedopelnieniu obowiazkow i niedopilnowaniu obiektu przez wykonawce, oraz niedopilnowaniu wykonawcy przez inwestora, czyli przez Urzad Miasta. A wystarczy zeby urzednik lub straznik miejski przeszedl sie pare krokow i to sprawdzil. Z magistratu to „rzut beretem”. Jak mowi powiedzenie, „pod latarnia jest najciemniej”. Niestety…
jest kumplem burmistrza, to nie mam pewności, czy kontrola POWIATOWEGO inspektora aby będzie rzetelna.
Drogi anonimowy „krecz”.
Służę swoją wiedzą w tej sprawie i pełną dokumentacją do wglądu zgromadzoną na temat tej inwestycji od decyzji o warunkach zabudowy, koncepcji i projektu budowlanego, decyzji na budowę, procedury przetargowej, korespondencji i naszych protestów do UMiG i RM oraz opinii na temat obiektu wydanych przez specjalistów z firm projektujących i budujących pumptracki, które posiadają renomę europejską. Chętnie się spotkam i przedstawię to co wiemy i robiliśmy w tej sprawie jako mieszkańcy Buska-Zdroju i sportowcy. Ta sprawa nie jest moją lecz naszą. Pozdrawiam serdecznie. Jacek Szostak
Za dupę wykonawcę!
Jak chcesz Jacku pogadać z krecz to idź na Mickiewicza i pogadaj z wice. 😉