RK: Nowe targowisko w Iwaniskach - prawie hektar nowoczesnej przestrzeni handlowej - a w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Nowe targowisko w Iwaniskach – prawie hektar nowoczesnej przestrzeni handlowej – a w Busku?

30 czerwca 2020 | Radio Kielce Mateusz Kaczmarczyk 30.06.2020 / Jarosław Kruk 30.06.2020 | | 7 komentarzy

Prawie hektar nowoczesnej przestrzeni handlowej, z przeznaczeniem dla regionalnych rolników i przedsiębiorców. W Iwaniskach otworzono targowisko wiejskie. – informuje Radio Kielce

Budowa targowiska w Iwaniskach kosztowała prawie 3 miliony 200 tys. zł. Inwestycja współfinansowana była z ministerialnych funduszy na rozwój obszarów wiejskich. Targowisko będzie czynne od 15 lipca

Oprócz 44 oświetlonych stanowisk handlowych, są tam również: budynek handlowo-gastronomiczny z toaletami oraz parking na 60 samochodów. Targowisko jest zasilane w energię pochodzącą w 80% z odnawialnych źródeł energii.

– Budowa w Iwaniskach tak nowoczesnego targowiska jest kolejnym krokiem w stronę rozwoju polskich terenów wiejskich – mówi uczestnicząca w uroczystości poseł Agata Wojtyszek z Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaje, że czasy, w których targowiska wiejskie kojarzyły się z brudem i niewygodą odchodzą w niepamięć, a polscy rolnicy zasługują na pracę w cywilizowanych warunkach.

Wójt Iwanisk Marek Staniek zaznacza, że już teraz obiekt cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, że planowane jest poszerzenie oferty targowej.

– Targowisko organizowane jest co piątek, ale myślimy o tym, aby sprzedaż odbywała się od poniedziałku do soboty. W gminie mamy… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Wypada tylko pozazdrościć i pogratulować rolnikom i przedsiębiorcom z Iwanisk takiego nowoczesnego i funkcjonalnego targowiska.

Iwaniska to niegdyś miasto, dziś osada leżąca opodal Opatowa. Liczy wg. informacji na Wikipedii 1322 mieszkańców. Jest stolicą gminy zamieszkiwanej przez 6785 mieszkańców (Wikipedia)

Osada ok. 10x mniejsza od Buska, gmina ok. 5x mniejsza od buskiej oto zamiast trawy z rolki, spiżowych herbów, fontann posadzkowych, atrap pumptracków, multistadionu, jednej z najdroższych tężni w kraju, itd. itp., realizuje nowoczesne targowisko, przyjazne sprzedającym i klientom centrum lokalnego handlu. Prawie hektar nowoczesnej przestrzeni handlowej, z przeznaczeniem dla regionalnych rolników i przedsiębiorców usprawni lokalnym producentom sprzedaż ich produktów, a klientom zakup bezpośrednio u źródła, zapewne po atrakcyjniejszej cenie. Wszyscy skorzystają a inwestycja będzie zapewne przynosić gminie konkretny dochód.

Nadal pozostaje zamknięty bazarek w Zdroju, 28.06.2020 r. / fot. Jarosław Kruk

A w Busku? Eh…  Wystarczy pójść do bunkra przy ulicy Targowej (tak niektórzy nazywają Halę Targową ) i posłuchać co mówią ludzie. A jeszcze lepiej udać się na Pasaż handlowy w Zdroju, póki jeszcze stoją tam kioski handlowe i porozmawiać z tamtejszymi kupcami. Można się nasłuchać wielu gorzkich opinii. Przedstawiany w nich obraz traktowania przez buski magistrat mnie nasuwa skojarzenie z działaniami tak zwanych czyścicieli kamienic.

Z perspektywy Buska dla mnie osobliwie brzmią słowa pani Agaty Wojtyszek, byłej wojewody a od roku pani poseł: – Budowa w Iwaniskach tak nowoczesnego targowiska jest kolejnym krokiem w stronę rozwoju polskich terenów wiejskich,  – czasy, w których targowiska wiejskie kojarzyły się z brudem i niewygodą odchodzą w niepamięć, a polscy rolnicy zasługują na pracę w cywilizowanych warunkach.

Iwaniska i Busko-Zdrój leżą  w tym samym województwie świętokrzyskim i choć fizycznie dzieli je odległość niespełna 70 km, to  biorąc pod uwagę powyższe przykłady wydaje się, że w kwestii podejścia władz lokalnych do drobnych przedsiębiorców i do sposobu gospodarowania gminnym groszem Iwaniska i Busko dzieli dystans ogromny.

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

RK: Konflikt kupców ze Zdroju z władzami Buska trwa

RK: Centrum uzdrowiska już nie dla kupców z Buska – zamienił stryjek siekierkę na kijek

Ludzie w Busku muszą znać prawdę – Jak to było z próbą przeniesienia bazarku w Zdroju.

◙ Podobne informacje:

Zemsta burmistrza? Kobieta opowiedziała Beacie Szydło o problemach w Busku Zdroju. Chwilę później pojawiła się straż miejska – Oświadczenie na e-UMiG

„Chcemy lepiej żyć – lepiej pracujmy!” Odbudujmy przetwórnię owocowo-warzywną

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “RK: Nowe targowisko w Iwaniskach – prawie hektar nowoczesnej przestrzeni handlowej – a w Busku?”

 1. +plus pisze:

  PiS wprowadza 500+, mieszkanie+, emerytura+, może więc wielki wódz poszedł w ich ślady i uskutecznia bazarek+ .

 2. +plus pisze:

  chłop idzie z duchem czasu, pokazał to wczorajszy teatrzyk: Burmistrz Buska – Zdroju Waldemar Sikora wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego podjęli wyzwanie w ramach #GaszynChallange. Ćwiczyli żeby pomóc małej Zosi https://buskozdroj.naszemiasto.pl/burmistrz-buska-zdroju-waldemar-sikora-i-urzednicy-podjeli/ar/c1-7781858

 3. Janusz pisze:

  Działeczka śni się siwemu po nocach, trzeba wyczyścić działkę z pasożytów i cyk wyjazd na wakacje, gdzie tym razem dziadu bez ogłady? Monako? Paryż? może Białoruś?

 4. zatroskany obywatel pisze:

  Gratulacje dla władz miasta w Iwaniskach.Szkoda że my mieszkańcy Buska zdroju nie możemy pochwalić się podobną inwestycją .Handlowcy na tzw. dumnie brzmiącym PASAŻU HANDLOWYM [zdjecia tych slamsów powyżej] borykają się z burmistrzem miasta który w dziwny nienaturalny sposób oskarża handlowców o zaistniały stan pasażu,którego nikt za służb nie sprząta,{nawet toalety handlowcy sami sprzątają}. Próbuje np. nałożyć kolejny już trzeci podatek, tym razem od namiotów.Pierwszy za pawilon,drugi za opłatę targową.{codziennie 10 zł} –Podpowiadamy— można jeszcze stworzyć opłatę za toaletę ,za używanie czajnika ,za klimatyczne {przecież to uzdrowisko}Nadmienić należy że burmistrz odmówił wcześniej prozby o wspólne zadaszenie pasażu, tłumacząc się brakiem pieniędzy w kasie miasta. Ludzie sami kupili drogie namioty żeby ochronić swoje mienie, oraz zdrowie kuracjuszy przed słońcem,deszczem i śniegiem.Zostali ukarani finansowo za akt nieposłuszeństwa.Teraz powstaje pytanie czy to są wszystko wybiegi aby w czasie pandemii zniszczyć ludziom życie zamykając pasaż????????.tylko po co??????????????

 5. Maria Zdanowska, pisze:

  Według orzeczenia WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W BYDGOSZCZY z dnia 26 maja 2009 r sygnatura akt ISA/Bd 180/09,obywatel POLSKI płaci jeden podatek z jednej działalności gospodarczej.W przypadku targowisk nie ma to nic wspólnego z faktem że jest to budynek, czy też ruchomy nie przytwierdzony na stałe pawilon.Obecnie płacimy 1. za dzierżawę pawilonu 2 .za opłatę targową codziennie 10 zl 3. a teraz zmusza się nas do opłaty za dach nad głową.Czy to nie jest bezprawie????????? Pozdrawiam

 6. Bazarek Song pisze:

  Gdybym miał odwagę
  To bym wam wyznał
  Opowiedziałbym swoją historię
  Którą przeżyłem sam
  Opowiedziałbym swoją historię
  Którą przeżyłem sam
  ….
  A wszystko czarny mercedes
  Gdybym się z nim znał
  Żyłbym sobie ja dostatnio
  o nic się nie bał
  Żyłbym sobie ja spokojnie
  jutra się nie bał
  ….
  Uczciwie pracuję
  Wódki nie piję
  A mimo to, szczerze mówiąc
  Tak sobie żyję
  A mimo to, szczerze mówiąc
  Tak sobie żyję
  ….
  A wszystko czarny mercedes
  Gdybym się z nim znał
  Żyłbym sobie ja dostatnio
  o nic się nie bał
  Żyłbym sobie ja spokojnie
  jutra się nie bał
  ….
  Ludzie mówią głupiś
  Po coś się stawiał,
  Zamiast siedzieć cicho w kącie
  to żeś mędrkował
  Zamiast siedzieć cicho w kącie
  to żeś mędrkował
  ….
  A wszystko czarny mercedes
  Gdybym się z nim znał
  Żyłbym sobie ja dostatnio
  o nic się nie bał
  Żyłbym sobie ja spokojnie
  jutra się nie bał

 7. "Co Ci się należy od Miasta" - wyjaśnia ekonomista dr Zbigniew Dylewski pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=oXoKHVykklY&feature=share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl