RK: Jaka przyszłość czeka młodych? Debata w OMPiO z udziałem Młodego Buska - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Jaka przyszłość czeka młodych? Debata w OMPiO z udziałem Młodego Buska

11 kwietnia 2019 | Radio Kielce Michał Kita 10.04.2019 / Jarosław Kruk 11.04.2019 | | 6 komentarzy

Przedstawiciele młodzieżówek ugrupowań politycznych debatowali o szansach, perspektywach i przyszłości ludzi młodych w Kielcach oraz województwie świętokrzyskim. W ramach Kieleckiego Centrum Debaty Publicznej uczestnicy spotkania zastanawiali się między innymi jak zachęcić młodych do tego, aby ci związali swoją przyszłość z regionem.

Kielce, OMPiO, Debata młodzieżówek partyjnych. Na zdjęciu od lewej: Maja Wanat – Fundacja im. Stefana Artwińskiego, Sławomir Lech – Konfederacja, Łukasz Wasilewski – Klub Młodych Kukiz’15, Marcin Woch – Młoda Prawica, Grzegorz Prokop – Forum Młodych PiS, Michał Piasecki – Młodzi Demokraci, Paweł Kwietniewski – prowadzący debatę – Fundacja im. Stefana Artwińskiego.

Zdaniem przedstawicieli młodzieżówek partyjnych, głównym problemem Kielc, jak i całego województwa są kwestie demograficzne i stały odpływ młodych osób do innych regionów kraju.

Sławomir Lech przedstawiciel Konfederacji podkreśla, że młodym w regionie często brakuje perspektyw na dobrze płatną pracę, czego przyczyną jest nieefektywne zarządzanie regionem. – Działania samorządów nie zmierzają do tego, żeby zwiększyć efektywność gospodarki i wysokość płac w regionie, a jest to podstawowy warunek do tego, aby młodzi ludzie mogli tutaj się osiedlać i zakładać rodzinę. W przyszłości powinniśmy stawiać na innowacyjną gospodarkę- dodał.

Marcin Woch – przedstawiciel Młodej Prawicy (wiceprezes Stowarzyszenia Młode Busko) podkreślał, że szansą dla młodych jest rozwój uczelni wyższych, a także przedsiębiorczość i inwestycje w przemysł. – Samorządy powinny podjąć kroki, aby zapewnić młodym ludziom łatwiejszy start w dorosłość, m.in. poprzez zastosowanie ulg podatkowych, czy dofinansowania na rozwój biznesu- dodaje.

W opinii Michała Piaseckiego przedstawiciela Młodych Demokratów, dalsze… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

Młode Busko na debacie  „Jaka przyszłość czeka młodych”

Organizatorem debaty w OMPiO była Fundacja im. Stefana Artwińskiego, prowadząca Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “RK: Jaka przyszłość czeka młodych? Debata w OMPiO z udziałem Młodego Buska”

 1. Łowca manpulatorów pisze:

  Dlaczego redaktorek tej strony manipuluje???!!! W debacie mlode busko nie brało udzialu!! Chyba ze na widowni grzalo krzesło! W debacie wziął udzial Woch, ale jako Młoda Prawica!! Prezesa Zapiekanki nie było wśród osób debatujacych. Przyklejił się na chwilę po debacie do debatujacych do nieoficjalnego zdjęcia by redaktorek tej stronki zrobił mu zdjęcie i mogli na sciemniać na tej stronce. Są oficjalne zdjęcia na stronie organizatora- fundacji, gdzie widać kto brał udział w debacie i są wymienione osoby z nazwiska. ZAPIEKANKI TAM NIE MA WYMIENIONEGO. ŁADNIE TAK MANIPULOWAĆ JARUSIU???

 2. Jarosław Kruk do Łowca manipulatorów: pisze:

  Jarosław Kruk/infobusko.pl: Szanowny Łowco manipulatorów obawiam się, że się mylisz. W debacie, jak sam zauważasz i widać to na zdjęciach, udział czynny brał Marcin Woch – wiceprezes Młodego Buska, udział bierny, jako publiczność, Łukasz Szumilas – prezes MB. Publiczność jest ważnym uczestnikiem debaty, bywa, że bardzo ważnym.
  Marcin Woch w dyskusji oficjalnie reprezentował Młodą Prawicę, co jest wyraźnie napisane. Jednakże nie zmienia/eliminuje to faktu, że jest członkiem MB, jest mężczyzną, Polakiem, itd.

 3. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do Łowca manipulatorów: żeby Szanowny Łowca nie miał żadnych wątpliwości dokonałem drobnej korekty:
  – było: Marcin Woch – przedstawiciel Młodej Prawicy, wiceprezes Stowarzyszenia Młode Busko, podkreślał…
  – jest: Marcin Woch – przedstawiciel Młodej Prawicy (wiceprezes Stowarzyszenia Młode Busko) podkreślał…

  życzę sukcesów w dalszych łowach

 4. Lowca manipulatorow pisze:

  Ok, teraz lepiej. Jeszcze ten tytuł bym zmienił bo jest nie adekwatny do treści.

 5. superłowca pisze:

  Skandal!!! Już po 10 a mieszkańcy słonecznego miasta nie wiedzą jeszcze czy radny Szumilas już dziś defekował! Popraw się natychmiast redachtorku. Możesz się dodatkowo wykazać podając jaki był kolor, konsystencja i czy używał papieru podwójnie, czy potrójnie złożonego.

 6. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Dziękuje za troskę, ale to moje prywatne sprawy😉
  P.S. U mnie wszystko w najlepszym porządku, ale cieszy Państwa troska o moje zdrowie. Życzę Mieszkańcom oraz naszemu regionowi wszystkiego co najlepsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl