TP: Tak wyludnia się Ponidzie. Który powiat stracił najwięcej mieszkańców? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TP: Tak wyludnia się Ponidzie. Który powiat stracił najwięcej mieszkańców?

10 kwietnia 2019 | Tygodnik Ponidzia Anna Rykulska 05.04.2019 / Jarosław Kruk 10.04.2019 | | 3 komentarze

Województwo świętokrzyskie jest jednym z najszybciej wyludniających się w kraju! W trend ten wpisuje się także Ponidzie – informuje i analizuje problem Tygodnik Ponidzia. Który powiat w naszym regionie, w ostatnich latach, stracił najwięcej mieszkańców? 

źródło: zw.lt

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że województwo świętokrzyskie dramatycznie traci mieszkańców. Z roku na rok jest nas coraz mniej. W 2013 roku było nas 1.268.239, z kolei w 2017 roku już tylko 1.247.732.

Jak sytuacja wygląda w powiatach naszego regionu? Najwięcej mieszkańców ubyło w ostatnich latach w powiecie buski. W 2013 roku w powiecie tym zameldowanych było 73.591 mieszkańców, w 2017 już tylko… – cały artykuł na źródłowej stronie Tygodnika Ponidzia – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “TP: Tak wyludnia się Ponidzie. Który powiat stracił najwięcej mieszkańców?”

 1. […] infobusko.pl: – TP: Tak wyludnia się Ponidzie. Który powiat stracił najwięcej mieszkańcó… […]

 2. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Witam serdecznie,
  Trzeba zwrócić uwagę, że to dane statystyczne w rzeczywistości jest dużo gorzej ☹️ Jest masa młodych ludzi zameldowanych w naszym regionie, która w rzeczywistości mieszka albo w Europie Zachodniej lub w dużych miastach. Naprawdę miarodajne byłoby podanie liczby deklaracji śmieciowych albo innych miarodajnych wskaźników😉

 3. h pisze:

  Odnośnie wyludniania się mieszkańców Buska to najlepiej wie redaktorek który to nie mieszka w Busku. Wszyscy którzy zabierają głos w sprawach buska powinni być mieszkańcami Buska. Portal jak wszyscy wiedzą powstał przed wyborami i tylko po to by dyskryminować innych ludzi startujących w wyborach – niestety nie wyszło. Portal działa dalej stronniczo.
  Ludzie którzy dla lepszego życia pojechali za granicę do pracy wrócą do Buska wcześniej czy później i nie będzie to zasługa redaktorka ani żadnego radnego – czysta ekonomia.
  Są osoby które to z redaktorkiem i radnym w wyborach się zadali, po wyborach już nie ma żadnych ich wpisów, nie widać ich w życiu Buska a tyle obiecywali.
  pan redaktorek do tej pory nie odpowiedział na pytania zadane w czasie wyborów a dotyczące jego osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl