Forum Młodych Samorządowców - debiut nowej platformy współpracy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Forum Młodych Samorządowców – debiut nowej platformy współpracy

30 marca 2019 | em.Kielce.pl Piotr Wójcik 30 marca 2019 / Jarosław Kruk | | 50 komentarzy

– Sytuacja młodych ludzi w województwie świętokrzyskim jest trudna. Nasz region się wyludnia. To dla niego duże zagrożenie. Jesteśmy po to, aby temu zaradzić – mówią przedstawiciele Forum Młodych Samorządowców Województwa Świętokrzyskiego, które zainaugurowało właśnie swoją działalność.

Spotkanie inauguracyjne Forum Młodych Samorządowców – 30.03.2019 OMPiO, Kielce – od lewej: wójt Gręboszowa Krzysztof Gil, radny Strawczyna Damian Gad, radny Buska-Zdroju Łukasz Szumilas i radny Kielc Dariusz Kisiel  / fot. Piotr Wójcik, Radio eM Kielce.

Receptą na bolączki regionu ma być ściślejsza współpraca pomiędzy młodymi ludźmi naszego województwa. Pozwoli to połączyć ich potencjał, skuteczniej aplikować o środki na wsparcie, lepiej promować region poprzez m.in. nowe technologie i jego walory turystyczne. Choć nazwa organizacji może sugerować, że skupia ona tylko samorządowców, to jak podkreślają jej twórcy, jest ona otwarta dla wszystkich młodych, choćby duchem, którzy chcą działać na rzecz świętokrzyskiego. Zadaniem forum ma być między innymi przedstawianie naszego regionu jako takiego, który jest przyjazny inwestycjom i wspiera nowe technologie.

– W naszym zamyśle jest rozwój województwa świętokrzyskiego jako takiego, w którym firmy IT mają świetny klimat do prowadzenia biznesu. Przykładem może być już Busko-Zdrój, w którym działają firmy z sektora IT. Chcemy zbudować region otwarty na freelancerów i zachęcający do inwestowania w nowe technologie – informuje Łukasz Szumilas, radny Buska-Zdroju i prezes Forum Młodych Samorządowców Województwa Świętokrzyskiego.

Jednym z celów… – cały artykuł i fotogaleria na źródłowej stronie Radia eM Kielce – po kliknięciu na link

od lewej:  radny Strawczyna Michał Zdzymira, wójt Gręboszowa Krzysztof Gil, radny Strawczyna Damian Gad, radny Buska-Zdroju Łukasz Szumilas, radny Kielc Dariusz Kisiel, Łukasz Trojak, Marcin Woch z Młodego Buska  

Docelowo Forum ma być organizacją o charakterze ponadregionalnym, tymczasem współpracuje już z podobną, działającą w województwie małopolskim.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

50 odpowiedzi na “Forum Młodych Samorządowców – debiut nowej platformy współpracy”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Jak zwykle udane działanie Szumilasa. Znów 7 członków.tak jak z młodym buskiem. Jeszcze się na tobie nie poznali? Gdzie p. Marszałek? Mądra kobieta to i się połapała. Redaktorek nazywający się niezależnym jest śmieszny.

 2. do Mieszkaniec pisze:

  Niezależny to jest tylko papier toaletowy! i to tylko ten szary 😉

 3. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Forum to 30 uczestników i cały czas liczba członków wzrasta. Nie odróżnianie konferencji prasowej od ilości członków Forum Młodych Samorządowców jest śmieszne oraz świadczy o niekompetencji autora komentarza. Pani marszałek zachorowała na zapalenie krtani z tego powodu nie brała udziału w Forum. Skąd ma Pan/Pani wiedzę na temat ilości członków? Na czym mieli się poznać? Proszę napisać. Chętnie odniosę się do wątpliwości😉

 4. Mieszkaniec pisze:

  Po pierwsze nie na czym, tylko na kim. Co do członków nawet się nie będę pytał. Udzielił Pan już odpowiedź w sprawie wyboru w młodym Busku. Pan ma zamiar wskazywać komuś jak i jaką ma prowadzić działalność? Co Pan osiągnął do tej pory w pracy zawodowej? Oświadczenie majątkowe mówi samo za się. Jedyne co radny potrafi to ubliżać, tym co mają inne zdanie.

 5. Dawna znajoma pisze:

  Do mieszkanca .ma pan czy moze pani racje .ten radny jest po trzydziestce i niech napisze jakie studia ukonczyl i co w zyciu osiagnal bo w tym wieku juz powinien .on tylko wszystkich skluca .

 6. ffff pisze:

  Gdzie są w Busku firmy IT? Ale takie prawdziwe, a nie serwis komputerowy czy ISP.

 7. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Ekonomia-Zarządzanie Regionem oraz Funduszami Unii Europejskiej, Stosunki Międzynarodowe-Administracja w UE👌 Własna działalność gospodarcza oraz liczne sukcesy w wielu aspektach życia. Zazdrość to bardzo brzydka choroba 😉

 8. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  W tym momencie robię również podyplomowe studia EMBA na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie 🙂 Co do firm branży IT to mamy: WERTUI, DX4, Archart Studio, REALNET, nowa firma NEXERA, wielu freelancerów oraz wiele mniejszych firm. To już doskonały start i podkład do dalszego rozwoju „Świętokrzyskiej Doliny Krzemowej”. Osoby piszące o moim wykształceniu mają problemy z podstawami ortografii oraz poprawnym skonstruowaniem jednego zdania 🙂 Skłóca się pisze! Droga Pani ja z nikim się nie kłócę tylko walczę o sprawy normalnych ludzi spotykając się z betonem mentalno-polityczno-biznesowym 🙂 Pozdrawiam serdecznie mieszkańców oraz życzę wielu sukcesów w nowym tygodniu! Niskie podatki, przyjazny i sprawny samorząd, czyste powietrze oraz atrakcje turystyczne tego potrzebuje nasze miasto i region 😀

 9. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Rozbudowa sieci światłowodowej w powiecie buskim jest częścią Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, największej tego typu inwestycji finansowanej ze środków unijnych. Obecny harmonogram zakłada, że już niedługo Busko-Zdrój i okolice będą jednym z najlepiej rozwiniętych infrastrukturalnie obszarów nie tylko w Polsce, ale też w Europie. – Rozwój szerokopasmowej sieci to ogromna szansa dla całej lokalnej społeczności: odbiorców indywidualnych, biznesu i szkół – wylicza Jacek Wiśniewski prezes NEXERY i dodaje – 9,5 tysiąca gospodarstw domowych z całego powiatu podłączonych będzie do światłowodu

  NEXERY. Ta sieć, to nie tylko szybszy Internet, ale też lepsza telewizja czy telefon. Z rozbudowanej infrastruktury korzystać będą mogli także lokalni przedsiębiorcy i szkoły. Warto też podkreślić, że dobrze rozwinięta sieć światłowodowa to szansa na przyciągniecie uwagi inwestorów do powiatu buskiego – kończy Wiśniewski.

  NEXERA rozwija też Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE), w Busku Zdroju i okolicach. OSE to szybki Internet dla lokalnych placówek oświatowych. Blisko 70 szkół z terenu powiatu będzie podłączonych do tej Sieci, która pozwala na szybką transmisję danych, przekraczającą 100Mb/s. To szansa na rozwinięcie dodatkowych kompetencji dla uczniów i nowe możliwości dla nauczycieli. `

 10. HaHa pisze:

  panie radny, pisze pan „własna działalność gospodarcza” – jaka, dlaczego o tym nie ma oświadczeniu majątkowym?
  Jeżeli prowadzi pan własną działalność gospodarczą to powinna ona być ujawniona w oświadczeniu majątkowym wraz z dochodem z tytułu prowadzenia tej działalności. Proszę powiedzieć wszystkim w którym momencie mówi pan prawdę, czy tu powyżej, czy w oświadczeniu majątkowym. Jak tu powyżej pan mówi prawdę to złożono nieprawdziwe oświadczenie majątkowe którym powinien zająć się sąd.

  Jedno jest pewne, pan radny kłamie tylko my mieszkańcy nie wiemy kiedy.

 11. HaHa pisze:

  A teraz do redaktorka, na stronie głównej jest 10 najnowszych wpisów, ten jest na miejscu drugim. Musisz bardzo szybko napisać 9 jakiś wpisów by ten wylądował na drugiej stroni i wtedy idzie w zapomnienie i na niewygodne pytania radny już nie odpowiada.

 12. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Oświadczenie majątkowe dotyczy mojej osoby a firma, o której wspomniałem to firma rodzinna którą prowadzimy z rodziną od 1996 roku 🙂 Panie HAHA proszę się wziąć za pracę bo za to Panu płacimy 😀 Panie Michale M. 🙂

 13. POLA pisze:

  CO ZA FIRMA RODZINNA CO NIE OSIĄGA DOCHODÓW . TO ZACZĄŁEŚ PRACĘ JAKO NIELETNI A MOŻE NIE UMIESZ OSIAGAĆ ZYSKU W FIRMIE . CO Z TOBĄ DYSKUTOWAĆ ,DLA CIEBIE BIAŁE JEST CZARNE A CZARNE BIAŁE.

 14. HaHA pisze:

  panie radny, jak ktoś komuś płaci to najwyżej ja panu z moich podatków. pańskie podatki które pan płaci niestety nie wystarczają nawet na część pańskiej diety radnego.
  Jak wynika z zarobków w pańskim oświadczeniu, to płaci pan zaledwie 128 zł zaliczki co miesiąc.
  Niestety pańskie przypuszczenia co do mojej osoby są dokładnie takie same jak pana błądzenie w odpowiedziach i brak rzetelnych odpowiedzi.
  Z komentarza na komentarz upewnia mnie pan tylko w przekonaniu, iż żyje pan w świecie domysłów i kłamst.
  Odnośnie pana działalności gospodarczej, to nie ma w oświadczeniu znaczenia czy jest to firma rodzinna czy też nie, chyba że jest pan rolnikiem.
  Ujawnieniu nie podlega informacja o prowadzonej działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej, w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego. Gospodarstwo rodzinne to gospodarstwo rolne prowadzone przez rolnika indywidualnego, w którym łączna powierzchnia użytków rolnych jest nie większa niż 300 ha.

 15. ffff pisze:

  Haha. Tak myślałem, że jako te „firmy IT” zostaną wymienione małe działalności, które nie wymagają zbyt wielu specjalistów i w większości są to firmy jednoosobowe. Łukaszu, z całym szacunkiem, Busko nigdy nie będzie doliną krzemową. Żeby tu cokolwiek powstało, musiałby być rozwinięty cały sektor usług a IT byłoby jedynie outsourcingiem dla tych firm, na nic więcej nie można liczyć.

 16. profesor pisze:

  z tego wykształcenia to ubaw do rana ,co w tym przypadku można zazdrościć gdy dorosły człowiek nie ma stałego zatrudnienia bo nikt go nie chce,

 17. Dawna znajoma pisze:

  Co to znaczy robię studia bo ja myślałam że się uczysz albo potocznie studiujesz.

 18. Xyz pisze:

  Prezes Forum Młodych samorządowców Rzeczypospolitej Polskiej!! No to sru. A co. Jestem wielki!! Pewny jesteś tego co sam umieścił na profilu? Czy to może 01.04. Chciałbyś być kimś człeku, a tu……

 19. Ktoś pisze:

  Malutki zakompleksiony człowieczek, za wszelką cenę się dowartościowujący!

 20. HaHA pisze:

  A tak a propo firm IT. Branża IT znajduje się na pograniczu, pomiędzy informatyką a telekomunikacją.
  to pan panie radny powinien wiedzieć iż WERTUI jest portalem zajmującym się: strony www, kampanie SEO i Google AdWords, wirtualne spacery. Sami o sobie mówią „Nie jesteśmy zwykłą agencją reklamową, jakich setki na rynku. Wyróżnia nas nie tylko posiadanie własnego serwisu internetowego”
  popłyną pan już pisząc o firmie czysto reklamowej Archart Studio (bardzo dobra) jako firma z branży IT, ale może ja się mylę robią wkońcy nadruki i okładki na CD/DVD

  Na marginesie, jeżeli ktoś zadaje pytanie należy go zrozumieć aby odpowiedzieć, ISP Internet service provider – dostawca usług internetowych, nie będę pana informował które to z polecanych firm są faktycznie z branży IT z wyłączeniem serwisów komputerowych i ISP tak jak było w pytaniu.

  Do ffff polecam ELTRAKON

 21. Xyz pisze:

  Wyszedł brak elementarnej wiedzy radnego. Dużo gadać i udawać erudytę. Do Wikipedii i poczytać o branży IT prezesie Rzeczypospolitej Polskiej!

 22. internet pisze:

  To nie komentujący mają problem z formułowaniem zdań tylko pan z mówieniem prawdy cytuję ”Własna działalność gospodarcza oraz liczne sukcesy w wielu aspektach życia „ Proszę mi wskazać gdzie w oświadczeniu majątkowym wspomniał pan o prowadzeniu działalności gospodarczej ?
  Następna sprawa to studia EMBA (czy grupę stanowią wszyscy członkowie partii bo radny Gawin wspomniał o tych samych studiach) których koszt to oscyluje w granicach 10 tys. zł. Jak pan to robi, że przy takim zadłużeniu – 30 tys. i najniżej krajowej stać pana na ponoszenia takich kosztów ? Do tego przecież trzeba doliczyć koszty dojazdu i zakwaterowania co daje kolejne kilka tysięcy.
  Najlepsze na koniec 🙂 Jeżeli nie ma pan o czymś wiedzy to proszę nie zabierać głosu aby później nie angażować czytelników do prostowania bełkotu. Firmy z branży IT które pan wymienił tj. DX4 i Nexera to są zwykłe ISP. DX4 nie jest firmą a marką firmy Symetra która wybudowała z dotacji UE infrastrukturę światłowodową. Skąd takie maskowanie można się domyślać ale to nie jest przedmiot dyskusji. Plusem jest to, że jednak zatrudnia jakieś osoby z lokalnego rynku. Natomiast Nexera to nowy gracz i typowo biznesowa spółka (INFRACAPITA i Nokia) działający na rynku hurtowym, który powstał aby zarobić na dotacjach UE. Przy dofinasowaniu na poziomie 70 – 80 procent wybudują infrastrukturę światłowodową którą udostępnią innym ISP. Nie można też wykluczyć, że po realizacji projektu sprzedadzą sieć innemu podmiotowi. Znając pobieżną charakterystykę spółki proszę o odpowiedź, jakie miejsca pracy na lokalnym rynku wygeneruje Nexera ? Przyjdzie zewnętrzy wykonawca zbuduje sieć i tyle go widziano. Zyski z sieci trafią do zagranicznych podmiotów i kilku firm zlokalizowanych gdzieś w kraju włączenie z zarządem mieszczącym się w stolicy. Idąc tokiem rozumowania radnego to można stwierdzi, że mamy już na naszym terenie duże firmy IT takie jak Orange, T-Mobile czy Plus a idąc dalej można uznać go za przeciwnika firm IT ponieważ na sesjach rady wypowiadał się negatywnie w kwestii budowy masztów telekomunikacyjnych. Radny coś wspomniał o freelancerach i śmiem stwierdzić, że największym jest on sam bez przedrostka free i przy zamianie „c” na „s”.

 23. DO POPRZEDNIKA pisze:

  SZKODA PANA LUB PANI TŁUMACZENIA SPRAW PORUSZANYCH PRZEZ RADNEGO. ON I TAK TEGO NIE ZROZUMIE I BĘDZIE MÓWIŁ ŻE BIAŁE JEST CZARNE,

 24. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Bardzo dziękuję za wspaniały wykład z zakresu branży IT. Wiele nowych informacji pozyskałem dzięki Państwa komentarzom. Wiadomo że jak Oan haha podatków raczej nie będę wyprowadzał tak sprawnie za pomocą pewnej hurtowni 😉 Co do kwestii o których kompletnie nie mają Państwo pojęcia to muszę dać Państwu wiedzę elementarną. Oświadczenie majątkowe opisuje stan majątku w dniu składania dokumentu. Więc informacje, którymi Państwo próbują zręcznie żąglować są bardzo już nieaktualne. Świat się szybko zmienia i sytuacja w Busku również musicie się do tego przyzwyczaić. Zachęcam do większej cierpliwości oraz rozwagi. W przyszłym roku porównają Państwo dokumenty. Mam nadzieję przeprowadzając równie wnikliwą analizę. Tymczasem muszę Państwu podziękować i przeprosić bo natłok obowiązków związanych z pracą zawodową i społeczną zajmuje mi większość czasu. Pozdrawiam

 25. Marcin Woch pisze:

  Forum jest miejscem do spotkań wielu osób mających swoje własne, niezależne poglądy. Ludzie Ci zbierając się w grupie wiedzą co mają zrobić – pracują dla dobra województwa świętokrzyskiego. Panowie i Panie zaprzestancie ataków i sami się czymś zajmijcie. Wiem, że żyjemy w epoce powszechnego hejtu, ale proszę o rozsadnosc.

  To jak, pracujemy razem, czy państwo tylko będą przeszkadzali?

  I kolejna kwestia – jeśli coś piszemy, atakujemy etc., to proszę o podanie swoich nazwisk.

 26. xyz pisze:

  Złego guru Marcinie sobie wybrałeś. Nie podążaj tą drogą… 😉

 27. HaHA pisze:

  Jak podaje https://pl.wiktionary.org/wiki/hejt:
  hejt (język polski)
  znaczenia:
  rzeczownik, rodzaj męskorzeczowy

  (1.1) neol. pot. obraźliwy lub pełen agresji komentarz zamieszczony w Internecie[1]
  (1.2) neol. pot. działanie w Internecie przejawiające złość, wrogość, nienawiść wobec kogoś

  trzeba im zgłosić iż kolejność powinna być w tym przyppadku odrwotna. Czysz pkt 1.2 nie dotyczy się do artykułów w tym serwisie niby informacyjnym. Jeżeli serwis byłby obiektywny od samego początku i nie prowadził kampani wyborczej w taki sposób jak opisany w pkt 1.2 to by nie było tak jak jest.
  Czyż nie radny atakuje konkretne osoby tak w artykułach jak i w komentarzach?

  Panie Marcinie proszę przeczytać komentarze radne, przeważnie w każdym kogoś atakuje.

 28. Do Marcin Woch pisze:

  Pytanie do p. Marcina Wocha. Czy Radny Szumilas jest prezesem forum młodych samorządowców Rzeczypospolitej Polskiej? Tak sam siebie tytułuje. Proszę o informację

 29. JanSalata pisze:

  Smierdzi trollem na kilometr. Cos jakby jedna osoba napisala kilka komentarzy pod roznymi nickami. Ciekawe ile teraz placa za komentarze trollom? Siat wedlug kiepskich, komuterek, browarek i juz hejtujemy Szumilasa bo tak szkodzi wielce busku. Smiech na sali. W tej wsi kto by nie probowal cos zrobic nie po mysli burmistrzowi i jego swicie to jakby glowa w mur walil. Powodzenia panie Szumilas w walce z ukladem.

 30. Xyz pisze:

  Ja Sałata vel Szumilas. Jesteś za cienki, taka płotka, aby dawać zlecenie hejtowania ciebie Dalekoidące wnioski i atakowanie innych wiadomo czyją jest domeną. Zadałem proste pytanie prezesem czego to zostałeś? To jest hejt? Proszę się nie przeceniać

 31. Paweł pisze:

  Gratuluję, wspaniałą inicjatywa, podziwiam Pana Łukasza za zaangażowanie za wytrwałość, za niespożyte pokłady energii za wszystkie działania prospołeczne. Proszę nie zwracać uwagi na hejt, robić dalej swoje. Kropla drąży skalę.

 32. Mieszkańcy Buska pisze:

  Jesteśmy dumni z naszego najmłodszego radnego, który jako jedyny reprezentuje interesy zwykłych ludzi… To co wyczynia się w naszym mieście pod rządami obecnych władz to istny materiał dla Anity Gargias. S.A.W.A i przyjaciele! Kto kumaty ten wie co mam na myśli. Przynajmniej Pan Łukasz jest światełkiem nadziei. Gratulujemy aktywności oraz nowej funkcji! Busko jest z Pana dumne!

 33. mieszkańcy Buska pisze:

  Jeżeli piszesz że mieszkańcy to jesteś w OLBRZYMIM BŁĘDZIE, NA PRZYSZŁOŚĆ PODŁĄCZ NAZWISKA TYCH MIESZKAŃCÓW, wyjdż do ludzi i zrób sondaż to sie przekonasz że mieszkańcy się wstydzą że ktoś taki jest radnym .pisz za siebie lizusie.

 34. Kabaret S.A.W.A i przyjaciele pisze:

  O czym Ty mówisz? Skąd masz takie informacje? Od swojego szefa Waldusia „Bystreego”?

 35. Kasia pisze:

  Panie haha itp incognito 😂😂😂
  Zal czytac wasze komentarze.
  Łukasz Szumilas nie przejmuj sie tymi malymi ludkami trole siedza w domu i narzekaj na wlasny los.
  Prosze dalej dzialac 💪💪
  Duzo sukcesow zycze👌👌

 36. :) pisze:

  Weź chociaż zmień emotikony 😁😁😁😁😁.

 37. Iza pisze:

  Ile w was nienawisci 😲😲😲
  Zamiast razem dzialac to atakujecie kogos kto probuje cos zrobic.
  Smutni i rozgoryczeni ludzie jak wam nie wstyd.😥😥😥

 38. do Iza pisze:

  Kto działa razem? Szumilas? Już się chyba z wszystkimi coś znaczącym ludźmi w tym mieście skłócił. Wstyd to Iza za ciebie. Włącz myślęnie. Celebryta marzący o władzy. Nie tędy droga prezesie Rzeczypospolitej Polskiej.

 39. Odpowiedz pisze:

  Z tego co mi wiadomo to Szumila nie tolrtuje obecneho burmistrza ktory zniszczyl Busko-Zdroj.
  Chyba raczej nie tak to wyglada jak „ty” widzisz.
  Zacznij myslec 😂😂😂

 40. hejter pisze:

  Ktoś tu mówi o hejcie którego nie ma. Są pytania, argumenty poprzedzone wcześniejszą analizą. Ludzie obnażają niekompetencje i niewiedzę pana Szumiasta i od razu nazywa się ich hejterami. Chcąc nie chcąc Szumilas stał się elementem władzy która podlega społecznej weryfikacji i ocenie. To że radny Szumilas to jakiś wyjątek ? Jak można zauważyć odpowiedzi pana Szumilasa są wymijające, jest ich brak lub następuje zmiana tematu. Przykładem takiego zachowania jest temat działalności gospodarczej. W kampanii wyborczej chwalił się że prowadzi własną działalnością https://www.goldenline.pl/lukasz-szumilas2/, w oświadczeniu jej nie wymienia a tutaj na forum dalej twierdzi że prowadzi a potem, że to firma rodzinna. Następnie próbuje tłumaczyć zasady składania oświadczenia i poucza pytających. Jedyny wniosek z tego, że na czas oświadczenia wyłączył pstryczkiem firmę a zaraz tym samy pstryczkiem włączył ponownie. Należy pogratulować sprytu.
  Wyznawcą pana Szumilasa życzę mniej wazelina i apeluję o włączenie myślenia. Szacunku nie kupuje się nastoma reklamami w ciągu tygodnia nazwanych szumnie artykułami a ciężką i wieloletnią pracą, poszanowaniem innych, umiejętnością przyznania się do błędy, gruntowną wiedzą omawianych tematów i spójnością tego co się mówi i robi.

 41. DO hejter pisze:

  Ależ Pan błyskotliwy Panie Hejterze 😊
  Widać, że dużo czasu spędza Pan przed komputerem sącząc jad…niestety w ten sposób nie uda się zaistnieć. Może warto by zejść na ziemię i wykazać swoją mądrość służąc miastu?Jakoś nie dostrzegam tutaj żadnych pomysłów jak uczynić Busko lepszym, a jedynie czystą postać trollingu. Niech Pan lepiej popatrzy jak wiosna się budzi skoro ma Pan takie nudne życie 😀
  Dużo osób umie krytykować, ale jak przyjdzie co do czego to tylko Szumilas jest w stanie pokazać, że ma odwagę. I proszę mi wierzyć – w ten sposób buduje się zaufanie buszczan.
  WINSZUJĘ!

 42. S.A.W.A I PRZYJACIELE pisze:

  POZDROWIONKA DLA POPIE………KRUKA I RADNEGO, W BUSKU ZAKWITŁY KWIATY ,ŚWIECI SŁONECZKO ,ŻYCIE JEST PIĘKNE WIEC IDŻCIE NA SPACER I WYWIETRZCIE SOBIE GŁOWY BO ZEŻRE WAS NIENAWIŚĆ ŻE PRZEGRALIŚCIE WYBORY .

 43. Marcin Woch pisze:

  Łukasz Szumilas jest prezesem Forum Młodych Samorządowców RP, to muszę przyznać. Ale został DEMOKRATYCZNIE wybrany na spotkaniu grupy roboczej forum.

  Do xyz – ja nigdy nie wybieram swojego „guru”, jestem typem tzw samotnika. Ujawnij nazwisko, to dopiero porozmawiamy, bo z fejkami nie chce mi się rozmawiać 🙂

 44. Kasia pisze:

  Rece opadaja…
  Panie „:)”
  Zal czytac.
  Zoabczymy kto jeszcze bedzie gora 😂😂😂

 45. do przedmówców pisze:

  Forum młodych samorządowców RP czy forum młodych samorządowców województwa świętokrzyskiego? Co do odwagi Szumilasa. Masz rację. Nikt nie śmiał obrażać Owsiaka ani Adamowicza. Nikt jak on skutecznie nie jest skłócony ze wszystkimi. Sądzę, że komentarze też sam sobie pisze. Ludzie oceniają innych przez swój pryzmat. A najbardziej mnie rozśmieszyło zobaczymy kto jeszcze będzie górą. Mentalność papierowego tygrysa. Jeszcze tylko 4 lata i parę miesięcy o koniec „kariery”. A teraz proszę mi naubliżać p.

 46. Kasia pisze:

  Nikt Ci nie bedzie ublizac…
  Twoja racja🤔🤔
  Tylko chciala bym woedziec kim Ty jestes ze tak krzyczysz!!!
  Poczekamy zobaczymy 😉😉😉

 47. Kim? pisze:

  Kim jest Owsiak? Kim Adamowicz? To bożkowie neoreligii bezbożników 😉

 48. . pisze:

  Na pewno kimś więcej niż ty

 49. Do kim? pisze:

  „Krowa co duzo ryczy daje malo mleka”
  Krzycz dalej moze twoj mozg Cie uslyszy i bedzie nadzieja dla Ciebie.
  Skoro sie ukrywasz to Twoje racje sa w glębokiej d…e😂😂😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl