I Kongres Ekologii Powietrza z udziałem Młodego Buska - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

I Kongres Ekologii Powietrza z udziałem Młodego Buska

7 marca 2019 | Młode Busko Łukasz Szumilas / Jarosław Kruk | | 15 komentarzy

W ubiegłym tygodniu, 28 lutego, na Targach Kielce odbywał się I Kongres Ekologii Powietrza. Wydarzenie towarzyszyło XXII Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Kongres Ekologii Powietrza „ANTY SMOG” to pionierskie i bezprecedensowe wydarzenie. Wojnę Smogowi „wypowiedzieli” najwyżsi przedstawiciele rządu RP, samorządowcy, organizacje pozarządowe, osoby ze świata biznesu oraz mieszkańcy regionu.
Miasto słońca Busko-Zdrój reprezentowali przedstawiciele Stowarzyszenia „Młode Busko” – prezes i radny miejski Łukasz Szumilas oraz jego zastępca Marcin. Wsparciem im był Poseł na Sejm RP Michał Cieślak.
Program rządowy „Czyste Powietrze”, „Energia +” to systemowe, kompleksowe rozwiązania służące eliminacji uciążliwego i śmiercionośnego smogu. Niestety, jak pokazują statystyki, pod względem zanieczyszczenia powietrza kurort Busko-Zdrój znajduje się na niechlubnym 4 miejscu w naszym regionie, co potwierdziła również obecna na Kongresie Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.
Pani Minister zaprosiła Busko-Zdrój do udziału w programach rządowych, które mają poprawić powietrze w naszym regionie.

Liczne spotkania oraz panele dyskusyjne były cennym doświadczeniem i lekcją ekologii. Najnowocześniejsze technologie, rozwiązania dla firm komunalnych, nowinki z zakresu fotowoltaniki, inteligentne technologie służące zarządzaniu miastami stały się inspiracją dla uczestników kongresu.

Obecni na Kongresie młodzi samorządowcy, wśród nich radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój Łukasz Szumilas, radni Rady Miasta Kielce Dariusz Kisiel i Arkadiusz Ślipikowski, w trakcie spotkania z wicepremierem Jarosławem Gowinem, minister Jadwigą Emilewicz i posłem RP Michałem Cieślakiem zadeklarowali pełną współpracę w zakresie walki ze smogiem oraz wspieranie rozwoju postaw proekologicznych.

zdjęcia: Łukasz Szumilas

8  Kongres Ekologii Powietrza ANTYSMOG

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

15 odpowiedzi na “I Kongres Ekologii Powietrza z udziałem Młodego Buska”

 1. HaHA pisze:

  „Miasto słońca Busko-Zdrój reprezentowali przedstawiciele Stowarzyszenia „Młode Busko” – prezes i radny miejski Łukasz Szumilas oraz jego zastępca Marcin.”

  KTO ICH UPOWAŻNIŁ DO REPREZENTOWANIA MIASTA?

  ” Miasta są reprezentowane wyłącznie przez przedstawicieli miejskich władz wykonawczych: burmistrzów i prezydentów. ” cytat Błażej Duber- Politolog na co dzień pracujący w Parlamencie Europejskim w Brukseli, szef zespołu europosła Kazimierza M. Ujazdowskiego i prezes zarządu wrocławskiej Fundacji „Młoda Rzeczpospolita”. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i „Universtie Libre de Bruxelles”.
  link do artukułu:
  https://wroclife.pl/nasze-miasto/czym-jest-miasto-i-kto-powinien-je-reprezentowac/

 2. Mieszkaniec pisze:

  Szumilas już wszystkich chyba reprezentował. Niech zacznie w końcu siebie reprezentować. Niech może powie ile osób go wybrało na prezesa młodego Buska. 6 czy może 7?

 3. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Zapraszam do kontaktu na mail: mlodebusko@gmail.com
  Chętnie podzielimy się dokumentacją z przebiegu Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego 🙂

 4. Mieszkaniec pisze:

  Oczywiście skorzystam z kontaktu i poinformuję na portalu, czy takową informację mi przekazano.

 5. Mieszkaniec pisze:

  Pomimo kontaktu i deklaracji radnego niestety brak stosownych informacji. Powiem, że jakoś nie jestem zaskoczony. Medialnie poszło, że oczywiście prześlemy, nie mamy tajemnic. Fakty są zupełnie inne. Odciąganie w czasie.

 6. Gość pisze:

  Panie Szumilas i jak Twoje słowo? Gadać, kontestować wszystkich potrafisz. A obietnice weź i sobie…..

 7. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Proszę uzbroić się w troszkę cierpliwości. Pani sekretarz została powiadomiona o Pana prośbie i niebawem się z Panem skontaktuje 😉

 8. Mieszkaniec pisze:

  Cel został osiągnięty, Artykuł spadł w dół. Ludzie już nie czytają 😉 Współczuję ludziom którzy oddali głos na tego gościa. To mój ostatni wpis i gdzie będę mógł, masz gościu negatywy. Sądzę, że jednak 7 😉 na walnym. Człowiek uczciwy nie ma nic do ukrycia…..

 9. Radzio pisze:

  Brawo radny, tak trzymać 😉

 10. xyz pisze:

  No już radny zaczął sam pisać komentarze haha. Brawo za inwencję!!!!

 11. Mieszkaniec pisze:

  Sytuacja do przewidzenia. Do tej pory brak informacji. Deklaracje Szumilasa nic nie warte. Jakoś nie jestem zaskoczony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl