Pierwszy raz do specjalisty. Ma być łatwiej i bez kolejki [OBEJRZYJ] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Pierwszy raz do specjalisty. Ma być łatwiej i bez kolejki [OBEJRZYJ]

30 sierpnia 2018 | Marek Orkisz / Radio Kielce | | 0 komentarzy

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ – Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Dodatkowe 50 mln złotych, które trafi do świętokrzyskiej służby zdrowia, powinno w znaczny sposób skrócić kolejki do specjalistów i ułatwić skorzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych. Jak powiedziała Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia część pieniędzy, które przekazało Ministerstwo Zdrowia, zostanie przeznaczonych dla przychodni specjalistycznych.

Zapłacone zostaną wszelkie nadwykonania oraz przekazane zostaną pieniądze na bieżące wizyty.

Jak dodała gość Radia Kielce, ma się to przyczynić do zmniejszenia kolejek pacjentów pierwszorazowych, którzy muszą skorzystać z porad specjalisty. NFZ będzie ich namawiał, by po diagnozie i określeniu sposobu leczenia przekazywali chorych do lekarzy rodzinnych. Dzięki temu będzie łatwiejszy dostęp do specjalistów, szczególnie dla osób, które potrzebują pilnej konsultacji.

Ministerialne pieniądze zostaną także przekazane na utworzenie dodatkowych 60 miejsc rehabilitacji. Jak powiedziała Małgorzata Kiebzak, więcej pieniędzy przekażemy również tym placówkom, które dotychczas miały najniższe kontrakty. Dzięki dodatkowym pieniądzom z Ministerstwa Zdrowia w województwie świętokrzyskim będzie ponad 220 miejsc, gdzie będą udzielane świadczenia rehabilitacyjne.

… by zapoznać się z dalszą częścią informacji i obejrzeć video – zapraszam do jej źródła – na stronę Radia Kielce – wystarczy kliknąć ten podlinkowany tekst.

Siedziba Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Kielce, ul. Jana Pawła II 9 – fot. Jarosław Kruk

 

fotografia tytułowa: Prof. dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski / http://medycyna.lublin.eu

 

 

 

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl