RK: Zamknięte dwa oddziały w buskim szpitalu. Zakażenie u dwóch pacjentów. Wadliwy od lat ,,system ochrony zdrowia" staje się niewydolny - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Zamknięte dwa oddziały w buskim szpitalu. Zakażenie u dwóch pacjentów. Wadliwy od lat ,,system ochrony zdrowia” staje się niewydolny

6 października 2020 | Radio Kielce Iwona Murawska 06.10.2020 / Jarosław Kuk 06.10.2020 | | 4 komentarze

Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju wstrzymał od dzisiaj, 6 października, przyjęcia na dwóch oddziałach. Grzegorz Lasak, dyrektor lecznicy informuje, że powodem tej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u dwóch pacjentów. – informuje Radio Kielce

Muszę zamknąć oddział geriatryczny oraz internistyczny. Na tych oddziałach hospitalizowani byli dwaj pacjenci, którzy nie mieli objawów zakażenia koronawirusa, ale wykonane u nich testy wykazały patogen. Ponieważ w salach, na których przebywali hospitalizowani, byli też inni pacjenci, dlatego teraz także i im trzeba wykonać testy, a te dwa oddziały czasowo zamknąć – wyjaśnia Grzegorz Lasak.

Na oddziale zakaźnym w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju obecnie przebywa… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link


– Wadliwy od lat ,,system ochrony zdrowia” staje się po prostu niewydolny.

Kilka wcześniej, 2 października, w związku z obserwowanym nasileniem epidemii  COVID-19 Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego ZOZ na swoim facebookowym profilu odniósł się do aktualnej sytuacji w służbie zdrowia słowami: 

„Walka z koronawirusem trwa. Wadliwy od lat ,,system ochrony zdrowia” staje się po prostu niewydolny. Brakuje miejsc w szpitalach dla pacjentów z pozytywnym wynikiem Covid-19, a są przecież jeszcze inni pacjenci, którzy także muszą być zaopatrzeni w konkretnym oddziale szpitalnym np. kardiologicznym. Gdzie więc oni trafią ? Także kwaranntanny nakładane na osoby z tzw ,,kontaktu” z chorym powodują, że drastycznie brakuje personelu medycznego. Więc co będzie dalej – zapewne zadajemy sobie to pytanie ? Szczególnie aktualne pytanie, bo przecież przed nami okres zachorowań na grypę itp. Zatem liczba chorych będzie rosła a nie malała. Uważam, że leczenie w szpitalach pacjentów z Covid-19 tak zwanych bezobjawowych lub skąpoobjawowych, to niepotrzebne zajmowanie szpitalnych łóżek. Pacjenci skąpoobjawowi lub bezobjawowi powinni być izolowani np. w miejscu zamieszkania. Także leczenie tych pacjentów może odbywać się w domu. Dopiero przy nasilaniu się objawów takich jak np. wysoka temperatura należy podjąć leczenie szpitalne. Obecnie prezentowany powszechnie w kraju ,,kierunek” leczenia właściwie wszystkich pacjentów z dodatnim wynikiem, nawet tych, którzy czują się dobrze to prosta droga do załamania ,,od dawna chorego systemu ochrony zdrowia”. Pozdrawiam Wszystkich”

○ źródło: fb’ Grzegorz Lasak

 

◙ Podobne informacje:

Siniat i Promat wspierają buski Szpital Rejonowy w walce z koronawirusem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “RK: Zamknięte dwa oddziały w buskim szpitalu. Zakażenie u dwóch pacjentów. Wadliwy od lat ,,system ochrony zdrowia” staje się niewydolny”

 1. radny Jacek Wach pisze:

  Niestety, ale nasz rząd jest nieudolny. Teraz wymienia się ministrów jakby to mogło w czymś pomóc. Ciekawe co będzie jak będzie więcej zachorowań na grypę? Okres zachorowań przed nami 😟 ( https://www.facebook.com/grzegorz.lasak.9/posts/4408854542489891 )

 2. Bartek pisze:

  „Wadliwy od lat ,,system ochrony zdrowia” staje się niewydolny”

  Jeśli rząd PIS zlikwidował szpitala imienne to jeszcze więcej będzie sytuacji gdzie nie ma miejsc dla pacjentów. Był szpital imienny w Starachowicach i jakoś już został zlikwidowany a karetki z mieszkańcami naszego województwa zakazonymi covidem jeżdżą nawet pod Kraków i Warszawę w poszukiwaniu wolnych miejsc bo u nas w województwie już nie ma wolnych miejsc.

 3. do udolnego radnego Jacka Wacha pisze:

  przygadał kocioł garnkowi XD

 4. do powyżej pisze:

  Trafiłeś/aś w sedno!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl