ZOZ: Dyrektor wnioskuje do wojewody o zmianę decyzji w sprawie utworzenia szpitala jednoimiennego. Odpowiedź jest odmowna. Informacja dyrektora o sytuacji w szpitalu - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ZOZ: Dyrektor wnioskuje do wojewody o zmianę decyzji w sprawie utworzenia szpitala jednoimiennego. Odpowiedź jest odmowna. Informacja dyrektora o sytuacji w szpitalu

24 października 2020 | ZOZ Busko-Zdrój 22.10.2020 / Jarosław Kruk 24.10.2020 | | 27 komentarzy

Trudna sytuacja zapanowała w buskim szpitalu powiatowym, który na polecenie wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza ma zostać przekształcona w lecznicę jednoimienną i do końca października ma zapewnić ponad 200 łóżek wyłącznie dla osób zakażonych koronawirusem, w tym 11 respiratorowych. Dyrektor lecznicy Grzegorz Lasak zawnioskował o zmianę decyzji, ale od wojewody otrzymał odmowę. informuje strona ZOZ Busko-Zdrój

..

 

„Nie ma gdzie przewieźć pacjentów”

Dyrektor ZOZ Grzegorz Lasak przekonuje, że takie rozwiązanie całkowicie pozbawi dostępu do niektórych usług medycznych pacjentów z trzech powiatów: buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego. Dużym problemem jest także przenoszenie pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji do innych szpitali.

>>>   20 Sesja Rady Powiatu: Dyr. Grzegorz Lasak o sytuacji w buskim szpitalu (video)   <<<

Nigdzie nie ma miejsc. Nie ma jak przenieść 5 osób, które podłączone są do respiratorów. Dyrektor lecznicy zaproponował inne rozwiązanie w piśmie do wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza.

„Kierowano się stanem wyższej konieczności”

Wojewoda świętokrzyski nie uwzględnił stanowiska dyrektora i podtrzymał w całości decyzję z dnia 15 października argumentując iż ” kierowano się stanem wyższej konieczności oraz troską o bezpieczeństwo pacjentów województwa świętokrzyskiego„.

Jak leczyć Panie Wojewodo?

W związku z odmową uwzględnienia zaproponowanych rozwiązań, do odwołania zawiesza się funkcjonowanie Poradni: Chirurgicznej, Urazowo – Ortopedycznej, Urologicznej, oraz Działu Rehabilitacji Leczniczej i Pracowni Endoskopii. Podniesiony zostaje reżim sanitarno – epidemiologiczny w całym szpitalu. – informuje dyrektor szpitala powiatowego Grzegorz Lasak. – Do szpitala przyjmowani będą pacjenci z dodatnim wynikiem Covid-19. Nadal funkcjonować będą, z zachowaniem wcześniej określonych zasad, POZ, NiŚOZ, Punkt Pobrań Materiału do Badań Laboratoryjnych oraz Poradnie: Endokrynologiczna, Laryngologiczna, Ginekologiczno – Położnicza, Hepatologiczna, Gruźlicy i Chorób Płuc. Dział Diagnostyki Obrazowej funkcjonował będzie w ograniczonym zakresie, skupiając się głównie na zabezpieczeniu pacjentów hospitalizowanych w szpitalu. Na Bloku Operacyjnym zawieszone są wszystkie zabiegi planowe, z wyłączeniem sytuacji nagłych, ratujących życie.

Podczas 20 Sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju Grzegorz Lasak obszernie omawiał sytuację w buskim szpitalu, w związku z panującą pandemią COVID-19. Powyżej zapis video transmisji live realizowanej przez Ponidzie.TV

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Buski ZOZ wkrótce szpitalem jednoimiennym? Tak. Wojewoda podjął decyzję

RK: Buskie sanatoria zmieniają się w szpitale

Rząd zapowiada tymczasowe szpitale polowe. Ekspert: wzorem model amerykański. A w Busku – może szpital tymczasowy na Hali PMOS ?

RK: W Busku powstanie izolatorium dla chorych z koronawirusem – a co z Buskiem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

27 odpowiedzi na “ZOZ: Dyrektor wnioskuje do wojewody o zmianę decyzji w sprawie utworzenia szpitala jednoimiennego. Odpowiedź jest odmowna. Informacja dyrektora o sytuacji w szpitalu”

 1. Do redaktora Kruka pisze:

  I widzisz nasz redaktorze Jarosławie twoja Zjednoczona Prawicy niszczy to miasto.

 2. krecz pisze:

  Gdzie komentarz w Pana stylu!!!!! i ty smiesz chlopie sie nazywac obiektywnym redaktorem -kpina. Drodzy mieszkancy obiektywny dzienikarz i jego portal po trzech dniach zamieszcza tą informacje na portalu ktory kilka dni temu abdykowal. Dzis pokazales chlopie jak gleboko ci zalezy na tym co w miescie jak to nazywasz z monstrancja bedzie kostucha z kosą.

 3. Rozsądna do krecza pisze:

  „jak to nazywasz z monstrancja bedzie kostucha z kosą.”

  Covid to taka trochę groźniejsza grypa. Nie histeryzuj z tą „kostuchą”.

 4. Konfederacja pisze:

  „I widzisz nasz redaktorze Jarosławie twoja Zjednoczona Prawicy niszczy to miasto.”

  Jaka niby PRAWICA??! Prawica nie przekupuje wyborców rozdawnictwami.

 5. Do Konfederacji pisze:

  Szczerze to zamknij twarz szczurze foliowany bo wy też jesteście udani

 6. xyz pisze:

  Hmm tak się zastanawiam. Menedżer dyrektor dawał sobie radę z zobowiązaniami szpitala ale to były zobowiązania na papierze decyzje łatwe w realizacji tu obciąć tu obniżyć koszty itd.Problem jak widać powstał w momencie kiedy zaczyna się prawdziwa walka o życie pacjentów których może być bardzo dużo a wyliczenia na papierze niewiele tu pomogą.

 7. prawda24h pisze:

  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a prawdziwych kapitanów w trudnych warunkach. Nie znam szczegółów ZOZ, ale z tego co czytam to pan Grzegorz Lasak w czasach COVID19 bodaj jakko jedyny daje w miarę radę, stara się i mimo trudności przejawia inicjatywę. Szacunek. Niestety nie widzę tego u innych buskich „menadżerów”, którzy wg mnie nie umieją się odnaleźć lub dali tyły. Nadęci lanserzy z dużym parciem na szkło i na media, którzy jeszcze niedawno byli wielcy i byli wszędzie: otwierali, przecinali, odznaczali, rozdawali (nie swoje) itd, w obecnym trudnym czasie, gdy trzeba radzić sobie z prawdziwymi problemami, brać je na klatę i próbować znaleźć właściwe rozwiązanie to oni skurczyli się, skarłowacieli, schowali, zabrakło ich… Fujj! Skurczonebyki

 8. Anonimowy Komentator do Pana Wojewody Zbigniewa Koniusza pisze:

  Szanowny Panie Wojewodo,

  Na początek poinformuję Pana do czego prowadzi i jak skutkuje w praktyce Pana decyzja z dnia 15.10.2020 PSZ.VIII.967.189.2020 r. i „kierowanie się stanem wyższej konieczności oraz troską o bezpieczeństwo pacjentów województwa świętokrzyskiego”.

  Otóż w zeszłym tygodniu mama mojego znajomego, licząca sobie 89 lat seniorka, która całe życie uczciwie i z oddaniem pracowała dla dobra rodziny i tego kraju, doznała wskutek upadku bolesnego urazu nogi. Z powodu dotkliwego bólu kobieta cały czas cierpi, nie może spać, męczy się. Jej syn z powodu obecnie istniejącej w służbie zdrowia sytuacji od 7 dni mimo wielu wysiłków nie może znaleźć lekarza, który by jej pomógł, zbadał cierpiącą kobietę, postawił diagnozę i wdrożył właściwe jej leczenie, po to by seniorka przestała się męczyć i co nie daj Boże, wskutek zaniedbania czy powikłań ewentualnie nie doszło do czegoś gorszego.

  Gdyby w buskim lub w sąsiednim szpitalu działała przychodnia ortopedyczna, jeśli nawet nie w pełnym wymiarze, ale w okrojonym, awaryjnym z uwagi na trudne przypadki, to ta kobieta już dawno przestałaby cierpieć i doświadczyłaby właściwej, specjalistycznej pomocy do której ma, podobnie jak wszyscy obywatele, pełne konstytucyjne prawo. W myśl Konstytucji wszyscy jesteśmy równi, pacjenci w dostępie do leczenia również. Wydaje mi się, że jeszcze nie ma tak trudnej sytuacji, żeby uzasadnione było leczenie jednych kosztem drugich. Nie może być tak, że mocno cierpiąca 89 letnia seniorka, która doznała urazu jest pozbawiona podstawowej opieki lekarskiej na korzyść chorego covidowego, u którego ta choroba często przebiega bezobjawowo i bodaj bez żadnych powikłań.

  Panie Wojewodo Pana Rząd od dawna publicznie deklaruje dużą i szczególną troskę o seniorów i o ich komfort życia, niestety przedstawiony przykład zdaje się niestety temu przeczyć.

  Panie Wojewodo nie może być tak, że jednych leczy się kosztem innych, bywa, że kosztem życia innych. Koronawirus w mojej opinii nie daje prawa by liczną rzeszę chorych pozbawiać choćby nawet podstawowego leczenia. Demokratyczna władza nie ma do tego prawa.
  Jeśli już, mimo ciężkiej sytuacji, to tak powinno się organizować działanie służby zdrowia, by choć w ograniczonym zakresie, ale wszyscy mieli do niej dostęp, w szczególności chorzy w cięższych przypadkach.

  Na koniec pozwolę sobie jeszcze na ocenę formy Pana odpowiedzi. Uważam, że zarówno Pan Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorz Lasak, jak i wszyscy mieszkańcy trzech powiatów korzystający z opieki buskiego szpitala zasługują, jeśli nawet odmowną, to bardziej rozbudowaną i merytoryczną odpowiedź, w której byłyby przedstawione argumenty przemawiające za tą decyzją. Samo „kierowanie się stanem wyższej konieczności oraz troską o bezpieczeństwo pacjentów województwa świętokrzyskiego.” do mnie przemawia znikomo, tym bardziej, że deklarowana przez Pana troska o bezpieczeństwo pacjentów w mojej ocenie, w praktyce, którą obrazuje przedstawiony na wstępie przykład, jest troską nie o wszystkich jak Pan pisze, ale tylko o wybranych pacjentów, w dodatku kosztem innych potrzebujących.

  z poważaniem

  Anonimowy Komentator

 9. PANIE WOJEWODO WSTYD POZBAWIAĆ LUDZI OPIEKI ZDROWOTNEJ pisze:

  PANIE WOJEWODO WSTYD POZBAWIAĆ LUDZI OPIEKI ZDROWOTNEJ.
  LUDZIE NIE DAJMY SOBIE ODEBRAĆ SZPITALA. BRAWO LASAK. JEST JUŻ ODDZIAŁ ZAKAŹNY DLA CHORYCH NA COVID. CO NIBY ZROBIĆ Z POZOSTAŁYMI PACJENTAMI Z INNYCH ODDZIAŁÓW? SĄ PRZECIEŻ TEŻ INNI CHORZY .
  Nie dość, że pozbawia sie mieszkańców kilku powiatów dostępu do opieki zdrowotnej i to w perspektywie długich miesięcy, to jeszcze szpital rejonowy znajduje się w bliskiej lokalizacji z osiedlem i domami mieszkalnymi, zaledwie kilkaset metrów albo i bliżej. Jak Pan Wojewoda zamierza rozwiązać problem tak bliskiego sąsiedztwa? Jakie procedury bezpieczeństwa będą wdrożone. A co z personelem, którego brakuje.
  Szpital Wojskowy w Busku nie ma takiego obłożenia co rejonowy.
  Lasak ma wywalać swoich pacjentów?
  Przecież można przekazać poza resort szpital wojskowy w Busku przez MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ na potrzeby cywilne.
  Druga sprawa dwa sanatoria już zostały przekazane na izolatoria i znajdowałyby się blisko

 10. krecz pisze:

  A ja .mam kilka pytan bo decyzja o.tym.ze mamy miec szpital covidiwy byla wiadomo kolo srody w tamtym tygodniu!!! Jakos do niedzieli nikt dosłownie nikt nie protestowal, a czemu bo kazdy liczyl ze bedzie z tego kasa!!!! Nagle po niedzieli ktos zauwazyl.doslownie, ze nie jest tak latwo pozbyc sie tzw innych pacjentów niz covidowi i.zaczela sie panika. Wiec drodzy piszacy nie robcie Zbawiciela z kogos, kto najpierw patrzyl na pryzmat finansowy by nagle zauważyć, ze nikt nie chce przejąć pacjentow. Ja sie tylko zastanawiam kto w rozmowach z wojewoda dal sobie taki bubel wcisnąć przeciez to nie tylko mieszkancy trzech powiatow, ale duza grupa kuracjuszy, czemu wtedy nikt nie zaprotestowal, a od razu zaczeła sie ewakuacja. Przypominam sroda 15.10 decyzja a prosba o jej cofniecie kolo 21.10 moze delikatnie pomylilem daty ale to szczegół. Inna juz sprawa jest co wlasciciel uzdrowiska nam serwuje czyli um z naszym radnym ktory nawet nie potrafi powiadomic mieszkancow jakie jest jego stanowisko. Panie ministrze gdzie Pan dzis jest przykre to, ze ludzie ktorzy winni nas reprezentowac, jakos znikneli z przestrzeni publicznej

 11. Marcin pisze:

  Czemu jeszcze w tej sprawie nie dał głosu łukasz nowak, hah.

 12. DO PANA KRECZA pisze:

  MA PAN RACJĘ, ALE LASAK PRÓBOWAŁ ROZMAWIAĆ Z WOJEWODĄ W TAMTYM TYGODNIU.
  MYŚLĘ, ŻE WOJEWODA NIE MA PO PROSTU INNEGO POMYSŁU.
  A LUDZIE NIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWY Z TEGO CO SIĘ DZIEJE.
  DLACZEGO WOJEWODA ZBIERA NAM SZPITAL REJONOWY?
  JEST PRZECIEŻ WOJSKOWY. TAK WIEM ZGODĘ MUSI WYRAZIĆ MON, ALE DAŁOBY SIĘ TO ZAŁATWIĆ.

 13. krecz pisze:

  Do powyżej chcialbym.sie mylic w tym co teraz napisze ale czy uwazasz ze wojewoda jest samobojcą? Pracowal przez wiele lat w Busku jest mieszkańcem Pinczowa i tam tez leczyl z dwojga zlego wybrał Busko zamiast pinczowa np. Ale nie wuerze ze jako lekarz nie polityk zapomnual.ze i jedni mieszkancy czyli buska jak i pinczowa musza jechac do staszowa lub kielc. Tu naprawde trzeba miec fantazje!!!! Jesli w Busku robi sie tyle miehsc czyli szpital i uzdrowiska swa budynki to po co jeszcze targi kielce o czym to moze swiadczyc- odpowiem o totalnym brakuj spojnosci w podejmowaniu decyzji. Obym.sie mylił

 14. DO PANA KRECZA pisze:

  MA PAN SPORO RACJI. WEDŁUG MNIE SZPITAL REJONOWY W BUSKU ABSOLUTNIE NIE POWINIEN BYĆ BRANY POD UWAGĘ.
  DLACZEGO NIE WYBRAŁ SZPITALA WOJSKOWEGO W BUSKU? JAK PAN UWAŻA CO LEŻY U PODSTAW TAKICH DECYZJI?

 15. Do PISu pisze:

  Walczcie z wirusem A nie z kobietami!

 16. Krecz pisze:

  Do powyzej: odpowiedź moja na zadane pytanie będzie prosta brak pomysłu na walkę niestety u góry, A także chyba juz bezsilnosc. Pyta Pan czemu nie wojskowy wiec odpowiem a po co żeby pokazać ilość A nie jakość. Idąc tym tokiem.mozna wyliczyć Krystyna, górka itd

 17. rtx pisze:

  Lokalizacyjnie ok, taki szpital jest potrzebny w okolicy. Swiezo sie hospicjum wyprowadzilo z osobnego budynku, wiec miejsce tez jest. A ktos musi niestety taka niewdzieczna role pelnic.

 18. Do: krecz 25 października g. 21:09 pisze:

  Moja żona pracuje w szpitalu. O tym że ma być zmieniony na jefnoimienny ona jak i cały personel wiedziała już na początku października.
  Nie chcę rozsiewać tutaj plotek ale to miało zgoła inaczej wyglądać. Popytaj pracowników szpitala, będziesz wiedział co i jak.

 19. krecz pisze:

  Do powyzej: to co napisalem w glownej mierze opieram na tym co wiem ze szpitala ale nie tylko! Co do terminu podaje date 15 pażdziernika bo wtedy Pan dyrektor mial to oglosic oficjalnie. Masz racje ze byl to początek pazdziernika tylko tak jak pisalem wtedy w oczkach zarzadzajacych wazna byla kasa i ile mozna zarobic nie myslac o innych rzeczach. Gdy przyszlo opamietanie bylo niestety za pozno. Nie chce nikogo urazic ale pijar naszego szpitala jest niesamowity. Jesli twoja zona pracuje w szpitalu i jest pielegniarka to moge ci jedynie wspolczuc bo wiem jaki wysilek maja te kobiety. Ciekawe kiedy ostatni raz dyrekcja byla na oddzialach bo dowodzic z wygodnego pokoju jest trudno. Trzeba byc z ludem a nie tylko od tego wymagac i wydawac rozkazy i o tym zona ci napewno tez mówi

 20. Łukasz Nowak pisze:

  Uważam, że decyzja wojewody Koniusza to wielki błąd.
  Jako lekarz powinien był wiedzieć, że nowy koronawirus nie sprawia, że znikły inne choroby. Busko nadaje się na miejsce do leczenia koronawirusa z tym, że izolatoria i szpitale jednoimienne powinny być zorganizowane na bazie sanatoriów, które i tak będą teraz musiały zaprzestać leczenia kuracjuszy.
  Najlepiej zaś byłoby zorganizować szpitale halowe w każdym powiecie, a może nawet gminie, by ułatwić logistykę. Można to było przećwiczyć podczas pierwszej fali, gdy wprawdzie nie było tylu zdiagnozowanych, by potrzebne były hale, jednak już wtedy była przewidywana obecna druga fala i mądre władze wykorzystałyby ówczesną sytuację jako ćwiczenie, by móc teraz już wdrożyć sprawdzone wówczas w „lajtowych” warunkach rozwiązania.

 21. Bogdan Latosiński FB 26.10.2020 pisze:

  Co na to Pan Marszałek, Prezydent Kielc, Burmistrz Buska Zdroju, Chmielnika oraz Morawicy!
  Co na ten skandaliczny trwający miesiącami precedens politycy, samorządowcy wreszcie wszystkie ,,milczące” lokalne media, tak te publiczne, jak również komercyjne, społecznościowe.
  Mijają kolejne dni, kolejne tygodnie, a przewoźnik, jak działał bezkarnie i bezproblemowo, tak kontynuuje bez żadnych przeszkód swój precedens.
  Poniżej zdjęcia z dzisiejszego poranka z ul. Żytniej.
  Pierwsze i drugie zdjęcie przedstawia pojazd ,,widmo” blokujący bezprawnie (bez pobierania opłat za zatrzymywanie się) przez kilkadziesiąt minut przystanek na ul. Żytniej dla wysiadających przez co kolejne autobusy nie mają gdzie wysadzać pasażerów. Kolejne zdjęcie przedstawia zatrzymanie się kolejnego samochodu tegoż przewoźnika na ul. Żytniej w celu wysadzenia pasażerów w miejscu niedozwolonym, gdyż przystanek dla wysiadających jest blokowany. Kolejne dwa zdjęcia to pojazd, który zgodnie z rozkładem podjeżdża i odjeżdża na przystanek początkowy do Buska z godz. 7,15, kolejne zdjęcia to pojazd ,,widmo” który kursuje bezprawnie od miesiąca tuż przed odjazdem autobusu MPK. Autobus ,,widmo” oraz przewoźnik bezkarnie,,chroniony” przez politykę ,,kontynuacji” prowadzoną przez obecne władze województwa, który specjalnie pomalowany w barwy MPK, bez odpowiedniego, zgodnego z przepisami oznakowania korzysta bezprawnie z przystanków na terenie miasta Kielc, Morawicy, Chmielnika i Buska Zdroju.

 22. armagedon pisze:

  Czy to prawda, że proboszcz z rynku ma covid i jest w ciężkim stanie?! Ten koronawirus to podejrzanie wybiórczo atakuje, bo masowo kosi księży, a Kauflanu, Lidla i Biedronki nie rusza…

 23. To jak to panie Kruk pana Zjednoczona Prawica ..Lewica radzi sobie z tą epidemią czy nie ? pisze:

  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/dramat-w-buskim-szpitalu-powiatowym-nie-ma-gdzie-przeniesc-pacjentow-zeby-zapewnic-lozka-dla-zakazonych-covid-19/ar/c1-15257316

  Mhhh to tylko pokazuje bezmyślność ludzi ze Zjednoczonej Prawicy …lewicy hyh

  I gdzie teraz komentarz pana Kruka jakiś morał tej całej bajki

 24. Do krecz pisze:

  Widzę że zacząłeś więc ja dokończę.
  Tak, moja żona jest pielęgniarką. Mało tego, teraz pracuje przy chorych na COVID którzy są podłączeni do respiratorów. Najkrócej mówiąc tragedia.
  Ale ja nie o tym chciałem. Dobrze napisałeś że ważna była kasa. Dla Pana Lasaka to było najważniejsze. I chyba sytuacja go przerosła; chyba nie zdawał sobie sprawy z tego ile kroków trzeba poczynić żeby dostosować szpital do wymogów jednoimiennego. Dlatego w połowie października chyba zdał sobie sprawę z tego że będzie naprawdę ciężko to wszystko ogarnąć i dlatego napisał do wojewody.
  Ale to są moje 'chyba’ i sporego grona pracowników szpitala.

 25. Dwa prywatne szpitale mogą leczyć zakażonych. Pomogła interwencja Polsat News pisze:

  Dwa prywatne szpitale mogą leczyć zakażonych. Pomogła interwencja Polsat News

  Resort zdrowia wydał decyzję dot. dwóch świętokrzyskich prywatnych szpitali, dzięki czemu te będą mogły przyjmować pacjentów z koronawirusem. Kielecki szpital im św. Aleksandra ma być w całości przekształcony w zakaźny, natomiast placówka w Jędrzejowie może utworzyć ponad 20 miejsc dla zakażonych. Nie ma jednak gwarancji, że szpitale odzyskają pieniądze za pacjentów, których dotychczas leczyły.
  Minister zdrowia nie wyklucza całkowitego lockdownu
  Minister zdrowia nie wyklucza całkowitego lockdownu

  Polsat News zajmował się tą sprawą w połowie ubiegłego tygodnia. Szpitale nie miały wówczas formalnej decyzji, że powinny mieć łóżka covidowe czy buforowe – dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, choć były do tego przygotowane i takim osobom udzielały pomocy.

  – Dopiero po naszej interwencji, po tym jak wysłaliśmy pytania do resortu zdrowia, minister wydał taką decyzję z datą 23 października – przekazała reporterka Polsat News Karolina Ziewiecka.

  Od tego momentu szpitale automatycznie znalazły się w rządowej strategii walki z koronawirusem. Szpital w Jędrzejowie już wcześniej przygotował kilkadziesiąt miejsc dla zakażonych.

  Natomiast szpital kielecki został w całości przekształcony w szpital jednoimienny i będzie przyjmował tylko pacjentów z COVID-19.

  „Nie wiemy co z pacjentami, którzy byli leczeni do piątku”

  – Wydanie decyzji jest to o tyle dobre, że od piątku będziemy mogli rozliczać pacjentów covidowych. Nadal nie wiemy, co z pacjentami, którzy byli leczeni do piątku. W tej sprawie decyzji nie ma. Obecnie konsultujemy, jak przekształcić szpital, by dostosować go do wydanej decyzji – poinformowała Agnieszka Nawrot, pełnomocnik zarządu spółki Artmedik, dzierżawiącej obie placówki.

 26. krecz pisze:

  Naszego Pana niestety wszystko zaczyna przerastac ale to juzna inny czas komentarz. Piwiem tylko tyle tak sue mo czy balansowanie miedzy jednymi na P a drugimi. Chciano zlapac dwie kozy za ogon a wyszlo jak zawsze. Mozna zapytac wprost jak dlugo zwierzchnik to bedzie tolerowal. Najpierw byl pcpr z kwitami a teraz bos na bohaterow ponoc tez i jak tu zyc!!!!!

 27. […] ZOZ: Dyrektor wnioskuje do wojewody o zmianę decyzji w sprawie utworzenia szpitala jednoimiennego. … […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl