ED: Buski radny niepochlebnie o Wielkiej Orkiestrze. Burmistrz wydaje oświadczenie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Buski radny niepochlebnie o Wielkiej Orkiestrze. Burmistrz wydaje oświadczenie

21 stycznia 2019 | Adam Ligiecki - echodnia.eu / Jarosław Kruk | | 14 komentarzy

Dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach – w tym zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 stycznia – rozgrzały do czerwoności emocje w przestrzeni publicznej. Swoje stanowisko na forach internetowych przedstawił także Łukasz Szumilas – radny buskiej Rady Miejskiej, zarazem prezes Stowarzyszenia Młode Busko. Oświadczenie w tej sprawie wydał teraz burmistrz Waldemar Sikora.

fot: Echo Dnia

Łukasz Szumilas, który w jesiennych wyborach samorządowych po raz pierwszy zdobył mandat radnego, zamieścił na swoim Facebooku wpis związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z linkiem do artykułu hnews.pl, zatytułowanego „Oto 8 wyroków potwierdzających, że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury!”.
„Czemu burmistrz i gmina wspierają takie organizacje? Czy gmina Busko-Zdrój pochwala takie działania jak w linku poniżej?

Jako mieszkańcowi i radnemu jest mi wstyd, że gloryfikuje się łamanie prawa. Czemu Porozumienie Samorządowe oraz jego zwolennicy próbują wszelkimi możliwymi sposobami zniszczyć radnego, który jest im niewygodny i patrzy im na ręce? Pan burmistrz w prywatnych rozmowach nie kryje, że to jest główne zadanie jego kadencji – pisze na Facebooku Łukasz Szumilas.

Najmłodszy buski radny (27 stycznia skończy…. – Czytaj całość na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/buski-radny-niepochlebnie-o-wielkiej-orkiestrze-burmistrz-wydaje-oswiadczenie/ar/13823593

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

14 odpowiedzi na “ED: Buski radny niepochlebnie o Wielkiej Orkiestrze. Burmistrz wydaje oświadczenie”

 1. On pisze:

  A ja się pytam jakim prawem ten nieopierzony żółtodziub patrzy poważnym ludziom na ręce? Co on w życiu osiągnął, co mądrego zrobił?

 2. Stowarzyszenie Młode Busko pisze:

  http://www.mlode.busko.pl

 3. HaHa pisze:

  Kto widział co radny napisał na FB to wie o co chodzi, te cytaty tu przytaczane są dla radnego bardzo łagodne w porównaniu do tego co napisał o Owsiaku.
  Nikt mu nie każe popierać WOŚP, ale jako radny powinien mieć trochę kultury i nie umieszczać takich wpisów na FB. Cała Polska grała z WOŚP, włodaże miast, ludzie kultury, polityki, bardziej i mniej zamożni, po prostu wszyscy którzy chcieli a nie mało ich było. W Busku tylko jeden „radny” swoimi wpisami obraził nie tylko Owsiaka ale wszystkich którzy w WOŚP grali.
  Proponuję „radnemu” udać się do szpitala i sprawdzić ile sprzętu jest tam z WOŚP.

 4. Rysiek do Hacha pisze:

  mocny w gębie to ty chłopie jesteś, gorzej z ortografią włodażu

 5. HaHa pisze:

  Fakt, mój błąd. Jak się pisze to nie „mocny w gębie” idąc za twoim ciosem.
  Jeżeli jest to serwis informacyjny mieszkańców Buska i wg redaktorka jest obiektywny i nie stronniczy to dlaczego nie ujawni prawdy tylko przepisuje co inni napiszą.
  Jesteś za „radnym” to twoja wola którą należy uszanować, a prawda powinna być ujawniona w całości a nie tylko wybiurczo.
  A teraz trochę info, o badaniu słuchu noworotków, dla niezadowolonych z WOŚP

  https://polki.pl/magazyn/zjawisko,przesiewowe-badania-noworodkow-to-jeden-z-najwiekszych-sukcesow-orkiestry,10421115,artykul.html

  http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,105531,24348032,trzask-i-pass-czyli-orkiestra-ratuje-sluch-polskich-noworodkow.html?disableRedirects=true

 6. Rysiek "wybiurczo" do Hacha pisze:

  noworotku ogarnij się i nie sadź takich byków ortograficznych

 7. HaHa pisze:

  A wiec zdałeś egzamin z podpuchy, szkoda że nic więcej nie masz do napisania👍
  Proponuje, nie czepianie się, tylko konkretne wpisy.

 8. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Cała sprawa została rozdmuchana przez Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój w ramach zemsty za wnikliwą pracę na rzecz społeczeństwa i regionu. Nie udostępniałam publicznie postów atakujących WOŚP tylko w prywatnej wiadomości odniosłem się do natarczywego promowania wątpliwej działalności pana Owsiaka. Partia burmistrza złamała prawo przez udostępnianie prywatnej korespondencji i poniesie pełne konsekwencje takiego czynu… Smutne, że zamiast zająć się problemami wymierzającego pełnego smogu Buska szuka się sposobu ma zniszczenie reprezentanta społeczeństwa…

 9. Do HaHa pisze:

  Na stronie UMiG są już dostępne oświadczenia majątkowe nowych radnych na moment rozpoczęcia kadencji. Warto je przejrzeć. Z całym szacunkiem, nie wiem jak można się pchać do zarządzania miastem, jeśli nie potrafi się zadbać nawet o samego siebie.

 10. HaHa pisze:

  Z tego co widziałem to ktoś inny upublicznił Pana korespondencje w której napisał Pan nieładne słowa o Owsiaku. Miło, iż Pan napisał nareszcie, że pisał posty atakujące WOŚP.

 11. HaHa pisze:

  A tak na marginesie to czy ten post to napisał Pan czy jakaś Pani pisze za Pana – „Nie udostępniałam publicznie”

 12. HaHa pisze:

  Do redaktorka

  Jarku zacznij pisać a nie przepisywać i wyłącz komentarze to będzie w życiu mieszkańców Buska większy spokój

 13. żenada pisze:

  Portal „pseudoinformacyjny” infobusko to chyba jedyny portal w Polsce który ani słowa nie poświęcił WOŚP ani zabójstwu Prezydenta Adamowicza. Ale całą energię poświęca na Burmistrza i Porozumienie Samorządowe, a jednym z jego głównych źródeł są wpisy facebook Szumilasa. BRAWO!!!

 14. HaHa pisze:

  Na jedno pytanie trzeba jeszcze odpowiedzieć, dlaczego i dzięki komu jest jak jest, czy jak by jedna osoba nie zaczeła ubliżać Owsiakowo czy problem by był?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl