ED: 26 apartamentowców z ponad 700 mieszkaniami powstaje w Busku-Zdroju! Całkowicie zmienią oblicze miasta. Skąd wziął się boom budowlany? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: 26 apartamentowców z ponad 700 mieszkaniami powstaje w Busku-Zdroju! Całkowicie zmienią oblicze miasta. Skąd wziął się boom budowlany?

23 kwietnia 2021 | Echo Dnia Michał Kolera19.04.2021 / Jarosław Kruk 23.04.2021 | | 30 komentarzy

W Busku-Zdroju panuje budowlany szał. W 26 apartamentowcach powstaje blisko 700 mieszkań. To łącznie 12 inwestycji mieszkaniowych, które są w różnym stadium zaawansowania, od dziury w ziemi, aż po gotowe budynki w stanie deweloperskim. Skąd wziął się ten boom, bo takiej sytuacji nie notowano w historii regionu? Kto kupuje mieszkania w uzdrowiskowej perle województwa świętokrzyskiego? Sprawdziliśmy. informuje portal  Echo Dnia

Tak wygląda nowoczesny budynek na Armii Krajowej. Będzie miał 30 mieszkań. To jeden z 26 takich budynków, które są budowane bądź planowane w mieście.

Andrzej Tracz, naczelnik Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój podał dane na temat wszystkich inwestycji mieszkaniowych, które obecnie są prowadzone w mieście. Oto ich zestawienie:

 1. 3 BUDYNKI PRZY ULICY WARYŃSKIEGO – OKOŁO 100 MIESZKAŃ♂
 2. 2 BUDYNKI PRZY ULICACH WARYŃSKIEGO I MŁYŃSKIEJ – OKOŁO 60 MIESZKAŃ♂
 3. 6 BUDYNKÓW PRZY ULICY WARYŃSKIEGO – OKOŁO 150 MIESZKAŃ♂
 4. 1 BUDYNEK PRZY ULICY MŁYŃSKIEJ – 51 MIESZKAŃ♂
 5. 1 BUDYNEK NA UL MŁYŃSKIEJ – OKOŁO 30 MIESZKAŃ♂
 6. 4 BUDYNKI PRZY ULICY KUSOCIŃSKIEGO – OKOŁO 60 MIESZKAŃ♂
 7. 2 BUDYNKI PRZY ULICY GROTTA – PONAD 70 MIESZKAŃ♂
 8. 2 BUDYNKI PRZY ULICY BATOREGO – OKOŁO 16 MIESZKAŃ♂
 9. 1 BUDYNEK PRZY ULICY BATOREGO – OKOŁO 33 MIESZKAŃ♂
 10. 1 APARTAMENTOWIEC LOCUM PRZY ULICY MICKIEWICZA – 35 MIESZKAŃ♂
 11. 1 BUDYNEK PRZY ULICY ARMII KRAJOWEJ – OKOŁO 30 MIESZKAŃ♂
 12. 1 BUDYNEK PRZY ULICY BRONIEWSKIEGO – OKOŁO 40 MIESZKAŃ♂
 13. 1 BUDYNEK NA OSIEDLU SIKORSKIEGO – OK 30 MIESZKAŃ♂
 14. APARTAMENTY NOWY-ZDRÓJ PRZY PRZEMYSŁOWEJ♂

▒  Zmieni się oblicze miasta

Na zdjęciach widać, że przeobrażenia, które nowoczesne budownictwo mieszkaniowe wprowadzi do Buska-Zdroju, będą ogromne.

Przykładem jest skrzyżowanie Waryńskiego i Młyńskiej♂, gdzie łącznie powstanie blisko 350 mieszkań w czterech lokalizacjach. Zostanie ono praktycznie z każdej strony obudowane ogromnymi kompleksami nowoczesnych apartamentowców. Po wschodniej stronie stanie największy z nich liczący sześć budynków i 150 mieszkań. Plac jest tak ogromny i dziki, że w tej chwili brykają po nim sarny. Przy samej Młyńskiej powstanie jeszcze prawie 90 mieszkań w trzech budynkach w dwóch osobnych inwestycjach. Z drugiej strony, przy centrum „Zdrój” staną jeszcze trzy bloki na 100 apartamentów! To wszystko sprawi, że rejon miasta, który teraz jest w zasadzie łąką, nabierze prawdziwie wielkomiejskiego charakteru.

  >>>  Budowa budynku przy ulicy Złotej podzieliła radnych  <<<
Radio Kielce [22.04.2021]: – Kieleccy radni zgodzili się na inwestycję w trybie lex deweloper w ścisłym centrum Kielc. Przy ulicy Złotej, na działce o powierzchni około 700 metrów kwadratowych, powstanie czteropiętrowy budynek z 25 lokalami mieszkalnymi. O inwestycję stara się deweloper, który przy Złotej wybudował już nowoczesny apartamentowiec.
Inwestycja wzbudziła mieszane uczucia radnych, przeciwna na udzielenie zgody była między innymi wiceprzewodnicząca rady miasta Katarzyna Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej.
Podkreśla ona, że jej zdaniem ustawa lex deweloper jest bublem prawnym, którego nie należy popierać.
– Nigdy nie zagłosuję za powstaniem inwestycji w świetle tej specustawy i konsekwentnie będę się tego trzymać – stwierdziła.♂

Gdzie indziej bloki są „wciskane” pomiędzy nowe zabudowania. Tak jest w dwóch lokalizacjach na Batorego. W jednej blok będzie umiejscowiony pomiędzy istniejącą zabudową jednorodzinną a szkołą. Z kolei w drugiej dwa budynki staną pomiędzy starymi kamieniczkami, typowymi dla zabudowy centrum Buska-Zdroju.

Na Sikorskiego nowy blok będzie niemal „przytulony” do starych, z wielkiej płyty. Natomiast na Broniewskiego budynek z 40 apartamentami zostanie zlokalizowany pomiędzy boiskiem a ulicą. Tutaj brakło dla niego trochę miejsca, dlatego parterowe pawilony handlowe zostaną wkrótce wyburzone.

▒  Skąd się wziął taki boom budowlany?

– Po pierwsze, mamy niskie stopy procentowe. W bankach nie opłaca się po prostu trzymać pieniędzy, bo realna stopa oprocentowania jest ujemna. Inflacja zjada pieniądze na rachunkach bankowych – mówi Wojciech Rusin, prezes kieleckiej firmy handlu nieruchomościami.

Ludzie szukają wobec tego możliwości inwestowania, czy raczej lokowania pieniędzy. – Dodatkowo, Busko-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, gdzie jest duże zapotrzebowanie na mieszkania pod wynajem. Ma bardzo duży wskaźnik obłożenia kwater w porównaniu do reszty kraju. Podejrzewam więc, że, przynajmniej część tych mieszkań, będzie przeznaczona dla kuracjuszy. Ludzie liczą na zwrot części kosztów z najmu dla przyjezdnych. To ważna przyczyna, dla której popyt na mieszkania w mieście jest tak duży – dodaje.

>>>  Dziewięć mieszkań posła KO. Kropiwnicki twierdzi, że dorobił się w samorządowej spółce  <<<

Zgadzają się z tym lokalni deweloperzy, którzy obecnie budują w Busku-Zdroju. Dodają jeszcze trochę na temat lokalnej specyfiki, prosząc o anonimowość.

– To miasto to zamknięty, hermetyczny świat biznesu, który ze sobą konkuruje. Dużą rolę grają też względy ambicjonalne, na zasadzie, „jak on buduje blok, to ja też” – mówi jeden z przedsiębiorców.

– To racja. W przeszłości jednemu poszło dobrze i reszta rzuciła się do branży budowlanej – dodaje drugi.

Kto będzie kupował mieszkania w tak dużej liczbie?… – odpowiedź i cały artykuł oraz galeria zdjęć na źródłowej stronie Echo Dnia♂

◙ Podobne informacje:

Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?

do Redakcji: Developer wybuduje i sprzeda mieszkania. Parking wystawi miasto. Czy w Busku „zrobiliśmy laskę” deweloperowi?

ED: Nowa dzielnica mieszkaniowa przy ulicy Młyńskiej w Busku-Zdroju. Zobacz wizualizacje

do Redakcji: Lex developer przy Batorego

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

30 odpowiedzi na “ED: 26 apartamentowców z ponad 700 mieszkaniami powstaje w Busku-Zdroju! Całkowicie zmienią oblicze miasta. Skąd wziął się boom budowlany?”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Busko Zdrój zmienia się na lepsze.

 2. Anna pisze:

  „wiceprzewodnicząca rady miasta Katarzyna Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej.
  Podkreśla ona, że jej zdaniem ustawa lex deweloper jest bublem prawnym, którego nie należy popierać.
  – Nigdy nie zagłosuję za powstaniem inwestycji w świetle tej specustawy i konsekwentnie będę się tego trzymać – stwierdziła.”

  w mojej opinii „lex deweloper” to akt prawny który wywala do góry nogami cały dotychczasowy ład i porządek architektoniczny i urbanistyczny. Uważam, że „lex deweloper” jest nie furtką ale szeroko otwartą bramą dla korupcji i robienia mega przekrętów dla niektórych interesownych urzędników i niektórych deweloperów z odpowiednią siłą przekonywania urzędników. Słowa poparcia i uznania dla pani wiceprzewodniczącej rady miasta Katarzyny Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej

 3. Andrzej do Anna pisze:

  Słowa wiceprzewodniczącej rady miasta pani Katarzyny Czech-Kruczek tyczą się właśnie tego skrajnego marginesu deweloperskiego który chce lub się buduje na terenach chronionych czy lasach. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia że mogło dojść do korupcji to wystarczy zgłosić się do jednostek państwa by przeanalizować daną sytuację lub sprawę.

 4. Romek pisze:

  Będzie trochę pstrokato. Tak, siak. Tu wciśnięty między bloki, tam do bloków przyklejony, inne bez drogi dojazdowej a inne w szczerych polach. Tak se to wszystko.

 5. e pisze:

  Zapamiętać należy jak wygląda zielony kolor, bo w niedługim czasie będzie on unikatem w naszym mieście

 6. 700 mieszkań to dokładnie 2 nowe osiedla Pułaskiego pisze:

  700 mieszkań to dokładnie 2 nowe osiedla Pułaskiego, na którym stoi 5 czteropiętrowych bloków po 50 mieszkań i 4 czteropiętrowe bloki z 25 mieszkaniami, masakra

 7. Do e 23 KWIETNIA 2021 O 14:56 pisze:

  Nie strasz bo się zesrasz.
  Dość eko terroru.

 8. M. S. X. pisze:

  Wszystko pięknie, tylko czy ceny tych mieszkań są adekwatne do zamożności mieszkańców regionu, czy dostosowane pod warszawkę?

 9. Jak to jest mozliwe, że zarabiając minimum krajowe móc kupić apartament po cenie warszawskiej - oto jest pytanie! pisze:

  Z tego co słyszałem to dużo mieszkań deweloperskich kupili ludzie z…. Buska. Przy średnich zarobkach w Busku, które są ponoc na poziomie minimum krajowego to wygląda na to, że mamy tu do czynienia z wyjątkowym cudem finansowym, który powinni zbadać uczeni. Cud w Kanie Galilejskiej to przy tym pikuś xD

 10. Realnie patrząc... pisze:

  Po pierwsze, dopiero powstała mała część z tych 26-u bloków. Tak, to są bloki, a nie jakieś apartamentowce. Czy można nazwać apartamentami mieszkania 40-o, 50-o czy 60-o metrowe? Dlatego to są po prostu bloki, tylko budowane w innym stylu niż za Gierka.

  Po drugie, czy powstaną wszystkie zaplanowane inwestycje to czas pokaże.

  Po trzecie ceny tych mieszkań (6-7,5 tys. zł za m2) są na poziomie wyższym niż w Kielcach i na niewiele niższym niż ceny w peryferyjnych dzielnicach Krakowa. W Krakowie można także spokojnie kupić mieszkanie dwópokojowe na wtórnym rynku o powierzchni 40-43 m2 za 330-350 tys. zł, na przykład w Nowej Hucie (Bieńczyce, Mistrzejowice), czyli w cenie około 8 tys. zł za m2. Skąd w Busku takie wygórowane, skrajnie napompowane ceny? Dobre pytanie. Warto dodać, że można kupić duży dom w Busku, nie pod Buskiem lecz w samym Busku, za 430-500 tys. zł. Jak to porównać do deweloperskiego mieszkania za np. 6,5 tys. zł/m2? Za 50-o metrowe mieszkanie trzeba dać 325 tys. zł, a to jest stan deweloperski, czyli gołe ściany. Do tego wykończyć ten lokal, to mamy cenę 400 tys. zł lub więcej i to za 50-o metrowe mieszkanie, czyli po prostu klitkę. To jest na prawdę przesada, jeśli można w podobnych pieniądzach kupić dom.

  Tu macie parę ogłoszeń:
  ………………………………………………………………………………
  Piękny, duży dom w Zdroju, koło „skarbówki”, za 479 tys. zł.

  https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-buski-busko-zdroj-parkowa-175m2-mzn2037486606
  ………………………………………………………………………………
  Dom na ul. Korczaka (koło szkoły podstawowej nr 2) za 499 tys. zł

  https://nieruchomoscimc.pl/dom-109m2-busko-zdroj-centrum-ulkochanowskiego-na-sprzedaz,321,347,o.html
  ………………………………………………………………………………
  Duży, piętrowy dom koło nowego targu za 449 tys. zł

  https://nieruchomoscimc.pl/dom-ok-180m2-ul-grunwaldzka-busko-zdroj-centrum-na-sprzedaz,321,348,o.html
  ………………………………………………………………………………
  Dom 2 km od Buska za 380 000 zł – przy trasie na Kielce

  https://www.olx.pl/d/oferta/dom-2km-od-busko-zdroj-CID3-IDGn5gv.html#ba83a4d620
  ………………………………………………………………………………
  Tu macie w Szańcu piękny dom z dużą działką za 339 tys. zł.

  https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-160m2-dzialka-1360m2-szaniec-5km-od-buska-ID4aSIZ.html#4fed035adb
  ………………………………………………………………………………

  A TU MACIE MIESZKANIA W KRAKOWIE:

  Azory, czyli prawie centrum, 42 m2 za 349 tys. zł

  https://www.otodom.pl/pl/oferta/krowodrza-azory-2-pokoje-42-m2-od-wlasciciela-ID4bb1s.html#a196d54dc8
  ………………………………………………………………………………
  Wzgórza Krzesławickie (na wylocie na Busko)- Nowa Huta, 40 m2 za 340 tys. zł

  https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-2-pokojowe-osobna-kuchnia-na-wzgorzach-ID4b9GS.html#a196d54dc8
  ………………………………………………………………………………
  os. Na Stoku – Nowa Huta, 42 m2 za 339 tys. zł

  https://www.otodom.pl/pl/oferta/krakow-nowa-huta-os-na-stoku-ID4b6zR.html#a196d54dc8
  ………………………………………………………………………………
  Prokocim. ul. Na Kozłówce, 44 m2 za 350 tys. zł

  https://www.otodom.pl/pl/oferta/okazja-2-pokojowe-mieszkanie-na-kozlowce-ID4aYkp.html#a196d54dc8

 11. Mieszkania, a gdzie praca? pisze:

  W dużych miastach owszem, deweloperzy budują, bo są tam perspektywy pracy, awansu, rozwoju, nauki, a co jest w Busku? Już teraz Busko się starzeje i wyludnia, młodzi wyjeżdżają zaraz po szkole, bo z pracą jest lipa, więc ciekawe gdzie ci ludzie z tych nowych mieszkań będą pracować? Jeśli z tych 700 planowanych mieszkań powiedzmy 200 pójdzie pod wynajem dla kuracjuszy, to zostaje nam jeszcze 500 mieszkań. Jeśli w każdym z nich zamieszka para, bez dzieci, z jednym czy dwójką dzieci, nieistotne, to mamy 500 mieszkań x 2 dorosłe osoby = 1000 osób. Skąd w Busku wziąć 1000 nowych miejsc pracy dla tych ludzi?

 12. Easy come easy go do Jak to jest mozliwe, że zarabiając minimum krajowe móc kupić apartament po cenie warszawskiej - oto jest pytanie! 23 KWIETNIA 2021 O 23:25 (EDYTUJ) pisze:

  Jeśli komuś duża kaska łatwo przyszła i chce ją jakoś ulokować by mu jej inflacja nie zżarła to ją inwestuje w nieruchomości nie patrząc na ich cenę. a potem jeszcze na wszelki wypadek robi rozdzielność majątkową. Znane i proste jak 2×2

 13. Smutna prawda... pisze:

  Polska to skorumpowany kraj złodziei, oszustów, afer, układów, nepotyzmu, kolesiostwa. Widzimy to na każdym kroku, w każdych wiadomościach słyszymy i czytamy, co rusz to jakieś przekręty, aferki, złodziejstwa. Tak się dzieje od samych szczytów władzy po sam dół. W normalnym kraju to skarbówka wzięłaby za tyłek obywatela i proste pytanie zadała: Zarabia pan 2 tys. lub 3 tys., skąd pana stać na mieszkanie za 400 tys. zł? Zarabiał pan na przykład 3 tys., ale musiał pan za to też żyć, więc proszę udowodnić, udokumentować, jak odłożył pan 400 tys zł. na mieszkanie? Prosta sprawa. Prosta, ale nie w Polsce, w państwie bezprawia i złodziejstwa. Wystarczy się przyjrzeć w Busku, mogę wymieniać na pęczki, pseudo-firmy, ile ludzi na czarno pracuje, ile na śmieciówkach, a kasa pod stołem. A z czego ci ludzie będą mieć emerytury? Cała budowlanka to jedna wielka szara strefa. Ubezpieczone dwie, trzy osoby, a 10 na czarno. Tak to wygląda. Potem ci złodzieje oszuści mają kasę na mieszkania. Znam osoby z Buska i okolic, które mają po kilka, kilkanaście mieszkań na przykład w Krakowie. Skąd ci złodzieje na to mają? Ano z nieubezpieczania pracowników, z ubezpieczania na ćwierć etatu, na pół etatu, z nieuczciwego płacenia za nadgodziny i innych oszustw podatkowo-skarbowych oraz ubezpieczeniowych. Gdzie są służby kontrolne ja się pytam? Są głuche, ślepe, głupie, czy skorumpowane? Miał rację pewien pan w restauracji u Sowy, że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie oraz ch…j, d…a i kamieni kupa. Tu nic się od lat nie zmienia.

 14. Smutna prawda... pisze:

  Dodam jeszcze, że pracowałem u różnych buskich złodziei, oszustów i przestępców, tak przestępców, bo nieubezpieczanie pracownika i oszukiwanie go jest przestępstwem, i co? I nic. To co było w latach 90-tych, w 2000-ych to trwa to nadal. Znam wielu buskich pracodawców złodziei i przestępców, którzy od wielu lat, nawet od ponad 20 lat oszukują i okradają pracowników i na dodatek jest to wiedza powszechnie znana w Busku, i co? I nic. Wystarczy wejść w internet i wpisać opinie o danej firmie, a można znaleźć cały gotowy materiał dla prokuratury, skarbówki, inspekcji pracy, i co? I nic. Wszystkie instytucje są jakby głuche, ślepe, a może skorumpowane? Tylko kiedy to się do jasnej cholery zmieni? Kiedy w tej parszywej Polsce i w tym Busku zacznie obowiązywać prawo wszystkich i bez wyjątków? Zwykli ludzie, tacy jak ja, mają już dość bycia poniżanym, poniewieranym we własnym kraju. Złodzieje i osoby łamiące jawnie prawo śmieją się innym w twarz i robią swoje, kradnąc i oszukując od lat. To się musi w końcu zmienić. Tylko czy kiedyś się zmieni?

 15. specjalny parasol ochronny do Smutna prawda pisze:

  Jak to wszystko u nas działa szczerze do bólu przedstawił partyjny baron Sławomir Neumann:

  Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k… bronił jak niepodległości – mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann do lokalnego działacza PO z Tczewa, w rozmowie cytowanej przez TVP Info. „Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k…, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie” – mówił.
  „Politycy rozmawiali też o sytuacji urzędującego prezydenta Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście (jest podejrzenie, że miasto straciło miliony złotych)” – napisano na internetowej stronie portalu.

  Neumann przekonywał, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Neumanna z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne. Telewizja przytoczyła nagranie.

  Lokalny polityk PO na nagraniu mówi: „Sławek, ale tam jest jeszcze sprawa w tle najgrubsza. Ta działka na Rokickiej. On sprzedał za bezcen… a potem zmienił plan zagospodarowania przestrzennego”. Neumann odpowiada: „Więc będzie to miał w prokuraturze, będziesz miał akt oskarżenia przed wyborami”.

  „Jak mu za to postawią, to jest koniec” – mówi lokalny polityk. S. Neumann odpowiada: „Nic nie jest końcem”. Polityk: „Ja pier… Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę”. Neumann: „Na wybory idą głosować ludzie, którzy g…o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia”.

  Szef klubu PO-KO stawia tezę, że nieważny jest ciężar zarzutów prokuratorskich, one mogą pomóc wygrać wybory, bo „to nie ma żadnego znaczenia”. Podaje przykłady innych samorządowców związanych z opozycją, którzy mają problemy z prawem.

  czy naiwny człowieku myślisz, że tak jest tylko w Tczewie i w PO-KO?

 16. Smutna prawda... do powyżej pisze:

  Masz rację. Jak mówi stare mądre powiedzenie: „Małych złodziei wieszają, a wielkim się kłaniają.” Szumi walczył o prawdę, uczciwość, chciał by w Busku było lepiej i jak skończył? A inni wiemy o co i o kogo chodzi, „smród” się koło nich roznosi od lat i żyją jak pączki w maśle. „Czy ktoś ich broni jak niepodległości”? Osobiście uważam, że tak. Czy PIS postępuje inaczej niż PO? Moim zdaniem nie. Moim zdaniem robią dokładnie to samo. Czy za rządów PIS-u w Busku zmieniło się coś na lepsze? Moim zdaniem nie. Czym więc PIS różni się od PO? Moim zdaniem niczym. Czy PIS rozciągnął parasol ochronny nad pewnymi osobami i firmami z Buska…? Chyba obaj mamy swoje
  prywatne zdanie wyrobione w tej materii… Pozdrawiam!

 17. Do Realnie patrząc... 24 KWIETNIA 2021 O 00:10 pisze:

  Ceny gierkowskich bloków takie same jak ceny gierkowskich bloków w Busku

 18. Do: specjalny parasol ochronny do Smutna prawda pisze:

  Neuman przynajmniej powiedział że jeśli nie będzie w PO do ma to w d…
  A pisy postępują w myśl zasady kto nie z nami ten przeciwko nam. I zwalczają przeciwników.
  Tak czy siak jedno i drugie to parszywce. Brzydzę się tym i tym ale jednak pisiorami bardziej.

 19. Tadajew pisze:

  Kradną wszędzie, nawet 1% podatku wyłudzą, ale co się dziwić jak potrafią PCK okrasc a potem kupują apartamenty na Bemowie albo w Busku…

 20. Maria pisze:

  W końcu początek Waryńskiego bedzie pięknie wyglądać.

 21. Krzysiek pisze:

  Jak było to było za PRL-u, ale było jakiś planowanie, ład i skład. Jak było osiedle, to były tylko bloki i koniec. Na osiedlach budowano pawilony pod handel, usługi, budowano przedszkole. Jak były dzielnice ulic zabudowy jednorodzinnej, to była zabudowa domami i koniec. Mamy w Busku os. Sikorskiego, Pułaskiego, Piłsudskiego i są tylko bloki. Mamy tereny na przykład ulic Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej, albo tereny ulic Kochanowskiego, Broniewskiego, Sienkiewicza, gdzie jest zabudowa tylko domami. Teraz deweloperka robi co chce. Wciska się bloki gdzie popadnie, bez ładu, bez składu. Blok Szafrańca przy Batorego 23 – wciśnięty pomiędzy domy, blok Szafrańca przy ul. Batorego 11 (na razie w planach) – ma być wciśnięty „na siłę” pomiędzy domy, blok na Piłsudskiego, wciśnięty pomiędzy domy a szkołę (zasłoni od północy ludziom domy), bloki na ul. Grotta (koło „skarbówki”) wciśnięte w dzielnicy zdrojowej pomiędzy domy – to przykłady radosnej twórczości. Rozmawiałem ostatnio z kimś, kto ma dom przy ul. Młyńskiej, to mieszkańcy tamtego terenu są tak zachwyceni, że ich szlag jaśnisty trafia. Pobudowali domki tam, gdzie myśleli że będzie zabudowa domami, gdzie jest zieleń, cisza, spokój, a tu się im wtłacza bloki i robi osiedle pod nosem. Szedłem na spacer ostatnio ul. Młyńską, to ten blok po prawej stronie (Inwestycje Rogala) stoi dosłownie kilkanaście metrów od domków. Ktoś ma dom, działkę, a dosłownie kilka metrów za płotem stoi blok. Ja pie…ę, to jest porażka całkowita. Nie dziwię się tym ludziom, bo ktoś kupę kasy wyłożył, kredyt wziął, dom pobudował i co? Przecież takie domy i działki TRACĄ NA WARTOŚCI jak się wtłacza bloki za płotem i robi nagle z dzielnicy domków osiedle. Ale kogo to obchodzi? Władze Buska mają wszystko gdzieś, a deweloper patrzy tylko na zysk, wybudować, sprzedać i mieć wyj…e na wszystko.

 22. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  „Po zmianie prezesa uzdrowiska w Busku. Działacz PiS nowym specjalistą od marketingu”

  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,27013848,po-zmianie-prezesa-uzdrowiska-w-busku-dzialacz-pis-nowym-specjalista.html

 23. Do powyżej pisze:

  Co na to Gerard?!

 24. Do powyżej pisze:

  No właśnie sam się zastanawiam. Czy Gerard stracił stanowisko? Na jakim stanowisku teraz pracuje? A może nie stracił stanowiska, tylko jest dwóch gości od marketingu? Ciekawe…

 25. Słyszałem, że oczyszczalnia ścieków w Siesławicach teraz już ledwo zipie pisze:

  Słyszałem, że oczyszczalnia ścieków w Siesławicach teraz już ledwo zipie, z którą zresztą, jak wspomina w wywiadzie radny Łukasz Szumilas, nie wszystko ponoć jest w porządku(https://infobusko.pl/radny-lukasz-szumilas-18-maja-2019-nie-zaatakowalem-funkcjonariuszy-to-byla-obrona-konieczna/), to co się będzie działo gdy popłyną do niej dodatkowe ścieki z 700 kolejnych mieszkań?

 26. do powyżej pisze:

  moim zdaniem najpierw fala gówien zaleje niewydolną oczyszczalnię, a później by ratować sytuację buska władza może wprowadzi reglamentację korzystania z kanalizacji. Wtedy pół Buska będzie mogło się normalnie kąpać, prać i załatwiać potrzeby fizjologiczne w dni parzyste, a druga połowa w dni nieparzyte. Proste jak drut xD

 27. Grzegorz pisze:

  Piękne inwestycje i tak trzymać dalej

 28. Jjj pisze:

  Tym ludziom którym podoba się to stawianie tych bloków i betonowanie Buska powinni rozpędzić się jak najlepiej potrafią i walnąć z całej siły głową w betonową zbrojoną ścianę to już nie kurort uzdrowiskowy tylko jeden wielki beton ktoś wziął po sprzedawał działki bogaczom z Buska wziął parę groszy a bogacze będą nabijali dalej swoje sakiewki i będą się śmiać z buskiej biedoty

 29. Do powyżej pisze:

  Będzie kolejny blok w Busku na podstawie specustawy. Blok powstanie przy ulicy Grotta (róg Grotta i Lawendowej), tuż poniżej za planowanymi i oprotestowanymi przez okolicznych mieszkańców dwoma blokami.

  umig.busko.pl/ogloszenia/19896-informacja-burmistrza-miasta-i-gminy-busko-zdroj-o-zamieszczeniu-wniosku-o-ustalenie-lokalizacji-inwestycji-mieszkaniowej-w-trybie-specustawy-mieszkaniowej-znak-bus-670-1-3-2021-jd.html

  A w dokumentach zamazane dane inwestora. Jaka to tajemnica? Przecież i tak przy budowie musi być postawiona tablica informacyjna i są między innymi dane inwestora. O co tu znowu chodzi? Kogoś się „chroni”???

 30. Do powyżej pisze:

  Będzie kolejny blok w Busku na podstawie specustawy. Blok powstanie przy ulicy Grotta (róg Grotta i Lawendowej), tuż poniżej za planowanymi i oprotestowanymi przez okolicznych mieszkańców dwoma blokami.

  umig.busko.pl/ogloszenia/19896-informacja-burmistrza-miasta-i-gminy-busko-zdroj-o-zamieszczeniu-wniosku-o-ustalenie-lokalizacji-inwestycji-mieszkaniowej-w-trybie-specustawy-mieszkaniowej-znak-bus-670-1-3-2021-jd.html

  A w dokumentach zamazane dane inwestora. Jaka to tajemnica? Przecież i tak przy budowie musi być postawiona tablica informacyjna i są między innymi dane inwestora. O co tu znowu chodzi? Kogoś się „chroni”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl