Dzień Strażaka: awanse i wyróżnienia dla buskich strażaków, dla KP PSP w Busku-Zdroju dwa nowe wozy pożarnicze - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Dzień Strażaka: awanse i wyróżnienia dla buskich strażaków, dla KP PSP w Busku-Zdroju dwa nowe wozy pożarnicze

25 maja 2022 | | | 2 komentarze

Uroczystym apelem uczczono na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju „Dzień Strażaka”. Podczas uroczystości, do komendy przekazano m.in. dwa nowe wozy pożarnicze – średni samochód kwatermistrzowski oraz lekki pojazd rozpoznawczo-ratowniczy. – informuje portal Radio Kielce

Święto mundurowych było także okazją do wręczenia odznaczeń, aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień.

Gospodarz uroczystości, st. bryg. Artur Brachowicz’, Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju♂ podkreślił, że tegoroczne obchody mają wyjątkowy charakter. Związane są m.in. z obchodzonym jubileuszem 30-lecia PSP.

– To okazja do refleksji i oceny mijającego czasu, ale także wspomnień o ludziach, którzy tworzyli naszą formację. Czas, który minął od powołania PSP, to czas wielu zmian organizacyjnych, prawnych oraz sprzętowych zarówno w PSP, jak również w pożarnictwie ochotniczym. Ze służby, której zadaniem była walka z pożarami, staliśmy się profesjonalną, mundurową formacją ratowniczą. Służbą, którą każdego dnia staramy się unowocześniać i rozwijać. Transformacja ta nie byłaby możliwa bez zaangażowania oraz determinacji wielu osób, jak również wdrażanych rządowych programów modernizacyjnych służb mundurowych – mówił.

– Za buskimi strażakami wyjątkowo pracowity rok pod względem interwencji. W 2021 roku odnotowano 1667 zdarzeń. To najwyższa liczba od początku funkcjonowania buskiej komendy – dodał Artur Brachowicz.

>>> OSP Widuchowa z nowym wozem strażackim  <<<
busko.com.pl [20.05.2022]: – Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Widuchowej nie kryją radości z nowego sprzętu, który uroczyście przywitano w jednostce we wtorek, 17 maja. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault…

St. bryg. Grzegorz Rajca’, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej , pogratulował buskim strażakom otrzymanych odznaczeń, awansów oraz wyróżnień, dziękując za dotychczasową służbę. Podkreślił istotną rolę jednostek ochrony przeciwpożarowej, jaką odgrywają dla społeczeństwa.

– Dziękuję polskiemu rządowi, polskiemu parlamentowi za to, że tworzone są przepisy, które ułatwiają naszą pracę. Przepisy, które pozwalają na to, aby i do państwowych i ochotniczych straży trafiały środki, które pozwalają nam na wymianę i unowocześnianie sprzętu. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej i skuteczniej działać – dodał.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością… – cały artykuł, zdjęcia oraz lista wyróżnionych strażaków na źródłowej stronie Radia Kielce


Jarosław Kruk: Szczere gratulacje i pozdrowienia dla dzielnych rycerzy spod znaku świętego Floriana’!

 

◙ Podobne informacje:

Kalendarium: 4 maja – wspomnienie św. Floriana – Międzynarodowy Dzień Strażaka

🔴 APEL Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju do mieszkańców powiatu buskiego. NIE DLA CZADU!

KPPSP: „STOP POŻAROM TRAW”. Apel strażaków do mieszkańców powiatu buskiego

Gorąca linia: Pożar na ulicy Bocznej w Busku-Zdroju

bcpl: Rozlana ropa – utrudnienia w ruchu. Plama miała długość ok. 5 kilometrów

Bcpl: Strażacy z Buska z czarnymi pasami karate

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Dzień Strażaka: awanse i wyróżnienia dla buskich strażaków, dla KP PSP w Busku-Zdroju dwa nowe wozy pożarnicze”

  1. xyz pisze:

    Na uroczystosci jak widze byl tez nasz „niezawodny” radny…

  2. 007 pisze:

    Nie widzę TW Lucjana. Niedobrze, oj niedobrze. Kto napisze donos dla oficera prowadzącego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl