Gorąca linia: Pożar na ulicy Bocznej w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Pożar na ulicy Bocznej w Busku-Zdroju

5 stycznia 2021 | nn 17:29 05.01.2020 / Jarosław kruk 22:00 05.01.2021 | | 25 komentarzy

Witam Pana Redaktora! UWAGA – PILNE !!! Sprawdziłem na busko.com.pl oraz na Echo Dnia i nie ma nic o tym wydarzeniu. Na Google tez nic nie znalazłem. Może infobusko będzie pierwsze i opublikuje artykuł na ten temat? Dzisiejszej nocy, jak donosi Kamila Lenartowicz na swoim Facebooku był pożar na ul. Bocznej, w nowopowstających budynkach za 4,6 miliona złotych (link do przetargu♂). – pisze w mailu na adres redakcja@infobusko.pl zaintrygowany czytelnik

Czy wykonawca dopuścił się zaniedbania i nienależycie zabezpieczył plac budowy? Jaka jest wysokość strat? Kto pokryje straty: wykonawca, jego ubezpieczyciel, a może UMIG, czyli my podatnicy?
Przesyłam screena profilu Kamili Lenartowicz na Facebooku oraz własne zdjęcia zrobione dziś po południu. Widać okopcona ścianę nad otworem okiennym od strony ulicy Kopernika.

                                                                              Mieszkaniec Buska

Jarosław Kruk: Uprzejmie dziękuję za informację. Miejmy nadzieję, że ogień nie spowodował dużych strat i, że ta kosztowna inwestycja, moim zdaniem nie pierwszej potrzeby, szczególnie w obecnej sytuacji  ekonomicznej spowodowanej pandemią, nie będzie kosztowała  jeszcze więcej. Liczę również, że to zdarzenie coś zmieni w funkcjonowaniu właściwych służb.

◙ Podobne informacje:

RK: Rewitalizacja 2 budynków przy Bocznej – buski ratusz ogłosił wart 4,5 mln przetarg na Ośrodek Aktywności Społecznej

Była brzydka, stara nora będzie OAS dla seniora

do Redakcji: Boisko przy ul. Bocznej – zamiast piłki samochody. Co na to władze Buska?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

25 odpowiedzi na “Gorąca linia: Pożar na ulicy Bocznej w Busku-Zdroju”

 1. ktoś pisze:

  czy ten mail Panie Redaktorze to podesłał taxi obłoczek? Pewnie on, bo skoro dzień i noc społecznie śledził każdy krok radnego Szumilasa to zapewne i to wydarzenie nie uszło jego uwagi

 2. Lukas pisze:

  Zbyt dużo się nie spaliło

 3. Do redaktora pisze:

  Od tego zacznijmy że pan tu nie mieszka więc nie będzie pan tu za nic płacił tylko ja mieszkaniec miasta Busko i inni.

 4. Artur pisze:

  Wątpię by były jakieś duże szkody bo dzisiaj normalnie funkcjonowała tam dalej budowa. Może jakieś zwarcie lub przypadkowo coś się zajęło.

 5. Aga pisze:

  Pani Kamilo, napisała Pani: „Może straż miejska znajdzie w końcu w sobie odwagę, by zamiast napastować ludzi za brak maseczki na nosie zająć się naszym bezpieczeństwem na codzień? Pamiętam, że grozili mi mandatem za nieodchwaszczony pas zieleni wzdłuż parkingu, a nigdy nie interweniowali w kwestii publicznego wypróżniania się czy też spożywania alkoholu przez dziwnych ludzi pod naszymi oknami. Zawsze angażowali w to policję. Pytam publicznie – jaka jest rola straży miejskiej w naszym mieście? ? Bo do dzisiaj nie wiem.” Podpisuję się pod tym Pani pytaniem obiema rękami. Ja też nie wiem i się zastanawiam. Czy buska Straż Miejska jest po to by chronić przyzwoitych mieszkańców, z których przecież podatków ta SM jest utrzymywana, a przeciwdziałać patologii? Czy jest na odwrót, SM zajmuje się represjonowaniem i karaniem za byle co mieszkańców a patologii nie tyka? Moje obserwacje i powyższy przypadek wskazują niestety pierwszy wariant.

 6. Pilnuj Polski!!! pisze:

  Mężczyzna z długim penisem bohaterem serialu dla dzieci. Rodzice oburzeni Falę krytyki ze strony zaniepokojonych rodziców wywołała emisja w telewizji publicznej animowanego filmu dla dzieci w wieku 4-8 lat o mężczyźnie z najdłuższym penisem świata. Producent bajki przekonuje, że „najważniejsze, że szczęśliwa jest grupa docelowa”. Rodzice mówią zaś o perwersji, pornografii i pedofilii, którą ma promować ta produkcja.

 7. Kinga pisze:

  Brawo Kamila, brawo Aga! też chciałabym się dowiedzieć po co nam te janosiki w mundurkach, co to zabierają bogatym a rozdają biednym?

 8. Zastanawiające? pisze:

  Wszedłem w podany link dot. przetargu. Okazuje się, że jest to dokładnie rzecz biorąc INFROMACJA O WYBORZE JAKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY. Zastanowiło mnie to, że do przetargu zgłosiło się szereg innych firm, ale w okienkach przy nich jest „wykreskowanie”. Dziwne pomyślałem. Wygooglowałem ten przetarg i oto co znalazłem:
  ……………………………………………………………….
  Informacja z otwarcia ofert – zgłosiło się 7 firm – 27.02.2020

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2020/02/27/informacja_otwarcia_ofert_rsid_271_4_2020_zp.pdf
  ……………………………………………………………….
  Wybrano najkorzystniejszą (najtańszą) ofertę – Firma Bud-Bet, 4 378 800,00 zł – 19.03.2020

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2020/03/20/informacja_o_wyborze_rsid_271_4_2020_zp.pdf
  ………………………………………………………………..
  Minęło 8 dni i pojawiła się INFORMACJA O UNIEWAŻNIENIU CZYNNOŚCI WYBORU NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY i powtórzeniu czynności oceny ofert, czyli unieważniono wybór firmy Bud-Bet – 27.03.2020

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2020/03/27/informacja_o_uniewaznieniu_rsid_271_4_2020_zp.pdf
  …………………………………………………………………

  Następnie podano informację o wyborze najkorzystniejszej oferty, czyli to jest ten link, który jest w artykule. Wybrano następną w kolejności „od dołu” ofertę za 4 600 000,00 zł – 28.04.2020

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2020/04/29/informacja_o_wyborze_rsid_271_4_2020_zp.pdf
  …………………………………………………………………

  Zaraz, zaraz, a gdzie uzasadnienie unieważnienia oferty firmy Bud-Bet?!
  Wybrano ofertę o 221 200,00 zł droższą bez żadnego uzasadnienia! Ja jako podatnik i mieszkaniec Buska jestem tym oburzony, bo chciałbym wiedzieć, dlaczego tak postąpiono i jakie jest uzasadnienie tej decyzji. Dlaczego z naszych podatników pieniędzy pójdzie o 221 200,00 zł więcej na tą inwestycję? Może ktoś z magistratu raczy nam odpowiedzieć? Pytam oficjalnie i publicznie. Jak zwykle odpowiedzi zapewne nie będzie. Na koniec pytanie, co miano do ukrycia, że nie podano powodu odrzucenia oferty firmy Bud-Bet?

 9. Do zastanawiające pisze:

  Wiele gmin nie podaje powodu bo po co dla mnie to nic dziwnego. Może poprostu nie chcieli wybierać najtańszej oferty. Jeśli jesteś oburzony i chcesz mieć odpowiedź to zadzwoń do UMIG lub poprostu napisz do gminy.

 10. Do powyżej pisze:

  Kolego, poznaję od razu Twoje wpisy i charakterystyczne „zadzwoń do UMIG lub poprostu napisz do gminy.”? Odniosę się do Twojego komentarza tak jak zawsze to robię, kulturalnie i merytorycznie.
  1. „Wiele gmin nie podaje powodu” – Skąd o tym wiesz? Siedzisz i przeglądasz strony internetowe
  wielu urzędów gmin i wszystkie ogłoszenia o przetargach? To proszę podaj choć kilka
  linków do przetargów z innych gmin.
  2. „bo po co” – Jak to po co? Przetarg na prawie pół miliona. Firma Bud-Bet nie odstała tej
  roboty, a wybrano ofertę o ćwierć miliona droższą. Jak by to były prywatne pieniądze pana
  Sikory, to niech sobie wydaje jak chce, ale to są publiczne pieniądze podatników.
  3. „Może poprostu nie chcieli wybierać najtańszej oferty.” To po co jest przetarg? Właśnie po
  to, by wybrać najtańszą ofertę, a nie żeby ktoś sobie robił „co mu się podoba”. Skoro nie
  wybrano najtańszej oferty, to powinno być uzasadnienie w decyzji. Kolego, to jest przetarg
  na prawie pół milina i to są publiczne pieniądze. Przetarg to nie jest „widzimisię” tylko
  wymogi ustawy o zamówieniach publicznych.

  Na koniec Ci powiem, że ze względu na soją profesję wielokrotnie korespondowałem i koresponduję z różnymi urzędami i wiele razy pisałem także do UMIG i to w różnych sprawach. Niestety nie rzadko jest tak, że odpowiedzi urzędników cechują się ogólnikami, wymijającymi stwierdzeniami, czyli po prostu nie wiele z tych odpowiedzi wynika. Niekiedy odpowiedzi mają wręcz cechy arogancji urzędniczej, czy wręcz bezczelności, co według mnie ma pokazać obywatelowi, że urzędnik to pan, a petent… To tylko petent.

  Jak masz kolego chwilkę czasu, to może napisz maila do UMIG i kopiuj-wklej wstaw te komentarze? To byłoby super i byłoby bardzo miło z Twojej strony. Zobaczymy co by Ci odpisali. Mógłbyś potem napisać to w komentarzach albo napisać do Redakcji, która myślę że opublikuje Twój mail z wyjaśnieniem UMIG. Co Ty na to?
  POZDRAIWAM!

 11. Do powyżej pisze:

  Mnie ten temat nie interesuje. Pozdrawiam haha

 12. krecz pisze:

  Panie Jarku zadalem pytania i czekam z utęsknieniem ze jak Pan cos publikuje to i umie dokonczyc chodzi o moj list do redakcji? Co do pożaru obiekt w budowie, widze ze juz znow wedlug piszacych UMiG winny. Szanowni panstwo z tego co sie orientuje za plac budowy zawsze odpowiada wykonawca. W tym przypadku firma wyłoniona w przetargu. Mysle ze te wzajemne uszczypliwosci sa tu niepotrzebne. Nalezy sie cieszyć ze tak to sie zakończyło i dajmy służbą to wyjasnic. Pan redaktor jako byly pracownik.UMiG nie moze zrozumiec, ze po to sa inwestycje by je realizować. Suweren wybral wiec gospodarz ma mandat by to robic. Tak samo jak suweren wybral.jeżeli chodzi o kraj i co z tego ze połowa naradu sie z wieloma decyzjami nie zgadza maja mandat to robia co zaplanowali tyle i aż tyle!!!jedni to akceptują inni nie taka jest demokracja

 13. do krecz pisze:

  Z całym szacunkiem aktywny komentatorze, ale pozwolę nie zgodzić się z twoimi konkluzjami. Podstawowa fałszywa wg mnie teza, którą przedstawiasz powyżej jest to stwierdzenie, że „Suweren wybrał, więc gospodarz ma mandat by to robić”. Teoretycznie tak, ale przy założeniu, że były uczciwe wybory, w których głosujący mieszkańcy mieli dostęp do pełnej wiedzy o kandydatach i o tym co się w gminie wyrabia, po to by mogli świadomie dokonać wyboru. Jak jest wiedza o burmistrzu Sikorze? Śmieszna. Kilka zdań. A ja uważam, że osoba, która decyduje o tym jak zostanie zagospodarowane ponad 100 milionów złotych budżetu BZ powinna być znana mieszkańcom dużo lepiej. Przede wszystkim powinno być podane do wiadomości publicznej jej dokładne CV, a w nim dokładna ścieżka edukacyjna i zawodowa. Przecież przedstawienie dokładnego CV jest od dawna już wymagane przy każdym konkursie czy podaniu o pracę. A jaką wiedzę o Waldemarze Sikorze mają mieszkańcy BZ? sądząc po wielu rozmowach, mizerną. Ja wiem, że ukończył Liceum Zawodowe przy Bycoku i że był prezesem buskiego PSS Społem. W kampanii podkreślał, że zrobił magistra, ale jakiego już nie mówił. I czy sądzisz, że przy takiej wiedzy można mówić o świadomym wyborze osoby, która decyduje w BZ nie tylko o tym na co i jak zostanie wydane ponad 100 milionów budżetowych złotych, ale w praktyce niemal o wszystkim co się tu dzieje, między innymi z tego co słyszę o niemal każdym naborze do pracy. Toż to większe wymagania, w tym CV z dokładną ścieżką edukacyjną i zawodową, wymaga się się w BZ od kandydatki na babcię klozetową czy roznosiciela pizzy. Drugi bardzo ważny element uczciwych wyborów to otwarta publiczna debata kandydatów. Ale nie taka landrynkowa minidebata jak zrobiło to w 2018 Echo Dnia, przed którą kandydaci mieli podane pytania i odpowiadali tylko na nie i to tylko kilka minut. Taka debata ma taką wartość jak konkurs na stanowisko, w którym kandydaci znają dużo wcześniej treść pytań. Żadną wartość. Debata powinna być otwarta, wielogodzinna, po to by można było poruszyć możliwie jak najwięcej obszarów. Pytania kandydaci powinni sami formułować i zadawać sobie nawzajem. Taka debata pozwala lepiej poznać kandydatów i ich wiedzę. Landrynkowa ustawka nie ma żadnej wartości, jest jak zapasy dwóch panienek w kisielu w porównaniu do prawdziwych zmagań zawodowców na macie. Taką uczciwą debatę w wyborach 2018 r. zaproponował i przygotował pan Jerzy Szydłowski. Ale jak mi wiadomo Waldemar Sikora nie stawił się na nią. Dla mnie to było tchórzostwo. Jeśli nie ma przedstawionych powyżej opisanych dwóch podstawowych elementów uczciwych wyborów to nie można mówić o świadomym wyborze spośród kandydatów. A jeśli tak to wg mnie jego mandat do sprawowania urzędu nie ma właściwej wartości. Na podobnej zasadzie wybiera się niestety radnych. Czym to skutkuje w praktyce to widać na sesjach i po głosowaniach nad uchwałami. W mojej ocenie większość radnych tej kadencji nie ma zielonego pojęcia o tym o czym obraduje i decyduje.
  Osobnym tematem jest sprawowanie mandatu reprezentanta wyborców z danego okręgu. Jak obserwuję obecnych radnych to wg mnie oni nie wiedzą lub dawno dawno już zapomnieli na czym w teorii i uczciwej praktyce polega sprawowanie mandatu radnego. Obecni radni wg. mnie zamiast reprezentować wolę wyborców reprezentują swoją wolę. Czy któryś bowiem choć raz konsultował się szerzej ze swoimi wyborcami przed głosowaniem nad jakąś uchwałą i przy podejmowaniu decyzji kierował ich głosami? Ja nie pamiętam. Obecni radni wg mnie zamiast reprezentować interes wyborców ze swojego okręgu wyborczego, bo tak powinna działać demokratyczna samorządność, to reprezentują swój interes.
  Kolejnym elementem jest zakres władzy burmistrza i radnych, szczególnie jeśli chodzi o sprawy finansowe. W tej sferze powinno to działać jak w Szwajcarii, że duże lub ważne decyzje zatwierdza się w drodze referendum. U nas jest odwrotność tego. Decyzje w BZ o inwestycjach za dziesiątki milionów podejmuje wg mnie burmistrz i może czasem niektórzy radni, bodaj bez żadnej konsultacji z suwerenem, z mieszkańcami. Natomiast o dziwo gdy idzie o inwestycje drobne, o wartości kilku, klikudziesięciu tysięcy, to wtedy w BZ można i da się zorganizować takie właśnie referenda pod nazwą Głosowań nad Budżetem Obywatelskim. By zobaczyć jakie to ma przełożenie na funkcjonowanie i kondycję samorządu i gminy to wystarczy porównać poziom życia w Polsce i tejże Szwajcarii. Można by wiele jeszcze napisać na te tematy, ale nie czas na to.
  A jeszcze w temacie świadomego wyboru w wyborach, w kwestii wiedzy mieszkańców na temat funkcjonowania UMiG i podejmowanych decyzji. Jak to jest w panującej rzeczywistości BZ pokazują komentarze „Zastanawiające?” i „Do powyżej” 15:11. Wygląda z nich, że wiedza mieszkańców jest zerowa z powodu braku właściwej komunikacji ze strony UMiG. Wygląda z nich, że UMiG robi co chce.
  Reasumując, nie zgadzam się z twoją tezą, że Suweren wybral wiec gospodarz ma mandat by robic co chce. Uważam, że jest na odwrót, że Gospodarz w demokratycznym samorządzie powinien robić to co chce Suweren, czyli to co chcą mieszkańcy.

 14. Marek pisze:

  „Po to sa inwestycje by je realizować.” Kreczu, nie gniewaj się na mnie, ale to po prostu bzdura, jakiej dawno nie słyszałem. To tak jakby powiedzieć: Po to jest alkohol żeby go pić, po to jest pistolet żeby strzelać, po to są pieniądze żeby je wydawać. Kwestia tylko jak i na co. Pieniądze można wydać mądrze lub roztrwonić. Alkohol można pić z głową, lub stać się alkoholikiem. Pistolet może służyć do obrony, ale może służyć i do napadu i morderstwa. Inwestycje mogą być różne, a ich zasadniczym celem NIE JEST to, żeby tylko je realizować, bo inwestycje NIE SĄ potrzebne samym sobie, tylko mają służyć społeczeństwu, a pieniądze na nie powinny być wydawane roztropnie i mądrze. W skali kraju durnych inwestycji jest mnóstwo. Wpłynęły na to przede wszystkim dotacje unijne, dlatego niektóry włodarze wychodzą z założenia że skoro są, to trzeba je brać i robić. Mniej ważne, co roić, po co i na co robić. Powstało potem mnóstwo fontann, skwerków, barierek, ekranów w polach i innych cudactw, o czym już nie raz mówiły ogólnopolskie media.
  Co do suwerena, to zgadza się, suweren wybrał, ale to nie znaczy, że wybranej władzy nie wolno krytykować. Wolno i nawet trzeba patrzeć im na ręce i oceniać. To podstawowe prawo demokracji, że jest opozycja, a dla suwerena wolność słowa i społeczeństwo ma prawo władze oceniać, rozliczać i krytykować.
  PS. W wyborach samorządowych 2018 W. Sikora w mieście Busko przegrał. Najwięcej miał głosów jeśli chodzi o sołectwa w Widuchowej oraz w Oleszkach i Kostkach i to przeważyło, lecz różnica była niewielka, rzędu 350-370 głosów, to znaczy gdyby zabrać te 350-370 głosów i dać Szydłowskiemu, to on by wygrał. Dlatego też w samym Busku ten mandat jest delikatnie mówiąc słaby, a prawie wszystkie inwestycje są właśnie w Busku, dlatego też uważam, że Busczanie tym bardziej maja prawo oceniać działnia władz.

 15. do Zastanawiające? 6 STYCZNIA 2021 O 13:37 pisze:

  To jest naprawdę zastanawiające. To mi przypomina komentarze jakie swego czasu słyszałem o tym dlaczego hotel Słoneczny Zdrój wybudowany został nie przy Grotta jak dziś Słowacki Termy, tylko przy Górze Kwiatkowej. Wtedy mówiło się, że powodem tego było to, że inwestor nie dogadał się odpowiednio z władzami. Może tu było podobnie. W pierwszym podejściu jak piszesz przetarg wygrał Bud-Bet z ofertą 4 378 800,00 ale może się wtedy okazało, że podobnie jak Słoneczny że może nie chciał spełnić niektórych oczekiwań władzy, więc przetarg unieważniono. Jak się chce psa uderzyć to kij się znajdzie. To doprawdy zastanawiające, że mając wybraną w drodze przetargu ofertę za 4 378 800, anuluje się ten przetarg i w drugim wybiera ofertę droższą o 221 200 złotych.??!! A tymczasem zamyka się ośrodek zdrowia w Szczaworyżu w którym leczy się 500 pacjentów bo w kasie miasta nie ma pieniędzy. To jest naprawdę zastanawiające.

 16. Łukasz Nowak pisze:

  „Suweren wybrał, więc gospodarz ma mandat by to robić”

  Typowa zakłamana retoryka dojnej zmiany…

  Uważam, że najważniejsze decyzje powinny być zatwierdzane bezpośrednio przez suwerena.

  Na poziomie krajowym np. zmiana wieku emerytalnego, czy likwidacja gimnazjów.

  Na poziomie gminy: budowa tężni, czy kładki.

 17. Łukasz Nowak do „pana UMiG” i „pana KP PSP” pisze:

  Czy zostały już ustalone przyczyny pożaru?

 18. Do Łukasz Nowak pisze:

  Jak napisał Pan „Czy zostały już ustalone przyczyny pożaru?”, to przypomniał mi się pewien kawał. Choć to tylko dowcip, to jednak doskonale odzwierciedla on rzeczywistość. Proszę nie odnosić tego do pożaru czy straży pożarnej. Po prostu przypomniał mi się ten kawał i tyle.

  „Kilku kandydatów czeka na rozmowę kwalifikacyjną z przyszłym szefem, dotyczącą stanowiska głównego księgowego. Kolejni kandydaci wchodzą, a potem opuszczają gabinet z informacją, że nie zostaną zatrudnieni. Został w końcu na korytarzu ostatni kandydat. Wchodzi do szefa, a ten zadaje mu pytanie: Ile jest 2 x 2 ? Ten odpowiada: A i ile ma wyjść? Szef na to: Dziękuję, doskonała odpowiedź! Dostaje pan to stanowisko.”

 19. Do Łukasz Nowak oraz do 6 STYCZNIA 2021 O 22:31 pisze:

  Można ten kawał też przerobić. Na przykład takie coś:
  „Przychodzi ktoś z komisji przetargowej do burmistrza miasta. Burmistrz pyta: Kto (dając najniższą cenę) wygrał przetarg? Na to urzędnik: A kto ma wygrać panie burmistrzu?
  Oczywiście ja nic nie sugeruję, po prostu to jest tylko kawał, dowcip, podobnie jak ten powyżej, z tym 2 x 2.

 20. Maciek pisze:

  To teren budowy a za to co tam się dzieje odpowiada i wyłącznie wykonawca. A z tego co tu widać po zdjęciach jak i się przejdzie obok tej budowy to są pociągnięte kable pod elektryke. Więc to mogło być jakieś zwarcie lub czy coś nie zostało wyłączone. Brawa dla służb za opanowanie sytuacji bo mogło być gorzej.

 21. Do Maciek pisze:

  Wydaje mi się, że na noc to prąd ma budowie powinien być wyłączony. Czy zatem ktoś zaniedbał swoje obowiązki?

 22. Maciek do powyżej pisze:

  Od tego są służby by wyjaśnić zaistniałą sytuację.

 23. krecz pisze:

  Nigdzie nie napisalem ze ktos musi sie ze mna zgadzac, bo tak jak napisalem demokracja rzadzi sie swoimi prawami. Szanuje poglady tu piszacych z którymi rowniez moge sie nie zgadzac. Nie neguje żadnego z opisów co do inwestycji powiem tak to wyborcy wybrali swoich przedstawicieli ktorzy ich wybrali czyli dali im mandat do ich reprezentowania czy to na poziomie gminy powiatu wojewodztwa lub kraju. Dzis pisanie ze powinny byc konsultacje no oki tylko jakos nie znam takiej gminy ościennej ze tak to jest robione. Macie prawo do krytyki każdy, ale co mnie dziwi wszystko sie neguje, idac tym tokiem to nie bylo by tego.co jest a przynajmniej patrzac po tym co jest duzo inwestycji wykonanych cieszy mieszkancow jak i osoby przyjeżdzajace tu z innych czesci Polski. Takie mam zdanie a czy sie pabstwo z tym zgadzaja czy nie to juz inna sprawa

 24. Łukasz Nowak do krecza pisze:

  „Dzis pisanie ze powinny byc konsultacje no oki tylko jakos nie znam takiej gminy ościennej ze tak to jest robione. ”

  Przed kilkoma laty mieszkańcy Krakowa odrzucili w referendum zamiar organizacji zimowych Igrzysk Olimpijskicj. I prof. JM uszanował ich wybór.

 25. krecz pisze:

  Do Lukasz Nowaka: hmm krakow tu nie ościenna gmina, wcale się nie dziwię ze mieszkancy odrzucili taki wniosek, bo na tamten czas infrastruktura chyba nie byla odpowiednia i nadal jej nie ma, wystarczy popatrzec na droge Krakow Zakopane. Bywam czesto w Krakowie i rozmawiam z mieszkań cami gdy są inwestycje jedni psioczą inni mowia kiedys to sie skonczy i bedzie super. A w Busku co by nie robic jest negowanie i tego nie rozumiem to tyle Panie Lukaszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl