Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica mistrzynią Europy! Polska wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw ! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

10 sierpnia 2021 | fb Dominika Pawełczyk 10.08.2021 / Radio Kielce 09.08.2021 / infobusko.pl Jarosław Kruk 10.08.2021 12:36 | | 3 komentarze

Na zakończonych w Słowenii Mistrzostwach Europy Juniorów w Bilard znakomicie zaprezentowali się polscy juniorzy. Nasi reprezentanci wywalczyli aż 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe, i wygrali klasyfikację medalową Mistrzostw. W czempionacie znakomicie zaprezentowała się zawodniczka UKS Miłek Wiślica Dominika Pawełczyk. Debiutująca w imprezie tej rangi młoda zawodniczka sięgnęła po złoty medal odmiany 9 bil.

Dzięki tytułowi mistrzyni Europy Dominika Pawełczyk wywalczyła kwalifikację na mistrzostwach świata juniorek, które odbędą się w październiku w Austrii.

Trenerami bilardzistek są Szczepan Sekuła (Wiślica) oraz Marek Karlikowski (Kielce).

Polski Związek Bilardowy na swoim facebookowym profilu informuje♂:

1️⃣2️⃣ Medali wywalczyli nasi reprezentanci ,w tym aż 4️⃣ złote, w Mistrzostwach Europy Juniorów w Bilard rozegranych w Słowenii !!!. POLSKA wygrywa klasyfikację medalową Mistrzostw ???!!!

KLASYFIKACJA MEDALOWA EURO – TOP 3 ( ?-? -? – Razem)
1. POLSKA 4 – 5 – 3 – 12
2. Niemcy 3 – 2 – 3 – 8
3. Austria 2 – 1 – 2 – 5

Fantastycznie spisali się nasi juniorzy w zakończonych w Słowenii Mistrzostwach Europy Juniorów w Bilard. Nasi reprezentanci wywalczyli aż 1️⃣2️⃣ medali w tym 4️⃣ złote, 5️⃣ srebrnych i 3️⃣ brązowe. Polska wygrała klasyfikacje medalową Mistrzostw, a najlepszym zawodnikiem w grupie juniorów starszych został Szymon Kural !!!. Indywidualne tytuły mistrzów Europy powędrowały w grupie juniorów starszych w 8 bil do Szymon Kural( TCF Hub Kraków ), w grupie juniorów młodszych w 8 bil do Dominik Jastrząb ( UKS Fair Play Jaworzno ) oraz w grupie dziewcząt w odmianie 9 bil do Dominiki Pawełczyk ( UKS Miłek Wiślica ). Cała trójka wywalczyła również awans do finałów mistrzostw świata juniorów, które w październiku odbędą się w Austrii. To był jeden z najlepszych występów naszych reprezentantów w finałach mistrzostw Europy juniorów. Jak podkreślił trener kadry Bogusław Bereżny świetna praca w klubach prowadzona przez klubowych trenerów, przepracowany cały ubiegły rok pomimo pandemii na zgrupowaniach kadry narodowej oraz imprezach przyniósł fantastyczne wyniki. Oczywiście największe gratulacje należą się młodym zawodniczkom i zawodnikom, ale duże podziękowania kierujemy na ręce trenerów, opiekunów, rodziców, szefów klubów sponsorów bo bez ich pomocy nie mielibyśmy tak ogromnych powodów do radości. Dziękujemy również za wsparcie naszych działań i dofinansowywanie startów i zgrupowań przez Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego oraz Partnerów Polski Związek Bilardowy

Pełne wyniki naszych reprezentantów:
Dominika Pawełczyk ( UKS Miłek Wiślica )
– złoty medal 9 bil grupa dziewcząt

Szymon Kural ( TCF Hub Kraków )
– złoty medal 8 bil grupa juniorów starszych
– srebrny medal 14/1 grupa juniorów starszych
– brązowy medal 9 bil grupa juniorów starszych

Dominik Jastrząb ( UKS Fair Play Jaworzno)
– złoty medal 8 bil grupa juniorów młodszych

Oskar Jamorski ( UKS Snikers Rękoraj )
– srebrny medal 9 bil grupa juniorów starszych
– brązowy medal 14/1 grupa juniorów starszych

Sambor Stachowiak ( UKS Fair Play Jaworzno )
– srebrny medal 9 bil grupa juniorów młodszych
– brązowy medal 14/1 grupa juniorów młodszych

Wiktor Fortunski ( DSB Baribal Lubin )
– srebrny medal 14/1 grupa juniorów młodszych

Drużynowo – złoty medal w grupie juniorów starszych :
Szymon Kural, Oskar Jamorski , Michał Urbański ( Frame Łódź )

Drużynowo srebrny medal w grupie juniorów młodszych :
Dominika Jastrząb, Sambor Stachowiak, Wiktor Fortuński, Adam Szwadźba ( MUKS IKS Tarnów), Paweł Boguszewski ( Green Club Gdańsk )

Selekcjonerem kadry narodowej jest Bogusław Bereżny
GRATULUJEMY ????

◙ Podobne informacje:

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica Wicemistrzynią Polski w Bilard!

PR24: Puchar Świata w szachach: Jan-Krzysztof Duda pierwszym polskim zwycięzcą. Historyczny triumf 23-latka

„Lekkoatletyka Dla Każdego” Finał Wojewódzki w Sandomierzu: 5 medali dla buskiego Słoneczka

19 medali, rekord okręgu i 3 miejsce buskich pływaków MUKS UNIA na Letnich Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego 2021

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica mistrzynią Europy! Polska wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw !”

1. […] „Białym Domu” Dominika Pawełczyk, zawodniczka UKS „Miłek Wiślica”, aktualna mistrzyni Europy juniorek oraz brązową medalistką Mistrzostw Świata juniorek w bilard za szczególne osiągnięcia i […]