Łukasz Nowak: Kolej dla Buska - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Łukasz Nowak: Kolej dla Buska

26 listopada 2020 | Łukasz Nowak | | 34 komentarze

Szanowna Redakcjo, Mam przyjemność poinformować za pośrednictwem portalu InfoBusko.pl, iż w rozkładzie jazdy obowiązującym po 13 grudnia 2020 roku będą utrzymane codzienne pociągi relacji Kielce – Busko-Zdrój, Busko-Zdrój – Kielce, w tym poranna para w dni robocze od poniedziałku do piątku. To wynik podpisania przez marszałka województwa pana Andrzeja Bętkowskiego przełomowej umowy z POLREGIO na przewozy w Województwie na najbliższe 10 lat. – informuje Łukasz Nowak

© fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

Nieznacznym zmianom ulegną czasy odjazdów, które obecnie są następujące (w nawiasach czasy od 13 grudnia 2020):

– z Kielc:5:21 (5:06), 10:44 (10:52), 16:35 (16:54)

– z Buska-Zdroju (Wełcza): 6:26 (6:11), 11:55 (12:05), 17:42 (17:57)

We wszystkich przypadkach czas podróży wyniesie około 50 minut. Bilety zwykłe nadal za jedyne 6,60 zł, do tego liczne ulgi.

Przypominam, iż aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie: https://rozklad-pkp.pl/ a bilety można kupić pod adresem: https://bilety.polregio.pl.

>>>   Rozpoczęły się konsultacje kolejowego programu przystankowego   <<<
Zgłaszanie propozycji do 2 stycznia  2021 r. 

Ponadto informuję, iż:

 1. Po mojej interwencji zostało włączone oświetlenie peronu kolejowego na Wełczu. Co ważne, jest ono załączane na czas przed i po przyjeździe pociągów, przez resztę nocy peron nie jest oświetlany. A więc w PLK nie szastają tak pieniędzmi na prąd jak mina Busko-Zdrój, w której m. in. Park Zdrojowy, ex Małpiak czy multistadion są rzęsiście rozświetlone przez całą noc. Będę zabiegał w PKP o uruchomienie również oświetlenia dojść z peronu kolejowego na na przystanek busa do miasta (w tej sprawie poparł mnie marszałek Bętkowski).
 2. Także po mojej interwencji (popartej przez marszałka Bętkowskiego) wykonano poziome oznakowanie miejsc postojowych na małym parkingu (3 + 1 dla niepełnosprawnych).
 3. Linia kolejowa numer 73 nie jest ujęta w „planie transportowym” państwa, dlatego ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie planuje uruchomienia pociągów TLK do Buska.
 4. Co do dużego parkingu, to PKP jest skłonna rozwiązać umowę ze szkołą jazdy, ale jeśli Gmina zapłaci.
 5. Wg. MIB jest ze strony PKP wola przekazania budynku dworca Gminie. Ponowne otwarcie budynku dworca ma – wg, informacji PKP uzyskanej za pośrednictwem departamentu kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – rzekomo kosztować „miliony złotych”.

© fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

• Przełomowa umowa

Postanowiliśmy o zawarciu kolejnej umowy, która będzie obowiązywała w okresie od 13 grudnia 2020 r. do 14 grudnia 2030 r. 10-letnia umowa opiewa na kwotę 453 mln zł, przy założeniu wykonania ok. 20,5 mln pociągokilometrów – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Rozkład jazdy pociągów zaplanowano na bazie obecnie obowiązującego, tak, aby pasażerowie nie odczuli zmian spowodowanych wdrożeniem nowych zapisów umowy. Przewozy będą realizowane na liniach:
○ Kielce – Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski- Sandomierz – granica województwa – Rzeszów/Stalowa Wola
○ Kielce – Sędziszów – granica województwa – Kraków/Katowice
○ Kielce – Włoszczowa – granica województwa – Częstochowa/Katowice
○ Kielce – Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój

Podpisana dziś umowa przewiduje także w przyszłości możliwości zwiększenia sieci połączeń kolejowych na innych liniach komunikacyjnych, co uzależnione będzie od infrastruktury kolejowej.

Jesteśmy otwarci na możliwość uruchomienia nowych połączeń kolejowych. Liczymy, że fundusze z Krajowego Planu Odbudowy umożliwią nam i województwu zakup nowych pociągów, które będą mogły dowozić mieszkańców do pracy i szkół, a turystów na świętokrzyskie szlaki – poinformował Adam Pawlik, członek zarządu, dyrektor handlowy POLREGIO.

Jak widać, Busko-Zdrój będzie jednym z 4 podstawowych kierunków.Brak przywrócenia linii połanieckiej i koneckiej zostawia niedosyt, ale w umowie jest furtka do uruchomienia również tych linii:

Natomiast w przypadku podjęcia przez Organizatora decyzji o zwiększeniu sieci połączeń kolejowych przewozy będące przedmiotem umowy mogą zostać rozszerzone o wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych na innych liniach komunikacyjnych (odcinkach linii), w tym w szczególności:

 • Skarżysko-Kamienna – Końskie – granica województwa – Łódź,
 • Kielce – Skarżysko-Kamienna – granica województwa – Warszawa,
 • Kielce – Staszów – granica województwa – Tarnobrzeg.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/swietokrzyskie-i-polregio-z-umowa-na-przewozy-kolejowe-przez-10-lat-99461.htmlMożliwe więc, że jeśli sytuacja budżetowa pozwoli, to dzięki powyższym opcjonalnym połączeniom będziemy mieli lepszy dojazd także do Łodzi, Warszawy oraz na Podkarpacie.

© fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

• Co z przystankami pośrednimi?

Dotychczas tempo było kiepskie (1 rocznie), ale wg. poniższej tabeli w przyszłym roku mają zostać ogarnięte 3 przystanki:

Szanowny Panie,

W nawiązaniu do wiadomości elektronicznej z dnia 16 listopada br. przesyłam informację dotyczącą proponowanego przez PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Kielcach harmonogramu modernizacji przystanków kolejowych znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że wskazane w tabeli daty mają charakter poglądowy i mogą ulec zmianie.

Lp.

Nazwa lokalizacji

Numer linii kolejowej

Planowany okres realizacji

1.

Stawiany Pińczowskie

73

2020/2021

2.

Szarbków

73

2021/2023

3.

Grochowiska

73

2021/2022

4.

Dębska Wola

73

2020/2021

5.

Nida

73

2022/2023

6.

Włoszczowice

73

2020/2021

7.

Kije

73

2022/2023

8.

Brzeziny

73

2022/2023

9.

Małogoszcz

61

2020/2021

10.

Rykoszyn

61

2020/2021

Z poważaniem

Tomasz WróblewskiInspektor

Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji

Oddział Przewozów Kolejowych

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

• Co z linią Busko-Zdrój – Tarnów?

Nadal bez konkretów:

Marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka spotkali się dziś (26 listopada – Ł. N.) z sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Januszem Kowalskim. (…)

Na temat planowanych w regonie świętokrzyskim inwestycji infrastrukturalnych w zakresie kolei minister Janusz Kowalski mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się po spotkaniu z marszałkiem województwa Andrzejem Bętkowskim. Planowane inwestycje to przede wszystkim „dwie szprychy”, czyli przebiegające przez województwo świętokrzyskie trasy kolejowe (Szprycha nr 6 oraz Szprycha nr 7), a także skomunikowanie regionu z województwami: małopolskim i łódzkim.

Kluczowe mają być linie kolejowe: nr 73 (od Kielc, przez Busko Zdrój, aż do połączenia z województwem małopolskim – Tarnowem) oraz nr 25 (w śladzie od Skarżyska-Kamiennej, przez Końskie, Opoczno, do granicy z województwem łódzkim – Tomaszowem Mazowieckim). Znacząca, w zakresie Centralnego Portu Komunikacyjnego, ma być także linia nr 79 Tumlin – Wąsosz Konecki.

Realizacja inwestycji umożliwi skrócenie czasu przejazdu z Kielc do Warszawy z 2 godz. 30 min. do 1 godz. 5 min. Ponadto, z infrastruktury będą mogły korzystać także pociągi regionalne.

W ramach Programu Kolej Plus złożyliśmy z województwem łódzkim projekt do PKP PLK, dotyczący trasy nr 25 od Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego. Umożliwiło to wykonanie dokumentacji technicznej oraz uzyskanie wszelkich pozwoleń administracyjnych. 24 listopada otrzymaliśmy informację, że został on zakwalifikowany do drugiego etapu. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ok. 40 mln zł – poinformował Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

https://www.swietokrzyskie.pro/planowane-inwestycje-kolejowe-w-regionie/

• Czy wykorzystamy szansę?

Cieszy utrzymanie połączenia kolejowego do kurortu i to pomimo pandemii. Gdy tylko gospodarka zostanie „odmrożona” należy jako Gmina zadba o wykorzystanie tej wielkiej szansy danej nam przez Marszałka. Pora więc na obniżenie ceny biletu na busa z miasta na dworzec (najlepiej do złotówki) oraz tabor niskopodłogowy (jak np autobus linii nr 208 MPK Kielce). No i Gmina powinna wreszcie na poważnie informować o istnieniu połączenia kolejowego poprzez plakaty na mieście.

Nie zaszkodziłaby na wiosnę porządna kampania outdoorowa w Kielcach i w Katowicach. Trzeba zorganizować na wiosnę szereg imprez kulturalnych w plenerze, by uczynić z naszego Kurortu modne miejsce weekendowego wypoczynku Kielczan.

z poważaniem

Łukasz Nowak

Załaczniki (.pdf):

○ Marszałek Andrzej Bętkowski do PKP S.A. 24.07.2020
○ PKP S.A. do Marszałek Andrzej Bętkowski, 03.08.2020
○ Ministerstwo Infrastruktury do Łukasz Nowak , 07.10.2020
Ministerstwo Infrastruktury do Łukasz Nowak , 14.10.2020
○ Ministerstwo Infrastruktury do Łukasz Nowak 26.10.2020
○ Marszałek Andrzej Bętkowski do Łukasz Nowak 13.11.2020

 

◙ Podobne informacje:

Kolej dla Buska 2020: Nareszcie codzienne pociągi – ale dlaczego nie rano i nie do końca roku?

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

34 odpowiedzi na “Łukasz Nowak: Kolej dla Buska”

 1. Cris pisze:

  Kolej i MPK z Kielc to duży a wręcz wielki krok do przodu,w porównaniu do marazmu komunikacyjnego ostatnich 15 lat,po doprowadzeniu do upadku PKSu to był dramat dla ludzi z różnych powodów nie używających auta.Chociaz droga do Kielc jest ucywilizowana.

 2. Luxtorpeda do Kruka i Nowaka pisze:

  A gdzie na tym rozkładzie jazdy Wam umknął Ekspres Intercity Premium do Budapesztu przez Oblekoń, co to wywalczył go dla nas bochatersko minister Cieślak?

 3. Kazio pisze:

  W Busku nie było, nie ma i nie będzie komunikacji. Każdy mieszkaniec powinien sobie kupić mełcedesa i ze wsi do miasta jeździć mełcedesem

 4. do Kazio pisze:

  I parkować w błocie np. za Rafałem.

 5. Bogdan Latosiński FB 27.11.2020 pisze:

  Kielce
  Dziś, Kielce ul. Żytnia!
  Przewoźnik nie tylko ośmiesza urzędy, łamie prawo, ale również lekceważy pasażerów. To właśnie jest powodem, że wpływają do nas kolejne prośby od mieszkańców o uruchomienie kolejnych połączeń!
  Jak można celowo opóźniać odjazd ( planowany 7,15, a wykonany faktycznie 7,22) stojąc z pasażerami na przystanku, jak można stosować promocję cenową tylko tym kursem wykonywanym przed innym przewoźnikiem, a w innych godzinach traktować pasażerów po ,,zbójecku”.
  Kiedy służby odpowiedzialne i biorące za to pieniądze wywiążą się należycie ze swoich obowiązków? Powiem więcej, tematyką transportową zajmuję się od kilkudziesięciu lat, to w dużym stopniu dzięki mojej determinacji poprzedni sejm przyjął ustawę wspierającą finansowo samorządy, które miały odtwarzać nowe połączenia autobusowe, ale nigdy nie spodziewałem się , że gdy przestanę być posłem będzie mi dane obserwować powrót tego co obserwowałem będąc w latach 2010- 2015 radnym sejmiku województwa z jednym zastrzeżeniem, że nie tylko w tym względzie nic się nie zmieniło, wręcz odwrotnie ta ,,patologia”, która teraz występuje ma dużo, dużo większy rozmiar, a za to odpowiadają nowe władze samorządowe, które nie wprowadziły odpowiednich, tak oczekiwanych przede wszystkim przez pasażerów zmian.

 6. Dlaczego pisze:

  jeszcze nie wylano pomyj na Nowaka?
  Gdzie się schowały Gerardy, Ktosie i inni hejterzy?

 7. Heaven pisze:

  Kto pamięta tamtę dyskę, niech opisze wspomnienia w komentarzach 🙂

 8. Do dlaczego pisze:

  Hejtery pluje na was totalnie szkurfyszyny haha

 9. Do Heaven pisze:

  Ci którzy tam chodzili nic nie pamiętają, tacy byli naćpani.

 10. do powyżej pisze:

  I nachlani 🙂

 11. outdoor pisze:

  „Nie zaszkodziłaby na wiosnę porządna kampania outdoorowa w Kielcach i w Katowicach. Trzeba zorganizować na wiosnę szereg imprez kulturalnych w plenerze, by uczynić z naszego Kurortu modne miejsce weekendowego wypoczynku Kielczan.”

  Przecież nasze władze we wszystkim starają się być takie „innowacyjne” i zamiast „zniżać” się do zwykłych billboardów, jak jakiś Solec-Zdrój wolą lansować się „kapsułą sferyczną” oraz promować się wśród kosmitów świecąc przez całą noc na stadionie i na tężni.

 12. Rohan pisze:

  Co u „Hadżiego”?

 13. Do Rohana pisze:

  Po staremu dalej palnik

 14. Tohan pisze:

  Może by przed święœtami odnowić „apartament” panu Habrowskiemu?

 15. A tak z innej beczki... pisze:

  radio.kielce.pl/wiadomosci/szykuja-sie-zmiany-kadrowe-w-busku-zdroju,118412

  „Buskie Samorządowe Centrum Kultury będzie miało najprawdopodobniej nowego dyrektora – nieoficjalnie ustaliło Radio Kielce. Obecnie tę funkcję sprawuje Karolina Kępczyk.”

 16. radio.kielce.pl/wiadomosci/szykuja-sie-zmiany-kadrowe-w-busku-zdroju,118412 pisze:

  „Buskie Samorządowe Centrum Kultury będzie miało najprawdopodobniej nowego dyrektora –

  nieoficjalnie ustaliło Radio Kielce. Obecnie tę funkcję sprawuje Karolina Kępczyk.”

 17. Kolejne idiotyczne pomysły!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Jak Sikora i (bez)radni coś wymyślą to ręce opadają. Na Radio Kielce jest artykuł o rewitalizacji ul 1-ego Maja w Zdroju. Koszt 5,5 mln. W ramach tego remontu ma być… wyburzony sklep Gomex a w jego miejsce stanie… fontanna… Ręce opadają. Jest Gomex który daje zysk właścicielowi, czyli z tego co wiem Uzdrowisku, są miejsca pracy, kuracjusze mają gdzie zrobić zakupy, to trzeba to zniszczyć i postawić kolejną już fontannę, która mało że nie będzie dawała zysku, to na dodatek będzie generowała koszty związane z utrzymaniem. Na co tyle tych fontann?

  Czy władze Buska potrafią zrobić choć jedną rzecz, która przynosiłaby zyski miastu i gminie, czy tylko potrafią zadłużać Busko, wydawać miliony na coś, co potem generuje tylko koszty, ustalać wysokie podatki lokalne, niebotyczne opłaty za wodę, śmieci i zadłużać Busko?

 18. Do powyżej pisze:

  Się gomex postawi w innym miejscu. Na 1maja jest dużo miejsca.

 19. Kolejne idiotyczne pomysły!!!!!!!!!!!!!!! C. D. pisze:

  A CO W TYM ARTYKULE WYGŁASZA BURMISTRZ SIKORA? JAKIEŻ TO MĄDROŚCI GŁOSI TYM RAZEM?

  „Jak dodaje, to kolejna inwestycja realizowana w ramach rewitalizacji części uzdrowiskowej kurortu, której celem jest połączenie miasta z częścią uzdrowiskową.”

  PANIE SIKORA, TO ZDRÓJ NIE MA POŁĄCZENIA Z MIASTEM??? CO PAN PLECIE ZA BZDURY?

  „Nawierzchnia asfaltowa zostanie zastąpiona granitem.”

  NO TAK, NA MICKIEWICZA WYWALONO STARĄ KOSTKĘ, KTÓRA BYŁA POD ASFALTEM, A TU MA SIĘ KŁAŚĆ GRANIT… ALE JAKI GRANIT? KOSTKĘ CZY PSEUDO PŁYTY?
  A CO SIĘ STAŁO Z KOSTKĄ Z MICKIEWICZA, ŻE TAK NIEŚMIAŁO ZAPYTAM?

 20. Radio Kielce donosi też że... pisze:

  „Buskie Samorządowe Centrum Kultury będzie miało najprawdopodobniej nowego dyrektora – nieoficjalnie ustaliło Radio Kielce. Obecnie tę funkcję sprawuje Karolina Kępczyk.”

 21. Do Kolejne idiotyczne pomysły!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Na stronie radio.keice.pl w artykule „Rytmiczna fontanna i tarnina z gór. Trwają ostatnie prace” przeczytałem, że: „(…)jednym z elementów nowego kompleksu uzdrowiskowego jest interaktywna fontanna w kształcie kwadratu.” Skoro koło tężni będzie fontanna, więc po co kolejna w miejsce Gomexu? W parku są przecież dwie fontanny, ta koło tężni to już trzecia, po co jeszcze czwarta w miejsce Gomexu?

 22. Do powyżej pisze:

  A czemu nie może być ta czwarta?

 23. Kakil pisze:

  Deptak na 1maja to bardzo dobry pomysł w końcu to też będzie tzn ograniczenie ruchu aut w tej części oczywiście nie jestem za tym by 1maja była deptakiem bez możliwości wjazdu tam autem bo w końcu kuracjuszy muszą jakoś wjechać choćby na 5minut by czegoś dopytać jak i zaopatrzenie do okolicznych sklepów. Napewno płyty lub kostka granitowa na 1maja to dobry pomysł w końcu nie można też asfaltować wszystkiego. Tu to Kolejne idiotyczne inwestycje ta owa kostka z alei z starej alei to ona była tylko w kilku miejscach a poza tym po co inwestować w kamyczki z odzysku. Według mnie Gomex wystarczy odmówić bo wygląda jak perelowski sklepik cóż pewnie kuracjusza spodoba się ta fontanna.

 24. Olek pisze:

  Zaciekawiły mnie powyższe komentarze i wszedłem na stronę internetową radio.kielce.pl. Faktycznie są tam ciekawe informacje dotyczące Buska. Co na to Pan Kruk? Myślałem, że ten portal będzie zawierał istotne dla nas mieszkańców Buska informacje, że będzie on przeglądem wiadomości z różnych źródeł, tych wiadomości które dotyczą przede wszystkim Buska, bo przecież nazwa tego portalu mówi: „serwis informacyjny mieszkańców”. A jak jest każdy widzi. Kroniki historyczne i święta religijne. To jak to jest, czy ten portal jest historyczno-katolicki czy informacyjny?
  Zrobiłem przegląd wiadomości na Radio Kielce z ostatnich kilku dni i co tam znalazłem ciekawego? Ano takie oto artykuły:
  -W Busku powstanie nowy deptak
  -Rytmiczna fontanna i tarnina z gór. Trwają ostatnie prace
  -Profesjonalne zaplecze piłkarskie, nowa płyta główna. Busko ze stadionem na miarę XXI wieku
  -Szpitale w Busku i Włoszczowie mają na tlen
  -Szykują się zmiany kadrowe w Busku-Zdroju
  -Nowa atrakcja Buska-Zdroju. Wybrali ją najmłodsi mieszkańcy gminy.
  Na infobusko.pl cisza w tych tematach. Jedynie w komentarzach ktoś poruszył wybrane wątki.
  A jakie jest Wasze zdanie, drodzy mieszkańcy Buska i okolic o tym portalu?

 25. Olek pisze:

  Zaciekawiły mnie powyższe komentarze i wszedłem na stronę internetową radio kielce pl. Faktycznie są tam ciekawe informacje dotyczące Buska. Co na to Pan Kruk? Myślałem, że ten portal będzie zawierał istotne dla nas mieszkańców Buska informacje, że będzie on przeglądem wiadomości z różnych źródeł, tych wiadomości które dotyczą przede wszystkim Buska, bo przecież nazwa tego portalu mówi: serwis informacyjny mieszkańców. A jak jest każdy widzi. Kroniki historyczne i święta religijne. To jak to jest, czy ten portal jest historyczno-katolicki czy informacyjny?
  Zrobiłem przegląd wiadomości na Radio Kielce z ostatnich kilku dni i co tam znalazłem ciekawego? Ano takie oto artykuły:
  -W Busku powstanie nowy deptak
  -Rytmiczna fontanna i tarnina z gór. Trwają ostatnie prace
  -Profesjonalne zaplecze piłkarskie, nowa płyta główna. Busko ze stadionem na miarę XXI wieku
  -Szpitale w Busku i Włoszczowie mają na tlen
  -Szykują się zmiany kadrowe w Busku-Zdroju
  -Nowa atrakcja Buska-Zdroju. Wybrali ją najmłodsi mieszkańcy gminy.
  Na infobusko.pl cisza w tych tematach. Jedynie w komentarzach ktoś poruszył wybrane wątki.
  A jakie jest Wasze zdanie, drodzy mieszkańcy Buska i okolic o tym portalu?

 26. Olek pisze:

  Jeszcze dwa słowa w kwestii artykułu z Radia Kielce – Profesjonalne zaplecze piłkarskie, nowa płyta główna. Busko ze stadionem na miarę XXI wieku.
  Tyle lat trwa już remont tego stadionu i końca nie widać. Teraz kolejne pieniądze mają być tam włożone – 5,6 miliona zł. Teraz ma być remontowana płyta główna stadionu. A czy ta płyta wymaga remontu? Czy ona jest zniszczona i zdegradowana? Mało tego, ma być budowana przy stadionie SALA KONFERENCYJNA. A cóż to za pomysł? Czy w Busku brakuje sal? Oczywiście, że nie. Jest na przykład sala w BSCK, jest sala konferencyjna w Marconim, myślę, że są sale choćby w takich obiektach jak np. Słoneczny Zdrój. Mamy pandemię, każdy widzi co się dzieje. Czy wydawanie kolejnych już milionów na ten stadion, na salę konferencyjną, remont płyty głównej to mądre posunięcia? Kładka na Górkę za kilkanaście milionów, kolejne miliony w stadion, a przy ul 1-ego Maja ma się wyburzyć sklep Gomex i tym samym zlikwidować ileś miejsc pracy. Przecież mamy pandemię i kryzys gospodarczy z tym związany, którego skutki będą się ciągnęły przez kilka lat. Czy władze Buska potrafią logicznie i perspektywicznie myśleć, czy tylko potrafią bez opamiętania wydawać kolejne miliony, bez refleksji, że to my mieszkańcy będziemy latami spłacać zadłużenie Gminy Busko powstałe w wyniku tych wszystkich remontów i rewitalizacji?

 27. Do Olek pisze:

  Pan Kruk dużo rzeczy nie publikuje np ostatnie zatrzymania narkotykowe lub że nasi policjanci mają pierwszy radiowóz na energię elektryczną.

 28. Do powyżej pisze:

  Chciałeś kolego dowalić Krukowi, a trafiłeś „jak kulą w płot”. Akurat o zatrzymaniach narkotykowych to są i to DWA artykuły. Krytyka też musi być merytoryczna, czyli trzeba mieć najpierw wiedzę, żeby coś krytykować, a jak się chce tylko komuś dowalić, pohejtować, to potem bywa tak, że „trafia się jak kulą w płot.”

  infobusko.pl/rk-spektakularna-akcja-policji-w-busku-kogo-zatrzymano-nowe-fakty/

  infobusko.pl/rk-glosny-huk-uzbrojeni-policjanci-i-zatrzymania-w-busku-zdroju-co-sie-stalo/

 29. Do powyżej pisze:

  Bystrzaku wkleiłeś dwa artykuły o tym samym i o akcję pod okrajem mi nie chodzi 😉 A chodzi mi o to 😉

  http://www.busko.com.pl/narkotyki-i-dopalacze-zabijaja,,3,1,1,10,31559,n.html

  Więc drogi komentatorze ten tekst tyczy się ciebie „”mieć najpierw wiedzę, żeby coś krytykować, a jak się chce tylko komuś dowalić, pohejtować, to potem bywa tak, że „trafia się jak kulą w płot.””

 30. Do do powyżej pisze:

  UPS czyli komentarz obrońcy Kruka usunięty xdd

 31. Edward Nożycoreki pisze:

  Tohan
  28 LISTOPADA 2020 O 17:11
  Może by przed święœtami odnowić „apartament” panu Habrowskiemu?

  Masz z nim rączki więc zamiast pisać swoje żale to weź się do roboty

 32. Wiola do Edwarda Nożycorękiego pisze:

  A za co „pan MPGK” pobiera w takim razie od pana Habrowskiego CZYNSZ, skoro nawet mu pomalował pokoju przed zakwaterowaniem gio?

 33. Łukasz Nowak pisze:

  Tymczasem – jak informuje FB MPK – buski ZUK cofnął muszkieterowi zgodę na korzystanie z przystanków z powodu łamania prawa przez tego pseudo-przewoźnika.

  Zabiegałem to działanie od dłuższego czasu. Gratuluję władzom Buska zgodnej z prawem decyzji. Teraz pora na pozostałe gminy.

  Kto muszkietem wojuje… 😀

 34. pasażerka pisze:

  Nareszcie!
  Pytanie, gdzie ITD?
  Dobrze, że przynajmniej ZUK wziął się za patologięð z szabelką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl