Zmiana na stanowisku dyrektora w buskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Zmiana na stanowisku dyrektora w buskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 1

27 sierpnia 2019 | Jarosław Kruk 27.08.2019 | | 2 komentarze

Kto od września pokieruje Publiczną Szkołą Podstawową nr 1  zastanawiają się od pewnego czasu lepiej poinformowane osoby w mieście słońca. Jak bowiem ćwierkają ptaszki, po pond 10 latach na mostku kapitańskim „Staszica” mgr Beata Borek oddaje stery.

źródło: fb Beata Borek

Pani Beata Borek, kobieta wielu talentów, na stanowisko dyrektora ZPO1 (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica i Samorządowe Gimnazjum Nr 2 w Busku-Zdroju) została powołana za kadencji poprzedniego burmistrza, Piotra Wąsowicza.  Wcześniej, 6 lutego 2009 r. wygrała konkurs na prowadzenie tej placówki oświatowej.


Beata Borek – jak informuje na swojej fb’stronie –  urodziła się w Busku-Zdroju. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Studia Pedagogiczne w zakresie fizyki ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J.Kochanowskiego oraz studia podyplomowe w zakresie plastyki w Instytucie Wychowania Artystycznego w Kielcach. Brała udział w ok. 40 plenerach malarskich, tkacko-wikliniarskich i fotograficznych, w 13 wystawach indywidualnych, oraz w ok. 80 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych. Prowadzi kursy w dziedzinie wikliniarstwa dla nauczycieli i pracowników placówek kultury oraz warsztaty wikliniarskie dla młodzieży. Tworzy w dziedzinie wikliny artystycznej, malarstwa i rysunku. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Jest współzałożycielem i członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina” z siedzibą w Tarnobrzegu.


Jarosław Kruk: Kto pokieruje buską SP1 w nowym roku szkolnym 2019/2020? – dowiemy się zapewne niebawem.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Zmiana na stanowisku dyrektora w buskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 1”

  1. Adrian pisze:

    Ciekawe czym ona podpadła buskiej władzy? Kumor w dwójce, mimo wtopy z rozbudową dyrektoruje dalej a kobitkę spuszczają.

  2. BASZI pisze:

    WŁADZY NIE PODPADŁA TYLKO NIE ZALICZYŁA EGZAMINU PRZED KOMISJĄ KILKU OSOBOWA.PRZECIEZ BYL KONKURS, A KOMISJA NIE SKLADA SIĘ Z WLADZY ,ZAPYTAJCIE O TO SAMA PANIA BEATĘ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl