Wielki i niespodziewany sukces buskiej 16-latki. Karolina Kolarz mistrzynią świata juniorek w castingu! Świetny występ reprezentacji PZW na mistrzostwach w Budapeszcie. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wielki i niespodziewany sukces buskiej 16-latki. Karolina Kolarz mistrzynią świata juniorek w castingu! Świetny występ reprezentacji PZW na mistrzostwach w Budapeszcie.

24 lipca 2022 | | | 1 komentarz

Na zakończonych 17 lipca 2022 r. w Budapeszcie mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym, świetny występ zanotowali reprezentanci Polskiego Związku Wędkarskiego. Sensacją mistrzostw był występ debiutantki na tym poziomie, 16-letniej Karoliny Kolarz z Koła PZW w Busku-Zdroju, która zdeklasowała rywalki i zdobyła złoto w kat. juniorek sensacyjnym wynikiem 486,725 pkt! – informuje 19.07.2022 portal busko.com.pl

Nasi zawodnicy zdobyli bowiem w łącznej, końcowej klasyfikacji mistrzostw zdobyli w Budapeszcie nasi młodzi wędkarze aż 6 (2 złote,3 srebrne i 1 brązowy), w tym 4 indywidualnie i 2 drużynowo.

Największą niespodzianką, a właściwie sensacją mistrzostw był występ debiutantki na tym poziomie, 16-letniej Karoliny Kolarz (okręg Kielce koło PZW w Busku-Zdroju). Zdobyła ona złoto w kat. juniorek sensacyjnym wynikiem 486,725 pkt! Dość powiedzieć, że Karolina wyprzedziła najlepszą z rywalek, Czeszkę Lucie Nejdlovą aż o 30 pkt, a swój rekord życiowy ustanowiony zaledwie tydzień wcześniej na mistrzostwach okręgu kieleckiego PZW w Pińczowie, poprawiła aż o niebotyczne 54 punkty! Jej wynik jest też tylko o 4 pkt gorszy od aktualnego rekordu Polski juniorek i kobiet ustanowionego we wrześniu 2021 również w Budapeszcie przez zeszłoroczną zwyciężczynię światowego championatu juniorek i kobiet, Kamilę Stankiewicz z okręgu Białystok.

Starsza siostra Karoliny Kolarz, 18-letnia Natalia Kolarz, również zanotowała świetny występ na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Po zeszłorocznym, debiutanckim starcie w mistrzostwach juniorek w Tarnowie Podgórnym zakończonym bez medalu, tym razem, na zakończenie juniorskiej kariery zdobyła  brąz w końcowej, łącznej klasyfikacji mistrzostw z rekordowym dla niej wynikiem 456,18 pkt, tylko o 0,56 pkt od srebra.

Ze srebrnymi medalami wracają z Budapesztu również obie nasze drużyny.
Juniorki w składzie Natalia Kolarz i Zuzanna Użlis z okręgu Mazowsze przegrały z Czeszkami, a wygrały z Niemkami. Trzeba dodać, że eksplozja formy na budapeszteńskich mistrzostwach naszej mistrzyni świata Karoliny Kolarz zaskoczyła również trenera reprezentacji PZW i jej trenera klubowego – Jacka Kuzę z Buska-Zdroju, przez co Karolina nie znalazła się w składzie dwuosobowej drużyny polskich juniorek i startowała tylko indywidualnie. Gdyby została wystawiona w drużynie, Polki wygrałyby mistrzostwa świata drużynowo z dużą przewagą…

>>> Rekord Polski Karoliny Kolarz!  <<<
busko.com.pl [21.07.2022]: – W potoku świetnych wiadomości z zakończonych niedawno w Budapeszcie mistrzostwach świata juniorek i juniorów w wędkarstwie rzutowym, umknęło jeszcze jedno niezwykłe osiągnięcie naszej mistrzyni świata Karoliny Kolarz…♂

Drużyna juniorów w składzie Filip Świtecki (okręg Białystok),Kamil Szołtysik z okręgu Katowice, Konrad Zarzeczny z okręgu Toruń i Sebastian Yuseinov (okręg Kielce), wykonała plan minimum na mistrzostwa świata zdobywając srebrne medale za Czechami, a przed Słowakami.
Poza zawodnikami z naszego regionu duży sukces odnieśli jeszcze dwaj zawodnicy.
Kończący swą karierę juniorską 18-letni Filip Świtecki z okręgu Białystok zdobył srebrny wynikiem 509,98 pkt, który jest jego rekordem życiowym poprawiony o blisko 50 pkt! Lepszy, o niecałe 5 pkt, był tylko Czech, David Nejdl.

Złoto w końcowej klasyfikacji mistrzostw zdobył nasz znany i utytułowany zawodnik Patryk Sapigórski startujący w po raz pierwszy i pilotażowo rozegranej kategorii U-23 (od 19 do 23 lat). 21-letni Patryk uzyskał najwyższy wynik całych mistrzostw – 520,675 pkt pokonując aż o 25 i 26 pkt Czecha Vojtecha Humpala i Słoweńca Tima Vertacnika.

Specyfika wędkarstwa rzutowego i regulaminu rozgrywania mistrzostw świata powoduje, że zawodnicy walczą na takich mistrzostwach o medale nie tylko w końcowej łącznej klasyfikacji, które to medale mają największą wagę i decydują o końcowej ocenie, ale również w poszczególnych konkurencjach.

Uwzględniając wszystkie medale zdobywane w poszczególnych konkurencjach, w wieloboju i drużynowo, reprezentacja juniorek i juniorów zdobyła na mistrzostwach świata w Budapeszcie 14 medali (1 złoty, 9 srebrnych i 4 brązowe), przy czym w najważniejszych, łącznych klasyfikacjach aż 5 (1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy). Natomiast dwóch naszych zawodników startujących w kategorii U23 zdobyło 9 medali (3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe), choć tylko 1 ( złoty) w klasyfikacji łącznej.

Spośród zawodników z naszego regionu medale w poszczególnych konkurencjach zdobyli:
Karolina Kolarz – 4 srebrne w odległości muchowej, odległości spinningowej (rewelacyjny rzut w kwalifikacjach na odległość 74,07 m, a więc tylko o 99 cm mniej od rekordu świata juniorek należącego do najlepszej w historii polskiej zawodniczki- Magdaleny Kuzy), rzutach do tarczy Arenberga i skishu spinningowym;

Natalia Kolarz brąz w odległości spinningowej, Sebastian Yuseinov z koła PZW Kielce 1 Brzana – srebro w odległości spinningowej (rzut na odległość 77,30 m ciężarkiem 7,5 grama jednorącz).

W składzie naszej reprezentacji był również kolejny debiutant – Mateusz Molisak z koła PZw w Busku-Zdroju, który zajął XVII miejsce, a w jednej z konkurencji – odległości muchowej – „otarł się” o finał zajmują rzutem na odległość 51,45 m IX miejsce, zaledwie 24 cm od finału.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polska zajęła pewne drugie miejsce za Czechami, dowodząc, że w wędkarstwie rzutowych jesteśmy drugą siłą na świecie.

Kierownikiem reprezentacji PZW był Patryk Sapigórski z Warszawy, a asystentem trenera Jacka Kuzy – Michał Sapigórski, również z Warszawy. Kierownikiem jednej z rzutni była doświadczona sędzia klasy międzynarodowej Renata Kuza z okręgu kieleckiego PZW.

 / Jacek Kuza


 

 


◙ Podobne informacje:

MS: Mistrzyni w wędkarstwie rzutowym. Magdalena Kuza: To jest wędkarstwo bez łowienia ryb

Jacek Kuza Mistrzem Świata! Buskowianin nr 1 w wędkarstwie rzutowym! Srebro i brąz dla Magdaleny Kuza!

bcpl: Życiowy sukces Jacka Kuzy. Kolejne medale dla Magdaleny Kuza. Świetny występ reprezentacji PZW na 46. Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Rzutowym

68. Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym. Znakomity występ castingowców z Buska-Zdroju. Kolejne tytuły i medale.

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica mistrzynią Europy! Polska wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw !

bcpl: Dominika Pawełczyk brązową medalistką Mistrzostw Świata juniorek w bilard | JKR: A w Busku…

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Wielki i niespodziewany sukces buskiej 16-latki. Karolina Kolarz mistrzynią świata juniorek w castingu! Świetny występ reprezentacji PZW na mistrzostwach w Budapeszcie.”

  1. Hadżi pisze:

    Wie ktoś może jakie wsparcie otrzymują wymienieni powyżej młodzi mistrzowie świata i ich kluby od Pana Burmistrza i Pana Starosty? Czy są to kwoty porównywalne do tych jakie idą na piłkarzy nożnych i AKS 1947 Busko-Zdrój?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl