Szkoła Podstawowa nr 2 - spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów remontowanej placówki - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Szkoła Podstawowa nr 2 – spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów remontowanej placówki

30 sierpnia 2018 | 30 sierpnia 2018 infobusko.pl Jarosław Kruk | | 5 komentarzy

W środę, 29.08, około 18.00 na boisku szkolnym przy SP2, przy ul. Korczaka odbyło się spotkanie władz Buska z rodzicami uczniów remontowanej od czerwca placówki oświatowej. Magistrat reprezentował wiceburmistrz Henryk Radosz. Poznać sytuację i dowiedzieć się czego można się dalej spodziewać przybyło kilkadziesiąt zaniepokojonych sytuacją osób. Wyczuwało się duże emocje.

fot. Łukasz Szumilas „Młode Busko”

Remont placówki rozpoczął się na początku czerwca. Miał się zakończyć z końcem wakacji i uczniowie mieli rozpocząć normalnie nowy rok szkolny w oddanej do użytku szkole.
Tak jednak się nie stało. Rozbudowa się przeciąga. Wczoraj na spotkaniu ratusz poinformował, że nowy termin oddania obiektu do użytku to….. 31.07.2019 – za niemal rok!
Jak informuje jeden z ojców obecnych na spotkaniu, burmistrz Radosz oświadczył, że dzieci pójdą do szkoły, mimo trwających nadal prac budowlanych. Zajęcia odbywać się będą na zmiany – połowa uczniów będzie miała lekcje od 8 do 12:35,  druga połowa od 12:35 do 17:10.

Busko-Zdrój, 29.08.2018r.: Viceburmistrz Henryk Radosz na spotkaniu z rodzicami uczniów SP2 / fot. Łukasz Szumilas „Młode Busko”

Nie wszystkich rodziców ta propozycja zadawala. Martwią się w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo swoich pociech, szczególnie na przerwach między zajęciami, skoro dookoła jest plac budowy. Pytają też kto otoczy opieką dzieci idące na lekcje na drugą zmianę, których obydwoje rodziców pracuje od rana. Pytań jest oczywiście więcej.

○ Na spotkani obecna była ekipa portalu busko.com.pl . Ich relacja video jest dostępna na Ponidzie.tv♂- po kliknięciu na ten tekst

◙ Podobne informacje:

SP2: „Obawiam się przede wszystkim o bezpieczeństwo mojego dziecka”

Co ze Szkołą Podstawową nr 2?

SP2: zawiązał się Komitet Protestacyjny Rodziców, petycja do burmistrza

Do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na „rewitalizację” ulicy Rzewuskiego

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “Szkoła Podstawowa nr 2 – spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów remontowanej placówki”

  1. […] – Szkoła Podstawowa nr 2 – spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów remontowanej placówki […]

  2. […] ◙ infobusko.pl: Szkoła Podstawowa nr 2 – spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów remontowanej pl… […]

  3. […] zainteresowaniem cieszą się publikacje poruszające istotne dla mieszkańców kwestie. Przykład opóźnienia rozbudowy szkoły SP2 i propozycji nauki dzieci równolegle z pracami budowlanymi czy śmierdzących plam po śmieciarkach wyraźnie na to wskazuje. Poszerzyłem więc przekaz […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl