SP2: zawiązał się Komitet Protestacyjny Rodziców, petycja do burmistrza - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

SP2: zawiązał się Komitet Protestacyjny Rodziców, petycja do burmistrza

30 sierpnia 2018 | Jarosław Kruk | | 4 komentarze

SP2 w Busku-Zdroju – plac budowy jak informują oznaczenia, stan z 23.08.2018. / fot. Jarosław Kruk

W czwartek, 30.08, w trakcie spotkania zatroskanych o dzieci, ich naukę i sytuacją wokół szkoły, rodziców uczniów SP 2 w Busku-Zdroju, zawiązał się Komitet Protestacyjny Rodziców i zredagowana została petycja do burmistrza. Jak czytamy w stopce pisma, zostanie ono wysłane również do Starosty buskiego, Wojewódzkiego Kuratora Oświaty, Rzecznika Praw Dziecka i Dyrektora SP2.
Na spotkaniu padały liczne pytania, wśród nich i takie: kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy?  jak to jest, że planowany na 3 miesiące remont ma trwać 14 miesięcy? czy burmistrz panuje nad sytuacją? dlaczego w tym samym mieście można dotrzymać terminu budowy i oddania jednej szkoły, ZSTiO , a zawalić totalnie remont drugiej?

 

 

Pod listem podpisało się około 70 rodziców. Jak informuje na swoim profilu na  FB pani Barbara Pawlik, podpisy pod apelem do władz będą zbierane do 3 września. Listy są dostępne w jej Biurze Rachunkowym Perfektus.

 

Listy z podpisami rodziców. fot. Basia Pawlik

◙ Artykuły powiązane:
– Co ze Szkołą Podstawową nr 2?

– Szkoła Podstawowa nr 2 – spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów remontowanej placówki

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “SP2: zawiązał się Komitet Protestacyjny Rodziców, petycja do burmistrza”

  1. BP pisze:

    Niedopuszczalne jest pod względem BHP aby dzieci uczyły się bezpośrednio na budowie, nadbudowa budynku trwać będzie podczas pobytu dzieci w szkole. Niedopuszczalne jest też to aby ponad 600 dzieci uczyło się teraz w tak malej szkole w dwunastu salach lekcyjnych(pomieszczeniach)

  2. Antyprotest pisze:

    A ilu z was protestujących rodziców pomyślało że część rodziców nie chce dzieci np w Pogajach??? Proponuje się szkoły bez uzgodnienia jej z całym gronem rodziców, zarzucając brak zrozumienia dyrekcji. Co z dziećmi które od razu po lekcjach są odbierane przez dziadków, w Pogajach będą skazane na świetlicę i zależne od godzin dowozu. Ktoś z was marzących się przemyślał taka sytuacje????? Myślicie że w innej szkole nie będzie zmianowosci????

  3. […] ◙ infobusko.pl: SP2: zawiązał się Komitet Protestacyjny Rodziców, petycja do burmistrza […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl