Siniat i Promat wspierają buski Szpital Rejonowy w walce z koronawirusem - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Siniat i Promat wspierają buski Szpital Rejonowy w walce z koronawirusem

28 kwietnia 2020 | Jarosław Kruk 28.04.2020 | | 0 komentarzy

Chcemy podziękować za ogromny wysiłek i pracę wielu osób zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi w tak trudnym czasie pandemii – napisali w liście dołączonym do partii darów dostarczonych dziś do Szpitala Rejonowego w Busku-Zdroju pracownicy Zakładu produkcyjnego płyt gipsowo-kartonowych i profili metalowych Siniat sp. z o.o. (Grupa Etex) w Leszczach.

Do rosnącego z każdym dniem grona  firm, osób i instytucji wspierających  materialnie Szpital Rejonowy w Busku-Zdroju w trudnej i niebezpiecznej walce z koronawirusem dołączył dziś potentat w dziedzinie produkcji płyt G-K i profili, którego wielki zakład zlokalizowany jest w sąsiedniej gminie Pińczów.

Tuż przed południem delegacja pracowników przywiozła i przekazała na ręce dyrektora ZOZ, pana Grzegorza Lasaka i kierownika Apteki Szpitalnej, pana Tomasza Sidora, dużą partię materiałów ochronnych – 1000 maseczek , 100 przyłbic i 200 litrów  płynu do dezynfekcji.

Dziękuję serdecznie firmom Promat i Siniat należącym do Grupy Etex za przekazanie na rzecz szpitala środków ochrony osobistej, tj. maseczek, przyłbic oraz środków do dezynfekcji. – napisał na e-stronie lecznicy wdzięczny za okazane wsparcie dyrektor Lasak.

– Wspólnie skuteczniej pokonamy koronawirusa  i szybciej wrócimy do bezpiecznej normalności  – powiedział szef buskiego ZOZ w rozmowie z redakcją infobusko.pl

fot. Jarosła Kruk / infobusko.pl


 

Jarosław Kruk: Jak pokazuje dzisiejszy przykład w walce z epidemią nie liczą się granice administracyjne, a liczy się dobra wola i szczere chęci. Wielka fabryka mająca swoją siedzibę „na Gackach”, mimo, że funkcjonuje na ziemi pińczowskiej, rozumiejąc powagę sytuacji, udzieliła istotnego wsparcia buskiemu Szpitalowi Rejonowemu.
Brawo Wy!

 

◙ Podobne informacje:

RK: Dyrektor buskiego szpitala i pracownicy nie są zakażeni koronawirusem

Wsparcie dla DPS w powiecie buskim i pińczowskim – info’event z udziałem infobusko.pl

PR24: „Narodowy Program Wsparcia Polskich Uzdrowisk”. Koncepcja trafiła na biurko premiera

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl