RK: Wojsko Polskie w stanie podwyższonej gotowości. Terytorialsi w stanie gotowości | „Stanęło ich trzystu naprzeciw tysiącom. Wygrali!” - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Wojsko Polskie w stanie podwyższonej gotowości. Terytorialsi w stanie gotowości | „Stanęło ich trzystu naprzeciw tysiącom. Wygrali!”

26 lutego 2022 | | | 0 komentarzy

W Wojsku Polskim wprowadzono w czwartek, 24.02.2022 r., kolejny stopień gotowości♂. Podobną decyzję podjęto także w Wojskach Obrony Terytorialnej♂Żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą zostać wezwani do jednostki w ciągu 12 godzin od momentu otrzymania wiadomości. Działania zostały podjęte dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej, które realizują zadania związane z przyjęciem uchodźców z Ukrainy. informuje 24.02.2022 r. portal Radio Kielce

W czwartek, 24.02.2022 r., w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej. Żołnierze będą zobowiązani do pozostania w nich. Zostały także cofnięte decyzje o urlopach i wyjazdach służbowych. Decyzja o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości jest działaniem standardowym w takich sytuacjach.

Dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej realizującej zadania przyjęcia uchodźców z Ukrainy wprowadzono nowy status do natychmiastowego stawiennictwa dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Sygnał o natychmiastowym stawiennictwie otrzymali już żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Żołnierze brygad OT z województw… – cała treść na źródłowej stronie Radia Kielce

 


Obecnie ochotnicy są zobowiązani do sprawdzenia wyposażenia, powiadomienia pracodawców o ewentualnym powołaniu oraz przygotowaniu transportu.

Obecnie w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie jest ok…. – cały tekst na źródłowej stronie Radia Kielce

◙ Podobne informacje:

PAP: Rosja zaatakowała Ukrainę

10.ŚBOT: Świętokrzyscy Terytorialsi wśród najlepszych strzelców wyborowych

10.ŚBOT: Ferie z WOT. Poligonowy egzamin zdany!

eM: Płk Grzegorz Motak: Wojska Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycję Armii Krajowej [VIDEO]

Kalendarium: „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń” – w nocy z 15 na 16 lutego 1941 miał miejsce pierwszy zrzut cichociemnych na terenie okupowanej Polski.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl