10.ŚBOT: Świętokrzyscy Terytorialsi wśród najlepszych strzelców wyborowych - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

10.ŚBOT: Świętokrzyscy Terytorialsi wśród najlepszych strzelców wyborowych

14 listopada 2021 | 10. ŚBOT 13.11.2021/ infoBusko.pl Jarosław Kruk 14.11.2021 | | 3 komentarze

Na toruńskim poligonie strzelcy wyborowi Wojsk Obrony Terytorialnej rywalizowali o tytuł najlepszego strzelca wyborowego . W zawodach udział wzięło 26 zawodników z różnych brygad OT z terenu całego kraju. III miejsce wywalczyli żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w kategoriach drużynowej oraz indywidualnej– informuje Zespół prasowy 10.ŚBOT

○ 07.11.2021 KIJEWO: ZAWODY STRZELCOW WYBOROWYCH NA POLIGONIE W KIJEWIE / FOT. BARTEK SYTA

W kategorii zespołowej, pierwsze miejsce zajęła 1 Podlaska Brygada OT, natomiast w kategorii indywidualnej najlepszy okazał się być żołnierz z 11 Małopolskiej Brygady OT. Świętokrzyscy Terytorialsi również stanęli na podium, zajęli III miejsce zespołowo i indywidualnie.

– To już jest trzecia edycja zawodów strzelców wyborowych organizowanych przez nasze Centrum. Za każdym razem staramy się aby konkurencje były jeszcze bardziej wymagające oraz niepowtarzalne, ponieważ prezentowane przez zawodników umiejętności są na wysokim poziomie. – powiedział płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.

>>>  10 najlepszych snajperów w historii  <<<

Trzydniowe zawody obejmowały szereg konkurencji, których celem było sprawdzenie kondycji fizycznej oraz sprawności poruszania się w terenie. Ponadto zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu dokonywania pomiarów odległości, pokonywania terenu czołgając się, dobrą pamięcią czy też ewakuować rannego z pola walki. W niedzielę weryfikacji poddane zostały umiejętności strzeleckie Terytorialsów. Tego dnia realizowali oni strzelania na dystansach od 200 do 600 metrów, w różnych postawach strzeleckich, na zmęczeniu czy też zza ukrycia.

Szkolenie strzelców wyborowych WOT jest jednym z priorytetów szkoleniowych formacji, wykorzystywany jest w tym potencjał byłych żołnierzy wojsk specjalnych z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, którzy doświadczenie bojowe zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych.

Stanowiska strzelców wyborowych występują w każdej sekcji lekkiej piechoty, jest ich dwóch (starszy strzelec wyborowy i strzelec wyborowy). To „oczy i uszy” zespołu. Prowadzą działania rozpoznawcze i odpowiadają za ubezpieczenie sekcji. To oni są mistrzami maskowania i kamuflażu. Potrafią ogniem precyzyjnym wyeliminować z walki ważne cele przeciwnika. Współdziałają z artylerią w zakresie naprowadzania ognia i oceny skutków jej użycia.


◙ Podobne informacje:

eM: Płk Grzegorz Motak: Wojska Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycję Armii Krajowej [VIDEO]

Żołnierze 10.ŚBOT w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego | A w Busku: przy ul. Langiewicza spoczywa harcerz Szarych Szeregów, uczestnik PW1944

WOT: 24 marca – Świętokrzyscy Terytorialsi pamiętają o swoim patronie. 45 rocznica śmierci mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt”

26 maja – Dzień Matki – Być jak Mama

WOT: Zrobili sobie piękny prezent świąteczny – zostali żołnierzami WOT

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “10.ŚBOT: Świętokrzyscy Terytorialsi wśród najlepszych strzelców wyborowych”

  1. eH!De pisze:

    To jest to „wojsko” które stworzył kosmita macierewicz? Jeżeli tak to obciach w tym tworze być, to taka dawniejsza OC czyli Obrona Cieciwlotnicza. Strach im dać broń w ręce. No chyba że ślepakami strzelali.

  2. […] 10.ŚBOT: Świętokrzyscy Terytorialsi wśród najlepszych strzelców wyborowych […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl