RK: Wiślica otrzymała nowoczesną stację pomiaru czystości powietrza [video] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Wiślica otrzymała nowoczesną stację pomiaru czystości powietrza [video]

28 lutego 2019 | Radio Kielce Marta Gajda 28.02.2019 / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

Nowoczesne urządzenie do pomiaru jakości powietrza zostało przekazane 28.02 burmistrzowi Wiślicy przez Polską Spółkę Gazownictwa. Firma realizuje program pod nazwą „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”.

 

Jarosław Jaworski, burmistrz Wiślicy podkreśla, że dzięki aparaturze, miasto będzie miało możliwość monitorowania stężenia niebezpiecznych pyłów w powietrzu. Jak dodaje, zarówno czujnik, jak i wyświetlacz prezentujący wyniki zostaną  umieszczone na budynku Ośrodka Zdrowia. Wskazania będzie też można śledzić na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy.

– Ten czujnik jest dla nas bardzo ważny. Nie dość, że będzie nas informował o stanie jakości powietrza, to także inicjuje rozpoczęcie inwestycji gazowej w gminie – podkreślił burmistrz  – Myślę, że to przedsięwzięcie pozwoli … – cały artykuł z obszerną fotorelacją na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

Jedną z zalet tego urządzenia jest jego mobilność. Może być przenoszone w dowolne miejsce, dzięki czemu można kontrolować jakość powietrza na wybranym terenie.

Jesienią 2018 roku bliźniacze urządzenia pomiarowe trafiły do Buska-Zdroju i Końskich.

źródło: Radio Kielce

 

8  TVP Kielce: – Miasto otrzymało urządzenia do pomiaru jakości powietrza – VIDEO

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Wiślica otrzymała nowoczesną stację pomiaru czystości powietrza [video]”

  1. […] infobusko.pl: – RK: Wiślica otrzymała nowoczesną stację pomiaru czystości powietrza &#821… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl