RK: Uzdrowiskowy Szpital Krystyna zmieni swoje oblicze - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Uzdrowiskowy Szpital Krystyna zmieni swoje oblicze

16 października 2019 | Radio Kielce Marta Gajda 15.10.2019 / Jarosław Kruk 16.10.2019 | | 1 komentarz

Nowe pomieszczenia, nowoczesne wyposażenie – tak po rozbudowie będzie wyglądał oddział kardiologiczny szpitala uzdrowiskowego Krystyna w Busku-Zdroju. Placówka zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych m. in. po zabiegach kardiochirurgicznych, z chorobą wieńcową, czy z nadciśnieniem tętniczym.

Wizualizacja zrewitalizowanego Szpitala Krystyna – widok od południa z ul. Rzewuskiego Fot. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

– Remont zostanie przeprowadzony w tzw. budynku nr 1, w którym mieścił się dawniej zarząd, a który zyska dwie kondygnacje. Z kolei w budynku numer 2 nastąpi nadbudowa jednej kondygnacji. Prace będą polegać na wymianie wszystkich instalacji, pomieszczenia będą klimatyzowane – poinformował Radio Kielce Bernard Oziębły – dyrektor działu inwestycji Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A,  podkreślając, że unijna dotacja z zarządu województwa pozwoli na remont obiektu o powierzchni czterech tysięcy metrów kwadratowych.

Inwestycji ma się zakończyć w maju 2021 roku. Na realizację projektu zarezerwowano prawie 29 mln zł, z czego dofinansowanie unijne z RPO stanowi … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Uzdrowiskowy Szpital Krystyna zmieni swoje oblicze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl