ED: W buskim magistracie odsłonięto popiersie byłego wieloletniego burmistrza Stefana Komendy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: W buskim magistracie odsłonięto popiersie byłego wieloletniego burmistrza Stefana Komendy

5 października 2019 | Echo Dnia Stanisław Wróbel 1.10.2019 / Jarosław Kruk 5.10.2019 | | 0 komentarzy

Z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Popiersia Stefana Komendy, przy wsparciu obecnego burmistrza Buska-Zdroju Waldemara Sikory, w 15 rocznicę śmierci byłego burmistrza Stefana Komendy, 27 września, w holu Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju zostało odsłonięte popiersie upamiętniające wieloletniego włodarza.

Uroczystość odsłonięcia popiersia, 27.09.2019 / źródło: Echo Dnia

Stefan Komenda był doświadczonym samorządowcem, trwale zapisał się w historii miasta i pozostawił po sobie liczne inwestycje.  W buskim samorządzie działał – jako burmistrz, wcześniej naczelnik gminy – przez 19 lat. W 1981 roku, w wieku 35 lat został powołany na naczelnika Gminy. W 1994 roku został burmistrzem. Zmarł 27 września 2004 roku, w wieku 58 lat.

Burmistrz Stefan Komenda w asyście swoich zastępców: Anny Janas i Bernarda Ozięłego /fot. tmb.busko.pl

Cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl